خرید آنکر
آنکر(ANKR)Ankr

قیمت آنکر | خرید آنکر | فروش آنکر (ANKR)

قیمت آنکر (لحظه‌ای)

3,303تومان
-6.14%
0.051$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

3,189تومان

3,514تومان

0.050$0.055$

حجم معاملات (۲۴h)

47,377,803

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

461,519,986

$

ارز در گردش

100%

مجموع ارز در دسترس

10,000,000,000

حداکثر ارز قابل عرضه

10,000,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

146

رمزارز آنکر در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی 146 را دارد. قیمت آنکر امروز ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ برابر با 3,239 تومان معادل 0.05042 تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. آنکر یک ارائه دهنده خدمات غیر متمرکز در بلاکچین اتریوم است که بلاک‌چین‌ها را قادر می‌سازد به طور یکپارچه اجرا شوند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. شما در این صفحه می‌توانید قیمت لحظه‌ای آنکر را مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش خود را برای ANKR در والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال آنکر (Ankr)

آنکر یک فراهم‌کننده ساختار غیر متمرکز بلاک‌چینی است که توسط  چندلر سانگ (Chandler Song)، رایان فنگ (Ryan Fang) و استنلی وو (Stanley Wu) بر روی ساختاری  افزون‌بر ۵۰ شبکه اثبات سهام در سطح جهان توسعه یافته است. این زیرساخت روند رشد اقتصاد کریپتو را که درحال قدرت دادن به ابزارهای چندزنجیره‌ای برای کاربران وب ۳ است را انجام می‌دهد. این ابزارها به ۳ گروه زیر تقسیم می‌شوند:

آنکر بیلد (ANKR Build): این ابزار راه‌حل‌های جامعی برای توسعه‌دهندگان بلاک‌چین فراهم می‌کند؛ از قبیل APIهای مرسوم، یک شبکه چند زنجیره‌ای غیرمتمرکز از نودهای RPC عمومی که برای دسترسی به داده‌های بلاک‌چین و اجرای کد استفاده می‌شود.

آنکر اِرن (ANKR Earn): این ابزار استکینگ و فرصت‌های دیگر کسب بازدهی (yeild-earning) را برای هر شخص سرمایه‌گذار در بازار کریپتو آسان و قابل دسترسی می‌سازد.

آنکر لِرن (ANKR Learn): از طریق آنکر لِرن، هر فردی می‌تواند کاربر یا توسعه‌دهنده بهتری برای سیستم‌های مبتنی بر بلاکچین شود.

برای آشنایی بیشتر با ارز ANKR پیشنهاد می‌کنیم مقاله آنکر چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید.

بنیانگذاران

چندلر سانگ و رایان فنگ (یکی از ۳۰ شخصیت برجسته زیر ۳۰ سال به گزارش مجله فوربز) در سال ۲۰۱۷ پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا، آنکر را بنیان گذاشتند. هنگامی که چندلر با سومین هم‌بنیان‌گذار یعنی استنلی وو آشنا شد، به عنوان مهندس در آمازون وب سرویس (Amazon Web Service) کار می‌کرد.

آن‌ سه همراه با یکدیگر مأموریت ساخت غیرمتمرکزترین و مقایس‌پذیر‌ترین زیرساخت ممکن وب۳ را آغاز کردند. البته این هدف در سال ۲۰۲۰ بنا گذاشته‌ شد. زیرا در سال ۲۰۱۷ هنوز صحبتی درباره وب ۳ نبود و هدف آنکر چیزهای دیگری بود. در وایت‌پیپر جدید آنها به نام ANKR 2.0 که در جولای ۲۰۲۲ منتشر شد، آمده است:

«آنکر در سال ۲۰۱۷ با ایده بهره‌برداری از قدرت محاسباتی بلااستفاده در دیتاسنترهای سراسر جهان و تخصیص آن به استخراج بیت کوین، میزبانی نود (Node Hosting)، اینترنت اشیاء (IoT) و غیره بنیان‌گذاری شد. در طول ۲ سال گذشته آنکر تمرکز خود را به سمت ایجاد یک زیرساخت گره (Node Infrastructure) اساسی برای جنبشی که به عنوان وب ۳ شناخته خواهد شد، تغییر داده‌ است.»

کاربرد ارز آنکر (ANKR)

ارز دیجیتال آنکر از طریق ۳ ابزار زیر، کاربردهای خود را به کاربران ارائه می‌کند:

  • آنکر بیلد (ANKR Build)l: این ابزار راه‌حل‌های جامعی برای توسعه‌دهندگان بلاک‌چین فراهم می‌کند؛ از قبیل APIهای مرسوم، یک شبکه چند زنجیره‌ای غیرمتمرکز از نودهای RPC عمومی که برای دسترسی به داده‌های بلاک‌چین و اجرای کد استفاده می‌شود، و ابزارهایی مانند آنکر اسکن (ANKR Scan) که برای مشاهده اطلاعات بر زنجیره (On-Chain) در سرتاسر بلاک‌چین‌ها به کار می‌رود.
  • آنکر اِرن (ANKR Earn): آنکر ارن استکینگ (Liquid Staking) و فرصت‌های دیگر کسب سود (yeild-earning) را برای سرمایه‌گذاران بازار کریپتو آسان و قابل دسترسی می‌سازد. آنکر برای رسیدن به این هدف، راهکار غیر تمرکزی ایجاد کرده که روی مشکل ناکارآمدی سرمایه در شبکه‌های اثبات سهام و مکانیزم‌های اجماع بلاک‌چین تمرکز دارد.
  • آنکر لِرن (ANKR Learn): با استفاده از این ابزار آموزش‌ و اسناد یادگیری، هر فردی می‌تواند به کاربر یا توسعه‌دهنده بهتری در سیستم‌های بلاک‌چین‌محور بدل شود.

ویژگی های مهم آنکر

Ankr به شکلی منحصربه‌فرد، در جایگاه یک زیرساخت گره و ارائه‌دهنده خدمات وب غیر متمرکز قرار دارد که DAppها و بلاک‌چین‌ها را قادر می‌سازد به طور یکپارچه اجرا و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در عین حال، به کاربران نیز امکان کسب درآمد با سپرده‌گذاری دارایی‌های خود به گره‌های اعتبارسنج را می‌دهد. این رویکرد برخلاف راه‌حل‌های متمرکزی مانند AWS Blockchain و بسیاری دیگر است.

ANKR توکن بومی شبکه آنکر است که برای تراکنش‌ها، پرداخت‌ بسیاری از خدمات آنکر و مدیریت پلتفرم مورد نیاز است. ANKR توانایی‌های خود را به عنوان یک توکن BEP-2 ،BEP-20 و ERC-20 به کاربران ارایه می‌دهد و همچنین روی شبکه‌های پولیگان (Polygon)، آوالانچ (Avalanhce) و فانتوم (Fantom) در دسترس است. ANKR برای کاربران نهادی و مستقل گره (Node Providers) در کسب درآمد از ظرفیت‌های اضافی نودهای خود، نقش کلیدی را ایفا می‌کند. همچنین به مصرف‌کنندگان گره (Node Consumers) این امکان را می‌دهد که از مدل «پرداخت به میزان مصرف» (pay-as-you-go) بهره‌مند شوند. این روند، ارائه‌دهندگان سنتی API بلاک‌چین را که کاربران خود را به تهیه اشتراک و در پرداخت هزینه‌های اضافی مجبور می‌کردند، به حاشیه می‌راند.

امنیت شبکه آنکر چگونه تامین می‌شود؟

Ankr در فرآیند اعتبارسنجی بلاک‌ها از تایید گره‌ها استفاده می‌کند؛ به همین دلیل می‌تواند کیفیت شبکه و همچنین حذف هر عامل مخرب را از سیستم تضمین کند. همچنین، برای حصول اطمینان از اینکه امنیت سیستم از یک سیستم مبتنی بر حسن شهرت (Reputation-Based System) استفاده می‌کند.

به زبان ساده، سیستم مبتنی بر حسن شهرت کاربران را بر اساس تاریخچه رفتار آن‌ها روی شبکه دسته‌بندی می‌کند.  علاوه بر این‌ها، آنکر افزونه محافظت از نرم افزار اینتل (Intel SGX) را نیز به‌عنوان هسته‌اصلی امنیت خود به کار می‌برد. این افزونه، پروسه‌های مورد نیاز را داخل خود سخت‌افزار اجرا می‌کند و بنابراین سطح بالایی از امنیت را در برابر حمله‌های خاص نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به وجود می‌آورد.

چه مقدار توکن آنکر (ANKR) در گردش است؟

حداکثر عرضه آنکر ۱۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن است که در حال حاضر حدود 9.66 میلیارد ANKR در گردش است.

خرید و فروش آنکر

ارز ANKR را می‌توان در صرافی‌های معتبری مانند بایننس (Binance)، دیجی فینکس (DigiFinex)، کوین بیس (CoinBase)، هوبی گلوبال (Houbi Glibal) و آپ بیت (Upbit) خریداری کرد. می‌توان آنکر را در بازارهای نقدی در برابر ارزهای فیات مانند دلار آمریکا و یورو و کریپتوکارنسی‌هایی مانند بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، بایننس کوین (BNB) و استیبل‌کوین‌هایی نظیر تتر (USDT)، یو اس دی کوین (USDC) و دلار بایننس (BUSD) نیز معامله کرد. بازار ارز آنکر در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش ارز ANKR نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز ANKR بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید ANKR شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید.
برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

  1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
  2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
  3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
  4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز آنکر را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز آنکر در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت، با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار آنکر و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز ANKR را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول آنکر والکس در کیف پول شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار ANKR والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز ANKR که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش آنکر از والکس

  • امکان خرید و فروش ارز آنکر در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
  • امکان معامله ارز دیجیتال ANKR به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب آنکر رایگان

ایردراپ: آنکر تاکنون ایردراپی انجام نداده اما دارندگان ANKR زمانی که این پروژه با ONX.Finance مشارکت کرد، توکن‌های ONX دریافت کردند.

لیکوئید استکینگ: می‌توان توکن‌های آنکر را از طریق لیکوئید استکینگ روی زنجیره بایننس کوین (BNB Chain) کسب کرد.

کارمزد معامله آنکر (ANKR)

خرید و فروش ارز آنکر در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

روش نگهداری

ارز آنکر مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی ‌مدت یا کوتاه‌ مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارتند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) و ترزور (Trezor)

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet)، متامسک (MetaMask)، بایننس چین ولت (Binance Chain Wallet) و اتومیک ولت (Atomic Wallet).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری ارز آنکر در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید با قیمت جهانی و پرداخت ریالی ارز آنکر را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید.

شما به‌ راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز ANKR را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال ارز آنکر رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال ANKR در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ آنکر، یک توکن ERC-20 است و بر روی بلاک چین اتریوم فعالیت می‌کند. بنابراین این ارز از الگوریتم اثبات سهام پیروی می‌کند و قابلیت استخراج ندارد. کاربران تنها می‌توانند با مبادله، خرید، لیکوئید استیکینگ و... ارز ANKR را به دست بیاورند.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز آنکر را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز ANKR را با ریال یا تتر خریداری کنید.

آنکر در تلاش است تا غیرمتمرکز ترین و مقایس‌پذیرترین زیرساخت گره‌ای که می‌تواند وجود داشته باشد را ارائه دهد. همچنین، نیازهایی را برطرف می‌سازد که بسیاری از کاربران را از پرداخت هزینه‌های اضافی بی‌نیاز می‌کند. اما با این حال، بهتر است قبل از خرید ارز آنکر، تمامی عوامل را بررسی کرده و سپس اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

جدیدترین اخبار آنکر

مطالب جدید
ماجرای این ۱۲ میم کوین میلیون دلاری در شبکه سولانا چه بود؟

بر اساس گزارش یک پلتفرم تحقیق و بررسی بلاکچین به نام ZachXBT تعداد ۱۲ پروژه میم کوین جدید راه‌اندازی شده روی سولانا طی یک ماه گذشته، پس از پیش‌فروش‌های حداقل چندصدهزار دلاری تقریبا از بین رفته‌اند. ارزش سرمایه جمع‌آوری شده توسط آنها به بیش از ۲۶ میلیون دلار می‌رسد.

خرید ارز‌های مشابه

خرید تتر - تومان
-0.85%
تترUSDT

64,229

تومان
خرید بیت کوین - تومان
-4.6%

4,118,101,149

تومان
خرید اتریوم - تومان
-3.61%

203,090,130

تومان
خرید دوج کوین - تومان
-7.33%

9,714

تومان
خرید شیبا اینو - تومان
-7.51%

1.6211

تومان
خرید کاردانو - تومان
-7.04%

30,600

تومان
خرید سولانا - تومان
-7.24%

9,505,815

تومان
خرید ریپل - تومان
-4.3%

33,940

تومان
خرید فانتوم - تومان
-4.25%

47,045

تومان

محاسبه قیمت آنکر (ANKR)

ANKR

Ankr