دسترسی سریع در حال بارگذاری

آینده ارزهای دیجیتال از زبان مدیر نزدک

آینده ارزهای دیجیتال از زبان مدیر نزدک

آدنا فریدمن (Adena Friedman)، رییس و مدیر ارشد بورس نزدک، بیان کرده است که ارزهای دیجیتال شایسته ارزهایی هستند که جایگاه پایداری را در آینده اقتصادی دنیا داشته باشند.

همچنین او اذعان داشته است که نزدک اعتقاد دارد که در آینده، ارز دیجیتال نقش بازی خواهد کرد و همچنین ارزهای دیجیتال را به اختراعی بزرگ و قدرتمند توصیف کرده‌ است که از خلاقیت و هوش افراد ابداع شده است.

او ادعا کرده‌ است که ارز دیجیتال مسیر پیشرفت را به صورت چرخه حیات کلاسیک (چیزی که خودش بیان کرده است) طی کرده است. در ابتدا افرادی که در حوزه بلاکچین و اقتصاد مهارت و دانش داشتند، ارزهای دیجیتال را شکل دادند و سپس وارد فازی شدیم که این ارزها بین مردم جای خود را باز کردند و ناگهان شاهد افزایش چشمگیر افراد تازه وارد به این بازار بودیم و در نهایت که اخیرا اتفاق افتاده است، شاهد شمایی از واقعیت کریپتوکارنسی‌ها هستیم.

چه آینده ای در انتظار ارزهای دیجیتال است؟

ارزهای دیجیتال در حال حاضر در دوراهی حیاتی خود قرار دارند که دو احتمال زیر برای آن‌ها وجود دارد:

۱- ارزهای دیجیتال راهکار عملیاتی خود را در جامعه پیدا می‌کنند که نیازمند چندین سال رشد پیوسته است و در حین رشد باید بتواند یکپارچگی خود را با افتصاد بدست آورد (مانند اینترنت)

۲- ارزهای دیجیتال برای رسیدن به مقبولیت اکثریت جامعه شکست می‌خورد و کاربرد آن برای تبادلات محدود می‌شود (مانند Segway)

خانم فریدمن همچنین اضافه کرد که برای اینکه ارزهای دیجیتال بتوانند وارد مرحله عملی در اقتصاد شوند، نیازمند است تا شفافیت قانونی و حکومتی در این حوزه ایجاد شود، او همچنین پیشنهاد داده است که هر دوی نیت های متضاد در غیرمتمرکز کردن و همچنین عدم کنترل دولت ها بر روی ارزهای دیجیتال باید جزو هسته اصلی این شفافیت باشند.

با توجه به نیاز به وجود اکسچنج شفاف و منصف در بازار ارزهای دیجیتال، فریدمن اظهار داشته است که نزدک بستری را برای استارتاپ های حوزه ارزهای دیجیتال مهیا کرده‌ است تا بتوانند اکسچنج های مربوط به حوزه کریپتوکارنسی را شکل دهند.

همانطور که قبلا گفته شده است، نزدک (Nasdaq)، سیستم نظارتی هوشمند خود را معرفی کرده است و به بسیاری از مشتریان بزرگ خود از جمله اکسچنج گمینی (Gemini exchange) ارائه می‌دهد. این سرویس توانایی کنترل کردن تبادلات  مشکوک ارزهای دیجیتال را دارد و از دستکاری در بازار جلوگیری می‌کند.

اوایل همین ماه، DX Exchange، پلتفرمی که از اطلاعات مالی نزدک (Nasdaq’s Financial Information Exchange) استفاده می‌کند، پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال خود را راه اندازی کرده است.

در ماه دسامبر، ErisX، موسسه پلتفرمی برای قرارداد های آتی، مبلغ ۲۷.۵ میلیون دلار را از شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر نزدک دریافت کرده است.

همانطور که مشخص است، نزدک در حال سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال است و آینده ی این بازار را بسیار روشن می‌داند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
نویسنده
Content
تیم محتوا
عضو تحریریه والکس
نظرات کاربران
نظرات ارسال شده : 0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *