تحلیل ارزهای دیجیتالسرمایه گذاریمنتخب سردبیر

بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید (اسفند ۱۴۰۲)

ماه بهمن شاهد رسیدن دوباره قیمت بیت کوین به ۵۲ هزار دلار بودیم. با وجود رشد بیت کوین، آلت کوین‌ها نیز شاهد رشد بودند. برخی از کارشناسان با توجه به رفتار مارکت، پیش بینی ظهور یک آلت سیزن در سال ۲۰۲۴ را دارند. ما نیز طبق روال هر ماه به بررسی ارزهای دیجیتال برای خرید اسفند ۱۴۰۲ می‌پردازیم و به کمک تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بهترین ارزهای این ماه را معرفی می‌کنیم. البته پیش از هر چیز باید به یاد داشته باشید که این تحلیل‌ها صرفا جنبه آموزشی داشته و هیچگونه پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست. معیار ما برای انتخاب این رمزارزها داشتن اخبار، رویداد مهم و چارت تکنیکالی مناسب بوده است. با آگاهی از این موارد به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید اسفند ۱۴۰۲ می‌پردازیم.

لازم به ذکر است رمزارزهای پیشنهادی در این مقاله، بر اساس تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و داده‌های آنچین مورد بررسی قرار گرفته‌اند و به واسطه نوسان‌های شدید قیمتی در بازار ارزهای دیجیتال، هیچ تضمینی بر رشد این رمزارزها وجود ندارد. این مقاله به عنوان پیشنهاد سرمایه‌گذاری از جانب والکس قلمداد نمی‌شود.

وی چین (VET)

در آغاز معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید اسفند ۱۴۰۲ به سراغ پروژه وی چین می‌رویم. دلیل ما برای انتخاب کردن وی چین به عنوان رمزارز مناسب خرید در این ماه، به‌روزرسانی بزرگ این شبکه بلاکچین بوده است. چند روز گذشته صفحه رسمی وی چین در پلتفرم X، خبر از به‌روزرسانی بزرگ این شبکه داد که طبق گفته تیم توسعه دهنده، در کنفرانس MWC بارسلونا از جزئیات آن رونمایی خواهد شد. البته در حال حاضر می‌دانیم این آپدیت مربوط به رشد اکوسیستم و وب ۳ خواهد بود. دلیل اهمیت این به‌روزرسانی، تغییراتی است که باعث جذب پروژه‌های بیشتر به این شبکه و در نهایت رشد اکوسیستم وی چین می‌شود. بنابراین با افزایش تعداد کاربران، می‌توان انتظار رشد قیمتی وی چین را داشت.

در ادامه بررسی وی چین به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید اسفند ۱۴۰۲ به تحلیل تکنیکال این رمزارز خواهیم پرداخت.

چارت قیمت وی چین
نمودار قیمت وی چین تایم فریم یک روزه

طبق داده‌های موجود در نمودار قیمت وی چین، این کوین با رشد ۸۵ درصدی طی چند روز گذشته به قیمت ۰.۰۴۳۱۱ رسیده است. این روند صعودی توسط مقاومت ۰.۰۵۰ متوقف شده است و قیمت بعد از یک اصلاح تا حمایت ۰.۰۴۳ کاهش پیدا کرده است. در حال حاضر قیمت در حال تثبیت روی حمایت ۰.۰۴۳ دلار است که در صورت ماندن بر روی این حمایت، می‌توان انتظار رشد تا مقاومت ۰.۰۵۰ دلار و بعد از آن ۰.۰۵۷ دلار را داشته باشم. در صورت ریزش قیمت، مقصد بعدی، حمایت‌های ۰.۰۳۹ و ۰.۰۳۱۴ خواهد بود.

ریپل (XRP)

رمزارز بعدی که به عنوان بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید اسفند ۱۴۰۲ معرفی خواهد شد، بدون شک ریپل و ارز دیجیتال XRP خواهد بود. این رمزارز به عنوان یکی از دو پروژه برتر پرداخت‌های بین المللی، به عنوان کوینی با پتانسیل رشد در سال ۲۰۲۴ شناخته می‌شود. بعد از پیروزی‌های پی در پی در دادگاه، این پروژه قصد گسترش همکاری‌ها و اکوسیستم خود را دارد. در روزهای آینده ریپل قصد گسترش فعالیت‌های خود در دوبی را دارد. طی همکاری اخیر این پروژه با پلتفرم Sweatcoin، کاربران می‌توانند با راه رفتن، ارز دیجیتال پاداش بگیرند و به کسب سود بپردازند.

ریپل در ۱۳ فوریه اعلام کرد که با شرکت Standard Custody قراردادی امضا کرده است که منجر به افزایش مجوزهای نظارتی برای فعالیت در کشورهای مختلف خواهد شد. این همکاری می‌تواند در رشد کاربران و اکوسیستم ریپل تاثیر مستقیم داشته باشد.

پس از بررسی رویدادهای فاندامنتال ریپل به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید اسفند ۱۴۰۲، به سراغ تحلیل تکنیکال این رمزارز می‌رویم.

چارت قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل تایم فریم یک روزه

ارز دیجیتال XRP در حال حاضر در محدوده حماتی ۰.۵۴۵ دلار قرار دارد. در صورت حفظ این محدوده و تثبیت قیمت در این منطقه، می‌توان به رشد ریپل تا قیمت ۰.۵۷۹ دلار امیدوار بود. در صورت شکست این مقاومت، قیمت ۰.۶۴ دلار در دسترس خواهد بود. اما با شکست حمایت ۰.۵۴۵ دلار، می‌توان انتظار رسیدن قیمت تا حمایت بعدی، یعنی در قیمت ۰.۵۰ دلار را داشت.

بایننس کوین (BNB)

آخرین انتخاب به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید اسفند ۱۴۰۲، مطمئنا بایننس کوین خواهد بود. با وجود رشد آلت کوین‌ها در چند وقت اخیر، کوین BNB به واسطه دادگاه CZ بنیانگذار بایننس، رشد مناسبی نداشته است. با وجود چالش‌های نظارتی، شبکه بی‌ان‌بی چین، یکی از فعال‌ترین شبکه‌ها در رابطه با وب ۳ است. همکاری‌های مداوم و ارتقای شبکه برای تطابق کامل با وب ۳، نشان‌دهنده علاقه توسعه‌دهندگان این بلاکچین به پیاده‌سازی مفهوم وب ۳ است. به عقیده کارشناسان و تحلیلگران، انتظار رشدهای بیشتر از کوین BNB می‌رود و این کوین می‌تواند یکی از پرچم‌داران آل سیزن بعدی باشد.

در ادامه بررسی بایننس کوین به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید اسفنر ۱۴۰۲ به تحلیل تکنیکال این رمزارز خواهیم پرداخت.

چارت قیمت بایننس کوین
نمودار قیمت بایننس کوین تایم فریم یک روزه

قیمت بایننس کوین در حال حاضر بین دو حمایت و مقاومت، ۳۶۰ دلار و ۳۹۵ دلار قرار دارد. در صورت رشد قیمت و رسیدن به مقاومت ۳۹۵ دلار، احتمال شکستن این مقاومت و رسیدن به قیمت ۴۲۵ دلار زیاد است. در صورت عدم قدرت گاوهای بازار و افت قیمت، اولین حمایت در قیمت ۳۶۰ دلار قرار دارد. در صورت شکست حمایت ۳۶۰ دلار، قیمت‌های ۳۴۰ دلار و ۳۲۲ دلار در دسترس خواهد بود.

انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای خرید در اسفند ۱۴۰۲

با وجود رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۲ هزار دلار، آلت کوین‌ها نیز با روند صعودی جدیدی مواجه شده و به رشد قیمت ادامه دادند. با این رویکرد و با درنظر گرفتن شرایط مناسب فاندامنتالی و تکنیکالی، رمرارزهای وی چین، ریپل و بایننس کوین به عنوان بهترین ارز دیجیتال برای خرید اسفند ۱۴۰۲ انتخاب شدند. لازم به ذکر است این رمزارزها بر طبق استراتژی معاملاتی میان مدت انتخاب شده‌اند. در پایان مجددا تاکید می‌کنیم، این مقاله به هیچ عنوان پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست و صرفاً جنبه آموزشی دارد.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۳.۸ / ۵. مجموع آرا: ۹۵

سال ۲۰۱۷ وارد دنیای کریپتوکارنسی شدم و بخاطر علاقم به نویسندگی، تصمیم گرفتم به طور تخصصی در مورد کریپتو و بلاکچین به نوشتن محتوا بپردازم.
نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
5 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
بیژن
بیژن
1 ماه قبل

با سلام و احترام /با تشکر از تحلیل تان / کاش نقطه خرج را هم اعلام بفرمایید.

داریوش
داریوش
3 ماه قبل

جالبه که هیچ کدام از این ارزها در والکس عرضه نمی‌شن!!

ر رواقی
ر رواقی
3 ماه قبل
پاسخ به  داریوش

سلام
تمام این ارزها در والکس عرضه شده‌اند دوست عزیز :))
شما میتوانید با کلیک روی لینک هر ارز (در باکس سفید رنگ)، به صفحه خرید و فروش آنها در والکس هدایت شوید.

موسوی
موسوی
3 ماه قبل
پاسخ به  ر رواقی

این ارز ها به جز کیک….در بازار والکس موجود نیست غیر فعال هستن

ر رواقی
ر رواقی
3 ماه قبل
پاسخ به  موسوی

سلام
وقت به خیر
شما در حال حاضر می‌توانید ارزهای ویوز و ایموتیبل ایکس را از بخش OTC (خرید فروش آنی) خریداری کنید.

دکمه بازگشت به بالا