دسترسی سریع در حال بارگذاری

صرافی DEX در تراست ولت چیست و چه ویژگی‌های دارد؟

650
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
صرافی DEX در تراست ولت چیست و چه ویژگی‌های دارد؟

یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های دیجیتالی میان سرمایه‌داران رمزارزها کیف پول تراست ولت است. دلایلی چون رایگان بودن، تنوع کوین‌ها، امنیت بالا و سایر موارد این‌چنینی از جمله ویژگی‌های مطرح این ولت ارز دیجیتال است که سبب محبوبیت آن شده است. اما گزینه‌ی صرافی DEX در تراست ولت خود به‌تنهایی یکی از ارکان اصلی محبوبیت آن میان تریدرها و سرمایه‌داران ارز دیجیتال است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی این بخش تراست ولت بپردازیم. اما قبل از شروع مبحث اصلی، باید توضیحی در رابطه با DEX ارائه دهیم.

DEX چیست؟

صرافی‌های غیر متمرکز یا همان DEX، نوعی از بسترهای معاملاتی ارز دیجیتال هستند که کاربران آن‌ها می‌توانند بدون ایجاد حساب کاربری در آن سیستم، رمزارزهای خود را مبادله کنند.

این صرافی‌ها دارایی کاربران را در یک حساب متمرکز نگهداری نمی‌کنند و معاملات به‌طور مستقیم از کیف پول‌های آن‌ها صورت می‌گیرد. به‌عبارت دیگر، فقط کافی است برای انجام معامله در این پلتفرم‌ها کیف پول خود را به صرافی ارز دیجیتال موردنظر متصل کنید.

مزایای صرافی غیر‌متمرکز (DEX) نسبت به صرافی‌‌های متمرکز کدامند؟

صرافی DEX در تراست والت چیست

از همان ابتدای ظهور کریپتوکارنسی‌ها، صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال نقش اساسی در خرید و فروش و تبادل این دارای‌های دیجیتالی و رمزنگاری شده داشتند. اگر این پلتفرم‌ها وجود نداشتند، خرید و فروش این ارزها امکان‌پذیر نبود و شاید اگر صرافی‌های متمرکز نبودند، رمزارزها جایگاه امروزی را پیدا نمی‌کردند.

اما با این حال صرافی‌ها و سیستم متمرکز آن‌ها تا حدودی ماهیت غیر‌متمرکز ارزهای دیجیتالی را تحت الشعاع قرار می‌دهند. کاربران در این سیستم‌ها احراز هویت می‌شوند و دارایی‌های خود را در کیف پول صرافی ذخیره می‌کنند.

احراز هویت سبب می‌شود آن‌طور که رسالت رمزارزها بوده، افراد در معاملات ناشناس باقی نمانند. همچنین کیف پول صرافی ممکن است هک شود و دارایی ذخیره شده‌ی کاربران نزد صرافی از بین برود. پس عملاً بخشی از ویژگی‌های اصلی رمزارزها در بستر سیستم‌های متمرکز مبادله ارز دیجیتال بی‌معنا هستند.

تفاوت صرافی متمرکز با صرافی DEX در تراست ولت

 • در پلتفرم‌های غیرمتمرکز معامله ارز دیجیتال (DEX)، کاربران نیازی به ساخت حساب کاربری و احراز هویت ندارند و معاملات آن‌ها کاملاً ناشناس انجام می‌شود.
 • دارایی رمزارز در صرافی غیرمتمرکز، نزد خود کاربر است و به‌طور کامل اختیار آن را در دست دارد.
 • صرافی‌های غیر متمرکز از چندین نقطه‌ی مختلف در سراسر جهان کنترل می‌شوند و سرور مرکزی ندارند. این توزیع شدگی، امنیت این پلتفرم‌ها را نسبت به نوع متمرکز آن‌ها افزایش می‌دهد.
 • این پلتفرم‌ها سیاست خاصی را دنبال نمی‌کنند و به نسبت صرافی‌های متمرکز که از قوانین خاصی پیروی می‌کنند آزاد‌تر هستند.
 • کارمزد معاملات در پلتفرم‌های DEX به نسبت صرافی‌های متمرکز کریپتو به مراتب پایین‌تر است و این در حالی است که کاربر کارمزد انتقال رمزارز از ولت خود به کیف پول صرافی را نیز پرداخت نمی‌کند.

بخش صرافی DEX در تراست ولت چطور راه‌اندازی شد؟

صرافی DEX تراست والت

تراست ولت یکی از پلتفرم‌های پیشرو در معرفی صرافی‌های غیر‌متمرکز به فعالان دنیای کریپتو بود. این کیف پول که در ابتدا کار خود را با ایجاد بستری برای خرید و فروش توکن اتریوم آغاز کرد؛ در سال 2018 توسط صرافی مطرح باینس خریداری شد و پس از آن با پشتیبانی از فهرست بلند بالای رمزارزها، تبدیل به یکی از برترین ولت‌های تلفن همراه ارز دیجیتال شد.

این کیف پول پشتیبانی از DEX را نیز با Binance DEX آغاز کرد. به فاصله‌ی چند روز بعد نیز صرافی غیر متمرکز بایننس با پشتیبانی از WalletConnect به کاربران این ولت اجازه‌ی دسترسی به خدمات خود را داد.

از آن پس تراست ولت سعی کرد با پشتیبانی از انواع مختلف DEXهای موجود از این سیستم‌ها حمایت و استفاده از خدمات آن‌ها را برای کاربران خود فراهم کند. کمی بعد همکاری با KyberNetwork و چندین صرافی غیر متمرکز دیگر را نیز آغاز کرد.

استفاده از صرافی DEX در تراست ولت چه مزیت‌هایی دارد؟

 1. تراست ولت تمام تلاش خود را برای ساده بودن رابط کاربری کرده است. در بخش DEX هم این کیف پول سعی کرده است ساده‌ترین روش را برای کاربران خود فراهم کند تا آن‌ها به آسانی بتوانند از خدمات صرافی‌های غیرمتمرکز متصل به تراست ولت استفاده کنند.
 2. این‌که کاربران می‌توانند با تلفن همراه خود در هر زمان و مکان به یک صرافی غیر‌متمرکز متصل شوند و رمزارزهای خود را مبادله کنند، ویژگی جذابی برای تریدرها و سرمایه‌گذاران بازار کریپتو است. زیرا در حال حاضر بسیاری از پلتفرم‌های مبادله‌ی رمزارز نسخه‌ی تلفن همراه ارائه نمی‌دهند.
 3. از چند روش پرداخت برای خرید رمزارز پشتیبانی می‌کند و کاربران به‌راحتی می‌توانند با کارت‌های بانکی یا کارت‌های اعتباری یا روش‌های دیگر، ارز دیجیتال خریداری کنند، به یک صرافی غیرمتمرکز متصل شده و به‌راحتی رمزارز خریداری شده را ترید کنند.
 4. تراست ولت اطلاعات هویتی خاصی از کاربر نمی‌‌خواهد و همان اطلاعات محدود نیز در این کیف پول کاملاً محفوظ است و این حفظ هویت سبب می‌شود به‌راحتی و با اطمینان کامل بتوان از آن به‌عنوان یک بستر امن برای خدمات DEX استفاده کرد.
 5. به‌دلیل بالا بودن تعداد کاربران تراست ولت و استفاده‌ی هم‌زمان تعداد بسیاری از آن‌ها از خدمات DEX ‌این کیف پول، به‌طور قطع مبادلات شما در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود.

چگونگی انجام معاملات با استفاده از صرافی DEX ‌در تراست ولت

انجام معاملات در صرافی DEX تراست والت

همان‌طور که قبل‌تر اشاره کردیم بخش صرافی DEX ‌در تراست ولت از چند سیستم غیرمتمرکز مانند Binanac DEX و KyberNetwork پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید یکی از صرافی‌هایی که با تراست ولت همکاری دارند را برای مبادله‌ی رمزارزهای خود انتخاب کنید.

سپس رمزارزی که قصد دارید مبادله کنید را انتخاب نمایید. پس از آن رمزارز موردنظر برای دریافت را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت کنید. منتظر بمانید تا تراکنش شما انجام شود.

بخش تبادل رمزارز‌ها (Exchange)‌، در حال حاضر کنار بخش Swap در تراست ولت قرار دارد. در این بخش برای تریدرهای حرفه‌ای که می‌توانند زمان تغییر قیمت را تحلیل کنند، ویژگی‌هایی چون تعیین سفارش برای تاریخ و ساعت مشخص در نظر گرفته شده است (زمان‌بندی معاملات).

تفاوت Exchange و Swap در تراست ولت

بخش Swap در این کیف پول، محلی برای تعویض رمزارزهای شبکه‌های مختلف با یکدیگر است. باید توجه داشته باشید که برای تعویض توکن‌ها یا یکدیگر بلاکچین یا شبکه‌ی آن‌ها باید یکسان باشد و انتقال توکن از یک شبکه به شبکه‌ی دیگر باعث از بین رفتن دارایی شما خواهد شد. در حال حاضر این بخش جفت ارزهای زیادی برای مبادله ارائه نمی‌دهد.

Exchange تراست ولت

بخش Exchange تراست ولت وابسته به صرافی بایننس است و از طریق سرور این صرافی، امکان مبادلات ارز دیجیتال را فراهم می‌کند. بنابراین تمامی ارزهایی که در فهرست مبادلات بایننس پشتیبانی می‌شود در Exchange تراست ولت نیز قابل مبادله است. کاربران می‌توانند جفت ازهای موردنظر خود را از فهرست مشخص شده انتخاب کنند و مبادلات رمزارز خود را انجام دهند. در حال حاضر اکسچنج فقط از توکن‌های BNB و BEP2 برای تبدیل ارز پشتیبانی می‌کند.

توجه داشته باشید این مبادلات شامل کارمزد است و باید بدانید که به‌طور کلی کارمزد معاملات ارز دیجیتال در بستر کیف پول‌های دیجیتالی به مراتب بیشتر از کارمزد تراکنش‌‌های صرافی‌هاست.

Swap تراست ولت

صحبت پایانی

این مقاله از سایت community.trustwallet.com بازنویسی و ترجمه شده است تا کاربران والکس با بخش DEX در تراست ولت به‌طور کامل آشنا شوند و بتوانند به‌راحتی از این بخش کیف پول دیجیتال شخصی خود استفاده کنند. در صورت به‌روز‌رسانی مطالب این منبع و سایر منابع مرتبط با این موضوع، این مقاله نیز به‌روزرسانی خواهد شد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
نویسنده
Ghanbari
مهسا قنبری
عضو تحریریه والکس
من با تو می‌نویسم و می‌خوانم.
نظرات کاربران
نظرات ارسال شده : 4 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ پاسخ به “صرافی DEX در تراست ولت چیست و چه ویژگی‌های دارد؟”

 1. امید
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

  خیلی عالی بود دم شما گرم🌹🙏

  • فروزان زیبائی
   ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

   سلام
   وقت به خیر

   خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بوده است. از شما دعوت می‌کنیم سایر مقالات بلاگ والکس را نیز بخوانید.

   ممنون از همراهی شما

 2. فرید
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید ممنون میشم راهنمایی کنید من ۲ روز پیش از بخش dex در تراست والت ۴۰۰ هزار واحد ارز pvt رو با ارز bnb چنج کردم اما موجودی هر دو ارز ۰ هستش ممنون میشم اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید

  • فروزان زیبائی
   ۰۳ خرداد ۱۴۰۰

   سلام
   وقت به خیر

   آیا هنگام انتقال ارز، به اندازۀ کافی ارز BNB در کیف پول خود برای پرداخت کارمزد شبکه داشتید؟ اگر:
   خیر: پس کیف بی ان بی خود را شارژ کنید و با همان مبلغ دوباره سعی کنید تراکنش را ثبت کنید.
   بله: احتمالاً در این حالت مشکل از سمت تراست ولت است و با آپدیت کیف پول یا ایمپورت دوبارۀ کیف حل شود.

   ممنون از همراهی شما