کیف پولمقالات ارز دیجیتال

بهترین کیف پول لایتینگ بیت کوین (آپدیت ۲۰۲۲)

شبکه بیت کوین غیرمتمرکز طراحی شده و دارای انعطاف پذیرترین سیستم‌های کامپیوتری در جهان است. اما معماری این شبکه امکان مقیاس‌پذیری محدودی دارد. در مقایسه با غول سیستم پرداختی همانند Visa که می‌تواند تا ۶۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش کند، شبکه بیت کوین تنها می‌تواند حدود ۷ TPS را انجام دهد. به همین دلیل و به دلیل افزایش مداوم تقاضا برای ارز دیجیتال و خرید btc، بلاک چین بیت کوین مدتی است که شلوغ شده و هزینه تراکنش و زمان پردازش افزایش یافته است. راه حل معرفی شده برای افزایش سرعت تراکنش‌های خرد، شبکه لایتینگ است. 

در حالی که توسعه‌دهندگان بیت‌کوین نمی‌خواهند امنیت و تمرکززدایی را برای بهبود مقیاس‌پذیری بلاک چین قربانی کنند، آنها روی پیاده‌سازی راه‌حل‌های لایه دو (L2) برای افزایش توان عملیاتی زنجیره اصلی کار کرده‌اند. محبوب ترین راه حل مقیاس پذیری L2 برای بیت کوین، شبکه لایتنینگ (LN) است که نقل و انتقالات بیت کوین را از زنجیره اصلی خارج می‌کند تا پرداخت‌های خرد تقریباً فوری و فوق العاده ارزان را برای کاربران ارائه دهد.

چند سال پیش، شبکه لایتنینگ به طور انحصاری عرصه‌ای برای فعالیت کاربران و توسعه دهندگان پیشرفته بود. با این حال، اکوسیستم راه حل پرداخت لایه دو از آن زمان به سرعت با برنامه‌ها و سرویس‌های کاربرپسند متعددی گسترش داد که به هر کسی اجازه می‌دهد بدون دانش یا تجربه فنی سخت افزاری در آن مشارکت کند و از مزایای آن استفاده کند.

در ‌این مقاله شما را به لزوم داشتن کیف پول لایتینگ و همچنین بهترین کیف پول‌های بیت کوین آشنا می‌کنیم. 

شبکه لایتنینگ چیست؟

 آشنایی با شبکه لایتینگ

قبل از اینکه کیف پول لایتینگ را معرفی کنیم، اجازه دهید ابتدا بررسی کنیم که شبکه لایتنینگ چیست.

شبکه لایتنینگ یک شبکه لایه دو متمرکز بر پرداخت خرد است که در بالای بلاک چین اصلی بیت کوین قرار دارد (همچنین با بلاک چین‌های دیگر مانند لایت کوین ادغام شده است). برای تسهیل تراکنش‌های همتا به همتا (P2P) آنی و مقرون به صرفه بین کاربران، LN BTC را از زنجیره اصلی به شبکه خود انتقال می‌دهد تا آنها را اجرا کند.

درست است که LN به عنوان یک شبکه جداگانه با گره‌ها و نرم افزارهای خاص خود عمل می‌کند، اما با بلاک چین BTC ارتباط برقرار می‌کند. با این حال، نیازی به ثبت هر معامله لایتینگ در زنجیره اصلی نیست. برای صرفه جویی در فضای بلاک و کاهش بار بلاک چین بیت کوین، تنها نقل و انتقالاتی که در آن کاربر BTC را از شبکه لایتنینگ واریز یا برداشت می‌کند، در دفتر کل توزیع شده ثبت می‌شود.

کیف پول لایتنینگ چیست و چگونه کار می‌کند؟

کیف پول‌های لایتنینگ راه حل‌های نرم افزاری متصل به شبکه لایتنینگ هستند که به کاربران امکان ذخیره، ارسال و دریافت بیت کوین از طریق LN را می‌دهند.

توجه به این نکته ضروری است که در حالی که اصول تراکنش‌های لایتنینگ مشابه کاری است که در زنجیره اصلی انجام می‌گیرد اما تفاوت‌های کلیدی بین انتقال بیت کوین لایه اول و دوم وجود دارد.

به عنوان مثال، از آنجایی که مقدار محدودی BTC در هر کانال قفل شده است (یک دفتر کوچک بین طرفین)، شبکه لایتنینگ برای ارسال و دریافت تراکنش‌های کم ارزش یا پرداخت‌های خرد طراحی شده است. به همین دلیل، بهتر است از زنجیره اصلی برای تراکنش مقادیر بیشتری از کوین‌ها استفاده کنید.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید بیت‌کوین را از طریق LN از شخصی دریافت کنید، باید یک فاکتور لایتنینگ به شکل یک رشته الفبایی از ارقام یا یک کد QR ایجاد کنید. برای واریز به کیف پول لایتینگ بیت کوین شما، فرستنده باید این فاکتور را از طریق والت LN خود اسکن کند تا یک امضای دیجیتال ارائه و تراکنش را تایید کند.

این فرآیند بسیار شبیه نحوه دریافت وجوه از طریق آدرس بیت کوین استاندارد خودتان است. همچنین، از آنجایی که اکوسیستم شبکه لایتنینگ از زمان راه‌اندازی آن بسیار بهبود یافته است، اکنون تراکنش بیت کوین از طریق والت لایتنینگ به آسانی با رویکرد‌های زنجیره‌ای، آسان شده است.

همچنین، در حالی که برخی از خدمات کاربران را ملزم به ایجاد کانال به صورت دستی می‌کنند، بسیاری از کیف پول‌های لایتنینگ این فرآیند را خودکار کرده‌اند تا بهترین تجربه را برای مشتریان خود فراهم کنند.

همچنین موضوع حیاتی دیگری برای بحث وجود دارد: آیا می‌توانید بیت کوین را بین شبکه لایتنینگ و بلاک چین بیت کوین به تبادل کرد؟ 

در حالی که ارسال یک تراکنش لایتنینگ از طریق LN به یک والت زنجیره‌ای بدون بستن کانال یا برداشت کوین‌های خود به بلاک چین بیت کوین امکان پذیر نیست، برخی از راه حل‌های کیف پول لایتینگ بیت کوین راه آسانی را برای کاربران ارائه می‌دهند تا بیت کوین خود را بین شبکه لایتنینگ و دفتر کل انتقال دهند.

همچنین، می‌توانید از صرافی‌هایی استفاده کنید که از تراکنش‌های بیت‌کوین لایه-یک و LN پشتیبانی می‌کند یا از یک سرویس non-custodial مانند بولتز که به عنوان پل بین این دو شبکه عمل می‌کند، استفاده کنید.

چگونه با استفاده از شبکه لایتنینگ با بیت کوین پرداخت کنم؟

نحوه پرداخت با شبکه لایتینگ

فرض کنید می‌خواهید با کافی شاپ محلی خود معامله کنید. ابتدا، باید مقداری بیت کوین را به کیف پولی بفرستید که برای آزاد کردن وجوه به بیش از یک امضا یا کلید نیاز دارد؛ این والت‌ها معمولا با نام multisig شناخته می‌شوند. کیف پول‌های مولتی سیگ به بیش از یک امضا برای آزاد کردن وجوه نیاز دارند. 

این نوع والت‌ها در شبکه لایتینگ، این امکان را به افراد می‌دهد که توافقی را امضا کنند که امکان پرداخت را تحت آن توافق صورت می‌گیرد؛ در واقع ترازنامه ایجاد می‌کند. 

هر بار که یک فنجان قهوه می‌خرید، ترازنامه جدیدی ایجاد می‌کنید و آن را با کلید عمومی خود امضا می‌کنید تا آنچه در کیف شما باقی مانده و آنچه که به کیف پول کافی‌شاپ اضافه می‌شود را نشان می‌دهد.

اگر دیگر نمی‌خواهید از آن کافی شاپ قهوه بخرید، می‌توانید کانال را ببندید و ترازنامه حاصل به‌عنوان یک رکورد دائمی در زنجیره بلوکی ذخیره و نگهداری می‌شود.

همچنین اختلافات پرداختی با مراجعه به آخرین ترازنامه امضا شده بین دو طرف قابل حل و فصل است.

اگر یک کانال مستقیم با مکان بعدی که می‌خواهید از آن چیزی بخرید نداشته باشید، چه اتفاقی می‌افتد؟ این شبکه کوتاه‌ترین مسیر را بین شما و فروشگاه در شبکه پیدا می‌کند.

اکنون که نکات ضروری در مورد LN را می‌دانید، بیایید لیست بهترین کیف پول لایتنینگ را که می‌توانید در حال حاضر برای دستیابی به تراکنش‌های تقریباً فوری و ارزان بیت کوین استفاده کنید را بررسی کنیم.

نحوه اتصال به شبکه لایتنینگ بیت کوین

شما می‌توانید با اجرای یک گره یا با استفاده از کیف پول لایتنینگ به شبکه لایتنینگ متصل شوید. در ادامه این والت‌ها را معرفی کرده‌ایم. 

۱. کیف پول لایتینگ فونیکس (Phoenix)

کیف پول لایتینگ فونیکس

فینیکس یک کیف پول بیت کوین non-custodial است که یکی از ساده ترین و کاربرپسندترین راه‌ها را برای ارسال و دریافت پرداخت‌های خرد از طریق شبکه لایتنینگ ارائه می‌دهد.

کیف پول لایتینگ Phoenix علاوه بر ادغام بیت کوین با LN، هر جنبه فنی را برای کاربر مدیریت می‌کند که شامل ایجاد کانال‌های خودکار نیز می‌شود. فینیکس که هم برای iOS و هم برای‌ اندروید در دسترس است، به عنوان یک گره لایتنینگ مستقل در گوشی‌های هوشمند کاربران بدون نیاز به اجرای گره‌های خود عمل می‌کند.

در حالی که این کیف پول لایتینگ بیت کوین به کاربران اجازه نمی‌دهد بیت کوین را در زنجیره اصلی نگه دارند، اما ویژگی اکسچنجی دارد که امکان جابجایی کوین‌ها را بین LN و بلاک چین بیت کوین را فراهم می‌کند.

برای راه‌اندازی والت، کاربران ابتدا باید حداقل ۱۰۰۰۰ ساتوشی (سات) واریز کنند که این مبلغ حداقل میزان موجودی برای ایجاد یک کانال پرداخت جدید است. در حالی که باز کردن یک کانال جدید ۱٪ با حداقل کارمزد ۳۰۰۰ سات هزینه دارد، ارسال تراکنش شبکه لایتنینگ ۱ سات + ۰.۰۱ درصد یا حداکثر ۱۲ سات + ۰.۳ درصد هزینه دارد.

جالب اینجاست که فینیکس قصد دارد یکپارچه‌سازی با شبکه Tor را برای افزایش حریم خصوصی کاربران در حین انتقال بیت کوین از طریق LN را نیز ارائه دهد.

۲. کیف پول لایتینگ بریز (Breez)

در حال حاضر در نسخه بتا  بریز در iOS و Android یکی دیگر از کیف پول‌های لایتنینگ موبایل است که بر طراحی کاربرپسند و بصری تمرکز دارد. همچنین، مانند Phoenix، این کیف پول لایتینگ نیز به صورت non-custodial کار می‌کند که کاربران را ملزم به اجرای گره‌های LN خود نمی‌کند.

علاوه بر این، Breez ویژگی ایجاد کانال خودکار (با هزینه ۰.۴٪ و حداقل ۲۰۰۰ سات) دارد و از سایر موارد فنی برای کاربران مراقبت می‌کند. همچنین می‌توانید بیت کوین را از زنجیره اصلی به کیف پول لایتینگ Breez خود واریز و برداشت کنید، که به طور خودکار به کانال شبکه لایتنینگ شما منتقل می‌شود.

از طرف دیگر، کاربران Breez می‌توانند از قابلیت‌های کیف پول اضافی مانند تعامل درون برنامه‌ای با راه‌حل‌های شبکه لایتنینگ و همچنین گزینه خرید BTC از طریق کارت اعتباری یا نقدی استفاده کنند.

جالب اینجاست که Breez همچنین دارای یک قابلیت Point of Sale است که به معامله گران این امکان را می‌دهد که پرداخت‌های BTC را از طریق شبکه لایتنینگ به شکلی ساده بپذیرند.

یکی دیگر از ویژگی‌های آن، برای کشف و گوش دادن به پادکست‌های رمزنگاری شده می‌توانید از کیف پول خود استفاده کنید.

۳. کیف پول لایتینگ موون (Muun)

کیف پول لایتینگ موون

Muun که برای تلفن همراه iOS و Android قابل نصب است، کیف پول بیت کوینی است که توازن عالی بین راحتی، امنیت و کارایی را فراهم می‌کند.

برخلاف کیف‌پول‌های لایتنینگ قبلی، Muun انتقالات زنجیره‌ای BTC را به‌طور خودکار به کانال‌های LN منتقل نمی‌کند. در عوض، کاربران هم در زنجیره اصلی و هم در شبکه لایتنینگ به بیت کوین دسترسی دارند.

با این حال، این بدان معناست که شما باید از یک سرویس شخص ثالث برای واریز و برداشت BTC از LN استفاده کنید.

در حالی که برای استفاده از کیف پول لایتینگ مجبور نیستید لایتنینگ نود خود را اجرا کنید، می‌توانید از ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌ای استفاده کنید که از وجوه شما در برابر سرقت محافظت می‌کند، حتی در مواردی که دیگر به دستگاه یا والت Muun خود دسترسی ندارید.

همچنین، می‌توانید والت خود را از طریق کد نوشته شده روی کاغذ یا ترکیبی از ایمیل و رمز عبور خود بازیابی کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های هیجان‌انگیزی که بیشتر برای نقل و انتقالات زنجیره‌ای BTC مفید است، تخمین‌گر هزینه مبتنی بر mempool Muun است. به گفته ارائه دهنده خدمات، این عملکرد روش دقیق‌تری برای پیش بینی هزینه‌های تراکنش و صرفه جویی ۳۰ درصدی در کارمزد به همراه خواهد داشت.

۴. کیف پول لایتینگ بلو (Blue)

کیف پول لایتینگ بلو

Blue یک کیف پول بیت کوین است که از تراکنش‌های زنجیره‌ای و لایتنینگ مشابه Muun (بدون انتقال خودکار BTC زنجیره‌ای به کانال‌های LN) پشتیبانی می‌کند.

با این حال، این اپلیکیشن، کیف پول بیت‌کوین زنجیره‌ای به صورت non-custodial است. این والت جایی است بین self-custodial و custodial که ارائه‌دهنده خدمات آن را “hosted” می‌نامند.

کیف پول بلو به جای استفاده از یک گره LN مستقل در دستگاه هر کاربر، از LNDhub، یک افزونه منبع باز و چند حساب برای شبکه لایتنینگ استفاده می‌کند. در نتیجه، حساب‌های جداگانه‌ای برای کاربران ایجاد می‌کند، اما آنها گره یکسانی را در یک راه‌اندازی با حداقل اعتماد به اشتراک می‌گذارند.

با این حال، این ویژگی به کیف پول لایتینگ بلو اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های قابل توجه بیشتری نسبت به بهترین کیف پول های لایتینگ که قبلا بررسی کردیم را ارائه دهد. علاوه بر عملکردهای اساسی مانند ارسال، دریافت و ذخیره بیت کوین، به موارد زیر نیز دسترسی دارید:

 • سرویس بازیابی راحت که به کاربران این امکان را می‌دهد که از راه‌های مختلف (مانند یادداشت، کلید خصوصی، WIF یا اطلاعات دیگر) برای دسترسی به کیف پول خود استفاده کنند.
 • برای صرفه جویی در هزینه‌های انتقال، می‌توانید چندین تراکنش را در یک دسته ارسال کنید.
 • خزانه‌های چند امضایی (چند علامتی) برای امنیت بیشتر.
 • سفارشی‌سازی کارمزد تراکنش.
 • توانایی راه‌اندازی گره کامل بیت کوین خود (روی زنجیره یا LN)
 • امکان این را دارید که کیف پول لایتنینگ خود را با والت BTC، والت خارجی، کارت اعتباری یا صرافی غیرمتمرکز شارژ کنید.
 • اتصال Tor برای افزایش حریم خصوصی شما.
 • یک بازار و یک مرورگر برای کشف و استفاده از برنامه‌ها در شبکه لایتنینگ.

۵. کیف پول لایتینگ ساتوشی (Wallet of Satoshi)

کیف پول لایتینگ ساتوشی

کیف پول ساتوشی در رتبه بندی محبوب‌ترین کیف پول های لایتینگ بیت کوین، در رتبه اول قرار دارد. این کیف پول به‌عنوان «ساده‌ترین کیف پول لایتنینگ بیت‌کوین جهان» تبلیغ می‌شود و می‌تواند به راحتی تراکنش‌های بیت‌کوین و لایتنینگ را حتی برای افرادی که تازه وارد بیت‌کوین شده‌اند، انجام دهد.

Wallet of Satoshi یک اپلیکیشن موبایل برای iOS و‌ اندروید است که به شما امکان ارسال و دریافت پرداخت‌های لایتنینگ را می‌دهد. کیف پول ساتوشی فقط از لایتنینگ پشتیبانی می‌کند.

والت ساتوشی که به صورت custodial کار می‌کند، برای هر دو گوشی اپل و‌ اندروید در دسترس است و همچنین بیش از ۱۰۰۰۰۰ بار از فروشگاه پلی استور گوگل دانلود شده است. این کیف پول که نیازی به پیکربندی ندارد، روی سهولت استفاده تمرکز دارد. به طوری که می‌توان گفت ساتوشی «ساده‌ترین کیف پول لایتینگ جهان» است. 

بنابراین از این کیف پول لایتنینگ عالی می‌توان برای شروع به فعالیت شما در دنیای پرداخت لایتنینگ استفاده کرد. پس از نصب اپلیکیشن ساتوشی، روند ثبت نام بسیار ساده‌ای دارد. بدون آنکه نیاز به وارد کردن عبارت عبور یا هر چیز دیگری داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید. 

۶. کیف پول لایتینگ الکتروم (Electrum)

کیف پول لایتینگ الکتروم

برترین کیف پول لایتنینگ non-custodial در سال ۲۰۲۲ بنا به تعداد دفعات دانلود از گوگل پلی است. با این حال، شایان ذکر است که Electrum از مدت‌ها قبل از اضافه شدن پشتیبانی لایتنینگ، به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین کیف‌پول‌های بیت‌کوین زنجیره‌ای شناخته شده بود که احتمالاً بخشی از دلیل تعداد دانلود بالای این کیف پول لایتینگ همین باشد.

این کیف پول به دلیل امنیت خود شناخته شده است و دارای فناوری‌هایی است که شکاف بین ذخیره‌سازی گرم (آنلاین) و سرد (آفلاین) بیت کوین موجود در والت را پر می‌کند.

Electrum هم تراکنش‌های زنجیره‌ای بیت کوین و هم تراکنش‌های شبکه لایتنینگ را انجام می‌دهد. کیف پول Electrum بیش از ۵۰۰۰۰۰ بار در فروشگاه پلی استور دانلود شده است. البته توجه داشته باشید که نسخه iOS آن در دسترس نیست. 

۷. کیف پول lighting اکلر (Éclair)

کیف پول lighting اکلر

Éclair یک کیف پول بیت کوین است که علاوه بر پشتیبانی از تراکنش‌های زنجیره‌ای بیت کوین، امکان اتصال به شبکه لایتنینگ را نیز فراهم کرده است. 

Éclair چیزی را اجرا می‌کند که به عنوان یک گره لایتنینگ از بین رفته در تلفن همراه کاربر معرفی شده است، همچنین می‌تواند مسیرهای پرداخت را در دستگاه کاربر محاسبه کند و نیاز به اتکا به طرف‌های متمرکز را به حداقل برساند.

این کیف پول لایتینگ توسط شرکت فرانسوی ACINQ ساخته شده است که همان شرکتی است که کیف پول فونیکس را نیز توسعه داده است.

برخلاف اکثر کیف پول‌های دیگر موبایلی، این والت فقط برای دستگاه های‌ اندرویدی در دسترس است و بیش از ۱۰۰۰۰ بار در فروشگاه گوگل پلی دارد.

در ادامه ویژگی‌های کیف پول لایتینگ اکلر را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

 • کنترل کامل بیت کوین را به شما می‌دهد. این بدان معناست که هیچ شخص ثالثی نمی‌تواند وجوه شما را مسدود یا از دست بدهد. با این حال شما همچنان مسئول ایمن‌سازی و تهیه نسخه پشتیبان از کیف پول خود هستید.
 • کیف پول اکلر از SPV و سرورهای تصادفی از یک لیست استفاده می‌کند. این بدان معناست که هنگام تأیید پرداخت‌ها، اعتماد کمی به اشخاص ثالث لازم است. با این حال، به‌اندازه یک گره کامل مانند Bitcoin Core ایمن نیست.
 • توسعه دهندگان این کیف پول کد منبع را برای مشتری منتشر می‌کنند. یعنی هر توسعه دهنده‌ای در جهان می‌تواند کد را بررسی کند. با این حال، هنگام نصب یا به‌روزرسانی نرم‌افزار نهایی، همچنان باید به توسعه‌دهندگان این کیف پول اعتماد کنید، زیرا مانند Bitcoin Core هیچ قطعیتی ندارد.
 • این والت در جایی از موبایل که اپلیکیشن‌ها معمولا ایزوله هستند نصب می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود که محافظت خوبی در برابر بدافزارها داشته باشند. البته نباید فراموش کرد که لفن‌های همراه معمولاً راحت تر سرقت یا گم می‌شوند. بنابراین رمزگذاری موبایل و پشتیبان گیری از کیف پول می‌تواند این خطر را کاهش دهد.
 • حریم خصوصی در این ولت اهمیت زیادی دارد. از هک شدن در پرداخت‌های شما جلوگیری می‌کند. چراکه با چرخش آدرس‌ها هک کردن را سخت تر می‌کند. شما همچنان باید دقت داشته باشید که هر بار که درخواست پرداخت می‌کنید از یک آدرس بیت کوین جدید استفاده کنید.
 • اطلاعات را برای شخص ثالث افشا می‌کند. این کیف پول لایتینگ از سرورهای مرکزی استفاده می‌کند که می‌توانند پرداخت‌های شما را با هم مرتبط کنند و آدرس IP شما را ثبت کنند.
 • از Tor پشتیبانی می‌کند. در واقع این کیف پول به شما اجازه نمی‌دهد از Tor برای جلوگیری از ارتباط مهاجمان یا ارائه دهندگان خدمات اینترنتی پرداخت‌های شما با آدرس IP شما استفاده کنید.
 • این کیف پول پیشنهاداتی را ارائه می‌دهد که بر اساس شرایط فعلی شبکه است که می‌توانید آنها را لغو کنید. این بدان معنی است که کیف پول اکلر به شما کمک می‌کند تا کارمزد مناسب را انتخاب کنید تا تراکنش‌های شما به موقع و بدون پرداخت بیش از آنچه باید پرداخت کنید تأیید شود. علاوه بر این به شما امکان لغو تراکنش را نیز می‌دهد. 

۸. کیف پول بیت کوین لایتینگ والت (BLW)

کیف پول بیت کوین لایتینگ والت

BLW یکی از قدرتمندترین برنامه‌های لایتنینگ برای کاربران‌ اندروید است و در سیستم پشتیبان گیری بسیار کارآمد است. کاربران می‌توانند هم پرداخت‌های سنتی بیت کوین و هم تراکنش‌های لایتنینگ را ارسال و دریافت کنند. BLW همچنین به طور کامل با کانال‌های Bitrefill Thor سازگار است!

در واقع Bitcoin and Lightning Wallet) BLW) کیف پولی است که هم بیت کوین و گره لایتنینگ مستقل دارد. این والت ارسال و دریافت تراکنش‌های منظم بیت کوین و همچنین پرداخت‌های لایتنینگ را فراهم می‌کند.

در صورتی که داده‌های خارج از زنجیره از دست بدهید می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید. در مواقع اضطراری مانند از دست دادن تلفن، فقط به یک عبارت فراموشی نیاز دارید تا هم موجودی بیت کوین داخلی و هم تعادل لایتنینگ خارج از زنجیره را بازیابی کنید.

کیف پول BLW سرویس Watchtower نیز دارد. به این معنی که اگر از این کیف پول برای دریافت پرداخت‌های لایتنینگ استفاده می‌کنید، دیگر نگران دریافت آنلاین برنامه به‌طور دوره‌ای نخواهید بود.

۹.  والت لایتینگ زئوس (Zeus)

والت لایتینگ زئوس

زئوس یک کیف پول لایتنینگ تلفن همراه و مدیر نود از راه دور است که باید خودتان کانال‌ها را ایجاد کنید. این کیف پول برای iOS و‌ اندروید موجود است. زئوس یکی از بهترین کیف پول های لایتینگ است، که کاربران آن می‌تواند از راه دور مستقیماً از طریق VPN یا Tor به گره خود متصل شود. همچنین دارای مجموعه‌ای کامل از امکانات گره‌ها مانند BTCPay Server، Nodl، myNode و RaspiBlitz است. 

شما می‌توانید به سرعت با یک کد QR از هر کجا به گره خود متصل شوید. زئوس همچنین به شما این امکان را می‌دهد پرداخت‌های زنجیره‌ای انجام دهید، کانال‌های LN خود را مدیریت کنید، هزینه‌های پویا دارد و از پروتکل‌های LND و C-Lightning پشتیبانی می‌کند.

کیف پول لایتینگ زئوس به شما این امکان را می‌دهد بیت کوین را از طریق لایتنینگ ارسال و دریافت کنید. چیزی که آن را متفاوت می‌کند این است که با زئوس، از راه دور به گره لایتینگ خود که در جایی دیگر اجرا می‌شود متصل شوید. این گره می‌تواند یک Raspberry Pi محلی یا یک گره در حال اجرا در کلود یا فضای ابری باشد.

شما با این والت می‌توانید گره را مدیریت کنید. به این معنی که هنگامی که با استفاده از زئوس به گره خود متصل شوید، می‌توانید اکثر عملیات‌های عمومی گره لایتینگ را مستقیماً از زئوس مدیریت کنید! این مدیریت می‌تواند شامل مدیریت کانال‌های شما، هزینه‌های مسیریابی و UTXO‌ها باشد. 

۱۰. والت لایتینگ زپ (Zap)

Zap یک برنامه موبایلی است که روی‌ اندروید و iOS در دسترس است و به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از گره شخصی خود، پرداخت‌های بیت‌کوین و لایتنینگ را از هر نقطه‌ای در جهان ارسال و دریافت کنید. نسخه دسکتاپ این ولت نیز موجود است. 

نسخه موبایل Zap کاملا متن باز است و با هر گره‌ای که LND را اجرا می‌کند سازگار است. این والت احتمالا ساده‌ترین کیف پول موبایلی بیت کوین لایتنینگ است کنترل از راه دور موجود است، اما برخی از ویژگی‌های اضافی را که سایر بهترین کیف پول های لایتینگ کنترل از راه دور مانند زئوس را ندارد.

برای روشن‌تر شدن موضوع می‌توان گفت که کیف پول شما (و کلیدهای خصوصی) روی گره لایتنینگ شما قرار دارند، Zap صرفا به عنوان یک کنترل از راه دور برای آن عمل می‌کند. در حال حاضر نمی‌توانید کیف پولی در Zap Mobile ایجاد کنید، اگرچه من معتقدم که تیم در حال کار بر روی افزودن این قابلیت است.

در ادامه نگاهی گذار به امکانات این ولت می‌کنیم: 

 • از هر کجای دنیا به گره لایتینگ متصل می‌شود.
 • چندین کیف پول را مدیریت کنید.
 • پرداخت‌های زنجیره‌ای یا خارج از آن.
 • موجودی را در BTC، sats یا fiat نمایش می‌دهد.
 • کانال‌ها را در حال حرکت باز کنید یا ببندید.
 • امنیت رمز عبور بسیار بالاست. 

۱۱. والت لایتینگ ابلی (Alby)

والت لایتینگ ابلی

Alby یک کیف پول لایتنینگ افزونه مرورگر کروم و فایر فاکس است که به شما این امکان را می‌دهد به وب سایت‌ها، خدمات و سازندگان محتوای مورد علاقه خود پرداخت‌های درون مرورگری داشته باشید. هیچ ردیابی شخص ثالثی ندارد، پرداخت‌ها مستقیم بین فرستنده و گیرنده است. شما به هیچ حساب کاربری نیاز ندارید و نیازی به به خاطر سپردن لاگین یا رمز عبور سایت‌های مورد علاقه خود ندارید.

پرداخت‌های شما مستقیماً و فوراً بین شما و همتایتان انجام می‌شود. می‌توانید برای هر وب سایت بودجه‌ای تعیین کنید تا به راحتی خرج کند، اما بدون تغییر برنامه یا جستجوی جزئیات پرداخت خود، بیش از حد پول خرج نکنید.

کار با این برنامه افزودنی ساده بوده که با آن می‌توان به گره‌های مختلف متصل شد. علاوه براین از تنظیمات نگهبانی و غیر نگهداری نیز پشتیبانی می‌کند.

آیا قبلا یک کیف پول بیت کوین لایتنینگ داشته‌اید؟ Alby به شما امکان می‌دهد یک کیف پول لایتنینگ بیت کوین موجود را متصل کنید یا یک کیف جدید ایجاد کنید.

۱۲. والت LN.TIPS Bot لایتینگ 

@LightningTipBot یک کیف پول لایتنینگ و آدرس لایتنینگ در تلگرام است. اگر در تلگرام حساب کاربری دارید، می‌توانید یک کیف پول لایتنینگ بسازید و پرداخت‌های لایتنینگ را با سایر کاربران تلگرام ارسال و دریافت کنید.

از آدرس لایتنینگ پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید بدون نیاز به ایجاد فاکتور، از طریق @ln.tips خودتان وجوه دریافت کنید. برای راهنمایی، ربات را به یک چت گروهی اضافه کنید. با این والت می‌توانید پرداخت‌های لایتنینگ را برای سایر کاربران و گروه‌های داخل تلگرام ارسال و دریافت کنید.

انتقال سریع و ارزان بیت کوین از طریق لایتینگ 

بیت کوین ویژگی‌های ارزشمندی دارد که آن را به سرمایه گذاری جذابی برای بسیاری تبدیل کرده است، اما شبکه لایتنینگ این اجازه را می‌دهد که از ارز دیجیتال برای پرداخت‌های روزمره نیز استفاده شود.

اگرچه دریافت و ارسال تراکنش‌های ارزان قیمت و آنی BTC در LN چند سال پیش یک رویای دور بود، اما پس از رشد اکوسیستم شبکه مقیاس پذیری لایه دو و ظاهر شدن کیف پول‌های لایتنینگ کاربر پسند در بازار، به واقعیت تبدیل شد. انتخاب پلتفرم کیف پول برای توسعه استراتژی معامله‌گران بسیار مهم است.

در نتیجه، کاربران برای تسویه پرداخت‌های روزمره یا استفاده از dApps در شبکه لایتنینگ به دانش فنی زیادی نیاز ندارند.

کیف پول لایتنینگ چیست؟

اپلیکیشن یا برنامه‌ای است که به شما امکان ارسال و دریافت بیت کوین را می‌دهد. یک کیف پول مجهز به لایتنینگ به شما امکان می‌دهد با شبکه لایتنینگ تعامل داشته باشید.

برترین کیف پول‌های لایتینگ کدامند؟

کیف پول‌های فونیکس، موون، بلو، زئوس و ابلی.

منبع
academy.aaxcryptonews
سال ۱۳۹۸ تولید محتوا را در حوزه دیجیتال مارکتینگ و تکنولوژی کردم و در حال حاضر تجربه چندین سال در زمینه ریسرچ کلمه کلیدی، تعیین ساختار محتوا و نویسندگی محتوای یکتا مطابق با اهداف و مخاطب سایت دارم.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس