خرید آوه

آوه (AAVE)

قیمت تقریبی یک AAVE

2,137,360 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت آوه - تومان

TMN / AAVE

2,137,360 تومان

-1.05٪

373,371,360 تومان

+29.53٪
قیمت آوه - تتر

USDT / AAVE

69.30 تتر

1.46٪

1,668.01 تتر

+36.42٪
قیمت آوه - بیت کوین

BTC / AAVE

0.001700 بیت کوین

-

0٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

خرید و فروش آوه (Aave) و مشاهده قیمت

ارز آوه (Aave) چیست؟

Aave یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین پروتکل‌های مالی غیر متمرکز (DeFi) در جهان است. ارز آوه با ارائه خدماتی از جمله وام دهی و تقسیم سود بین کاربران خود، گام مهمی در توسعه سیستم مالی غیر متمرکز برداشته است. اکثر خدمات ارائه شده توسط این رمز ارز روی بلاک چین اتریوم پیاده سازی شده است.

رمزارز آوه در حال حاضر محبوب‌ترین سرویس وام دهی غیرمتمرکز جهان است. کاربران می‌توانند با واریز وجه به این پلتفرم، سود کسب کنند یا از طریق مبالغی که سایر کاربران به این پلتفرم واریز کرده‌اند، درخواست وام کنند. نکته کلیدی این پروسه، عدم دخالت و نظارت نهاد یا سازمان خاصی است.

تاریخچه ارز آوه

ارز دیجیتال آوه در سال ۲۰۱۷ توسط استانی کولچف (Stani Kulechov) در لندن مسیرش آغاز شد. آوه در ابتدا به اسم ETHLend به معنای وام اتریوم شناخته می‌شد. پروتکل Aave در ژانویه ۲۰۲۰ در شبکه اتریوم شروع به کار کرد. نقطه عطف این رمزارز دریافت مجوز از اداره امور مالی بریتانیا بود که آوه را به موسسه رسمی پول الکترونیک تبدیل کرد. ارز آوه از پیش‌گامان پروتکل‌های DeFi به حساب می‌آید.

چه مقدار از ارز آوه (Aave) در بازار عرضه شده؟

ابتدا معرفی ارز آوه با عرضه اولیه سکه در سال ۲۰۱۷ و با فروش یک میلیارد دلار از توکن خود به قیمت ۰.۰۱۶۲ دلار صورت گرفت. پس از عرضه اولیه، ۲۳ درصد از توکن‌های آوه به بنیانگذاران پروژه تخصیص داده شد. آوه با ارائه سیستم وام دهی همتا به همتا در سال ۲۰۲۰ رسما کار خود را در بازارهای جهانی آغاز کرد.این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که ۱.۳ میلیارد از توکن آوه در گردش را با نسبت یک به صد مبادله کند.

در حال حاضر بیش از ۱۳.۶۷۶.۰۸۹ میلیون از ارز آوه در بازار رمز ارزها در گردش است و در هر ۲۴ ساعت بیش از ۲۰۰ میلیون دلار حجم معاملاتی این ارز در بازارهای جهانی است. ارز آوه دارای حداکثر عرضه ۱۶ میلیون توکن در بازار است. آوه برای جلوگیری از افزایش حجم و تورم در بازار، در برخی مقاطع زمانی اقدام به توکن سوزی کرده است.

عملکرد آوه چگونه است؟

پلتفرم آوه یک سرویس وام دهی همتا به همتا است. به این معنی که خود ارز آوه مالکیتی روی سرمایه کاربران ندارد. در کنار آن تامین نقدینگی این پلتفرم توسط سرمایه کاربران انجام می‌شود. آوه این عمل را بدون پاداش نمی‌گذارد و در صورتی که افراد به استخرهای نقدینگی آوه وجه واریز کنند، آوه به آنها پاداش می‌دهد. به عنوان مثال در صورتی که شما ارز چین لینک را به پروتکل آوه واریز کنید، آوه به شما توکن بومی aLink Aave می‌دهد. از این توکن می‌توانید در پلتفرم ارز آوه استفاده کنید و یا آن را به فروش برسانید.

نکته مهم ارز آوه که آن را از سایر سرویس‌های DeFi متمایز می‌کند، منبع باز بودن آن است. عملکرد آوه کاملا شفاف است و تمامی تراکنش‌ها و سرویس‌های انجام شده در آن به صورت آزاد در اختیار کاربران قرار دارد و کاربران می‌توانند روند پیشرفت این پروژه را دنبال کنند.

علاوه بر تامین نقدینگی، امکان استقراض از پروتکل Aave نیز وجود دارد. Aave یک سرویس وام کاملاً خودکار ارائه می‌دهد که در آن هر کسی می‌تواند رمز ارز مورد نظر خود را از این سرویس بدون فرایندهای دست و پا گیر و زمان بر بانک‌های سنتی وام بگیرد.

Aave به کاربران خود یکی از گسترده‌ترین محدوده‌های نرخ بهره را برای خدمات DeFi ارائه می‌دهد. وام گیرندگان ارزهای دیجیتال می‌توانند از گزینه‌های نرخ بهره مختلف از نرخ بهره ثابت گرفته تا نرخ بهره متغیر بهره ببرند.

سیستم وام دهی در آوه چگونه است؟

برای دریافت وام از بانک یا یک موسسه مالی، شما نیاز دارید مقداری پول نقد به عنوان سپرده اولیه در بانک قرار دهید. بانک از شما وثیقه یا ضامن برای پرداخت وام طلب می‌کند. پس از دریافت وام شما می‌بایست هر ماه اقساط وام را به همراه سود به بانک پرداخت کنید. در سیستم‌های مالی غیر متمرکز (DeFi) این روند متفاوت است.

در پروتکل آوه بانکی وجود ندارد. در عوض قراردادهای هوشمند نقش بانک را در این روند ایفا می‌کنند. در پروتکل آوه این کاربران هستند که سیستم وام دهی را مدیریت می‌کنند. مشابه سیستم سنتی وام گرفتن از بانک، شما در آوه نیز باید وثیقه بگذارید با این تفاوت که وثیقه دریافتی از سمت آوه بسیار بیشتر از سیستم سنتی بانک‌ها است. علت افزایش میزان وثیقه دریافتی، نوسان‌های بازار ارز دیجیتال است. برای دریافت وام از آوه شما باید توکن‌های خود را در این پروتکل به وثیقه بگذارید. به‌عنوان مثال اگر نیازمند ۵۰۰ دلار وام از سیستم آوه هستید، شما باید مبلغی تقریبا دو برابر این مقدار را به عنوان وثیقه واریز کنید. در صورتی که نوسانات ارزی شدید باشد و ارزش وثیقه شما از مبلغ وام دریافتی کمتر شود، سیستم وثیقه شما را نقد می‌کند تا مبلغ وام دریافتی پوشش داده شود.

ارز آوه در حال حاضر دارای استخرهایی با پشتیبانی از بیش از ۲۰ توکن مبتنی بر اتریوم از جمله تتر است.

چطور در والکس آوه بخریم؟

شما برای خرید ارز آوه می‌توانید با عضویت در صرافی والکس با دیگر کاربران به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید. اگر در پلتفرم والکس عضو نیستید، در سایت ثبت نام کنید. بعد از احراز هویت، وارد بازار خرید ارز آوه شوید و با قیمت آوه به صورت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی معامله خود را انجام دهید.

  • در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
  • مدارک خود را آپلود و مراحل احراز هویت را سپری کنید.
  • از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
  • به صفحه معاملات بروید و سفارش خرید آوه را ثبت کنید.

چطور در والکس ارز آوه بفروشیم؟

واریز آوه به کیف پول صرافی و فروش آن نیز بسیار مشابه فرایند خرید است. کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول آوه والکس در کیف پول شخصی خودتان، میزان ارز مدنظر خود را به والکس انتقال داده و آن را بفروشید.

همچنین شما می‌توانید برای ارزی که قبلاً از والکس خریداری کرده‌اید و هنوز در کیف پولتان در صرافی است، سفارش فروش ثبت کرده و آن را در پلتفرم بفروشید.

معامله آوه با سایر رمزارزها (معامله جفت ارز)

اگر از کاربران حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال باشید، ترجیح می‌دهید که ارزهای خود را همگام با بازارهای جهانی خرید و فروش کنید. در والکس امکان معاملۀ جفت ارز بین آوه و تتر و همچنین آوه به بیت کوین فراهم است و شما می‌توانید بدون نگرانی دربارۀ نوسانات نرخ دلار، با استیبل کوین تتر ترید کنید و یا ارز آوه را با بیت کوین معامله کنید.

پرسش‌های متداول

پروتکل آوه به گونه‌ای است که نمی‌توان مانند بیت کوین یا اتریوم آن را استخراج کرد. البته استخرهای نقدینگی بسیاری از سوی آوه طراحی شده است که با استیکینگ ارز آوه و واریز وجه به آن، کاربران می‌توانند ارز آوه دریافت کنند.

این کارمزد به صورت پلکانی از ۰.۴% آغاز شده و با بالا رفتن حجم معاملات در طول سه ماه کاهش می‌یابد. کمترین کارمزد ۰.۲% است که با بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان معامله در والکس، فعال خواهد شد.

برای ذخیره ارز آوه در کیف پول نرم‌افزاری، تقریبا تمامی کیف پول‌های موجود از جمله تراست ولت، متامسک و مای اتر ولت از این ارز پشتیبانی می‌کنند. کیف پول سخت‌افزاری لجر نیز قابلیت نگه‌داری و ذخیره کردن ارز آوه را دارد.

ارز آوه یکی از توسعه دهندگان اصلی سیستم‌های مالی غیرمتمرکز در جهان است. علاوه بر آن، آوه روی بسیاری از پروژه‌های بلاک چین اتریوم سرمایه‌گذاری کرده است. تمام این موارد نشان دهنده پتانسیل بالای ارز آوه برای سرمایه‌گذاری است.

آوه در نوامبر سال ۲۰۲۰ با قیمت ۵۳ دلار کار خود را در بازار شروع کرد و تنها ظرف مدت کمتر از چند ماه از حضور در بازار، رشد قیمتی بسیار بالایی را تجربه کرد. به طوری که در ابتدای سال ۲۰۲۱ سقف قیمت آوه به عدد ۵۲۲ دلار رسید.