اخبار ارزهای دیجیتال

اولین دائوی قانونی آمریکا در آستانه از دست دادن مجوز فعالیت است

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) دستور توقف فعالیت American CryptoFed DAO را صادر کرد

دائوی American CryptoFed که نخستین سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) به رسمیت شناخته شده در آمریکاست، پس از کشف مواردی غیرطبیعی در فرم S-1 ثبت خود (پر شده در مورخه ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، در خطر از دست دادن وضعیت وجوز خود است.

به گزارش والکس و به نقل از Coin Telegraph، دفتر وزیر امور داخلی ایالت وایومینگ در جولای ۲۰۲۱، امریکن کریپتوفد (American CryptoFed) را به عنوان یک نهاد قانونی به رسمیت شناخت. در پی این تصمیم، ماریان اور (Marian Orr)، مدیر ارشد امریکن کریپتوفد، از وایومینگ به عنوان پیشروترین حوزه قضایی در خصوص مسائل بلاکچین در سطح جهان نام برد.

با این وجود در تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۲۲، SEC اقدامات اداری لازم برای تعیین صدور دستور توقف را علیه این دائو آغاز کرد. با صدور دستور توقف، فرایند ثبت American CryptoFed لغو و فروش توکن‌های آن (با نام Ducat و Locke) غیرقانونی خواهد بود.

بنا بر نظر بخش اجراییات SEC، فرم S-1 پر شده توسط امریکن کریپتوفد، فاقد اطلاعات لازم همچون صورت‌های مالی حسابرسی شده و جزییات مربوط به مدیریت و تجارت این مجموعه است. این کمیسیون همچنین اعتقاد دارد که پرونده American CryptoFed حاوی اظهارات و حذفیات گمراه‌کننده است و در توصیف توکن‌ها به عنوان اوراق بهادار ناسازگار عمل کرده است.

در همین راستا، دیوید هرش (David Hirsch)، رییس بخش دارایی‌های دیجیتال و واحد سایبری SEC افزود:

امریکن کریپتوفد نه تنها از الزامات افشای اطلاعات طبق قوانین فدرال اوراق بهادار پیروی نکرده است بلکه ادعا کرده است که معاملات اوراق بهاداری که به دنبال ثبت آن هستند، در واقع معاملات اوراق بهادار نیستند.

هرش تصریح کرد که ایجادکنندگان (اوراق بهادار) باید اطلاعات لازم را طبق قوانین به SEC ارائه کنند. با این وجود، این کمیسیون مدعی است که در جریان بررسی فرم ثبت American CryptoFed، این مجموعه از همکاری با این نهاد خودداری کرده است.

هرش در خصوص قصد SEC در مورد وضعیت این DAO اشاره گفت:

بخش اجراییات به دنبال توقف ثبت American CryptoFed است تا از سرمایه‌‌گذاران در برابر اطلاعات گمراه‌کننده حفاظت کند.

ژیائومنگ ژو (Ziaomeng Zhou)، معاون مدیرعامل کریپتوفد، علیه موضع SEC استدلال کرد و اظهار داشت که موضوع مربوط به اثربخشی فرم ثبت (دستور بخش ۸ d) غیرقانونی است. او افزود که فرم S-1 این نهاد شامل یک اصلاح تاخیری است.

بدین ترتیب فرم S-1 این دائو ذیل بخش (a) و بخش ۸ (b) قانون اوراق بهادار سال ۱۹۳۳ قرار می‌گیرد. او افزود:

بخش ۸ (b) قانون سال ۱۹۳۳ تنها به SEC اجازه صدور دستور امتناع را می‌دهد تا راهنمایی‌های بیشتری به American CryptoFed برای تکمیل ثبت فرم S-1 (و نه دستور توقف) ارائه کند.
در نتیجه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار از قانون اوراق بهادار مصوبه ۱۹۳۳ برای به تاخیر انداختن، توقف و جلوگیری از افشای قانونی Amercian CryptoFed از طریق فرم S-1، سوء استفاده کرده است.

در همین حال، کانال تلگرام رسمی این دائو نیز غیرفعال شده است.

منبع
Coin Telegraph
علاقه‌مند به ساختارهای غیرمتمرکز، دیفای و آزادی مالی
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس