اخبار اتریوم

شبکه آزمایشی جدید اتریوم اواخر ۲۰۲۳ راه اندازی می‌شود

در حال حاضر تاریخ دقیق راه‌اندازی شبکه Holli مشخص نیست

یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم (ETH) اعلام کرد، برای پلتفرم قرارداد هوشمند، شبکه آزمایشی جدیدی در اواخر سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی می‌کند. در یک پست طولانی، تیم بیکو (Tim Beiko)، توسعه‌دهنده اتریوم گفت که این شبکه آزمایشی جدید با نام Holli قرار است به‌زودی با هدف کمک به ولیدیتور‌ها، اپراتور‌های گره، استِیکِر‌ها و ماینر‌ها راه‌اندازی شود.

به گزارش والکس و به نقل از dailyhodl، بِیکو ابتدا با توضیح آن چه که هر دسته از کاربران در شبکه آزمایشی به دنبالش هستند، آغاز کرده و نوشته:

شبکه‌های آزمایشی به سه دسته از کاربران کمک می‌کنند که عبارتند از توسعه‌دهندگان مشتری، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن و اپراتورها، استِیکرها و ماینر‌ها. نیاز‌های هر دسته از این کاربران کاملاً متفاوت است!

توسعه‌دهندگان قبل از راه‌اندازی شبکه به طور رسمی، به شبکه آزمایشی نیاز دارند تا تغییرات لازم (برای راه‌اندازی مسیر‌های کد مربوط به تغییرات جدید) را قبل از ارتقای شبکه اصلی اعمال کنند.

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن، به محیطی آزمایشی برای محصولات خود نیازمندند؛ محیطی که در آن بتوانند با سایر قرارداد‌ها تعامل داشته باشند چرا که اثرات شبکه برای آن‌ها مهم است.

اپراتور‌های نودها هم قبل از ارتقای گره‌های شبکه اصلی می‌خواهند مطمئن شوند که هنگام اجرای نرم‌افزار جدید، همه چیز همان‌طور که انتظار می‌رود کار می‌کند. برای این دسته، عملکرد کد باید در شبکه‌های آزمایشی تا جای ممکن مشابه شبکه اصلی باشد.

بیکو در ادامه می‌گوید که بنیاد اتریوم قبلاً مشکلات مربوط به استِیکر‌ها و توسعه‌دهندگان مشتری را در شبکه‌های آزمایشی قبلی رفع کرده است و اضافه می‌کند که حالا Holli مطابق نیاز‌های توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها خواهد بود. تاریخ دقیق راه‌اندازی شبکه Holli در حال حاضر مشخص نیست.

بیکو در انتها اضافه کرد:

حال که مشکلات تیم مشتریان و استیکر‌ها نسبتاً رفع شده است، یک مشکل بزرگ باقی می‌ماند: چگونه امکان دسترسی راحت به بلاک چین اتریوم را در اختیار توسعه‌دهندگان اپلیکیشن قرار دهیم؟ و اگر یک شبکه آزمایشی جدید دیگر راه‌اندازی کنیم، چطور می‌توانیم پروژه‌های بزرگ را به آن منتقل کنیم؟ شبکه آزمایشی Holli قرار است در اواخر سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی شود و ‌امیدواریم تا آن زمان بتوانیم مشکلات باقی‌مانده را رفع کنیم.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازها: ۵ / ۵. مجموع امتیازها: ۱

کارشناس ارشد اقتصاد، علاقه‌مند به بازارهای مالی
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس