خرید فچ ای آی
فچ ای آی(FET)Fetch.Ai

قیمت فچ ای آی | خرید فچ ای آی | فروش فچ ای آی (FET)

قیمت فچ ای آی (لحظه‌ای)

132,078تومان
+1.71%
2.25$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

129,180تومان

136,226تومان

2.2$2.32$

حجم معاملات (۲۴h)

279,857,266

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

1,916,810,472

$

ارز در گردش

96%

مجموع ارز در دسترس

2,630,547,141

حداکثر ارز قابل عرضه

2,630,547,141

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

54

رمزارز فچ ای آی در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی ۵۴ را دارد. قیمت فچ ای آی امروز ۹ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳۴,۱۴۰ تومان معادل ۲.۲,۸۴۵ تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. فچ ای آی با نماد FET یک توکن حاکمیتی و کاربردی برای جامعه خود به شمار می‌رود. پیوند دنیای بلاکچین و ارزهای دیجیتال با هوش مصنوعی از طریق این پلتفرم، باعث جذاب‌تر شدن ارز FET برای کاربران رمزارزها شده است.

شما در این صفحه می‌توانید قیمت لحظه‌ای FET را مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش خود را برای ارز دیجیتال فچ ای آی در والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال فچ ای آی (Fetch.ai)

ارز دیجیتال فچ ای آی محصول شرکت Fetch.AI و توکن بومی شبکه بلاکچین آن است. این شرکت فعالیت خود را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرده و در سال ۲۰۱۹ از طریق IEO در صرافی بایننس لیست شد. در همین سال ارز Fetch.AI نیز از زنجیره هوشمند بایننس به‌عنوان بستر رشد خود استفاده کرد و مزایایی نظیر سرعت بالا و مقیاس‌پذیری این شبکه بلاکچین را به ارث برد. این شرکت در واقع یک آزمایشگاه هوش مصنوعی بوده که با هدف ایجاد یک شبکه غیر متمرکز و بی‌نیاز از مجوز بر پایه یادگیری ماشین ایجاد شده است. فچ ای آی در تلاش است تا این شبکه را در اکونومی ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار دهد.

Fetch.AI قصد دارد استفاده از مزایای هوش مصنوعی برای دسترسی و اتصال ایمن به داده‌ها و شرکت در نظرسنجی‌های عادلانه را در اختیار تمام کاربران این حوزه قرار دهد. این فناوری می‌تواند در حوزه‌های مختلفی نظیر بهینه‌سازی خدمات معاملات DeFi، شبکه‌های حمل‌ونقل، شبکه‌های انرژی و هر حوزه مرتبطی با داده‌های بزرگ و پیچیده مورد استفاده قرار بگیرد.

بنیانگذاران

بنیان‌گذاران اصلی Fetch.AI سه شخص به نام‌های توبی سیمپسون، همایون شیخ و توماس هاین بودند. همایون شیخ در حال حاضر به‌عنوان مدیرعامل این شرکت فعالیت دارد. وی پیش از این به‌عنوان مدیرعامل و بنیان‌گذار Mettalex و همچنین بنیان‌گذار پروژه‌های uVue و itzMe نیز فعالیت داشته است.

توبی سیمپسون که پیش از این سمت مدیر اجرای فچ ای آی را بر عهده داشت، در حال حاضر به‌عنوان عضو هیئت مشاوران این شرکت فعالیت می‌کند. سیمپسون همچنین مدیر ارشد فناوری Ososim Limited بوده و تجربیات خود در این زمینه را در میان هر دو شرکت به اشتراک می‌گذارد. توماس هین نیز، استاد یادگیری ماشین پیشرفته که سابقاً مدیر ارشد بخش علوم Fetch.ai بود، پیش از تأسیس شرکت سابقه هم‌بنیان‌گذاری و مدیریت شرکت فناوری Koemei را در کارنامه خود داشت.

کاربرد ارز فچ ای آی (FET)

ارز دیجیتال فچ ای آی به‌عنوان توکن بومی و عامل محرک اصلی این پلتفرم به شمار می‌رود. پلتفرم Fetch با شبکه‌ای بر پایه Cosmos-SDK، در تلاش است تا ارتباط بین شبکه‌های مختلف با یکدیگر را با سرعت و کارمزد قابل قبول فراهم کند. به عبارت دیگر کاربران قادر خواهند بود خدمات این پلتفرم را در سایر شبکه‌ها نظیر اتریوم و Cosmos در اختیار خود داشته باشند. علاوه بر این ارز دیجیتال FET برای پشتیبانی از برخی عملیات اصلی نظیر استیکینگ، احراز هویت کاربر و همچنین استفاده به‌عنوان توکن حاکمیتی در نظر گرفته شده است.

ویژگی های مهم فچ ای آی

پروتکل Fetch.AI بر روی یک دفترکل توزیع‌شده اجرا شده و مزایای اثبات سهام را برای کل اکوسیستم خود به ارمغان آورده است. این پروتکل به‌اندازه قابل‌توجهی باعث کاهش هزینه‌های محاسباتی شده و در کنار این مورد، پیچیدگی‌های ذخیره‌سازی داده‌ها را کاهش می‌دهد. البته شاید مهم‌ترین ویژگی ارز دیجیتال فچ ای آی و پروتکل‌های مرتبط با آن را در ادغام هوش مصنوعی و یادگیری ماشین با فضای رمزنگاری و اقتصاد دیجیتال دانست.

پلتفرم فچ ای آی امیدوار است به لطف خلاقیت‌های منحصربه‌فرد خود، به هدف حذف واسطه‌ها و خودکارسازی فرایند‌های رایج در ارتباط بین شبکه‌های بلاکچین دست یابد. در این بین ارز دیجیتال FET نیز به‌عنوان یک توکن بومی، نقش بسیار مهمی را بر عهده خواهد داشت. در نهایت Fetch.AI در یک پروژه جاه‌طلبانه قصد ایجاد یک بازار از NFT های مبتنی بر هوش مصنوعی بسازد. در این بازار کاربران می‌توانند آثار خود را با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی ایجاد کرده و به فروش آن‌ها بپردازند. همه این موارد در کنار یکدیگر، باعث خواهند شد تا سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت در این پروژه جریان داشته و افراد بیشتری مایل به خرید ارز Fetch.AI باشند.

امنیت شبکه فچ ای آی چگونه تامین می‌شود؟

Fetch.AI به لطف بهره‌مندی از ویژگی‌های فناوری بلاکچین اثبات سهام (PoS)، بستری کاملاً غیرمتمرکز و ایمن را در اختیار دارد. حریم خصوصی کاربران این شبکه به بهترین شکل ممکن حفظ شده و داده‌های این بستر از هرگونه افشای ناخواسته و غیر مجازی در امان هستند. در کنار این، Fetch.AI از چندین مکانیزم رمزنگاری به صورت هم‌زمان و موازی استفاده کرده و دیوار قدرتمندی را در برابر نفوذ هکرها ایجاد کرده است. البته نباید از به‌روزرسانی‌های منظم توسعه‌دهندگان این پلتفرم برای ایمن‌تر سازی هرچه بیشتر شبکه نیز غافل شد.

چه مقدار فچ ای آی (FET) در گردش است؟

از زمان پیدایش این توکن تا به امروز نزدیک به یک میلیارد و ۱۵۳ میلیون واحد از آن عرضه شده است. البته توسعه‌دهندگان این توکن تاکنون حداکثر میزان عرضه ارز دیجیتال فچ ای آی را مشخص نکرده و تعداد توکن‌هایی که در آینده ارائه خواهد شد، نامشخص است. البته از تعداد توکن‌های عرضه شده، حدود ۸۲۰ میلیون واحد در گردش بوده و سایر توکن‌ها به صورت قفل شده در شبکه‌های مختلف قرار گرفته یا از طریق فرآیندهای مختلفی، سوزانده شده و از میان رفته‌اند.

خرید و فروش فچ ای آی

توجه مجدد علاقه‌مندان به حوزه فناوری به صنعت هوش مصنوعی، باعث شده تا بار دیگر تمام مشتقات این صنعت نیز جان دوباره‌ای بگیرند. در این میان به نظر می‌رسد توکن‌هایی نظیر ارز دیجیتال FET که در تلاش برای ادغام یادگیری ماشین با صنعت بلاکچین است، از شانس بالایی برای موفقیت زودهنگام برخوردار خواهند بود. در نتیجه بعید نیست که در آینده نزدیک، تقاضا برای خرید این توکن با افزایش قابل توجهی مواجه شود؛ با این حال در نهایت همه چیز بستگی به موفقیت این پروژه در دستیابی به اهداف خود و عملی شدن وعده‌های آن خواهد داشت.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز دیجیتال فچ ای آی بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت‌نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید FET شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معاملهٔ خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت‌نام در والکس).
  2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
  3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
  4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز فچ ای آی را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز دیجیتال FET در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت‌نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار فچ ای آی و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز FET را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول رمز ارز FET در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار FET والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار FET که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافیست، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش فچ ای آی از والکس

  • امکان خرید و فروش ارز FET در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
  • امکان معامله ارز دیجیتال FET به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب فچ ای آی رایگان

در حال حاضر شما می‌توانید از طریق پیوستن به جامعه ارز دیجیتال فچ ای آی و شرکت در فعالیت‌های مختلف آن، شانس خود را برای دریافت FET رایگان از طریق ایر دراپ امتحان کنید. همچنین در صورتی که مقداری از این دارایی را در کیف پول خود داشته باشید، با استفاده از فرایند استیکینگ امکان دریافت سود از طریق سپرده‌گذاری این توکن و کسب رایگان آن را خواهید داشت.

کارمزد معامله فچ ای آی (FET)

خرید و فروش ارز دیجیتال فچ ای آی در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

روش نگهداری

ارز دیجیتال فچ ای آی مشابه سایر رمز ارزهای موجود بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت‌اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر (Ledger)، سیف‌پال (SafePal).

کیف پول نرم‌افزاری: متامسک (Metamask)، کوین بیس (Coinbase)، تراست ولت (Trust Wallet).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری ارز فچ ای آی در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید با قیمت جهانی و پرداخت ریالی FET را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید.

شما به‌راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز دیجیتال FET را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال فچ ای آی رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال FET در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ در حال حاضر این ارز دیجیتال تنها از طریق فعالیت در اکوسیستم و شبکه قابل دریافت بوده و به دلیل اتکا آن به الگوریتم اثبات سهام روشی برای استخراج آن وجود ندارد.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش فچ ای آی را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید از طریق صرافی والکس بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، ارز FET را با ریال یا تتر خریداری کنید.

ارز دیجیتال فچ ای آی در ماه‌های اخیر همواره جزو یکی از داغ‌ترین مباحث دنیای بلاکچین به شمار می‌رود. با توجه به اهداف جاه‌طلبانه این پروژه، می‌توان انتظار داشت که این دارایی در آینده با افزایش قیمت مواجه شده و یک سرمایه‌گذاری مناسب در بازار باشد.

جدیدترین اخبار فچ ای آی

خرید ارز‌های مشابه

خرید سینگولاریتی نِت - تومان
+2.68%

56,077.6

تومان
خرید اورایچین توکن - تومان
-10.59%

799,061.76

تومان
خرید تتر - تومان
+0.3%
تترUSDT

58,720

تومان
خرید بیت کوین - تومان
-0.03%

3,975,199,985

تومان
خرید اتریوم - تومان
-1.33%

223,556,612

تومان
خرید دوج کوین - تومان
+0.15%

9,613

تومان
خرید شیبا - تومان
+5.89%

1.5915

تومان
خرید کاردانو - تومان
+0.8%

26,880

تومان
خرید سولانا - تومان
-0.81%

9,893,869

تومان

محاسبه قیمت فچ ای آی (FET)

FET

Fetch.ai