دسترسی سریع

سه دلیل بسیار مهم در رسیدن قیمت بیت کوین به ۳۰۰۰۰ دلار قبل از سال ۲۰۲۰

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
در حال بارگذاری ...

با توجه به گفته های جیان جو(Jihan Chu)، هم بنیانگذار شرکت سرمایه‌گذاری Kenetic، قیمت بیت کوین از مرز ۳۰۰۰۰ دلار تا پایان سال ۲۰۱۹ خواهد گذشت.

ایشان به سه عامل اصلی محرک بازار بیتکوین در چند روز اخیر اشاره کرده‌اند، که یکی از آن‌ها نزدیک شدن به نصف شدن پاداش ماینرها هست(Halving) و دو تای دیگر به ترتیب ناامیدی از IPO ها(عرضه اولیه سهام در بازار بورس)  و درآغوش گرفتن کریپتوکارنسی توسط دو شرکت فیسبوک(FaceBook) و فیدلتی(Fidelitiy) است.

هدف‌گذاری ۳۰ هزار دلاری برای بیتکوین توسط جو زمانی اتفاق افتاد که قیمت بیت کوین نزدیک به ۹۰۰۰ دلار شد و نیز حجم بازار آن به ۱۵۰ میلیون دلار رسیده است.

“۱۰ سال از داستان بیت کوین می‌گذرد و ما در حال مشاهده واقعی شدن این داستان هستیم. و چیزی که مردم در حال حاضر مشاهده می‌کنند این است که کریپتوکارنسی‌ها نابودناشدنی هستند.”

عوامل محرک بازار بیت کوین

۱- قیمت بیت کوین با توجه به پروژه های فیسبوک، جی پی مورگان و فیدلیتی شروع به رشد زیادی کرده‌است.

جو می‌گوید که شرکت های بزرگی همچون فیسبوک در شناخته شدن بیت کوین در دید عموم نقش به سزایی دارند.

فیسبوک اخیرا از پروژه “کوین جهانی” خود سخن گفته است و این درحالی است که شرکت جی پی مورگان ارزدیجیتال یک به یک با دلار خود را معرفی کرده‌است.

“نیاز نیست به حرف های من بسنده کنید، FaceBook, Jamie Dimon, Rakuten و Fidelitiy همگی جزو شرکت هایی هستند که یا درحال آماده سازی زیرساخت برای پذیرش ارزهای دیجیتال هستند و یا در حال مهیا کردن سرویسی برای گسترش اقبال عمومی ارزهای دیجیتال هستند”

۲- بیت کوین جایگزینی برای سرمایه‌گذاری بر روی IPO های کسل‌کننده

جو همچنین تئوری دیگری در رابطه به علت رشد بیتکوین دارد، به عقیده ی او، سرمایه‌گذاران در حال مهاجرت به بازار کریپتوکارنسی‌ هستند و به نوعی از بازار عرضه اولیه سهام خسته شده‌اند و دنبال بازاری با پویایی و نوسانات و سود بیشتر هستند.

همانطور که می‌دانیم عرضه عمومی سهام اوبر و لیفت چندان که باید رشد نکرده است. آیا سرمایه‌گذاران دنبال تکنولوژی دیگری برای سرمایه‌گذاری هستند؟

“با توجه به ناامیدی از عرضه اولیه سهام اوبر و لیفت در بازار، اغلب مردم به داستان تکنولوژیک دیگری برای سرمایه‌گذاری نیازمند هستند و دنبال تکنولوژی هستند که  همگان به آن دسترسی داشته باشند”

۳- نصف شدن پاداش ماینترهای بیت کوین در راه است

این یکی از متقاعدکننده ترین دلایل برای رشد بیت کوین است. در ماه مه ۲۰۲۰ ، پاداش ماینرهای بیت کوین نصف خواهد شد. این نصف شدن پاداش در هر چهارسال برای این طراحی شده است که استخراج ۲۱ میلیون بیت کوین موجود، هر ۴ سال سخت‌تر شود و دسترسی به آن‌ها بسیار مشکل شود.

دقیقا در ۳۶۵ روز آینده شاهد سومین Halving در صنعت ماینینگ بیتکوین هستیم. در این اتفاق ۵۰ درصد از پاداش هر بلاک کاسته می‌شود و عرضه کلی بیت کوین به ازای ماین کردن هر بلاک به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش می‌یابد.

براساس شواهد قبلی، یک سال قبل از Halving، رالی قیمتی بیت کوین شروع می‌شود و این رالی به دلیل کم شدن عرضه بیت کوین بعد از Halving است.

“در نهایت با نصف شدن پاداش ماینرها قیمت بیت کوین با رشد چند ده درصدی مواجه خواهد شد. ترکیب این سه عامل باعث می‌شود تا قیمت بیت کوین به ۳۰۰۰۰ دلار برسد.”

هدف ۳۰ هزاردلاری بیت کوین، با پذیرش ETF یا بدون پذیرش آن

بسیار گمانه زنی های زیادی در رابطه با تاثیر ETF بیت کوین بر قیمت آن وجود دارد. بسیاری معتقد هستند که پذیرش آن به دلیل تسهیل در کار تریدرها برای اطمینان به بازار کریپتو باعث شعله‌ور شدن قیمت آن می‌شود ولی جو خیلی خوشبین نیست که ETF بیت کوین به این زودی‌ها تصویب شود.

“اگر بخواهم رو راست باشم، من منتظر تصویب شدن ETF بیتکوین به این زودی‌ها نیستم”

با این وجود، او بیان کرده است که برای افزایش پذیرش بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال در جامعه جهانی، نیازمند مشارکت شرکت های بزرگی چون فیسبوک، توییتر، فیدلتی و … هستیم و نه تصویب ETF.

“اگر بخواهم رو راست باشم، ما در حال پیشرفت فراوان در بازار ارزهای دیجیتال، افزایش حجم بازار و همچنین ورود شرکت‌هایی همچون Fidelity به این بازار هستیم، شرکتی که امکان معاملات برای موسسات را فراهم می‌کند. همچنین شرکت سامسونگ از کیف پول ارزهای دیجیتال در مدل جدید خود رونمایی می‌کند. تمام این عوامل به سمت رشد پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیتال در جامعه جهانی حرکت می‌کنند، حال می‌خواهد ETF بیت کوین تصویب شود و یا نشود.”

اتریوم بسیار سورپرایزکننده است

نظر ایشان را در رابطه با سایر آلت کوین ها پرسیده‌اند، جو گفته است که در رابطه با اتریوم حس صعودی و روبه رشد دارد.

“نرخ رشد و همچنین نرخ توسعه اپلیکیشن ها برپایه شبکه اتریوم در حال گسترش است و اتریوم بسیار مهیج است. مردم می‌گویند که اتریوم درحال نابود‌شدن است ولی اینطور نیست”

او همچنین در رابطه با ریپل نیز نظر مثبتی داشته است و ریپل را به واسطه تسهیل پرداخت های بانکی در سطح بین‌المللی تحسین می‌کند.

نظرات کاربران
نظرات ارسال شده : 0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *