کیف پول

کیف پول والکس و نحوه ذخیره‌سازی دارایی کاربران

یکی از مهمترین و حساس‌­ترین مواردی که در حوزه ارزهای دیجیتال مطرح می‌شود، نحوه ذخیره‌­سازی ارزها در یک کیف امن و مطمئن است. جهت اینکار، می‌توانید از کیف پول شخصی خودتان یا کیف پول صرافی که در آن خرید و فروش ارزهای دیجیتال انجام می‌دهید، استفاده کنید. اگر ارزهای دیجیتال را بعد از خرید در همان صرافی نگهداری می‌کنید، مطمئن شوید که صرافی، ارز دیجیتال شما را به روشی امن و مطمئن ذخیره و نگهداری می‌کند. با صرافی ارز دیجیتال ایرانی والکس همراه باشید.

[title name=”wallex” title=”ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها چگونه است؟” size=”2″ type=””]

در حالت کلی، 2 نوع روش ذخیره‌سازی سرد و گرم برای ارزهای دیجیتال وجود دارد؛ ذخیره‌سازی سرد و ذخیره‌سازی گرم.

در ذخیره‌سازی سرد فقط زمانی که می‌خواهید ارزهای دیجیتال را انتقال دهید، به اینترنت نیاز دارید و سطح امنیت بالایی دارد.

در ذخیره‌سازی گرم، ارزهای دیجیتال به دلیل اینکه مدام به اینترنت متصل هستند، از سطح امنیت کمتری نسبت به ذخیره‌سازی سرد برخوردار هستند و بیشتر از دیگر روش‌ها در معرض حملات سایبری قرار دارند.

به طور معمول، اکثر صرافی‌ها دو الی پنج درصد کل ارزهای دیجیتال خود را به صورت ذخیره‌سازی گرم و مابقی ارزهای دیجیتال را به صورت ذخیره‌سازی سرد در کیف پول اصلی صرافی نگهداری می‌کنند (بیشتر سرمایه صرافی در کیف پول‌های سرد نگهداری می‌شود).

[learn_more title=”بیشتر بخوانید” button=”کیف پول ارز دیجیتال چیست و انوع آن کدام است؟ (Digital Currency Wallet)” link=”https://wallex.ir/blog/%da%a9%db%8c%d9%81-%d9%be%d9%88%d9%84-%d8%a7%d8%b1%d8%b2-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a2%d9%86/”]

[title name=”wallex1″ title=”والکس از کیف پول سرد استفاده می‌کند یا کیف پول گرم؟” size=”2″ type=””]

صرافی والکس نیز مانند بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال از 2 روش ذخیره‌سازی سرد و گرم برای نگهداری ارزهای دیجیتال و دارایی کاربران استفاده می‌کند. بخش زیادی از ارزهای دیجیتال در این صرافی به صورت سرد نگهداری می‌شود.

زمانی که شما در والکس بیت کوین می‌خرید، این ارز به کیف پول بیت کوین شما که از نوع کیف پول‌های سرد است، منتقل می‌شود. این کیف پول‌ها بالاترین سطح امنیت را برای شما فراهم می‌کنند.

همچنین، صرافی والکس جهت افزایش امنیت معاملات، از تایید هویت دو مرحله ای (2FA) استفاده می‌کند. در تایید هویت دو مرحله‌ای، بعد از وارد کردن ایمیل و رمز عبور، یک کد تایید دو مرحله‌ای به ایمیل­تان ارسال می‌شود.

نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول صرافی دارای مزایا و معایبی است.

برای تریدرهای فعال در خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که مدام در حال معامله هستند، استفاده از کیف پول صرافی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در این صورت، تریدرها می‌توانند معاملات را سریع‌تر و ارزان‌تر انجام دهند.

اگر بعد از خریداری ارزهای دیجیتال تا مدت طولانی قصد فروش آنها را ندارید، بهتر است از کیف پول شخصی استفاده کنید و خودتان مسئولیت نگهداری ارزهایتان را بر عهده بگیرید.

این نکته را به خاطر داشته باشید زمانی که در صرافی والکس بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگری خریداری می‌کنید، این بیت کوین در کیف پول اختصاصی شما در والکس ذخیره می‌شود. اگر بخواهید همان بیت کوین را به یک کیف پول خارج از کیف پول صرافی منتقل کنید، باید کارمزد شبکه را پرداخت کنید (این کارمزد مختص شبکه است و ارتباطی با صرافی‌ها ندارد). اما اگر بخواهید ارز دیجیتال خود را به کاربری که در والکس عضو است، انتقال دهید، نیازی نیست که به شبکه کارمزد پرداخت کنید.

[title name=”wallex3″ title=”نحوه واریز و برداشت ارز دیجیتال در والکس” size=”2″ type=””]

هر کاربر در والکس دارای یک کیف پول اختصاصی است.

بخش کیف پول در صرافی والکس

برای مشاهده آدرس کیف پول خودتان در والکس، بر روی گزینه “واریز” مربوط به ارز دیجیتال موردنظر کلیک کنید. برای مثال، روی گزینه “واریز” برای بیت کوین کلیک کنید:

با کلیک بر روی گزینه واریز برای بیت کوین، صفحه زیر را مشاهده می‌کنید که آدرس کیف پول شما را نشان می‌دهد:

واریز بیت کوین به کیف پول والکس

برای انتقال ارز دیجیتال خودتان به یک کیف پول دیگر، بر روی گزینه “برداشت” مربوط به ارز دیجیتال موردنظر کلیک کنید. برای مثال، روی گزینه “برداشت” برای بیت کوین کلیک کنید:

برداشت ارز در والکس

با کلیک بر روی گزینه برداشت برای بیت کوین، صفحه زیر را مشاهده می‌کنید که باید میزان برداشت بیت کوین و آدرس کیف پول مقصد را وارد کنید:

درخواست برداشت در والکس

[title name=”wallex4″ title=”مشاهده اطلاعات واریزی‌ها و تسویه حساب‌ها در والکس” size=”2″ type=””]

با مراجعه به بخش کیف پول در والکس، در پایین صفحه 4 گزینه زیر را مشاهده می‌کنید که با کلیک بر روی هر گزینه می‌توانید اطلاعات مربوط به آن بخش را مشاهده کنید:

 1. آخرین واریزی‌های ریالی
 2. آخرین واریزی‌های کوین
 3. آخرین درخواست‌های تسویه حساب کوین
 4. آخرین درخواست‌های تسویه حساب ریالی

کیف پول والکس

[title name=”wallex10″ title=”4 نکته مهم در مورد کیف پول والکس” size=”2″ type=””]

برای استفاده از کیف پول والکس، نکات مهم زیر را به خاطر داشته باشید:

1. هر ارز دیجیتال آدرس منحصر به فرد خودش را دارد. برای مثال، در مورد آدرس کیف پول بیت کوین دقت داشته باشید واریز هر نوع ارز دیگر به این آدرس به جز بیت کوین موجب از دست رفتن دارایی شما می‌شود.

2. اتریوم: توجه کنید که از طریق قرارداد هوشمند (smart contract)، اتریوم ارسال نکنید. در حال حاضر در کیف پول والکس تنها اتریوم پشتیبانی می‌شود. از ارسال توکن به این آدرس خودداری کنید.

3. اتریوم: توجه کنید در صورتی که از Binance اتریوم برداشت می‌کنید، حتماً شبکه (Network) را ERC20 انتخاب کنید. در غیر این صورت، دارایی شما از دست خواهد رفت.

4. تتر: تتر ERC20 و تتر TRC20 در سایت پشتیبانی می‌شود. است. هنگام واریز به والکس دقت کنید که به آدرس درست، تتر واریز کنید (تتر ترون را به آدرس تتر اتریوم واریز نکنید!).

[title name=”wallex2″ title=”پاسخ به چند سوال شما” size=”2″ type=””]

1. آیا از صرافی بایننس یا دیگر صرافی‌ها می‌توانیم ارز دیجیتال را به کیف پول والکس انتقال دهیم؟

بله، می‌توانید از صرافی‌ها و کیف پول‌های دیگر، ارزهای خودتان را به کیف پول والکس انتقال دهید. برای مثال، جهت انتقال بیت کوین از بایننس به سایت ما، آدرس کیف پول بیت کوین خودتان را در صرافی بایننس وارد کنید. برای اینکار نیاز به کیف پول واسط ندارید.

برعکس این قضییه نیز صادق هست، یعنی می‌توانید از کیف پول والکس به هر آدرس کیف پولی که مدنظرتان هست (چه در داخل و چه در خارج از کشور) ارز دیجیتال انتقال دهید. برای اینکار در قسمت درخواست برداشت که کمی بالاتر توضیح داده شد، آدرس کیف پول مقصد موردنظر را وارد کنید.

2. آیا دیگران متوجه می‌شوند که ما از کیف پول والکس ارز دیجیتال انتقال می‌دهیم؟

با انتقال بیت کوین یا دیگر رمزارزها از کیف پول والکس به هر کیف پول دیگری در سایت‌های خارجی و داخلی، هیچ کسی متوجه نمی‌شود که این انتقال از ایران صورت گرفته است. همچنین اگر از سایت خارجی نیز بخواهید به کیف پول‌تان در والکس بیت کوین انتقال دهید، ما و هیچ کس دیگری متوجه نمی‌شویم که این انتقال از خارج کشور صورت گرفته است.

در واقع، با ارسال ارز از صرافی ایرانی به صرافی خارجی یا برعکس، از روی آدرس کیف پول شما نمی‌توانند به هویت شما پی ببرند. برای مثال، آیا شما می‌توانید به ما بگویید این آدرس 1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa متعلق به چه کسی در چه کشوری است؟!

3. آیا می‌توانیم بیت کوین‌های استخراج شده را به کیف پول والکس انتقال دهیم؟

بله؛ می‌توانید از آدرس کیف پول بیت کوین خودتان در والکس استفاده کنید و بیت کوین‌های استخراجی را به کیف پول والکس انتقال دهید. می‌توانید بیت کوین‌ها را در والکس بفروشید یا آنها را نگه دارید (به مقاله چگونه بیت کوین استخراج شده را بفروشیم؟، مراجعه کنید).

4. داشتن کیف پول برای ارزهای دیجیتالی چقدر ضرورت دارد؟ آیا بدون کیف پول امنیت کافی وجود ندارد؟

برای دریافت، ارسال و ذخیره ارزهای دیجیتال حتماً به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید. جهت اینکار، می‌توانید ۲ اقدام انجام دهید:
– از کیف پول سایت یا صرافی که در آن خرید و فروش ارز دیجیتال انجام می‌هید، استفاده کنید؛ مانند کیف پول والکس. در صورت استفاده از این روش، حتماٌ اطمینان حاصل کنید که صرافی موردنظر ارزهای دیجیتال شما را به امن‌ترین روش ممکن نگهداری می‌کند.
– یک کیف پول شخصی تهیه کنید و ارزهای خریداری شده را به این کیف پول انتقال دهید. مسئولیت حفاظت از ارزهای دیجیتال در این روش کاملاً بر عهده خودتان است.

توصیه:
اگر قصد دارید ارزهای دیجیتال را تا مدت طولانی نگهداری کنید، از کیف پول شخصی امن استفاده کنید و اگر می‌خواهید معاملات لحظه‌ای و کوتاه مدت انجام دهید، استفاده از کیف پول صرافی می‌تواند گزینه بهتری باشد.

صحبت پایانی

در حالت کلی، نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول صرافی نسبت به کیف پول شخصی خودتان از امنیت کمتری برخوردار است. از هر صرافی ارز دیجیتالی که استفاده می‌کنید، تحقیق کنید که دارایی شما به چه صورت در آن صرافی نگهداری م‌ شود. اگر خودتان می‌توانید از یک پول معتبر و امن استفاده کنید، ارزهای دیجیتال خودتان را شخصاً نگهداری کنید.

ثبت نام در والکس

لیلی امینی

چقدر زیباست: هر آنچه را که قبل از دیگران یاد گرفته‌ای، با تمام وجودت در اختیار آن‌ها قرار دهی.

نوشته های مشابه

‫۸۱ دیدگاه ها

  1. سلام
   وقت به خیر
   آیا آدرس کیف پول اتریوم خود را به درستی وارد کرده‌اید؟ در این صورت، کیف پول خود را بروزرسانی کنید. اگر این مشکل رفع نشد هش تراکنش خود را در در ترکر https://etherscan.io/ بررسی و در صورت تایید شده بودن باپشتیبانی متامسک ارتباط بگیرید.
   https://metamask.zendesk.com/hc/en-us/requests/new

   سپاس از همراهی شما

  1. سلام
   وقت به خیر

   از کجا و چطور و چه ارزی را برداشت کنید؟ لطفاً سوال خود را دقیق‌تر بپرسید.

   ممنون از همراهی شما

 1. سلام
  ایا امکان انتقال مستقیم ارز در هنگام خرید به کیف پولی مثل تراست وجود ندارد؟؟؟؟
  یعنی حتما باید پس از خرید مثلا بیت کوین ابتدا به کیف پول والکس منتقل گردد و سپس به تراست واریز گردد

  1. سلام وقت بخیر

   خیر این امکان وجود ندارد. بعد از خرید رمزارز، ابتدا دارایی شما در کیف پول والکس قرار می‌گیرد و سپس می‌توانید آن را برداشت کنید.

   ممنون از همراهیتان

  1. سلام
   وقت به خیر

   باید به استخر، آدرس کیف پول بیت کوین خود در صرافی والکس را ارائه کنید. سپس حداقل برداشت را در پنل کاربری خود در استخر مشخص کنید تا هر زمان موجودی شما به اندازه‌ی خاصی رسید، ارز شما به صورت خودکار به کیف پولتان در والکس منتقل شود.

   ممنون از همراهی شما

    1. سلام
     وقت به خیر

     متاسفانه سوال شما را درست متوجه نشدیم. لطفاْ دوباره کامنت بگذارید و سوال را دقیق‌تر ب\رسید.

     ممنون از همراهی شما

 2. با سلام . هیچ توضیحی ندادید کیف پول شخصی و خصوصی که میفرمایید از همه حالت ها امن تر هست رو چطور راه اندازی کنیم و از کجا تهیه کنیم ؟

 3. سلام وقت بخیر
  من دیروز از کیف پول صرافی والکس به کیف پول صرافی coinex بیت کوین انتقال دادم تمام مراحل در والکس تایید شده اما پس از گذشت ٢۴ ساعت هنوز بیت کوین به کیف پول من در coinex نرسیده مشکل از کجا ست و باید چه جوری پیگیری کنم؟؟

  1. سلام
   وقت به خیر

   طبق پیگیری ما از پشتیبانی والکس، درخواست برداشت شما ثبت و ارز برای شما ارسال شده است. لطفاً مشکل را از پشتیبانی مقصد پیگیری کنید و آدرس ولت مقصد را هم دوباره چک کنید.

   ممنون از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا