دسترسی سریع در حال بارگذاری

15 معیار کلیدی در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران

7802
۰۱ مهر ۱۳۹۹
15 معیار کلیدی در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران

همزمان با گسترس ارزهای دیجیتال، تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال در حال افزایش است. کاربران ایرانی می‌توانند از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی یا خارجی برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کنند؛ اما در این مسیر چالش‌هایی نیز وجود دارد.

در صرافی‌های ایرانی به دلیل اینکه هنوز قانون‌گذاری‌ها شفاف نیست و تعداد صرافی‌ها در حال افزایش هست، کاربران دچار شک و تردید هستند و شاید خیال‌شان بابت معامله در صرافی‌ها راحت نباشد. در صرافی‌های خارجی نیز به دلیل مشکلات ناشی از تحریم، کاربران ایرانی با مشکل بلوکه شدن حساب و عدم سرویس‌دهی از سوی این صرافی‌ها مواجه هستند.

با توجه به چالش‌هایی که در حوزه ارز دیجیتال در ایران وجود دارد، بسیار اهمیت دارد که شما از بین صرافی‌های موجود، صرافی را انتخاب کنید که معتبر باشد و بتوانید با خیال راحت در آن معامله کنید.

برای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال، استانداردهای مختلفی وجود دارد. ما در این مقاله 15 مورد از مهمترین معیارها را معرفی می‌کنیم که در انتخاب صرافی معتبر ارز دیجیتال به شما کمک خواهد کرد.

برای انتخاب صرافی ارز دیجیتال چه معیارهایی را در نظر بگیریم؟

پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب صرافی ارز دیجیتال (Digital Currency Exchange) معیارهای زیر را بررسی کنید:

1. امنیت

نتاج حاصل از تحلیل پرسشنامه‌ای که در سال 2019 در سایت توکن اینسایت (TokenInsight) منتشر شد، نشان داد که اولین دغدغه کاربران ارز دیجیتال، امنیت صرافی ارز دیجیتال است.

3 عامل مهم در انتخاب صرافی ارز دیجیتال که توسط افراد پاسخ دهنده مطرح شده بود، موارد زیر بودند:

 • امنیت صرافی
 • اعتبار صرافی
 • نقدینگی و حجم معاملات صرافی

اصلاً بیایید کاری به این تحلیل‌ها نداشته باشیم؛ اگر یک صرافی تمام معیارهای لازم برای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال را داشته باشد اما امنیت نداشته باشد، آیا شما در آن خرید و فروش انجام می‌دهید؟

قطعاً هیچ کدام از ما دوست نداریم دارایی‌هایمان را در صرافی نگهداری کنیم که در مورد امنیت آن شک داریم. سیستم امنیتی صرافی ارز دیجیتال باید در بالاترین سطح ممکن باشد تا خیال کاربر از امنیت دارایی‌هایش راحت باشد.

پس بررسی کنید که امنیت صرافی موردنظر چگونه است:

 • صرافی، ارزهای دیجیتال شما را به چه روشی نگهداری می‌کند؟ ذخیره‎‌سازی سرد (آفلاین) یا ذخیره‌سازی گرم (آنلاین)؟
 • آیا صرافی موردنظر تاکنون هک شده است؟
 • اگر صرافی هک شده است، چه میزان ارز دیجیتال به سرقت رفته است؟
 • آیا صرافی برای ارزهای دزدیده شده کاربران، جبران خسارت کرده است یا خیر؟
 • آیا صرافی موارد امنیتی را رعایت کرده است؟ مثل احراز هویت دو عاملی (2FA) در هنگام ورود به سیستم، هشدارهای اس ام اس و ایمیل در صورت نقض، ذخیره‌سازی سرد برای اکثر دارایی‌ها و غیره.

2. اعتبار

بررسی کنید که صرافی موردنظر چقدر در بازار اعتبار و شهرت دارد:

 • چه تعداد کاربر به این صرافی اعتماد کرده‌اند؟ هر چقدر میزان کاربران صرافی بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توان به آن صرافی اعتماد کرد.
 • چه نظراتی در مورد صرافی موردنظر در بازار رد و بدل می‌شود؟ استک‌های ارز دیجیتال و مکان‌های پرسش و پاسخی که بین کاربران در سایت‌های مختلف وجود دارد را بررسی کنید. برای مثال، در استک ارز دیجیتال مطرح کنید که آیا صرافی والکس معتبر هست؟ و پاسخ‌هایی که به این سوال داده می‌شود را بررسی کنید.
 • صرافی موردنظر چقدر فعال است؟ سابقه فعالیت صرافی را بررسی کنید و ببینید چقدر در بلاگ و شبکه‌های اجتماعی فعال است و برای آموزش کاربران خود هزینه می‌کند.

فراموش نکنید که در صرافی‌های مشهور و معتبر ارز دیجیتال احتمال کلاهبرداری نسبت به صرافی‌های گمنام و ناشناخته کمتر است و صرافی‌های مشهور بیشتر به استانداردهای امنیتی توجه می‌کنند.

3. نقدینگی و حجم معاملات

زمانی که می‌خواهید معاملات بزرگ انجام دهید، حجم معاملات بالای صرافی بسیار مهم است. اگر در صرافی معاملات در حجم‌های بالا انجام نشود، مجبور خواهید بود برای یک معامله بزرگ، چندین معامله کوچک انجام دهید و هزینه‌های شما افزایش پیدا می‌کند (علاوه بر اینکه باید زمان بیشتری صرف خرید و فروش کنید).

4. احراز هویت یا KYC

یکی از مسائل مهم در موسسات مالی، شناسایی و تایید مشتری است تا از مواردی مثل پولشویی و فسادهای مالی جلوگیری شود. این موسسات برای شناسایی کاربران خود از احراز هویت مشتری (know your customer) استفاده می‌کنند. در فرآیند احراز هویت، کارت شناسایی کاربر، صحت چهره کاربر و مواردی از این قبیل بررسی می‌شود.

شاید خیلی از شما فرایند احراز هویت را خسته کننده و پر دردسر تلقی کنید؛ به خصوص زمانی که تایید هویت شما چندین روز طول بکشد. اما با این حال، به منظور حفظ دارایی‌هایتان باید از زاویه‌ای دیگر به این فرایند نگاه کنید.

پلتفرم‌ها و صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال روش‌های دقیقی را برای تایید هویت کاربران تنظیم می‌کنند تا از صرافی و دارایی کاربران در برابر پولشویی و سایر موارد کلاهبرداری محافظت کنند. بنابراین، در این صرافی‌ها برای خرید یا برداشت ارز دیجیتال، مشتری باید احراز هویت شود.

برخی از صرافی‌ها هم هستند که به شما امکان می‌دهند ناشناس باقی بمانید و معامله انجام دهید اما اینگونه معاملات ریسک‌هایی هم دارد که باید آنها را بپذیرید. به دلایل زیر، توصیه می‌کنیم در صرافی‌های بدون KYC (احراز هویت مشتری) خرید و فروش ارز دیجیتال انجام ندهید:

 1. صرافی بدون KYC ممکن است کلاهبردار باشد و رعایت قوانین پولشویی برای او مهم نیست.
 2. صرافی بدون KYC احتمالاٌ حجم خیلی کوچکی از بازار را در اختیار دارد و نمی‌توانید معاملات حرفه‌ای در این صرافی انجام دهید.
 3. صرافی بدون KYC ممکن است بزودی از شما بخواهد فرایند احراز هویت را انجام دهید؛ در غیر این صورت، حساب شما را می‌بندد.

برخی از صرافی‌ها نیز وجود دارند که فرایند احراز هویت شما را به صورت مرحله‌ای انجام می‌دهند. به این صورت که برای معامله در حجم پایین نیازی به احراز هویت نیست ولی برای معاملات با حجم بالا باید احراز هویت خودتان را کامل کنید. برای مثال در صرافی بایننس، جهت خرید و فروش روزانه بیت کوین تا سقف 2 بیت کوین، نیازی به احراز هویت نیست.

توصیه ما این است از صرافی‌هایی استفاده کنید که قوانین شناخت مشتری و مبارزه با پولشویی را رعایت می‌کنند و سیستم احراز هویت دقیقی دارند.

5. شکاف قیمتی و نحوه قیمت‌گذاری‌ها

یکی از پارامترهای مهم برای ترید ارز دیجیتال، مسئله شکاف قیمتی است. منظور از شکاف قیمتی این هست که بین بهترین سفارش خرید ارز دیجیتال و بهترین سفارش فروش ارز دیجیتال چقدر اختلاف وجود دارد. فرض کنید شما 1 بیت کوین از صرافی خریداری کرده‌اید و بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرید سریعاً آن را بفروشید، اگر شکاف قیمتی زیاد باشد، به اندازه همین شکاف ضرر خواهید کرد (با قیمت بالا خریده‌اید و با قیمت پایین‌تر مجبور می‌شوید بفروشید).

در تاریخ 30 شهریور 99 که این مقاله را می‌نویسیم، در یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال ( که البته فعلا جایگاهی در صرافی‌های برتر ارز دیجیتال در ایران ندارد!) اختلاف قیمت خرید و فروش بیت کوین، چیزی حدود 7 میلیون تومان هست که مبلغ کمی نیست! این صرافی، 1 بیت کوین را به مبلغ 293 میلیون می‌خرد و به مبلغ 300 میلیون می‌فروشد (قیمت‌ها در این صرافی توسط خود صرافی تعیین می‌شود و کاربران نقشی در تعیین آن ندارند؛ به اینگونه سایت‌ها، صرافی کارگزار گفته می‌شود).

توصیه می‌کنیم از سایت‌های ارز دیجیتالی استفاده کنید که کاربران قیمت‌ها را تعیین می‌کنند و امکان ثبت سفارش وجود دارد (در این سایت‌ها شکاف قیمتی پایین است و به آنها بازار معاملاتی گفته می‌شود؛ مثل بازار معاملاتی والکس که قیمت توسط خود کاربر تعیین می‌شود).

6. پشتیبانی

از این معیار می‌توانیم به عنوان ستون فقرات یک مرکز آنلاین نام ببریم!

پشتیبانی مناسب از کاربران، ستون فقرات یک صرافی ارز دیجیتال است. حتی اگر صرافی موردنظر امن‌ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان باشد اما پاسخگوی سوالات شما نباشد، از نظر ما ارزشی ندارد و پایدار نخواهد ماند (موافقید یا حرف ما اغراق هست!؟).

در فضای ارزهای دیجیتال با سوالات و خطاهای زیادی در معاملات مواجه می‌شوید که نیاز دارید کسی صدای شما را بشنود و نیازهایتان را رفع کند. صرافی‌های نامعتبر یا ناشناخته معمولاً خدمات مشتری کمی دارند یا  اصلاً ندارند. بهترین صرافی‌ها آنهایی هستند که گزینه‌های زیادی برای دسترسی به تیم پشتیبانی خود به کاربر ارائه می‌دهند. برای مثال، پشتیبانی می‌تواند شامل تماس‌های تلفنی، چت آنلاین، بخش کامنت‌های بلاگ و لایوهای پرسش و پاسخ اینستاگرام باشد.

7. قیمت‌های واقعی و لحظه‌ای

بازار ارزهای دیجیتال پر از نوسانات هیجان‌انگیز است و همین نوسانات می‌تواند راهی برای کسب سود در این بازار باشد. یکی از روش‌های ترید یا معامله ارز دیجیتال، خرید و فروش فوری یا اسکالپینگ است که تریدر در بازه زمانی کوتاه مدت (از چند ثانیه تا چند دقیقه) به خرید و فروش سریع می‌پردازد. بنابراین اینکه قیمت‌هایی ارائه شده در صرافی واقعی و لحظه‌ای باشند، بسیار اهمیت دارد.

برای آشنایی با روش‌های ترید ارز دیجیتال، می‌توانید به مقاله زیر مراجعه کنید:

8. کیف پول اختصاصی

اگر صرافی ارز دیجیتال برای کاربران خود، کیف پول ارز دیجیتال اختصاصی داشته باشد، مزیت محسوب می‌شود. در ابتدای شروع کار با ارزهای دیجیتال، می‌توانید به راحتی از کیف پول صرافی استفاده کنید و نیازی به کار کردن با کیف پول‌های ارز دیجیتال خارجی ندارید که برخی از آنها کاربران ایرانی را تحریم می‌کنند یا رابط کاربری پیچیده‌ای دارند.

همچنین زمانی که قصد خرید و فروش لحظه‌ای، روزانه یا ماهانه دارید، می‌توانید از کیف پول صرافی استفاده کنید تا هزینه‌هایتان کاهش پیدا کند و مجبور نباشید مدام در حال انتقال ارزها بین کیف پول شخصی خودتان و کیف پول صرافی باشید (این انتقالات برای شما هزینه دارد و باید کارمزد پرداخت کنید). برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله “نگهداری دارایی در کیف پول صرافی ارز دیجیتال چه مزایا و معایبی دارد؟” را بخوانید.

اگر قصد سرمایه‌گذاری بلند مدت برای مبالغ بالا دارید، بهتر است از کیف پول شخصی‌تان خارج از صرافی استفاده کنید و خودتان مسئولیت حفاظت از دارایی‌هایتان را بر عهده بگیرید.

9. نداشتن محدودیت خرید و فروش

یکی از ویژگی‌های صرافی خوب ارز دیجیتال این است که محدودیتی برای خرید و فروش ارز دیجیتال نداشته باشد. برای مثال، کاربر جدید بتواند با 100 هزار تومان هم خرید کند تا با این بازار آشنا شود و بعد از آن بتواند با مبالغ بالاتر (فرضاً 10 میلیون تومان) معاملات خودش را انجام دهد.

10. کارمزدها

در دنیای ارزهای دیجیتال 2 نوع کارمزد وجود دارد:

 1. کارمزد شبکه
 2. کارمزد صرافی

بنابراین، برای هر تراکنشی که در صرافی ارز دیجیتال انجام می‌دهید (خرید یا فروش)، باید کارمزد این معامله (Fee) را به صرافی نیز پرداخت کنید. هر چه کارمزد صرافی کمتر باشد، هزینه‌های شما کاهش پیدا می‌کند.

11. معامله جفت ارز دیجیتال

به معامله‌ای که بتوانید در آن 2 ارز دیجیتال را مستقیماً به یکدیگر تبدیل کنید، معامله جفت ارز گفته می‌شود (مثلاً تبدیل بیت کوین به تتر). استفاده از این قابلیت می‌تواند هزینه معاملات شما را کاهش دهد. برای مثال، اگر قصد دارید بیت کوین‌هایتان را بفروشید و تتر بخرید، اول باید بیت کوین را به ریال یا دلار تبدیل کنید، بعد تتر بخرید (2 بار کارمزد پرداخت می کنید؛ یکبار برای فروش بیت کوین و یکبار برای خرید تتر). اما با استفاده از معامله جفت ارز، می‌توانید مستقیماً بیت کوین را به تتر تبدیل کنید (1 بار برای خرید تتر کارمزد پرداخت می‌کنید).

استفاده از معامله جفت ارز با تتر مزیت‌هایی دارد که می‌توانید در مقاله زیر بخوانید:

12. تعداد کوین‌ها- تنوع در تعداد ارز دیجیتال

این معیار با همان جمله معروف “همه تخم مرغ‌ها را در یک سبد نچین” ارتباط دارد. هر چند که بیت کوین اولین و مشهورترین رمزارز در جهان است اما علاوه بر خرید و فروش بیت کوین، افرادی دیگری هستند که به معامله سایر ارزها نیز علاقه دارند؛ مانند خرید و فروش تتر یا خرید و فروش اتریوم.

هر چه تعداد ارزهای دیجیتال یک صرافی بیشتر باشد، دست شما برای انجام معامله بازتر است و معاملات متنوعی را می‌توانید انجام دهید.

البته منظور این نیست که هر چه تعداد ارزهای یک صرافی بیشتر باشد، آن صرافی حتماً گزینه خوبی است. ممکن است خیلی از ارزهای ارائه شده در صرافی به کار شما نیاید و در بازار هم سودآوری خوبی نداشته باشند.

صرافی باید ارزهایی را ارائه دهد که حجم معاملاتی بالایی در دنیا دارند و مهم هستند: مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و غیره.

13. شفافیت

صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال مشکلی در اشتراک اطلاعات خود ندارند. برای مثال:

 • مکان و آدرس صرافی ارز دیجیتال مشخص است و در سایت درج می‌شود (داشتن نشانی محل کار).
 • شماره تماس‌های صرافی واقعی‌اند؛ پاسخ داده شده و در سایت درج می‌شوند.
 • تعداد اعضای تیم صرافی مشخص است و تیم فنی و توسعه دهنده صرافی از دانش فنی موردنیاز برخوردار هستند. شما باید بدانید چه تیمی پشت صرافی موردنظر قرار دارد.
 • ماموریت و چشم‌اندازهای صرافی مشخص است و مقاومتی در اشتراک‌گذاری آنها ندارد.

14. رابط کاربری

صرافی ارز دیجیتال باید رابط کاربری خوبی داشته باشد و به اصطلاح کاربر پسند باشد تا بتواند تجربه خوبی را در معاملات برای کاربران خود رقم بزند. ظاهر پیچیده و امکانات خیلی زیاد صرافی ممکن است کاربر را خسته یا سردرگم کند.

15. تسویه حساب‌ها

در کنار معیارهایی که در بالا گفته شد، صرافی ارز دیجیتال باید خوش حساب باشد و تسویه حساب‌های ریالی کاربران را به موقع انجام دهد. دو ضرب‌المثل اقتصادی در این مورد ضرب‌المثل‌های زیر هستند که اهمیت خوش حسابی را می‌رسانند:

حساب به مثقال، دوستی به خروار

حساب، حساب است کاکا، برادر

البته فراموش نکنید که تسویه حساب‌های ریالی در صرافی‌های ایرانی بر اساس سیکل‌های موجود انجام می‌شود و به فعالیت سیستم پایا و ساتنا بانک‌ها وابسته است. در کل، صرافی باید خودش را متعهد بداند که در نزدیکترین زمان ممکن تسویه حساب‌ها را انجام دهد.

4 پیشنهاد برای خواننده‌های عزیز این مقاله

 1. مطمئن شوید که از سایت درستی برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده می‌کنید. بعضی از سایت‌ها آدرسی مشابه با یک سایت معتبر می‌سازند و از این طریق از مردم کلاهبرداری می‌کنند. برای مثال، در یکی دو سال گذشته، کلاهبرداران از طریق آدرس سایت‌های مشابه صرافی بایننس که به صورت Binancẹ نوشته شده بود، توانسته بودند به اطلاعات محرمانه افراد در سایت بایننس دسترسی پیدا کنند. شاید بار اولی که خودتان هم این کلمه را مشاهده کردید، متوجه جایگزینی”e” با”ẹ“ نشده باشید. افراد مالباخته هم متوجه این تفاوت نشدند! بنابراین فقط به قفل سبز رنگ https کنار آدرس سایت اکتفا نکنید و کل آدرس را چک کنید.
 2. خودتان را به یک صرافی ارز دیجیتال محدود نکنید. تعداد ارزها و کیفیت خدمات ارائه شده در صرافی‌ها مختلف است. می‌توانید از هر تعداد صرافی که می‌خواهید استفاده کنید اما قبل از استفاده، حتماً از معتبر بودن صرافی مطمئن شوید.
 3. زبان صرافی موردنظر را در نظر بگیرید. اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید، بهتر است از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی استفاده کنید تا تجربه بهتری در دنیای ارز دیجیتال داشته باشید (تصور کنید بخواهید مقاله انگلیسی آموزش کیف پول یک صرافی خارجی را بخوانید؛ در صورتی که با زبان انگلیسی میانه‌ای خوبی ندارید!)
 4. نیم نگاهی هم به تحریم‌ها داشته باشید. می‌توانید از صرافی معتبر ارز دیجیتال خارجی مانند بایننس استفاده کنید اما این سایت‌ها کاربران ایرانی را تحریم کرده‌اند و حتماً برای استفاده باید آی پی خودتان را تغییر دهید تا متوجه هویت ایرانی شما نشوند (متاسفانه). پس برای استفاده از صرافی‌های خارجی باید انتظار اینگونه دردسرها را هم داشته باشید. توصیه می‌کنیم تا جایی که امکان دارد از صرافی‌های معتبر داخلی استفاده کنید تا سرمایه شما با مشکل مواجه نشود.

صحبت پایانی

با افزایش ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر و آینده، بسیار مهم است که معامله‌گران ارز دیجیتال (تریدرها) بتوانند پلتفرم‌های جعلی و معتبر را از هم تشخیص دهند. درست است که هیچ فرمولی وجود ندارد که از طریق آن بفهمیم یک صرافی ارز دیجیتال واقعی است یا جعلی، اما با استفاده از معیارهایی که در این مقاله گفته شد، شانس بیشتری برای محافظت از دارایی خودتان در برابر کلاهبرداری خواهید داشت.

در مقاله معرفی 10 صرافی معتبر بیت کوین در ایران و جهان، 10 صرافی و پلتفرم ارز دیجیتال را به شما معرفی کرده‌ایم.

در آخر این نکته را هم به خاطر داشته باشید که صرافی ارز دیجیتال ممکن است همه معیارهایی که در این مقاله گفته شد را نداشته باشد. بنابراین، خودتان انتخاب کنید که کدام معیارها بیشتر برایتان اهمیت دارد. بر اساس همان معیارها، صرافی ارز دیجیتال موردنظرتان را انتخاب و قبل از تصمیم نهایی، تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید.

به نظر شما برای انتخاب بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال چه معیارهای دیگری را باید در نظر گرفت؟

ثبت نام در والکس

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
نویسنده
amini
لیلی امینی
عضو تحریریه والکس
چقدر زیباست: هر آنچه را که قبل از دیگران یاد گرفته‌ای، با تمام وجودت در اختیار آن‌ها قرار دهی.
نظرات کاربران
نظرات ارسال شده : 16 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ پاسخ به “15 معیار کلیدی در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران”

 1. مهدی قاسمی پیربلوطی
  ۰۷ اسفند ۱۳۹۹

  سلام
  میخواستم درمورد بیت کوین۲ بدونم که چه جور ارزی هست ودر ایران از کدام صرافی میتونم بخرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  13
  • لیلی امینی
   ۰۸ اسفند ۱۳۹۹

   سلام آقای قاسمی

   متاسفانه بنده در مورد این ارز اطلاع دقیقی ندارم. در مورد صرافی، کلمه “خرید بیت کوین ۲” یا کلمات مشابه را در گوگل جستجو کنید و ببینید صرافی های ایرانی، خدماتی در این زمینه ارائه می دهند یا خیر.

   سپاس از همراهیتان

   11
 2. صفاِیی
  ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

  با سلام؛ مفید و آموزنده بود.ممنون.

  11
  • لیلی امینی
   ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

   سلام

   خواهش می کنیم؛ از کامنت رضایت شما بابت مقاله بسیار خرسندیم. موفق باشید.

   سپاس از همراهیتان

   11
 3. حامد
  ۲۹ آذر ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر
  ممنون بابت مقاله خوبتون
  ۲ سوال دارم
  ۱. آیا امکان حدضرر، بای و سل استاپ و سایر اردرگذاری های پیشرفته در پلتفرم شما وجود داره؟ یا من پیداشون نکردم؟
  ۲. صرافی شما و یا سایر صرافی ها، از سازمان یا نهادی مجوز فعالیت دارند؟ که بتونیم از حیث اعتبار و اعتماد، خاطرمون جمع باشه؟
  با تشکر
  با تشکر

  13
  • فروزان زیبائی
   ۰۱ دی ۱۳۹۹

   سلام حامد عزیز
   ممنون که مقاله را خواندید.
   ۱- در حال حاضر این امکانات در سایت والکس وجود ندارد. البته ما هر روز تلاش می‌کنیم که امکانات سایت را بهبود بدهیم و امیدواریم بتوانیم در این مسیر رضایت شما را جلب کنیم.
   ۲- در حال حاضر نه صرافی والکس، و نه هیچ کدام از صرافی‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال ایران مجوز فعالیت ندارند. به این خاطر که هنوز قانونی برای ساماندهی فعالیت صرافی‌ها در این حوزه وضع نشده است. صرافی والکس و همکارانش در صرافی‌های دیگر در حال تلاش برای تسریع روند قانون‌گذاری در این حوزه و همکاری با نهاد‌های مرتبط هستند.
   ما برای جلب اعتماد شما، روش‌های دیگری را دنبال میکنیم.
   ۱- سابقه فعالیت صرافی: ما تا امروز بیش از ۱۸۰ هزار کاربر و ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار معامله موفق داشته ایم.
   ۲- داشتن آدرس و شماره تلفن قابل پیگیری
   ۳- پشتیبانی ۲۴ ساعته و سریع و قابل اعتماد
   ۴- رزومۀ معتبر بنیان‌گذاران صرافی والکس
   ۵- خوش قولی والکس در تسویه حساب و نداشتن محدودیت در برداشت.

   امیدواریم این دلایل به شما کمک کند تا با اطمینان خاطر در والکس خرید و فروش کنید. مطمئن باشید در هر لحظه ما کنار شما هستیم تا تجربۀ خوبی از کار با والکس داشته اشید.

   سپاس از همراهیتان.

   13
 4. حسین
  ۰۶ آذر ۱۳۹۹

  سلام ممنون از مقاله خوبتون. بله والکس رو من می پسندم ولی فعلا دو ایراد داره یکی محدودیت ارزها پیشنهاد می کنم حداقل استلار ریپل لینک و چند ارز دیگر رو اضافه کنن دوم اینکه متاسفانه برخی اندیکارتورهاش ظاهرا قفل هستند و کار نمی کنن ک می بایست فعال کنن
  نوبیتکس هم در ایران مشهوره ولی ایراد قیمت گذاری و امنیت داره

  13
  • لیلی امینی
   ۰۸ آذر ۱۳۹۹

   سلام آقای حسین

   ممنون که نظرتان را با ما در میان گذاشتید.
   بزودی ۲ رمزارز دیگر به والکس اضافه خواهد شد.
   کدام اندیکاتورها قفل هستند؟ لطفاً به ما اطلاع دهید تا این مورد را به تیم فنی گزارش دهیم که بررسی کنند.

   سپاس از همراهیتان

   13
 5. Moh
  ۰۶ آذر ۱۳۹۹

  از همه مهمتر تنوع تعداد کوین های لیست شده است که اکثر صرافی های ایرانی فاقد آنند

  13
  • لیلی امینی
   ۰۸ آذر ۱۳۹۹

   سلام

   بله؛ تنوع در تعداد کوین معیار مهمی است؛ امیدواریم تعداد این کوین ها در صرافی های ایرانی روز به روز بیشتر شود.
   ممنون که نظرتان را با ما در میان گذاشتید.

   سپاس از همراهیتان

   11
 6. milad
  ۰۴ آذر ۱۳۹۹

  سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم برای مپال وقتی بیت کویین میخریم از صرافی ولکس میخریم.ایا زمان فروش هم به صرافی میفروشیم؟؟؟؟؟ یا خیر صرافی افراد رو معرفی میکنه با تشکر

  11
  2
  • لیلی امینی
   ۰۵ آذر ۱۳۹۹

   سلام
   ممنون

   والکس یک پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال است که خریداران و فروشندگان ارز دیجیتال را هم وصل می کند و امنیت معاملات را تضمین می کند. کاربران در این پلتفرم احراز هویت می شوند تا معاملات در امنیت کامل انجام شوند.
   زمان خرید بیت کوین و فروش بیت کوین، معامله شما بر اساس سفارشات موجود کاربران سایت انجام خواهد شد. اما هویت کاربرانی که به آنها بیت کوین می فروشید یا از آنها بیت کوین می خرید، محفوظ می ماند.
   سپاس از همراهیتان

   12
 7. تقی
  ۲۸ آبان ۱۳۹۹

  بهترینش کدومه؟

  • لیلی امینی
   ۲۸ آبان ۱۳۹۹

   سلام

   در حال حاضر بهترین صرافی ارز دیجیتال در دنیا، سایت بایننس هست ولی متاسفانه برای کاربران ایرانی تحریم شده است. برای استفاده باید از VPN با آی پی ثابت استفاده شود. برای خرید و فروش زیر ۲ بیت کوین، نیازی به احراز هویت در بایننس نیست.
   در مقاله معرفی ۱۰ صرافی معتبر بیت کوین در ایران و جهان، ۱۰ صرافی برتر را به شما معرفی کردیم.

   در لینک زیر نیز می توانید صرافی های ایرانی را نظر حجم معاملات، بهترین قیمت خرید و بهترین قیمت فروش با هم مقایسه کنید.
   مقایسه صرافی های ایرانی ارز دیجیتال

   سپاس از همراهیتان

   10
 8. مجید
  ۲۸ آبان ۱۳۹۹

  خوب بهترین صرافی چیه

  • لیلی امینی
   ۲۸ آبان ۱۳۹۹

   سلام آقای مجید

   در حال حاضر بهترین صرافی ارز دیجیتال در دنیا، سایت بایننس هست ولی متاسفانه برای کاربران ایرانی تحریم شده است. برای استفاده باید از VPN با آی پی ثابت استفاده شود. برای خرید و فروش زیر ۲ بیت کوین، نیازی به احراز هویت در بایننس نیست.
   در مقاله معرفی ۱۰ صرافی معتبر بیت کوین در ایران و جهان، ۱۰ صرافی برتر را به شما معرفی کردیم.

   در لینک زیر نیز می توانید صرافی های ایرانی را نظر حجم معاملات، بهترین قیمت خرید و بهترین قیمت فروش با هم مقایسه کنید.
   مقایسه صرافی های ایرانی ارز دیجیتال

   سپاس از همراهیتان

   10