اخبار اتریوم

اتریوم وارد فاز اصلاح شد؛ سطوح حمایتی مهم کدام است؟

پس از صعود به محدوده ۱۶۵۰ دلار، اتریوم وارد فاز اصلاح قیمت شده است

قیمت اتریوم با اصلاح و ذخیره سود سرمایه‌گذاران به زیر ۱۶۰۰ دلار سقوط کرد. اتریوم هم‌اکنون بالای محدوده ۱۵۵۰ دلار معامله می‌شود اما مواجه دوباره با مقاومت ۱۶۰۰ دلاری همچنان محتمل است.

به گزارش والکس و به نقل از NewsBTC، اتریوم تلاشی مجدد برای شکست مقاومت ۱۶۶۰ دلار صورت داد اما همانند بیت کوین، موفق به گذر از موانع سر راه نشد و یک اصلاح نزولی را آغاز کرد.

در ابتدا قیمت اتریوم به زیر سطوح حمایتی ۱۶۴۰ و ۱۶۲۰ دلار رسید. سپس حتی تقاطع خط روند صعودی تشکیل شده در نمودار یک ساعته (در محدوده ۱۵۷۵ دلار) نیز نتوانست مانع سقوط قیمت شود. این ارز حتی برای مدتی در زیر ۱۵۵۰ دلار نیز معامله شد و کف قیمتی خود را در ۱۵۳۰ دلار تشکیل داد.

قیمت اتر هم‌اکنون زیر ۱۶۲۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. با موج کوچک صعودی که قیمت اتر را به بالای ۱۵۵۰ دلار رساند، این رمزارز هم‌اکنون بالاتر از سطح ۲۳.۶ درصد اندیکاتور فیبوناچی بازگشتی (رسم شده بین کف ۱۵۳۰ دلار و قله ۱۶۵۹ دلار) دست به دست می‌شود.

تحلیل اتریوم نشان می‌دهد که مقاومت نزدیک اولیه در ۱۵۸۰ دلار است. مقاومت کلیدی بعدی در نزدیکی ناحیه ۱۶۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته واقع است. این ناحیه در نزدیکی سطح ۵۰ درصد فیبوناچی بازگشتی نیز است.

نمودار قیمت اتریوم به همراه خط روند اصلی و سطوح فیبوناچی
نمودار قیمت اتریوم به همراه خط روند اصلی و سطوح فیبوناچی

شکست مقاومت ۱۶۰۰ دلاری می‌تواند موج تازه صعود اتریوم را پس از یک اصلاح سالم آغاز کند. در صورت وقوع سناریو ذکر شده، قیمت می‌تواند در قدم اول تا ۱۶۶۰ دلار و سپس تا ۱۷۲۰ دلار صعود کند.

اما اگر اتریوم نتواند بر مقاومت ۱۶۰۰ دلاری فائق آید، سطح حمایت نخست در جهت نزولی در نزدیکی ۱۵۵۰ دلار واقع است.

حمایت اصلی بعدی در ۱۵۱۵ دلار است و در صورت عدم مقاومت این سطح، نزول بیشتر تا ۱۴۵۰ دلار و یا حتی ۱۳۲۰ دلار وجود دارد.

شاخص MACD در نمودار یک ساعته اتر هم‌اکنون در حال از دست دادن مومنتوم نزولی خود است و شاخص RSI در زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

منبع
NewsBTC
علاقه‌مند به ساختارهای غیرمتمرکز، دیفای و آزادی مالی
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس