کیف پول

هرآنچه نیاز است از لجر لایو، اپلیکیشن محبوب کیف پول Ledger بدانید

لجر لایو (Ledger Live) یک اپلیکیشن محبوب است که به عنوان رابط کیف پول سخت‌افزاری برای کاربران Ledger Nano X، Ledger Nano S و Ledger Blue شناخته می‌شود. برنامه کیف پول لجر به کاربران این اپلیکیشن امکان مدیریت سخت‌افزار و دارایی‌های ارزهای دیجیتال مختص به خودشان را می‌دهد. علاوه بر این‌ها، این اپلیکیشن امکاناتی نظیر مدیریت چند حساب و به‌روزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها را فراهم می‌کند تا فرایند مدیریت حساب را راحت‌تر و سریع‌تر کند. برای درک بهتر این موضوع، در ادامه به پرسش برنامه لجر لایو چیست، پاسخ داده می‌شود.

لجر لایو مدیریت دارایی‌های رمزنگاری شخصی شما و همچنین مدیریت ابزار الکترونیکی‌تان را با یک رابط کاربری جذاب، ترکیب می‌کند و قصد دارد به تدریج، به عنوان جایگزین شایسته‌ای برای افزونه‌های مرورگرهای موجود، نظیر chrome، در بین کاربران، تثبیت شود. با استفاده از این برنامه و ایجاد تغییرات در تنظیمات کیف پول لجر، می‌توان دستگاه‌های جدید لجر (Ledger) را راه‌اندازی و حساب‌های جدید را وارد برنامه کرد. پشتیبانی کامل و رایگان بودن امکانات این برنامه از مزایای دیگر این برنامه است.

لجر لایو چگونه کار می‌کند؟

برای اینکه بدانید برنامه لجر لایو چیست باید در مورد نحوه‌ی عملکرد آن اطلاعات کسب کنید. اپلیکیشن‌ها و افزونه‌های مرتبط به کیف پول، از آن جهت که سرمایه قابل توجه‌ای را مدیریت می‌کنند باید از امنیت بالایی برخوردار باشند و تا زمانی‌که کاربران به این امنیت یقین نداشته باشند، آن برنامه نمی‌تواند به بستری قابل اطمینان برای مدیریت کیف پول کاربران تبدیل شود. پاسخ این برنامه به نیاز امنیتی کاربران، کاملا ساده است. کیف پول سخت‌افزاری لجر با بررسی که کلیدهای خصوصی کاربران در حین تایید و ایمن کردن تراکنش‌ها که امنیت بالایی را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

در عمل به این معناست که همه‌ی اقدام‌ها، پیش از وقوع در لجر لایو باید در کیف پول سخت‌افزاری شما تایید شود، که این اقدامات می‌تواند اعم از خرید، مشاهده قیمت رمز ارز، ارسال، مبادله و رشد دارایی شما باشد. به عبارت دیگر، دستگاه شما به عنوان یک اعتبارسنج ایمن کار می‌کند، درست مشابه وب‌سایت‌های خرید که از شما می‌خواهند خرید را از طریق برنامه بانکی خود تأیید کنید. در واقع با انجام این کار، پلتفرم مطمئن می‌شود که خود شما (صاحب حساب) در مبدا اقدام قرار دارید و اطلاعات اشتباه نیست. لازم به ذکر است که با تأیید هر عملیات، از طریق کیف پول سخت‌افزاری ایمن خود، خطر هک را کاهش می‌دهید.

راه‌اندازی و استفاده از لایو لجر

راه‌اندازی کیف پول سخت‌افزاری سریع و آسان بوده با این حال همچنان به دنبال پیشرفت و توسعه در این حوزه است.  پس از راه‌اندازی لایو لجر، می‎توانید کیف پول‌های اختصاصی مربوطه را برای هر ارز رمزنگاری شده انتخاب کنید. باید توجه داشت، با وجود اینکه اکثر ارزهای رایج توسط لجر پشتیبانی می‌شوند، برخی از ارزهای دیجیتال، از کیف پول‌های شخص ثالث استفاده می‌کنند که از طریق لجر لایو

 به آن‌ها دسترسی دارند. بیش از ۳۰ کوین و ۱۸۰۰ نوع توکن در این برنامه پشتیبانی می‌شود. همچنین این برنامه ارزش فردی و ترکیبی دارایی‌های رمزنگاری‌ شده‌ی شما را نشان می‌دهد که در زیر نکات مهم استفاده از آن آورده شده است:

راه اندازی برنامه لجر لایو

گام اول: دانلود نرم افزار

در ابتدا باید اپلیکیشن مربوط به این برنامه را با توجه به دستگاه خود، دانلود کنید. لجر لایو برروی سیستم عامل‌های ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و ios قابل نصب و اجرا است. بسترهای بسیار زیادی برای دانلود برنامه وجود دارد، اما مهم‌ترین بستر سایت اصلی ارائه دهنده این برنامه به آدرس https://www.ledger.com/ است که می‌توان از طریق همین سایت اپلیکیشن مربوطه دانلود نمود.

گام دوم: شروع کار

پس از نصب، نماد اپلیکیشن در دستگاه شما ظاهر می‌شود. پس از باز کردن برنامه و کلید روی دکمه Get start! وارد بخش دیگری از اپلیکیشن می‌شوید. در این بخش ۳ گزینه پیش‌روی خود می‌بینید. گزینه‌ی اول راه‌اندازی یک دستگاه جدید است. گزینه‌ی بعد بازیابی دستگاه با استفاده از عبارات بازیابی و گزینه‌ی آخر رد شدن از تنظیمات است که برای اشخاصی به‌کار می‌رود که از قبل کیف پول و پیکربندی‌های این کیف پول را انجام داده‌اند. با توجه به شرایط خود یکی از موارد را انتخاب می‌کنید.

گام سوم: نهایی ‌کردن تنظیمات

با توجه به انتخاب شما از میان موارد بالا، ادامه‌ی مسیر متفاوت خواهد بود. در صورتی که قبلا پیکربندی‌های لازم را انجام داده باشید و گزینه‌ی سوم را انتخاب کرده باشید، می‌توانید به استفاده از برنامه بپردازید. با انتخاب مورد دوم، باید عبارات بازیابی را به برنامه دهید و در صورت تطابق، حساب شما مجددا فعال می‌شود. گزینه‌ی اول مسیر طولانی‌تری را نسبت به موارد دیگر دارد. این دسته از کاربران پس از گذراندن مراحل امنیتی و پیکربندی از جمله تنظیم عبارت‌های بازیابی می‌توانند از امکانات برنامه‌ی لایو لجر استفاده نمایند.

امکانات و ویژگی‌های برنامه لجر لایو

تا اینجا به‌طور مختصر به مزایای استفاده از این اپلیکیشن اشاره شد. حال وقت آن است که به بررسی دقیق‌تر امکاناتی که لجر لایو در اختیار ما می‌گذارد، بپردازیم تا دلایل محبوبیت و برتری این اپلیکیشن، نسبت به سایر اپلیکیشن‌ها و افزونه‌های این دسته را دریابیم و انتخاب هوشمندانه خود را با آگاهی انجام دهیم. در پایین برخی از مهمترین امکانات این برنامه آورده شده است:

امکانات لجر لایو چیست؟

خرید کریپتو

ورود به دنیای ارزهای دیجیتال و هویت دیجیتال خود را با این برنامه آغاز کنید. همانطور که اشاره شد این اپلیکیشن، از رمز ارزهای زیادی از جمله بیت کوین، اتریوم و دش پشتیبانی می‌کند. رمز ارزهایی که می‌خرید، به‌طور خودکار به کیف پول سخت‌افزاری شما ارسال می‌شود و دیگر نیازی به تنظیم تراکنش نیست. کلیدهای خصوصی که امکان دسترسی به رمزنگاری شما را فراهم می‌کنند، بلافاصله پس از نهایی شدن خرید، به صورت آفلاین نگهداری شده و کوین‌ها به‌صورت ایمن در کیف پول شما ذخیره می‌شوند. این یعنی بلافاصله مالکیت کامل دارایی‌های رمزنگاری خود را خواهید داشت.

مبادله ارز‌های رمزنگاری شده

از طریق اپلیکیشن، می‌توان یک رمز ارز را به سایر رمز ارزها تبدیل کرد. این امر از جهات زیادی از جمله کسب سود و تنوع بخشی به سبد دارایی حائز اهمیت است. امروزه یکی از رایج‌ترین بسترها، برای مبادله‌ی کریپتو از طریق صرافی ها است، اما نکته‌ی قابل توجه در رابطه با این بسترها، عدم کنترل دارایی در هنگام مبادله به حساب‌ می‌آید، در صورتی‌که با استفاده از این برنامه، می‌توانید مالکیت کل دارایی خود را در زمان مبادله حفظ نمایید.

اشتراک رمز ارز

یکی از ویژگی‌های جذاب دنیای رمز ارزها، کسب درآمد است. عبارت Staking اشاره به همین ویژگی دارد. درحالیکه سرمایه خود را در کیف پول سخت‌افزاری خود، ایمن نگه‌ داشته‌اید، می‌توانید به‌طور مستقیم، آن را از طریق اپلیکیشن اشتراک‌گذاری کرده و از این طریق کسب درآمد کنید.

مزایای لجر لایو

دسترسی و تعامل با dApps

با اضافه شدن کاتالوگ برنامه، مدیریت dApps با اپلیکیشن، آسان‌تر و ایمن‌تر شد. در واقع در این مسیر دیگر خبری از امضای کورکورانه نیست. دسترسی به dApps خود از طریق Ledger Live به این معنی است که تمام تراکنش‌ها (قرض گرفتن، وام دادن، مبادله) باید از طریق کیف پول سخت‌افزاری شما تأیید شود و وجوه می‌تواند مستقیماً از طریق حساب‌های رمزنگاری موجود شما در اپلیکیشن، ارسال و دریافت شود.

امکانات نامحدود و امنیت بالا

پشتیبانی از حدود ۳۰ کوین و بیش از ۱۸۰۰ نوع توکن مختلف از جمله امکاناتی است که در این برنامه وجود دارد. علاوه براین مدیریت کیف پول‌های مختلف، از نکات مثبت دیگر این اپلیکیشن محسوب می‌شود. ایمن نگه‌داشتن بسترهای رمز ارز مورد بسیار مهمی محسوب می‌شود. استانداردهای امنیتی بالا به لطف کیف پول‌های سخت‌افزاری فراهم شده است. برای جلوگیری و مقاومت در برابر حملات مخرب، از بهترین تراشه‌ها در ساختار این کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده می‌شود. مصون‌بودن در برابر هک‌های آنلاین، دیگر ویژگی این کیف پول‌ها است.  

اپلیکیشن لجر لایو، ابزاری برای مدیریت

فراگیری استفاده از رمز ارزها، استفاده از برنامه‌های جانبی برای مدیریت، خرید و انجام تراکنش‌های این حوزه را ایجاب می‌کند. در میان انبو‌ه زیادی از این برنامه‌ها، لجر لایو ابزاری مناسب، با امکانات زیاد و امنیت بالا انتخاب بسیار مناسبی برای انجام تمامی فعالیت‌های این حوزه محسوب می‌شود، با این انتخاب می‌توان به مدیریت هرچه بهتر رمز ارزهای خود برسید. نظر شما درباره ولت‌های سخت‌افزاری برند لجر چیست؟ تجربه استفاده از کدام آنها را دارید؟ به‌نظرتان لجر لایو واقعا کاربردی است؟

منبع
thecryptomerchantledger
کارشناس مهندسی کامپیوتر که به جای برنامه‌نویسی، محتوانویسی می‌کند و سعی دارد در دنیای تولید محتوا هر چه بیشتر تاثیر‌گذار باشد. با دنبال کردن من در شبکه‌های اجتماعی، بیشتر درباره من و فعالیتم بدانید.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس