اخبار بیت کوین

معیارهای امیدوارکننده آنچین بیت کوین؛ گاوها پیروز خواهند شد؟

یک معیار آنچین سیگنال‌هایی را از تشکیل بازار گاوی ارسال می‌کند، با این حال، در حال حاضر قیمت بیت کوین رو به عقب‌نشینی است.

به گزارش والکس و به نقل از beincrypto و newsbtc، اندیکاتور آنچین RHODL در موقعیت مشابهی با آنچه در آغاز دو بازار گاوی قبلی بیت کوین دیده شده بود، قرار دارد.

نشانه‌هایی از بازار گاوی بیت کوین

این اندیکاتور که توسط فیلیپ سویفت (Philip Swift) در سال ۲۰۲۰ ایجاد شده، از نسبت موج‌های ارزش تحقق‌یافته HODL Realized Value) HODL) استفاده می‌کند.

سویفت در تاریخ ۱۶ ماه می گفت زمانی که این اندیکاتور را ایجاد می‌کرده، یکی از چیزهایی که توجهش را جلب کرد، نمایش شکل‌گیری یک بازار گاوی جدید در آن بود.

این تحلیلگر افزود این اتفاق در هنگامی رخ داد که ارزش کوین‌های جوان‌تر شروع به افزایش کرده بود. وی ادامه داد:

در حال حاضر در این نقطه قرار داریم، نگران اندکی کاهش قیمت نباشید. به شرایط از دور نگاه کنید.

اندیکاتور موج HODL

این اندیکاتور موج‌های HODL در باندهای سنی مختلف UTXO ها (خروجی‌ تراکنش‌های پرداخت نشده) را اندازه‌گیری می‌کند. این موج‌ها توسط ارزش واقعی (ارزش تحقق‌یافته) بیت کوین در هر باند اندازه‌گیری شده‌اند.

علاوه بر این، ارزش تحقق یافته قیمت کوین‌ها را در زمانی نشان می‌دهد که آخرین بار از یک کیف پول به کیف پول دیگر منتقل شده‌اند.

سویفت توضیح داد:

هنگامی که ارزش هفته‌ای به طور قابل توجهی بالاتر از ارزش ۱ تا ۲ ساله باشد، نشان‌دهنده این است که بازار بیش از حد فعال شده است.

در اواخر فوریه، بیت کوین از منطقه انباشت خارج شد که می‌تواند نشان‌دهنده تولد منطقه جدیدی برای معاملات باشد.

علاوه بر این، بیت کوین در ماه‌های اخیر از چندین اندیکاتور آنچین بلندمدت عبور کرده و بالای آن‌ها باقی مانده است.

در اواسط ماه مارس، بیت کوین از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای عبور کرد و هنوز هم بالاتر از آن قرار دارد که نشان‌دهنده تغییر روند در بلندمدت است. بر اساس داده‌های Woo Charts، میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای در حال حاضر در قیمت ۲۵،۸۱۸ دلار قرار دارد.

از سوی دیگر قیمت تحقق‌یافته بیت کوین تنها ۱۹،۹۱۴ دلار است. این ارزش تمامی بیت کوین‌های در گردش را با قیمتی که آخرین بار از محلی به محل دیگر منتقل شده‌اند، نشان می‌دهد.

اما احساسات بازار بیت کوین در حال حاضر خنثی است، زیرا اصلاح بازار رمزارزها ادامه دارد. شاخص ترس و طمع بیت کوین به ۵۰ بازگشته که نشان‌دهنده جنگ بین گاوها و خرس‌ها برای کسب برتری است. این شاخص در ماه گذشته همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به بیش از ۳۰ هزار دلار برای اولین بار در تقریباً یک سال گذشته، به بیشترین مقدار خود یعنی ۶۹ رسید.

تحلیل آنچین نشان می‌دهند که یکی دیگر از اندیکاتورهای بیت کوین نیز در حال حاضر سطح حیاتی خود را دوباره تست می‌کند که می‌تواند تصمیم‌گیری در مورد جهت آینده بازار را تعیین کند.

اندیکاتور هولدر‌های کوتاه‌مدت بیت کوین SOPR به ارزش ۱ سقوط کرده است

داده‌های آنچین نشان می‌دهند که یکی دیگر از شاخص‌های بیت‌ کوین در حال تست مجدد سطح مهمی است که می‌تواند مسیر بازار را از اینجا تعیین کند.

همانطور که یکی از تحلیلگران بازار در یکی از پست‌های CryptoQuant اشاره کرده، هولدرهای کوتاه‌مدت در حال حاضر به صورت سر به سر بیت کوین‌های خود را می‌فروشند. اندیکاتور مربوطه “نسبت سود خروجی خرج‌شده (SOPR)” است که به ما می‌گوید که سرمایه‌گذاران بیت کوین در حال حاضر کوین‌های خود را با سود جابجا می‌کنند یا زیان.

وقتی ارزش این معیار بیشتر از ۱ باشد، به معنی این است که میانگین هولدرهای بازار کوین‌های خود را با سود فروخته‌اند. از سوی دیگر، مقادیر کمتر از این آستانه، نشانگر این است که بازار به طور کلی در زیان فرو رفته است.

سطحی که در آن SOPR دقیقاً برابر با یک می‌شود، به معنای این است که سود و زیان تحقق‌یافته در حال حاضر دقیقاً برابر است و به همین دلیل، اغلب سرمایه‌گذاران فقط قصد دارند به سود خالص بر روی سرمایه خود برسند.

اما در چارچوب موضوع فعلی، کل بازار مورد توجه ما نیست؛ تنها یک بخش از آن را بررسی می‌کنیم: هولدرهای کوتاه مدت (STHs). هولدرهای کوتاه‌مدت شامل تمام سرمایه‌گذاران بیت کوین می‌شود که کوین‌های خود را در طول ۱۵۵ روز گذشته خریداری کرده‌اند.

حال، در این نمودار روند میانگین متحرک ۱۴ روزه (MA) بیت کوین SOPR به طور خاص برای این هولدرهای کوتاه‌مدت را در چند سال گذشته نشان داده شده است:

اندیکاتور SOPR

از لحاظ تاریخی، شاخص Bitcoin STH SOPR الگوی جالبی را دنبال کرده است. در بازارهای گاوی، این شاخص به طور کلی بالای خطی که ارزش این معیار برابر با ۱ می‌شود، باقی مانده است. این منطقی است، زیرا رالی‌ها به هولدرهای کوتاه‌مدت فرصت‌های زیادی برای برداشت سود می‌دهند، بنابراین بیشتر آنها باید با سود بیت کوین‌های بفروشند.

اما جالب است که هرگاه این معیار به خط ۱ سقوط کرده، از قیمت حمایت شده (و همچنین شاخص به بالای خط ۱ بازگشته است). نمونه هایی از این موضوع با پیکان‌های سبز در نمودار مشخص شده‌اند.

همانطور که پیش از این بیان شد، خط ۱ سطحی است که که میانگین هولدرهای کوتاه‌مدت فقط در حال رسیدن به سود خالص بر روی سرمایه خود هستند، به این معنی که این سرمایه‌گذاران با قیمتی که کوین‌های خود را خریده‌اند یعنی هزینه پایه خود، آنها را به فروش می‌رسانند.

دلیل اینکه این سطح در طول بازار گاوی به عنوان یک حمایت عمل می‌کند، این است که سرمایه‌گذاران هزینه پایه خود را به عنوان فرصتی سودآور برای خرید می‌بینند (زیرا فکر می‌کنند در آینده نزدیک قیمت بیت کوین بالا می‌رود). بنابراین، در این مرحله خرید زیادی صورت می‌گیرد.

در بازارهای نزولی، عکس این رفتار رخ می‌دهد؛ یعنی سطح ۱ به عنوان مقاومتی در برابر قیمت عمل می‌کند زیرا فروش در آن صورت می‌گیرد. و به دلیل این الگو، رفتار این اندیکاتور در مورد سطح ‍۱ می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که آیا حالت گاوی در بازار ایجاد می‌شود یا خرسی.

اخیراً، این شاخص بار دیگر به این سطح حیاتی سقوط کرده است. اگر رالی بیت کوین هنوز ادامه‌دار باشد، شاخص Bitcoin STH SOPR باید در این مرحله بازگردد. چنین چیزی پیش‌تر در رالی ماه مارس هم رخ داده بود، زیرا قیمت در این سطح یک حمایت دریافت کرده است.

اما اگر تست مجدد آن موفق نباشد، ممکن است بدان معنا باشد که انتقالی به دوره خرسی برای این ارز دیجیتال صورت گرفته است.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۲۷ هزار دلاری تثبیت شده است. تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که “پادشاه رمزارزها” از آخر هفته حرکت زیادی نداشته، اما در ۲ هفته گذشته ۵/۳٪ از ارزش خود را از دست داده است.

قیمت بیت کوین

علاوه بر این، از روزی که بیت کوین در اواسط ماه آوریل ۲۰۲۳ به بیشترین قیمت خود رسید، ۱۲٪ از ارزش خود را از دست داده است. تحلیلگران گفته‌اند که در این اصلاح، با توجه به اینکه به نظر می‌رسد فشار خرید از بین رفته باشد، قیمت می‌تواند به ۲۴ هزار دلار بازگردد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازها: ۰ / ۵. مجموع امتیازها: ۰

منبع
newsbtcbeincrypto
علاقمند به بلاک چین و رمزنگاری - معامله‌گر بازارهای مالی
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس