کیف پولمقالات ارز دیجیتال

انواع کیف پول های سندباکس؛ معرفی برترین انتخاب های سال ۲۰۲۲

استفاده از کیف پول سندباکس راهی برای ایجاد دارایی‌ها، انیمیشن‌ها و تجربه‌های بازی برای آپلود در اکوسیستم بلاکچین و سپس کسب درآمد از آنها در پلتفرم بازی غیرمتمرکز را ارائه می‌کند. اما ارز دیجیتال سندباکس چیست؟ SAND توکن بومی اکوسیستم سندباکس است که امکان تراکنش‌های درون این پلتفرم را فراهم می‌کند. Sand یک توکن ERC20 است که بر روی بلاکچین اتریوم کار می‌کند و در طیف گسترده‌ای از کیف پول‌ها قابل ذخیره شدن است. سرمایه بازار SAND بیش از ۲ میلیارد دلار با حجم معاملات روزانه بیش از ۳۵۰ میلیون دلار است که آن را به یکی از فعال‌ترین ارزهای رمزنگاری قابل معامله تبدیل می‌کند که در اکثر صرافی‌های محبوب مانند Binance لیست شده است. اما برای خرید این ارز دیجیتال چه کیف پولی پشتیبانی می‌کند؟ برای آشنایی با بهترین کیف پول‌ های سندباکس ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

کیف پول رمزنگاری چیست؟

به زبان ساده کیف پول رمزنگاری نرم افزاری است که برای مدیریت ارزهای رمزنگاری ذخیره شده بر روی شبکه بلاکچین استفاده می‌شود. از کیف پول برای تضمین مالکیت کامل بر دارایی‌های خود بر روی شبکه بلاکچین یا برای خدمات برنامه‌های کاربردی دیگر مانند خدمات DeFi استفاده می‌کنند. کیف پول اجازه دسترسی ایمن به هر پلتفرم‌‌ روی بلاکچین را می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا تراکنش‌هایی را که انجام می‌دهید، پیگیری کنید. کیف پول‌های اتریوم مانند Metamask قادر به تعامل با همه برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم هستند. از آنجایی که سندباکس مبتنی بر بلاکچین اتریوم است برای ذخیره sand و تعامل با پلتفرم سندباکس نیاز به یک کیف پول سندباکس مبتنی بر اتریوم خواهید داشت. 

هر بار که نیاز به تعامل با وب‌سایتی دارید که از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند، اعلانی برای امضا و تایید و اجازه دسترسی به وب‌سایت مذکور و همچنین پیگیری تراکنش‌های انجام شده در کیف پول خود دریافت می‌کنید.

تا زمانی که کنترل کیف پول سندباکس خود را در دست دارید، بدون توجه به وضعیت پلتفرمی که دارایی خود را از خریداری کرده‌اید، همیشه کنترل و دسترسی به این دارایی‌های مجازی خود را خواهید داشت. کیف پول‌های سخت‌افزاری معمولاً ایمن‌ترین نوع کیف پول ارزهای دیجیتال مانند SAND در نظر گرفته می‌شوند، زیرا از یک دستگاه فیزیکی برای افزایش امنیت به روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. همیشه کلید امنیتی و عبارت کیف پول سندباکس خود را در مکانی امن ذخیره کنید و هرگز آن را با کسی به اشتراک نگذارید، حتی با کسانی که ادعا می‌کنند از طرف شرکت پشتیبان با شما تماس گرفته‌اند.

چرا برای ثبت حساب در Sandbox به یک کیف پول سندباکس نیاز داریم؟

اتصال کیف پول به پلتفرم سندباکس

Sandbox از فناوری بلاکچین اتریوم استفاده می‌کند و بنابراین برای اینکه بتوانید با آن تعامل داشته باشید به کیف پول سندباکس نیاز است. بهترین کیف پول های سندباکس مالکیت واقعی همه چیزهایی را که در پلتفرم Sandbox خریداری می‌کنید، بدست می‌آورید یا برنده می‌شوید را به شما ارائه می‌دهد. برای مثال، ممکن است از طریق ویژگی‌های Play2Earn The Sandbox مقداری SAND کسب کنید و به مکانی برای ذخیره آن نیاز داشته باشید. به طور کلی برای ذخیره‌سازی هر توکن ERC-20 که در پلتفرم The Sandbox دارید مانند $SAND و GEMs و همچنین هر کالای مجازی بر پایه پروتکل ERC-1155 که مالک آن هستید مانند LAND و ASSETs به کیف پول sand نیاز خواهید داشت. سندباکس در زمان ارائه اولیه توکن خود دستورالعمل‌هایی را برای نحوه استفاده از دو کیف پول MetaMask و Bitski ارائه کرد. دارایی‌های خود را می‌توانید بعداً در بازارهای دیگر مانند Opensea، بدون تأیید پلتفرم و با همان کیف پول sand به فروش بگذارید. برخی از کیف پول‌‌ها سندباکس مانند متاماسک و کیف پول اتمیک به شما امکان می‌دهد با پیش بینی آینده سندباکس توکن sand خود را در استخرهای نقدینگی به اشتراک بگذارید و سود کسب کنید. 

برای تعامل با هر بلاکچین و برنامه‌های کاربردی مبتنی بر آن، باید رمزارز بومی آن بلاکچین را داشته باشید. ETH (اتر) ارز دیجیتال اصلی بلاکچین اتریوم است که برای تعامل با پلتفرم سندباکس و پرداخت کارمزدهای شبکه مقداری از آن را در کیف پول خود داشته باشید.

آشنایی با پلتفرم سندباکس

معرفی پلتفرم سندباکس

Sandbox یکی از سریع‌ترین بازی‌های در حال رشد در دنیای کریپتو است که به دنبال جایگاه خود در برابر رقبایی مانند Axie Infinity ، AAVEGOTCHI و CryptoKitties است. در بازی‌های «برای کسب درآمد» مبتنی بر بلاکچین، پروژه‌هایی مانند The Sandbox شهرت خاصی پیدا کرده است و از قدرت بلاکچین برای دستیابی به یک مدل درآمدزایی همراه با یک بازار و یک سری امکانات برای تولید NFT های منحصر به فرد در جهان استفاده می‌کند.  Sandbox یک دنیای مجازی است که در آن می‌توانید شخصیت‌های خود را بسازید، آن‌ها را ارتقا دهید و با دنیای مجازی گسترده به سبک Minecraft تعامل داشته باشید. اما در عین حال، برای ایجاد یک تجربه منحصر به فرد استفاده از توکن‌ها، به فناوری بلاکچین به کمک بهترین کیف پول های سندباکس متکی است. SAND، توکن بومی این پلتفرم، که به شما امکان می دهد از بازی خود کسب درآمد کنید و از مزایای آن حتی رشد قیمت سندباکس بهره مند شوید.  Sandbox Marketplace هزاران NFT ارائه می‌کند که بعداً می‌توان از آنها برای ایجاد تجربیات بازی خود استفاده کرد. یک کیف پول سندباکس به عنوان مکانی برای نگهداری همه اینها عمل می‌کند.

انواع کیف پول سندباکس

بهترین کیف پول های سندباکس sand

بهترین کیف پول های سندباکس که هم نسخه موبایل و هم نسخه دسکتاپ را ارائه می‌دهند برای کار با پلتفرم سندباکس بسیار راحت هستند، اما به دلیل اینکه مجبور است از عدم وجود اکسپلویت در همه نسخه‌ها اطمینان حاصل کند، می‌توانند امنیت کمتری داشته باشند. بدلیل اینکه بدافزار در سیستم‌ عامل‌های تلفن همراه رایج نیست، اغلب کیف پول‌ سندباکس موبایل را برخی ایمن‌تر می‌دانند. به همین دلیل ضروری است که یک ولت دسکتاپ را روی یک دستگاه ایمن نصب کنید که دسترسی کمی به اینترنت دارد.

MetaMask کیف پول سندباکس وب ۳

MetaMask از بهترین کیف پول های سندباکس مبتنی بر وب برای کوین‌های اتریوم و دارایی‌های پشتیبانی شده آن از جمله sand است. می‌توان از آن در Mainnet و Testnet اتریوم استفاده کرد. 

در واقع یک کیف پول سندباکس است که از دارایی‌های رمزنگاری Rally، ERC-20 و ERC-223 و همچنین از توکن‌های قابل جمع آوری ERC-721 پشتیبانی می‌کند. متامسک عبارات اولیه و سایر اطلاعات حساس را در حافظه محلی دستگاه نگه می‌دارد و به این ترتیب کاربران ۱۰۰% وجوه خود را به طور ایمن حفظ می‌کنند.

متامسک هم به صورت یک افزونه مرورگر و همچنین به عنوان یک برنامه برای کاربران اندروید و iOS در دسترس است. برای استفاده از این کیف پول سندباکس باید افزونه را نصب کنید. پس از نصب، می‌توانید کیف پول خود را به بازار سند پیوند دهید و در نهایت حساب خود را ایجاد کنید.

Trust Wallet کیف پول سندباکس قابل اعتماد

تراست ولت کیف پولی که به طور رسمی توسط بایننس پشتیبانی می‌شود، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌ سندباکس در میان معامله‌گران و سرمایه‌گذاران است. همانطور که از نام آن پیداست، یک کیف پول قابل اعتماد و همچنین و مکانی عالی برای ذخیره‌سازی SAND است. با این کیف پول می‌توانید به راحتی SAND خود را ارسال، دریافت و ذخیره کنید.

اگر به تازگی کار با ارزهای رمزنگاری شده را شروع کرده‌اید یا صرفاً به دنبال مکانی امن برای ذخیره SAND خود هستید، یک کیف پول موبایل تراست ولت، به دلیل راحتی و امنیت و گزینه‌های پشتیبانی آن، بهترین گزینه  برای شما است. همچنین در این کیف پول یک مرورگر Web3 در دسترس است که به شما امکان می‌دهد از DAPP های متعدد (برنامه های غیرمتمرکز) در شبکه اتریوم از جمله پلتفرم sandbox استفاده کنید و تمام سرمایه‌های خود را ایمن نگه دارید.

این کیف پول Herarchical Deterministic است؛ به این معنی که شما نیازی به ایجاد یک نسخه پشتیبان از هر جفت کلید خصوصی/عمومی ندارید. در عوض می توانید o را با استفاده از همان کیف پول sand نگه دارید، تراست ولت به طور خودکار در پس زمینه در یک ساختار سلسله مراتبی پشتیبان ایجاد می‌کند. تنها چیزی که نیاز دارید عبارت seed خود برای دسترسی به فایل‌های پشتیبان است.

تراست ولت کیف پول توکن sand

Atomic wallet کیف پول چند پلتفرمی

کیف پول اتمی، دارای نسخه‌های اندروید، iOS و چندین نسخه دسکتاپ است. از بیش از ۳۰۰ ارز رمزنگاری شده از جمله SAND و سایر توکن های ERC20 و BEP2 پشتیبانی می‌کند. تا حدودی شبیه یک کیف پول ذخیره سازی سرد است زیرا تمام اطلاعات حساس شما از جمله کلید خصوصی را در حافظه محلی دستگاه شما نگه می‌دارد. کیف پول سندباکس اتمیک از بسیاری از سیستم عامل‌ها برای ارتباط پشتیبانی می‌کند. کیف پول اتمیک همچنین دارای یک قابلیت مفید اکسچنج داخلی به نام Atomic Swap است که کاربران می‌توانند از آن برای مبادله هر ارز دیجیتال و تمام دارایی‌های پشتیبانی‌شده استفاده کنند. اگر بخواهید SAND بخرید، با Atomic Swap می‌توانید به راحتی این کار را با تعویض هر ارز دیجیتال دیگری با SAND در کیف پول سندباکس اتمیک خود انجام دهید. این کیف پول همچنین امکان استیک را برای بسیاری از ارزهای اثبات سهام فراهم می‌کند.

MyEtherWallet کیف پول مبتنی بر وب

MyEtherWallet راه حلی مبتنی بر وب را به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد و به آنها امکان می‌دهد در هر لحظه از هر جایی به دارایی‌های خود دسترسی داشته باشند. MyEtherWallet با نام مستعار MEW یک ابزار/کیف پول منبع باز است که در ابتدا به عنوان یک کیف پول داغ مبتنی بر وب راه اندازی شد ولی پس از مدتی به یک کیف پول نرم افزاری مبتنی بر دستگاه تبدیل شد. کیف پول سندباکس مای اترولت برای ذخیره ارزهای دیجیتال و همچنین تعامل با DAPP (برنامه های غیرمتمرکز) استفاده می‌شود. برای ارائه خدمات بیشتر با سایر شرکت‌های ارزهای دیجیتال مانند Trezor ، Ledger ، Changelly ، Simplex و غیره، مشارکت دارد. رابط کاربری MEW UI در این کیف پول sand از ۱۸ زبان مختلف پشتیبانی می‌کند و در سراسر جهان در دسترس است.

MyEtherWallet یک کیف پول مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که می‌توان تمام توکن های ERC-20 و توکن های ERC-223 از جمله سندباکس (SAND) را بدون نیاز به دانلود کلاینت یا نرم‌افزار ذخیره کرد.

MEW اطلاعات حساس کاربران را به صورت آفلاین و داخل دستگاه ذخیره می‌کند. نحوه ذخیره وجوه و اطلاعات کاربر، امنیت وجوه را افزایش می‌دهد و در عین حال کنترل کامل دارایی‌ها و داده‌ها را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. کیف پول سندباکس اترولت یکی از قابل اعتمادترین، آزمایش‌شده‌ترین کیف پول‌های رمزنگاری است که اقدامات امنیتی گسترده‌ای مانند حفاظت از فیشینگ، احراز هویت دو مرحله‌ای و سیاست جمع‌آوری داده‌های بدون کاربر را اتخاذ کرده است. با این حال توصیه می‌کند که کاربران باید در مورد خطرات فیشینگ و کپی‌های جعلی وب‌سایت محتاط باشند. اگر دسترسی به این کیف پول سندباکس خود را از دست دادید، می‌توانید علاوه بر استفاده از عبارت ۲۴ کلمه‌ای بازیابی، از یک فایل Keystore نیز برای بازیابی استفاده کنید.

Argent کیف پول مبتنی بر موبایل

Argent از کاربران خود در برابر کلیه فعالیت‌های کلاهبرداری و تراکنش‌های جعلی مانند حملات Sybil محافظت می‌کند. کاربران می‌توانند کیف پول خود را برای انجام معاملات فعال یا غیرفعال کنند. از تراکنش‌های چند امضایی نیز پشتیبانی می‌کند که تراکنش‌ها را امن‌تر می‌کند. نکته جالب توجه در مورد کیف پول سندباکس Argent آن است که از نام‌های دامنه برای آدرس‌های کیف پول استفاده می‌کند بنابراین اگر یک نام برای خود انتخاب کنم، آدرس کیف پول sand شما به آن نام تغییر خواهد کرد.

بنابراین Argent می‌تواند SAND شما را به روشی ساده و ایمن ذخیره کند. تنها نقصی که در این کیف پول برای توکن‌های سندباکس وجود دارد این است که برای فعال کردن یک حساب به حداقل سپرده ۱۰۰ دلاری نیاز دارید.

کیف پول Guarda

کیف پول Guarda که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد، یکی کیف پول سندباکس دیگر منبع باز چند ارزی است. این کیف پول به عنوان یک کیف پول دسکتاپ، یک کیف پول تحت وب، یک کیف پول موبایل و حتی به عنوان یک افزونه گوگل کروم در دسترس است و همه این کیف پول‌ها همچنین می‌توانند برای دسترسی به یک پلتفرم صرافی  داخلی و خرید هر ارز دیجیتال مورد نظر از جمله sand استفاده شوند. یکی از ویژگی‌های عالی این کیف پول سندباکس این است که می‌توانید به راحتی تمام کیف پول‌های موجود خود را به کیف پول Guarda خود وارد کنید. Guarda از سندباکس (SAND) و از بیش از ۱۰۰۰۰ دارایی رمز ارزهای BEP-2، ERC20 و ERC721 پشتیبانی می‌کند. ویژگی کارمزد سفارشی شده به شما این امکان را می‌دهد که هر مقدار کارمزد را با توجه به میل خود انتخاب کنید.

این کیف پول سندباکس کاملاً غیرحضانتی است، به این معنی که به کاربران خود کنترل کامل بر وجوه خود و در عین حال مسئولیت کامل امنیت آنها را واگذار می‌کند. شرکت توسعه دهنده Guarda حتی ادعا می‌کند که اطلاعات شخصی یا هر نوع اطلاعات رمزنگاری شده کاربران خود را ذخیره نمی‌کند.

کیف پول Exodus

اکسودوس در سال ۲۰۱۵ توسط Exodus Movement Inc توسعه یافت و در اصل یک کیف پول نرم افزاری دسکتاپ بود که عملیات خود را به سیستم عامل‌های تلفن همراه نیز گسترش داد. اکنون به طور کاملاً رایگان برای macOS، Windows، Linux، iOS و Android در دسترس است. Exodus یک کیف پول چند ارزی است که معمولاً به دلیل رابط کاربری فوق العاده روان برای مبتدیان توصیه می‌شود. آنها پشتیبانی فوق العاده خوبی را برای این نرم افزار رایگان ارائه می‌دهند. کاربران می‌توانند به طور ایمن ارزهای دیجیتال خود مانند sand را از داخل کیف پول سندباکس خود مدیریت و مبادله کنند. اگر به تازگی استفاده از ارزهای دیجیتال و  یا کار با پلتفرم‌های حوزه nft مانند sand را شروع کرده‌اید، می‌توانید به راحتی و بدون زحمت از این کیف پول استفاده کنید.

کیف پول imToken

imToken یک کیف پول دیجیتال با کاربری آسان و بسیار امن است که بیش از ۱۰ میلیون کاربر در بیش از ۲۰۰ کشور در سراسر جهان دارد. این کیف پول سندباکس از بیش از ۲۰۰۰۰۰ دارایی در بلاکچین‌های مختلف از جمله sand پشتیبانی می‌کند. دارای یک DEX (صرافی غیرمتمرکز) داخلی برای تمام نیازهای Defi (مالی غیرمتمرکز) و همچنین دارای یک مرورگر داخلی DAPP است که می‌تواند برای تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز در بلاکچین‌های اتریوم، EOS و TRON استفاده شود. imToken همچنین دارای یک کیف پول سخت افزاری به نام imKey Pro است که می‌تواند برای ذخیره کوین‌ها از جمله SAND و سایر ارزهای دیجیتال به صورت کاملا آفلاین استفاده شود.

کیف پول های رسمی پلتفرم sandbox

Bitski یک راه حل ساده

Bitski یک راه ساده برای ایجاد کیف پول سندباکس از طریق ایمیل، بدون نیاز به نصب افزونه ارائه می‌دهد. پس از کلیک بر روی دکمه ورود از داشبورد سندباکس از پنجره بازشو کیف پول Bitski را انتخاب کنید. پس از این، باید اطلاعات اولیه را پر کنید و به بازار سندباکس اجازه دسترسی به کیف پول خود را برای خرید SAND، NFT یا LAND در رویدادهای پیش فروش آتی بدهید.

Venly با راه‌اندازی از طریق شبکه‌های اجتماعی

برای راه اندازی این کیف پول کافی است روی ورود کلیک کنید. حساب رسانه اجتماعی خود را وصل کنید. ایمیل/نام مستعار خود را تنظیم کنید. شما آماده اید. شما اکنون یک کیف پول سندباکس که در واقع یک آدرس اتریوم متصل به حساب رسانه اجتماعی است، دارید.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول های سرد سندباکس

یکی از بهترین مکان‌ها برای ذخیره‌سازی سندباکس (SAND) در کیف پول سخت‌افزاری مانند کیف‌های Ledger یا Trezor است. کیف پول‌های سخت‌افزاری از تکنیک‌های رمزگذاری بسیار پیشرفته استفاده می‌کنند تا وجوه شما را در برابر حملات پیچیده شبکه یا حتی کلاهبرداری‌های ساده فیشینگ ایمن نگه دارند. کیف پول‌های سخت‌افزاری نیز به کاربران این امکان را می‌دهند که وجوه خود را از طریق یک عبارت بازیابی کنند، تنها در صورتی که کیف پول به سرقت برود داریی شما آسیب می‌بیند

.

کیف پول کاغذی

کیف پول سندباکس کاغذی بدون شک ایمن‌ترین کیف پول برای ذخیره توکن های SAND است. وب سایت‌ها و برنامه‌های زیادی وجود دارند که به صورت آفلاین به شما امکان می‌دهند یک کیف پول sand کاغذی بسازید. با استفاده از Paper Wallet Generator می‌توانید بهترین کیف پول های سندباکس کاغذی خود را بسازید. این یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی تولید می‌کند. اگر مبتدی مطلق هستید، به شما توصیه می‌کنم از کیف پول‌های کاغذی استفاده نکنید زیرا باید در استفاده از این نوع کیف پول‌ها بسیار محتاط باشید و بتوانید پیچیدگی‌ها و نکات فنی را مدیریت کنید.

صرافی پشتیبانی کننده سندباکس

صرافی های پشتیبان سندباکس sand

بسیاری از کاربرانی که تازه وارد حوزه کریپتوکارنسی شده اند تمایل دارند ارزهای دیجیتال خود را خریداری کنند و رمزارز خود را در کیف پول صرافی ذخیره می‌کنند. اگر مکرراً ارزهای رمزنگاری شده ارسال یا دریافت می کنید، کیف پول‌های صرافی گزینه خوبی هستند، اما اگر مرتب تراکنش نمی‌کنید و فقط قصد دارید وجوه خود را در جایی امن ذخیره کنید، بدون شک کیف پول صرافی بدترین گزینه برای شما هستند، زیرا وجوه شما در کیف پولی نگهداری می شود که کاملاً توسط صرافی کنترل و تنظیم می‌شود. علاوه بر این، آنها دسترسی دائمی به کلیدهای خصوصی شما دارند. نگهداری هر مقدار از ارز دیجیتال از جمله sand تحت مراقبت شخص ثالث همیشه با خطراتی همراه است اما به هر صورت اگر یک معامله‌گر فعال هستید که به دسترسی سریع به وجوه نیاز دارید، می‌توانید (Sandbox (SAND را در صرافی که از آن پشتیبانی می‌کند نیز ذخیره کنید. در حالی که ما نمی‌توانیم در هر زمان وجهی را در صرافی‌ها بگذاریم، صرافی‌هایی مانند Binance، Kucoin و Huobi سابقه امنیتی طولانی دارند.

چگونه می‌توانم کیف پولی را که به حساب Sandbox ما متصل است تغییر دهم؟

امکان تغییر کیف پول سندباکس متصل به حساب شما در پلتفرم The Sandbox وجود ندارد. این عمدتا به دلایل محدودیت‌های فنی در بلاکچین اتریوم است که خارج از کنترل هستند. با این حال، می‌توانید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید و کیف پول سندباکسی را که می‌خواهید از آن استفاده کنید به حساب جدید متصل کنید. نام کاربری و آدرس ایمیل موجود در حساب کاربری قبلی خود را به چیز دیگری تغییر دهید. این امکان برای شما به وجود می‌آید که از نام کاربری و ایمیل خود در حساب جدید مجدد استفاده کنید. می‌توانید توکن‌های $SAND را به کیف پول سندباکس دلخواه انتقال دهید. NFT‌هایی مانند LAND و ASSET را می‌توانید با استفاده از ویژگی‌های “Gifting” در صرافی‌های NFT مانند OpenSea و Rarible به کیف پول sand جدید خود منتقل کنید. قبل از شروع انتقال بررسی کنید که آدرس‌های کیف پولی که $SAND و NFT خود را به آن ارسال می‌کنید صحیح باشد زیرا هیچ راهی برای بازیابی ارز یا NFT هایی که به آدرس نادرستی ارسال شده‌اند وجود نخواهد داشت.

سوالات متداول

برای ثبت نام در The Sandbox از چه کیف پول‌هایی می‌توانم استفاده کنم؟

در زمان نگارش مقاله، The Sandbox به طور رسمی از کیف پول‌های MetaMask، Bitski و Venly پشتیبانی می‌کند. 

منبع
cryptoonews
سال‌ها پیش بیل گیتس گفت: «محتوا پادشاه است» ما هم بر این باوریم که محتوای حرفه‌ای و کار درست، چراغ راه مخاطب است. تیم محتوای والکس در تلاش است با ارائه محتوای به‌روز به شما در مسیر سرمایه‌گذاری و معامله‌گری کمک کند.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس