اخبار بیت کوین

یک کیف پول ۳/۷ میلیون دلاری بیت‌ کوین پس از ۱۲ سال از خواب بیدار شد

در تاریخ ۱۱ ماه می سال ۲۰۲۳، یک کیف پول بیت‌ کوین غیر فعال و بسیار قدیمی دوباره فعال شد و ۱۳۹/۷ بیت‌ کوین با ارزش تقریبی ۳/۷ میلیون دلار را جابجا کرد.

به گزارش والکس و به نقل از news.bitcoin، این آدرس که در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۱۱ ساخته شده بود، در جابجایی ۱۱۲۵/۳۷ بیت‌ کوین سال جاری از کیف پول‌های خوابیده در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ سهیم بوده است.

۱۳۹/۷ بیت کوین از یک کیف پول قدیمی خارج شد

در تاریخ ۱۱ ماه می سال ۲۰۲۳، یک کیف پول نهنگ ارز دیجیتال که در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۱۱ ایجاد شده بود، ۱۳۹/۷ بیت‌ کوین یا معادل ۳/۷ میلیون دلار را به طور ناگهانی جابجا کرد. سایت btcparser.com این فعالیت را مشاهده و آن را در بلوک ۷۸۹،۲۹۱ در ساعت ۸:۱۴ غروب به وقت جهانی تأیید کرد. در تاریخ ۲۴ آوریل سال ۲۰۱۱، آخرین انتقال بیت‌ کوین از این کیف پول در بلوک ۷۸۶،۸۰۱ با مقدار ۴۰۰ بیت‌ کوین صورت گرفت و تا به امروز فعالیتی نداشته است. کیف پولی که این ۱۳۹/۷ بیت‌ کوین را دریافت کرده، تا تاریخ ۱۲ ماه می سال ۲۰۲۳ ساعت ۹:۰۰ صبح به وقت شرق آمریکا، همچنان این دارایی را نزد خود نگه داشته است.

کیف پول بیت کوین

در طول امسال، کیف پول‌های خوابیده از سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ به طور کلی مجموعاً ۱۱۲۵/۳۷ بیت‌ کوین به ارزش حدود ۳۰ میلیون دلار با نرخ معامله فعلی جابجا کرده‌اند. آدرسی که مسئول ارسال این ۱۳۹/۷ بیت‌ کوین بوده، در ابتدا مقدار کمتری یعنی ۱۳۴/۶۶۹ بیت‌ کوین در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۱۱ دریافت کرده بود. تا تاریخ ۱۳ جولای همان سال، ۵/۰۴ بیت‌ کوین دیگر نیز به این کیف پول اضافه شد و پس از آن چندین واریزی کوچک با نام “تراکنش‌های داست یا خرده تراکنش (dust transactions)” به ارزش ۰/۰۰۰۰۰۵۴۷ بیت‌ کوین انجام شدند.

تراکنش اخیر که حامل ۱۳۹/۷ بیت‌ کوین بوده، با توجه به ابزار privacy-o-meter ارائه شده توسط Blockchair، نمره حریم خصوصی متوسط ۴۵ از ۱۰۰ را کسب کرده است. این تراکنش اصولاً دو مشکل دارد: تمام موجودی آن به آدرس دیگری انتقال داده شده و چندین نسخه از همان آدرس در ورودی‌ها ظاهر شده است. این مشکلات آنچنان بزرگ نیستند، اما می‌توانند توسط برنامه‌های نظارتی که تراکنش‌های لینک شده را بررسی می‌کنند، پیگیری شوند. علاوه بر این، بیت‌ کوین کش متناظر با این کیف‌ پول نیز هنوز خرج نشده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازها: ۰ / ۵. مجموع امتیازها: ۰

منبع
news.bitcoin
علاقمند به بلاک چین و رمزنگاری - معامله‌گر بازارهای مالی
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس