خرید لوپرینگ
لوپرینگ(LRC)Loopring

قیمت لوپرینگ | خرید لوپرینگ | فروش لوپرینگ (LRC)

قیمت لوپرینگ (لحظه‌ای)

16,495تومان
-3.81%
0.26$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

16,875تومان

18,137تومان

0.26$0.28$

حجم معاملات (۲۴h)

29,965,054

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

374,479,965

$

ارز در گردش

91%

مجموع ارز در دسترس

1,373,873,397

حداکثر ارز قابل عرضه

1,374,513,896

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

180

رمزارز لوپرینگ در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی 180 را دارد. قیمت لوپرینگ امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ برابر با 17,101 تومان معادل 0.2678 تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. لوپرینگ یک پلتفرم متن باز برای ایجاد صرافی‌های غیر متمرکز با در نظر داشتن نقاط قوت صرافی‌های متمرکز است. شما در این صفحه می‌توانید قیمت لحظه‌ای لوپرینگ را مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش خود را برای LRC در والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال لوپرینگ (Loopring)

معرفی ارز دیجیتال لوپرینگ

LRC توکن ساخته شده روی بلاک‌چین اتریوم است که به پلتفرم لوپرینگ که برای ایجاد صرافی‌های غیر متمرکز طراحی شده‌، تعلق دارد.  در سال ۲۰۲۰، میانگین معاملات روزانه بازار ارزهای دیجیتال در محدوده ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار نوسان داشت و اکثر این معاملات در صرافی‌های متمرکز انجام می‌شد. این پلتفرم‌ها معایب مشترکی داشتند و اینجا بود که نوع جدیدی از صرافی‌ها برای رفع این عیوب ظهور کردند. نسل جدید صرافی‌ها به عنوان «صرافی غیر متمرکز» شناخته شدند. با این‌حال صرافی‌های غیرمتمرکز نیز هم کامل نبودند و نقص‌های مخصوص به خود را داشتند. لوپرینگ با این ادعا معرفی شد که قصد دارد نقاط قوت صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز را در یکدیگر ادغام کند:

 • سازوکار تطبیق سفارشات خرید و فروش (صرافی‌های متمرکز)
 • تسویه غیر متمرکز سفارش‌ها روی شبکه بلاک چین (صرافی‌های غیرمتمرکز)

نتیجه این ادغام، محصولی بود که از پیوند دو گونه ناسازگار به عمل می‌آمد. در علوم کشاورزی به پیوند ۲ گونه ناسازگار «هیبریداسیون» و به ثمره‌ حاصل‌شده از این پیوند، محصول «هیبریدی» گفته می‌شود. با تشبیه کار لوپرینگ به عمل هیبریداسیون، نتیجه حاصل شده از کار آن را به‌عنوان محصول هیبریدی توصیف می‌کنند. محصول هیبریدی لوپرینگ قرار بود ثمره پیوند دو گونه ناسازگار یعنی صرافی متمرکز و صرافی غیر متمرکز از بهترین جنبه‌های هرکدام باشد.

برای آشنایی بیشتر با ارز LRC پیشنهاد می‌کنیم مقاله لوپرینگ چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید.

بنیانگذار

بنیانگذار و مدیرعامل فعلی لوپرینگ که توسعه پروتکل لوپرینگ را مدیریت می‌کند، شخصی به نام دنیل وانگ (Daniel Wang)؛ مهندس نرم‌افزار و کارآفرین مستقر در شانگ‌های چین است. وانگ دارای مدرک لیسانس علوم رایانه از دانشگاه علم و فناوری چین و کارشناسی ارشد همان رشته از دانشگاه ایالتی آریزونا (Arizona State University) است. وانگ پیش از شروع کار بر روی لوپرینگ چندین سمت مدیریتی و اجرایی در شرکت‌های بزرگ فناوری داشته‌است. از قبیل:

 • مهندس سرپرست نرم‌افزار در بوستون ساینتیفیک، شرکت سازنده دستگاه‌های پزشکی
 • مدیر ارشد مهندسی، جستجو، توصیه و سیستم تبلیغات در JD.com، غول چینی تجارت الکترونیک
 • سرپرست فناوری و مهندس ارشد نرم‌افزار در گوگل

کاربرد ارز لوپرینگ (LRC)

همانطور که گفته شد، هدف لوپرینگ ایجاد یک پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال است که نقاط قوت صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز را در یکدیگر ادغام می‌کند و بنابراین نقطه ضعف هیچ‌کدام از آن‌ها را ندارد.

ویژگی های مهم لوپرینگ

ایده اصلی پشت لوپرینگ، ترکیب عناصر ارزنده صرافی‌های متمرکز و صرافی‌های غیر متمرکز و در نتیجه ساخت پلتفرمی است که از نقاط قوت هر دو صرافی بهره‌مند است و نقاط ضعف هیچ‌کدام از آنها را ندارد.

صرافی متمرکز حالت اجرایی اصلی سرویس‌های تبادل رمزارز است؛ اما معاملاتی که در این صرافی‌ها انجام می‌شود نه روی بلاک‌چین بلکه در سوابق صرافی ذخیره می‌شوند. همچنین، علی‌رغم محبوبیت بالای صرافی‌های غیر متمرکز و راحتی استفاده از آن‌ها، چنین پلتفرم‌هایی خطرات بالایی به همراه دارند که یکی از اصلی‌ترین خطرات، ماهیت نگهداری سرمایه‌های مردم در آنها است. زیرا صرافی‌‌های غیر متمرکز سرمایه‌های کاربران را در نقاط میان واریز و برداشت نگهداری می‌کنند. بنابراین دارایی‌ها با خطر از دست رفتن بخشی یا تمام خود در نتیجه حملات احتمالی هکرها، کاربران مخرب، تداخلات نظارتی و… همواره تهدید می‌شوند.

پروتکل لوپرینگ در تلاش است تا نقاط قوت هر دو نوع صرافی را حفظ کرده و ناکارآمدی‌های مختص هر کدام را حذف کند یا تا جایی که ممکن است به حداقل برساند. لوپرینگ انتظار دارد که بتواند از طریق مدیریت سفارشات به صورت متمرکز، اما تسویه معاملات به صورت غیر متمرکز روی بلاک چین، در حالی که مشکلات مربوط نقدینگی را نیز به حداقل می‌رساند، کارایی اجرای سفارشات را بهبود بخشد.

امنیت شبکه لوپرینگ چگونه تامین می‌شود؟

لوپرینگ روی بلاک چین‌های اتریوم و نئو قابل اجراست و همچنین برنامه‌هایی برای دریافت حمایت بیشتر از بلاک‌چین Qtum نیز دارد. 

توکنی LRC که در بازار والکس معامله می‌شود در بستر بلاک‌چین اتریوم است و از الگوریتم ات‌هش (Ethash) استفاده می‌کند. همچنین توکن LRC از الگوریتم‌های SHA256 و RIPEMD160 بلاک‌چین نئو برای تامین امنیت خود استفاده می‌کند. LRQ نیز پس از راه‌اندازی بلاک‌چین Qtum از الگوریتم اثبات سهام ورژن ۳ (proof-of-stake PoSv3) این بلاک چین استفاده خواهد کرد.

چه مقدار توکن لوپرینگ (LRC) در گردش است؟

لوپرینگ ۱,۳۷۳,۸۷۳,۴۳۷ توکن LRC روی بلاک‌چین اتریوم در گردش دارد و حداکثر مقدار توکن‌هایی که می‌توانند در گردش باشند همین مقدار است. تعداد کل توکن‌های LRC دقیقاً ۱,۳۷۴,۵۱۳,۸۹۶ است. توکن LRC غیر از خود لوپرینگ که ۲۰/۴٪ از دارایی‌های گردش را در اختیار دارد، نهنگ دیگری ندارد.

خرید و فروش لوپرینگ

ارز LRC را می‌توان در صرافی‌های معتبری مانند بایننس (Binance)، اوکس (OKX)، کوین‌اکس (CoinEx)، بای بیت (ByBit)، کراکن (Kraken) و… خریداری کرد. لوپرینگ را می‌توان در بازارهای نقدی در برابر ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، یورو و کریپتوکارنسی‌هایی مانند بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و استیبل‌کوین‌هایی نظیر تتر (USDT) و دلار بایننس (BUSD) نیز معامله کرد. بازار ارز لوپرینگ در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش ارز LRC نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز Loopring بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید LRC شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید. (ثبت نام در والکس)
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز لوپرینگ را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز لوپرینگ در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت، با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار لوپرینگ و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز LRC را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول لوپرینگ والکس در کیف پول شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار LRC والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز LRC که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش لوپرینگ از والکس

 • امکان خرید و فروش ارز لوپرینگ در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز دیجیتال LRC به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب لوپرینگ رایگان

معمولا می‌توان توکن‌های لوپرینگ را در ایردارپ‌ها به صورت رایگان دریافت کرد. لوپرینگ قبلاً توکن‌هایی را در سال ۲۰۱۸ ایردراپ کرده‌ است. اگر در آینده ایردراپ جدیدی وجود نداشته باشد، راه دیگری برای کسب توکن LRC وجود ندارد.

کارمزد معامله لوپرینگ (LRC)

خرید و فروش ارز لوپرینگ در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

روش نگهداری

ارز لوپرینگ مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی ‌مدت یا کوتاه‌ مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارتند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet)، اتمیک ولت (Atomic wallet) و متامسک (MetaMask).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری ارز لوپرینگ در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید با قیمت جهانی و پرداخت ریالی ارز لوپرینگ را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید.

شما به‌ راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز LRC را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال ارز لوپرینگ رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال Loopring در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ لوپرینگ از مکانیزم اجماع اثبات کار (proof-of-work یا به اختصار PoW) استفاده نمی‌کند و قابل استخراج نیست. تنها راه کسب توکن‌های LRC مبادله، خرید و فروش، ایردراپ و… است.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز لوپرینگ را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز LRC را با ریال یا تتر خریداری کنید.

آینده یک ارز دیجیتال، تا حدودی به هدف پروژه و میزان دستیابی به آن، بستگی دارد. لوپرینگ ایده‌ای دارد که استقبال خوبی از آن به عمل آمده و برآیند نظرات کاربران درباره آن مثبت است. اما با این حال، بهتر است قبل از خرید ارز لوپرینگ، تمامی عوامل را بررسی و تحقیقات خود را انجام دهید؛ سپس اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

جدیدترین اخبار لوپرینگ

مطالب جدید
ماجرای این ۱۲ میم کوین میلیون دلاری در شبکه سولانا چه بود؟

بر اساس گزارش یک پلتفرم تحقیق و بررسی بلاکچین به نام ZachXBT تعداد ۱۲ پروژه میم کوین جدید راه‌اندازی شده روی سولانا طی یک ماه گذشته، پس از پیش‌فروش‌های حداقل چندصدهزار دلاری تقریبا از بین رفته‌اند. ارزش سرمایه جمع‌آوری شده توسط آنها به بیش از ۲۶ میلیون دلار می‌رسد.

خرید ارز‌های مشابه

خرید ریپل - تومان
-3.84%

34,200

تومان
خرید استلار - تومان
-1.91%

7,400

تومان
خرید متیک - تومان
-3.47%

45,757

تومان
خرید فانتوم - تومان
-3.34%

46,260

تومان
خرید الروند - تومان
-6.01%

2,696,856

تومان
خرید آوه - تومان
-3.5%
آوهAAVE

5,991,280

تومان
خرید میکر - تومان
-0.58%

187,029,518

تومان
خرید یرن فایننس - تومان
-3.92%

455,684,838

تومان
خرید سلر نتورک - تومان
-5.52%

1,746

تومان
خرید سینتتیکس نتورک - تومان
-3.29%

185,823.87

تومان

محاسبه قیمت لوپرینگ (LRC)

LRC

Loopring