خرید پالیگان
پالیگان(MATIC)Polygan

قیمت متیک | خرید متیک | فروش متیک پالیگان (MATIC)

قیمت پالیگان (لحظه‌ای)

34,092تومان
-5.56%
0.58$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

33,944تومان

36,162تومان

0.57$0.61$

حجم معاملات (۲۴h)

305,711,546

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

5,702,356,404

$

ارز در گردش

93%

مجموع ارز در دسترس

10,000,000,000

حداکثر ارز قابل عرضه

10,000,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

20

بازارهای معاملاتی در والکس

همه ارز‌های دیجیتال
بازارآخرین قیمتتغییرات (24h)
خرید پالیگان
MATIC/TMN
پالیگان/تومان

34,160

5.64٪-معامله
خرید پالیگان
MATIC/USDT
پالیگان/تتر

0.58

5.23٪-معامله

قیمت متیک و جایگاه فعلی آن

رمزارز متیک پالکیگان در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی ۲۰ را دارد. قیمت متیک امروز ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۳۴,۱۶۰ تومان معادل ۰.۵۷۸ تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. دنیای ارز متیک با پلتفرم پالی گان (Polygon) عجین شده است و برای آشنایی با رمز ارز MATIC باید با این شبکه هم به خوبی آشنا شد. ارز متیک که حالا به عنوان توکن بومی شبکه Polygon شناخته می‌شود، به صورت مشخص برای تسهیل مبادلات این پلتفرم طراحی شده است و می‌توان در مورد سرمایه‌گذاری و پرداخت هزینه تراکنش‌ها روی آن حساب باز کرد. شبکه پالی گان، پیش از این با عنوان Matic Network شناخته می‌شد و حالا تغییر عنوان داده است.

نکته جالبی که در مورد ارز متیک و شبکه پالی گان وجود دارد، ارائه یک روش بهینه برای مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم است. همچنین شما می‌توانید، از این صفحه برای ثبت سفارش‌های خرید و فروش و اطلاع از قیمت ارز متیک در والکس استفاده کنید.

معرفی ارز دیجیتال متیک (Polygon)

رمز ارز متیک به صورت اختصاصی توسط شبکه پالی گان ارائه می‌شود؛ شبکه‌ای که به عنوان اولین پلتفرم مناسب و ایده‌آل برای مقیاس‌پذیری اتریوم و توسعه زیرساخت‌های آن محسوب می‌شود. پاشنه آشیل شبکه پالی گان با عنوان Polygon SDK شناسایی می‌شود؛ این فاکتور در اصل، یک چارچوب منعطف و اساسی است که از ایجاد برنامه‌های مختلف پشتیبانی می‌کند. عموماً از چارچوب‌های مورد نظر برای ایجاد برنامه‌های غیر متمرکز با عنوان پلاسما یاد می‌شود.

ارز متیک با توجه به اینکه بر اساس شبکه اتریوم بنا شده است، یک توکن از نوع ERC-20 است که امنیت شبکه خود را هم از همین طریق تأمین می‌کند. از ارز متیک برای تسهیل اکوسیستم پرداخت در پالی گان استفاده می‌شود؛ این ارز دیجیتال هم‌اکنون به عنوان شاهرگ هزینه‌های تراکنش در سیستم پالی گان محسوب می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با این رمز ارز می‌توانید مقاله متیک چیست؟ را از بلاگ والکس بخوانید.

بنیان‌گذاران

اکتبر سال ۲۰۱۷ بود که شبکه پالی گان راه‌اندازی شد؛ سه نفر از مجرب‌ترین توسعه‌دهندگان سیستم‌های بلاک چین و یک مشاور ارشد امور تجاری با سندیپ نیلوال (Sandeep Nailwal)، جینت کانانی (Jaynti Kanani) و آنوراگ آرجون (Anurag Arjun) این پروژه را استارت زدند. پالی گان پیش از اینکه به صورت مستقل فعالیت کند، در زمانی که با عنوان شبکه Matic شناخته می‌شد، نقش بسیار پررنگی را برای ارز دیجیتال اتریوم (ETH) ایفا می‌کرد؛ در آن زمان، شبکه Matic مسئول پیاده‌سازی سیستم اولیه پلاسما، توسعه مکانیزم WalletConnect و سیستم Dagger در دنیای عظیم اتریوم بود.

از بین بنیان‌گذاران ارز متیک و شبکه پالی گان، Jaynti نقش کلیدی و مهمی را در اجرای پلاسما و سیستم WalletConnect در اتریوم ایفا کرده است. همچنین، Sandeep Nailwal با سابقه قابل توجه در برنامه‌نویسی، یک کارآفرین موفق در حوزه بلاک چین است و در کنار دو عضو دیگر فعالیت می‌کند. در این میان، Anurang Arjun تنها شخصی است که در حوزه برنامه‌نویسی فعالیتی ندارد و به عنوان مدیر باسابقه شناخته می‌شود؛ او در بخش‌های مختلفی از شرکت‌هایی همجون Cognizant Technologies فعالیت داشته است.

کاربرد ارز پالیگان (MATIC)

مهم‌ترین کاربرد ارز متیک به ویژگی‌های شبکه پالی گان مربوط می‌شود؛ شبکه پالی گان با الگوریتم اثبات سهام (PoS) فعالیت می‌کند و همین ویژگی باعث می‌شود تا قابلیت دسترسی به هر بلاک فراهم شود. ارز متیک و شبکه پالی گان، هر دو به عنوان یک روش ایده‌آل و کاربردی برای مقیاس‌پذیری اتریوم محسوب می‌شوند؛ به این ترتیب که 2 محدودیت عمده اتریوم که شامل کارمزد بالا و کُندی در پردازش تراکنش‌ها می‌شوند را برطرف می‌کنند.

به طور کلی، می‌توان کاربردهای ارز متیک و شبکه پالی گان را در سه مورد زیر خلاصه کرد:

 • امکان سفارشی کردن سیستم بلاک چین به واسطه ارز متیک وجود دارد.
 • قابلیت ایجاد ارتباط بین شبکه اتریوم و سایر سیستم‌های بلاک چین فراهم می‌شود.
 • ارز متیک باعث می‌شود که شبکه‌های مختلف بلاک چین با شبکه اتریوم سازگار و هماهنگ شوند.

ویژگی‌های مهم متیک

برجسته‌ترین ویژگی ارز متیک، متمرکز شدن روی کاهش مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری و تراکنش‌های کُند سیستم بلاک چین است. به عبارت ساده‌تر، ارز متیک شبیه به یک روغن عمل می‌کند که کُندی معاملات ارزهای دیجیتال در بلاک چین را رفع خواهد کرد و باعث می‌شود تا معامله‌گران یا تریدرها بتوانند با سرعت به کار خود مشغول شوند.

نکته مهم دیگری که در مورد ارز matic و شبکه پالی گان وجود دارد، به سیستم پلاسما مربوط می‌شود. پالی گان از یک نسخه سیستم پلاسما بهره‌مند شده است که در آن، ویژگی مهمی نهفته شده است؛ این ویژگی به تریدرها این امکان را می‌دهد تا به ۶۵ هزار و ۵۳۶ تراکنش در هر بلاک جدید دسترسی داشته باشند.

علاوه بر همه مواردی که به آنها اشاره شد، بلاک‌های جانبی شبکه پالی گان از جمله ابزارهای پشتیبانی سیستم‌های DeFi محسوب می‌شوند؛ این ابزارها هم به صورت اختصاصی برای سیستم اتریوم طراحی شده‌اند تا اکوسیستم پرداخت و ثبت سفارشات در آن تسهیل شود.

با وجود اینکه ارز متیک و شبکه آن در حال حاضر بیشتر از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کنند، اما قرار شده است که جامعه هدف پشتیبانی این شبکه به چیزی بیشتر از اتریوم گسترش پیدا کند. اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، پالی گان به یک سیستم غیر متمرکز با برخورداری از دو لایه بلاک چین تبدیل خواهد شد.

امنیت شبکه متیک چگونه تامین می‌شود؟

عملیات اعتبارسنجی در شبکه پالی گان با استفاده از توکن‌های متیک صورت می‌پذیرد؛ به عبارت ساده‌تر، توکن‌های ارز متیک به عنوان وثیقه‌هایی برای انجام شدن سیستم اثبات سهام (PoS) در نظر گرفته می‌شوند و تریدرها می‌توانند، به ازای همین وثیقه‌ها، ارز متیک را دریافت کنند.

آن دسته از افراد و سرمایه‌گذارانی که نمی‌خواهند، بخشی از جامعه اعتبارسنجی این شبکه باشند، قادر خواهند بود که توکن متیک خود را به دیگر اعتبارسنج‌ها واگذار کنند. لازم به ذکر است که علاوه بر همه سیستم‌های امنیتی موجود در پالی گان، مکانیزم‌های تقلب‌زدایی، سیستم بازرسی دقیق و سیستم ۲ لایه این شبکه به تأمین امنیت آن منجر خواهند شد.

چه مقدار توکن متیک (MATIC) در گردش است؟

نکته مهمی که در این بخش باید به آن اشاره شود، این است که توکن‌های رمز ارز متیک به صورت ماهانه ارائه و عرضه می‌شوند. در حال حاضر، عرضه کل ارز متیک حدود ۵ میلیارد واحد MATIC است. ناگفته نماند که میزان عرضه کل ارز متیک هم برابر با ۱۰ میلیارد MATIC است که برابر با محدودیت عرضه آن خواهد بود.
در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۳/۸٪ از عرضه کل متیک ارائه شد؛ حدود ۱۹٪ دیگر هم در آوریل سال ۲۰۱۹ فروخته شد و حالا میزان توکن‌های باقیمانده این ارز دیجیتال به شرح زیر است:

 • ۱۶٪ متعلق به تیم شبکه پالی گان
 • ۴٪ متعلق به بخش مشاور
 • ۱۲٪ متعلق به بخش عملیات شبکه پالی گان
 • ۲۱٫۸۶٪ متعلق به بنیان‌گذاران
 • ۲۳٫۳۳٪ مربوط به توکن‌های حاضر در اکوسیستم

طبق جدول زمان‌بندی، تمامی توکن‌های ارز متیک تا ماه دسامبر سال ۲۰۲۲ عرضه خواهند شد.

خرید و فروش متیک

با توجه به این که تمامی توکن‌های ارز متیک تا اواخر سال جاری یعنی تا دسامبر ۲۰۲۲ عرضه می‌شوند و حالا در صرافی‌های بزرگی مانند بایننس عرضه شده است، می‌توان فرصت پیش رو را غنیمت شمرد؛ برای معاملات مربوط به رمز ارز متیک می‌توانید، در صرافی والکس مشغول به خرید یا فروش آن شوید. در ادامه به نحوه خرید و فروش کوین متیک در والکس و کارمزد آن خواهیم پرداخت.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید متیک بپردازید؛ بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید ارز متیک شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید متیک (MATIC) را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز متیک در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار MATIC و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید متیک را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافیست با وارد کردن آدرس کیف پول متیک والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار MATIC والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز متیک که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافیست، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش متیک در والکس

 • امکان خرید و فروش ارز MATIC در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله متیک به صورت ریالی و دلاری
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب MATIC رایگان

امکان کسب رایگان توکن متیک از روش‌هایی همچون Airdrop و شرکت در سایت‌هایی مثل Faucet امکان‌پذیر است. افرادی که تمایل به کسب رایگان ارز متیک دارند، باید وقت قابل توجهی را در این سایت‌ها بگذارنند.

کارمزد معامله متیک (MATIC)

خرید و فروش متیک در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به‌صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معامله‌ها در بازه  ۳ ماه تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به‌صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معامله‌ها در مدت‌زمان ۳ ماه تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: کارمزد برداشت این ارز از کیف پول والکس در شبکه BSC و BEP2 (غیر فعال) برابر با ۰/۲ MATIC است.

کارمزد واریز: کارمزد واریز ارز متیک بسته به کیف پول شما و یا صرافی که از آن اقدام به واریز می‌کنید از  ۰ MATIC تا  ۴۰ MATIC متفاوت است.

کارمزد انتقال: از کیف پول والکس به کیف پول والکس کاربری دیگر، رایگان است.

روش نگهداری

متیک مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet)، متامسک (Meta Mask)، مای اتر ولت (Myetherwallet)، فورت متیک (Fortmatic) و  پورتیس (Portis).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری متیک در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

باتوجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و خطرات مرتبط با بلوکه شدن دارایی‌ها، پیشنهاد می‌شود ارز متیک را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس با خیال راحت و با قیمت جهانی خریداری کنید.

شما می‌توانید در صرافی والکس ارز متیک (MATIC) را به‌صورت ریالی (در پایه بازار تومان) به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل‌وانتقال ارز متیک رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز MATIC در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ ارز متیک (MATIC) بر طبق مکانیزم اثبات کار یا PoW چیده نشده است و نمی‌توان آن را استخراج کرد. با استیک این ارز می‌توانید به کسب درآمد برسید.

بله؛ صرافی والکس به‌صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش متیک را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، متیک را با ریال (پایه بازار تومان) یا دلار خریداری کنید.

بله؛ متیک در حال حاضر از جمله ارزهای دیجیتال نوظهور محسوب می‌شود که آینده درخشانی برای آن پیش‌بینی شده است.

جدیدترین اخبار پالیگان

مطالب جدید
واچ لیست هفته پایانی خرداد؛ معرفی ۴ آلت کوین که با آمدن آلت سیزن می‌درخشند!

روند صعودی سال ۲۰۲۴ نزدیک است و شور و هیجان را در بین علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال که مشتاق به سرمایه ‌گذاری در پتانسیل آن هستند، برانگیخته است. در این مطلب، ۴ آلت‌کوین‌ انتخاب شده‌اند که نشانه‌های امیدوارکننده‌ای از بازدهی عظیم را نشان می‌دهند.

مطالب جدید
۳ آلت کوین JASMY، کوکوین توکن (KCS) و GNO در والکس لیست شد

صرافی والکس ۳ آلت کوین پرطرفدار جسمی کوین (JASMY)، کوکوین توکن (KCS) و گنوسیس (gno) را به لیست معاملات خود اضافه کرد. کاربران می‌توانند در بخش خریدوفروش آنی به معاملات این توکن‌ها بپردازند.

خرید ارز‌های مشابه

خرید لوپرینگ - تومان
-6.76%

11,149.3395

تومان
خرید اسکیل نتورک - تومان
-12.09%

3,538.0098

تومان
خرید کارتسی - تومان
-6.85%

10,434.411

تومان
خرید ایموتیبل - تومان
-7.47%

98,701.4925

تومان
خرید اربیتروم - تومان
-6.53%

52,357

تومان
خرید اپتیمیزم - تومان
-5.91%

113,679.54

تومان
خرید متیس توکن - تومان
-6.36%

3,381,434.55

تومان
خرید تتر - تومان
-0.17%
تترUSDT

59,085

تومان
خرید بیت کوین - تومان
-2.28%

3,860,000,001

تومان
خرید اتریوم - تومان
-2.43%

200,734,029

تومان

محاسبه قیمت پالیگان (MATIC)

MATIC

Polygan