خرید متیک

متیک (MATIC)

قیمت تقریبی یک MATIC

20,000 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت متیک - تومان

TMN / MATIC

20,000 تومان

-0.99٪

134,917,040 تومان

+4.98٪
قیمت متیک - تتر

USDT / MATIC

0.663 تتر

7.28٪

10.144 تتر

+3.59٪
قیمت متیک - بیت کوین

BTC / MATIC

0.0000300 بیت کوین

-

0٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

رمزارز ماتیک چیست؟

ارز دیجیتال ماتیک با نماد اختصاری MATIC، توکن بومی شبکه پالیگان (polygon) است. این توکن بر اساس استاندارد اتریوم ایجاد شده است. کاربران با استفاده از این توکن می‌توانند حق رای خود را در شبکه اعمال کنند و برای بهبود سیستم نظر بدهند. رمزارز ماتیک در ساختار خود از الگوریتم اثبات سهام و یا PoS استفاده می‌کند و قابلیت استخراج ندارد. به همین دلیل برای سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال شما باید آن را از صرافی خریداری کنید.

رمزارز ماتیک چرا به‌وجود آمد؟

هدف از ایجاد رمزارز ماتیک، بهبود قابلیت همکاری بین بلاکچین اتریوم و شبکه‌های سازگار بود. این پلتفرم در واقع راه‌ حلی برای انجام تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر است و پیچیدگی‌های موجود در اکوسیستم غیر متمرکز را حذف می‌کند.

چه ویژگی Polygon را خاص می‌کند؟

معماری ۴ لایه بلاکچین پالیگان سعی می‌کند مشکل مقیاس‌پذیری بلاکچین اتریوم را حل کند. پالیگان در ابتدای راه‌اندازی فقط از یک الگوی خارج از زنجیره (Off-Chain) برای حل مشکل مقیاس پذیری استفاده می‌کرد اما در حال حاضر یک میزبان برای اتصال دو یا چند بلاکچین به‌هم برای حل این مشکل است.

۴ لایه بلاکچین پالیگان عبارتند از:

  1. لایه اتریوم: این لایه یک بستر برای اجرای قراردادهای هوشمند و ارتباط میان بلاکچین اتریوم و سایر بلاکچین‌ها است.
  2. لایه امنیتی: یک لایه برای اعتبار سنجی اضافی نسبت به لایه اول به صورت اختیاری
  3. لایه پالیگان: لایه‌ی اصلی بلاکچین پالگیان
  4. لایه اجرایی: لایه میزبان ماشین مجازی اتریوم در پالیگان

همکاری این ۴ لایه، هم مقیاس پذیری اتریوم را افزایش می‌دهد و هم شبکه را امن‌تر، منعطف‌تر و کاربردی‌تر می‌کند. این ویژگی‌ها پالیگان را نسبت به سایر رقبا برتری می‌بخشد. به علاوه شبکه بلاکچین پالیگان رو به رشد است؛ به این معنا که با افزایش تعداد کاربران، عملکرد شبکه نیز بهبود پیدا می‌کند. در صورتی که ویژگی‌های این توکن باعث ترغیب شما به خرید اتریوم شده پس مسیر را اشتباه نرفته‌اید.

چطور در والکس ماتیک بخریم؟

برای خرید رمزارز ماتیک در شبکه BEP2 (شبکه بلاکچین بایننس) کافی است در بازار ارز دیجیتال والکس عضو شوید و با پرداخت حداقل کارمزد، ماتیک بخرید. مراحل ثبت ‌نام در بازار والکس برای خرید ماتیک به شرح زیر است:

1) در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس) .

2) مدارک خود را آپلود کنید و منتظر مراحل احراز هویت بمانید.

3) از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.

4) به صفحه معامله‌ها بروید و سفارش خرید کاردانو را ثبت کنید.

چطور در والکس ماتیک بفروشیم؟

برای فروش ماتیک کافی است با وارد کردن آدرس کیف ماتیک والکس در کیف پول شخصی خودتان، میزان ارز مدنظر خود را به والکس انتقال داده و آن را بفروشید.

معامله جفت ارز متیک در والکس

والکس از دو پایه‌بازار BTC و USDT پشتیبانی می‌کند. بنابراین شما می‌توانید ارز متیک را با تتر معامله کنید و ارزش دارایی خود را در برابر نوسانات قیمت دلار حفظ کنید. همچنین با انجام معامله در پایه‌بازار بیت کوین می‌توانید از نوسانات بازار بهره ببرید.

کیف پول‌های ماتیک

شما برای ذخیره رمزارز ماتیک نیاز به کیف پول امن دارید. تراست ولت، کیف پول صرافی بایننس، بهترین گزینه برای نگهداری از رمزارز ماتیک است. سایر کیف پول‌های ارز دیجیتال ماتیک عبارتند از:

با توجه به این که رمزارز ماتیک در والکس در شبکه‌ی BEP2 پشتیبانی می‌شود، کیف پول تراست ولت یکی از بهترین‌ گزینه‌ها به عنوان کیف پول شخصی است.

پرسش‌های متداول

خرید و فروش رمزارزها از جمله ماتیک در ایران قانون‌گذاری نشده است. تا امروز صرافی‌ها با استناد به ماده ۲ قانون مجازات عمومی که طبق آن تا زمانی که قانون‌ فعالیتی را جرم انگاری نکند، انجام آن فعالیت جرم نیست، به فعالیت خود بدون ایجاد مشکل ادامه داده‌اند. فعالان حوزه بلاکچین و رمزارز در تلاش هستند با همکاری نهادهای مرتبط، فرآیند قانون‌گذاری در این حوزه را سرعت ببخشند.

احراز هویت به سازمان‌های مالی از جمله والکس کمک می‌کند که با شناختن کاربران خود، مانع انجام فعالیت‌های پولشویی و غیرقانونی در این پلتفرم شود. این کار به حفظ امنیت پلتفرم و کاربران آن کمک شایانی خواهد کرد.

مانند سایر ارزهای دیجیتال، رمزارز ماتیک را می‌‌توان را در کیف‌ پول‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و کاغذی ذخیره کرد. شما با عضویت در سایت والکس برای نگهداری، ارسال و دریافت ارز دیجیتال ماتیک می‌توانید از کیف پول والکس استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کیف‌پول‌هایی استفاده کنید که از ماتیک در شبکه BEP2 پشتیبانی می‌کنند.

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی کارمزد در سایت والکس، میزان کارمزد خرید و فروش رمزارزها را مشاهده کنید. کارمزد معامله‌ها والکس به صورت پلکانی از 0.4% آغاز می‌شود و با بالا رفتن حجم معامله‌ها در طول سه ماه کاهش پیدا می‌کند. کارمزد معامله در پایه بازار بیت کوین و تتر نیز ثابت و 0.2 درصد است.