خرید ایمیوتبل ایکس
ایمیوتبل ایکس(IMX)Immutable X

قیمت ایمیوتبل ایکس | خرید ایمیوتبل ایکس | فروش ایمیوتبل ایکس (IMX)

قیمت ایمیوتبل ایکس (لحظه‌ای)

124,796تومان
+0.56%
1.91$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

139,381تومان

145,925تومان

2.13$2.23$

حجم معاملات (۲۴h)

81,485,213

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

3,228,010,953

$

ارز در گردش

73%

مجموع ارز در دسترس

2,000,000,000

حداکثر ارز قابل عرضه

2,000,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

38

رمزارز ایمیوتبل ایکس در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی 38 را دارد. قیمت ایمیوتبل ایکس امروز ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ برابر با 142,763 تومان معادل 2.1,817 تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. ارز ایموتیبل ایکس، توکن بومی صرافی پلتفرمی با عنوان Immutable X محسوب می‌شود که با استفاده از فناوری ZK-Rollups برای تسریع و ارزان‌تر شدن معاملات کار می‌کند.

شما می‌توانید در این صفحه می‌توانید قیمت لحظه‌ای ارز ایموتیبل ایکس را مشاهده کنید و در صورت تمایل سفارش خرید و یا فروش خود را برای IMX به ثبت برسانید.

معرفی ارز دیجیتال ایموتیبل ایکس (Immutable X)

پلتفرم Immutable X به‌عنوان یکی از راه حل‌های لایه دوم (layer-2 solutions) محسوب می‌شود که برای حل مشکلات اصلی شبکه اتریوم (از جمله ازدحام کاربران و کارمزدهای بالا) توسعه داده شده است. این پروژه در سال 2018 راه‌اندازی شد و در اوایل سال 2020 از چندین موسسه و سازمان بزرگ همچون Animoca Brands بودجه دریافت کرد. مهم‌ترین شرکای Immutable X از نوامبر 2022 تاکنون شرکت‌هایی مثل GameStop NFT و GameStop Marketplace محسوب می‌شوند.

فناوری ZK-Rollups در شبکه ایموتیبل ایکس باعث می‌شود که بازی‌های Web3، تراکنش‌های ارز دیجیتال و معاملات NFT روی شبکه اتریوم به‌راحتی انجام شوند. ارز دیجیتال IMX، توکن بومی این پلتفرم است که نقشی شبیه به پول نقد را ایفا می‌کند تا کاربران به‌واسطه آن بتوانند تراکنش‌های خود را انجام دهند.

همچنین، عمده کاربرد ارز دیجیتال IMX، ارائه پاداش به کاربران و استفاده به‌عنوان یک توکن حاکمیتی در شبکه است. از میان پروژه‌های موفق بازی‌های NFT که با وجود ارز ایموتیبل ایکس ساخته شده‌اند، می‌توان به Guild of Guadians، Illuvium ،Gods Unchained و Wagmi اشاره کرد. شبکه ایموتیبل ایکس با وجود ارز بومی خود، موجب افزایش مقیاس‌پذیری اتریوم شده و باعث می‌شود تا 9000 تراکنش در هر ثانیه (TPS) انجام شوند.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با ارز IMX، مقاله ایموتیبل ایکس چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید.

بنیانگذاران

پلتفرم Immutable X، توسط برادران فرگوسن (جیمز و رابی) بنیان‌گذاری شد. جیمز و رابی فرگوسن، هر دو در لیست 100 کارآفرین برتر جهان از نظر مجله فوربس (Forbes 30 Under 30 Entrepreneur) قرار دارند. جیمز، پیش از این در یک تیم توسعه نرم‌افزار مشغول به کار بود و رابی هم یکی از کارآفرینان آینده‌دار و متخصص در شرکت‌های میلیارد دلاری  تجارت الکترونیکی محسوب می‌شود.

تیم بنیان‌گذار پلتفرم و ارز ایموتیبل ایکس، بیش از 100 عضو در زمینه‌های مختلفی همچون فناوری بلاکچین، FAANG، امور مالی، حوزه fintech و مشاوره مدیریتی دارد. ایوتیبل ایکس در سال 2018 و طی یک دوره اولیه، بیش از 15 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرد. از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذارانی که به توسعه پلتفرم و ارز دیجیتال IMX کمک کردند، می‌توان به کوین بیس، Naspers، Galaxy Digital، Apex capital partners و غیره اشاره کرد.

کاربرد ارز ایموتیبل ایکس (IMX)

مهم‌ترین کاربرد ارز ایموتیبل ایکس، پرداخت هزینه و کارمزد معاملات و همچنین ایجاد انگیزه و تشویق برای فعالیت کاربران است. همچنین، سرمایه‌گذاران و کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را به ارز ایموتیبل ایکس تبدیل کنند و سپس آن را در استخرهای استیکینگ ارز دیجیتال قرار دهند تا به‌ازای این سرمایه‌گذاری، پاداش به‌دست بیاورند. ضمناً دارندگان ارز ایموتیبل ایکس می‌توانند از IMX برای رای‌گیری و تصمیم‌گیری‌های مهم پلتفرم Immutable X استفاده کنند.

ویژگی های مهم ایموتیبل ایکس

ارز ایموتیبل ایکس همواره به‌عنوان مهم‌ترین راه حل برای باگ‌های شبکه اتریوم شناخته می‌شود. از این بابت است که فناوری ZK-Rollups به‌کاررفته در آن، به مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم پایان داده تا کاربران بیشتری با سرعت بالاتر از قبل، به معاملات ارز دیجیتال مشغول شوند. بنیان‌گذاران و تیم توسعه‌دهنده پلتفرم و ارز ایموتیبل ایکس در تلاش هستند که این شبکه را به یک مکان معاملاتی پرسرعت و بدون محدودیت برای کاربران علاقه‌مند به بازی‌های Web3 و NFT تبدیل کنند.

مهمترین ویژگی‌های پلتفرم و ارز ایموتیبل ایکس که آن را از سایر رقبا متمایز می‌کنند، عبارت‌اند از:

 • رابط کاربری راحت و آسان
 • دسترسی به استخرهای استیکینگ
 • کارمزد یا هزینه Gas پایین
 • بستری مناسب برای ایجاد بلاکچین NFT
 • ارائه کیف پول مخصوص NFT
 • پشتیبانی از اکوسیستم بازار شخص ثالث
 • تسهیل نقدینگی پروتکل
 • پشتوانه مالی برای بازار NFT
 • کاهش موانع پروژه‌های سازنده محتوا و توسعه‌دهندگان بازی
 • سرعت بالاتر از شبکه اتریوم

امنیت شبکه ایموتیبل ایکس چگونه تامین می‌شود؟

پلتفرم Immutable، یک شبکه بلاکچین لایه 2 است که کارمزد Gas در معاملات آن صفر و اپراتورها می‌توانند شخصا هزینه‌های معاملاتی خود را تعیین کنند. برخلاف راه حل‌های دیگری که برای حل مقیاس‌پذیری اتریوم توسعه داده شدند، حمله 51 درصدی به ایموتیبل ایکس ناممکن است. چرا که این شبکه، یک ساید چین جانبی متمرکز (centralized side chain) نیست و از امنیت شبکه اتریوم هم بهره‌مند شده است.

فناوری ZK-Rollups در پلتفرم و ارز IMX باعث می‌شود که دارایی‌های دیجیتال در بلاکچین لایه دوم معامله و اثبات اعتبار تراکنش‌ها در بلاکچین لایه یک (اتریوم) ذخیره شوند. همچنین، این پلتفرم از اثبات‌های STARK هم بهره‌مند شده تا بر خلاف پروتکل‌های SNARK، امنیت بیشتری را برای پلتفرم مورد نظر به‌ارمغان بیاورند.

چه مقدار توکن ایموتیبل ایکس (IMX) در گردش است؟

سقف عرضه ایموتیبل 2 میلیارد توکن است که در حال حاضر حدود 914 میلیون توکن آن در گردش است.نحوه  تقسیم‌بندی ایموتیبل به شرح زیر است:

 • توسعه اکوسیستم: 51.74 درصد بابت پاداش‌های کاربران، کمک‌های مالی برای توسعه‌دهندگان، تامین نقدینگی و بازاریابی
 • عرضه خصوصی: 14.26 درصد برای باز کردن قفل ماهانه بیش از 2 سال
 • عرضه عمومی: 5 درصد برای باز کردن قفل شش ماهه
 • نوآوری: 4 درصد برای ابتکارات مربوط به توسعه اکوسیستم مثل تامین نقدینگی بیشتر و باز کردن قفل ماهانه در طول 4 سال

خرید و فروش ایموتیبل ایکس

ایموتیبل ایکس (IMX) با ارزش بازار 836.263.872 دلار در بازار کریپتوکارنسی معامله می‌شود  و امکان معامله آن در پلتفرم‌های معتبری همچون KuCoin ،Gate.io ،LBank و MEXC وجود دارد. خوشبختانه کاربران ایرانی هم می‌توانند ایموتیبل ایکس را در صرافی  والکس خریداری و با یکدیگر معامله کنند.

نحوه خرید از والکس

همه علاقه‌مندان به دنیای کریپتوکارنسی، از جمله شما می‌توانند به معاملات یا خرید و فروش ارز دیجیتال IMX بپردازند. اگر هنوز در صرافی ایرانی والکس عضو نشده‌اید، در ابتدا ثبت نام کنید و پس از احراز هویت، وارد بازار خرید ایموتیبل ایکس شوید. شما می‌توانید هم‌سو و هم‌جهت با قیمت‌های لحظه‌ای بازارهای جهانی، معاملات خود را انجام دهید. مراحل معامله ارز دیجیتال در والکس عبارتند از:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش ارز ایموتیبل ایکس (IMX) را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

پروسه خرید IMX با تلفن همراه دقیقاً شبیه خرید از وب‌سایت صرافی والکس است. در ابتدا اپلیکیشن موبایلی والکس را از اپ استورهای معتبر دانلود و سپس نصب و اجرا کنید. پس از ثبت نام و احراز هویت کاربری، اطلاعات حساب خود را وارد کنید و وارد بخش بازارها شوید. با انتخاب بازار IMX و در نظر داشتن قیمت‌های آنی و لحظه‌ای بازار جهانی، سفارش خریدتان را ثبت کنید. ضمناً شما می‌توانید ارز IMX را با پایه ریالی و یا دلاری هم بخرید.

نحوه فروش در والکس

کافیست با وارد کردن آدرس کیف پول ارز ایموتیبل ایکس والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار IMX والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ایموتیبل ایکس که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافیست، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش ایموتیبل ایکس از والکس

 • امکان خرید و فروش ارز IMX در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز IMX به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب ایموتیبل ایکس رایگان

ممکن است که بعضی وب‌سایت‌ها به کاربران این پیشنهاد را بدهند که با انجام وظایف ساده‌ای مثل کلیک کردن روی تبلیغات، ارز دیجیتال رایگان به‌دست بیاورند، اما هم‌اکنون هیچ روش مطمئنی برای کسب رایگان IMX وجود ندارد. عضویت در چنین وب‌سایت‌هایی ممکن است به سرقت اطلاعات شخصی کاربران و نهایتاً کلاهبرداری منجر شود. برای به‌دست آوردن اطلاعات جدید در مورد معاملات IMX بهتر است که از اخبار موثق کانال‌های رسمی این پروژه استفاده کنید.

کارمزد معامله ایموتیبل ایکس (IMX)

معاملات و یا خرید و فروش ارز ایموتیبل ایکس در صرافی والکس شامل پرداخت کارمزدهایی است که به‌دلیل پرداختی‌های درون شبکه دریافت می‌شوند. نحوه محاسبه هرکدام از این کارمزدها در والکس عبارتند از:

کارمزد خرید: شروع آن به‌صورت پلکانی و از ۰/۳۵ درصد است و با افزایش حجم معاملات در عرض 3 ماه به 2.0 درصد کاهش می‌یابد

کارمزد فروش: شروع آن به‌صورت پلکانی و از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات در عرض 3 ماه، تا 2.0 درصد کاهش می‌یابد

کارمزد انتقال: از کیف پول والکس به کیف پول والکس کاربری دیگر، رایگان است.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد.

روش نگهداری

ارز دیجیتال IMX را می‌توان مثل همه ارزهای موجود در بازار کریپتوکارنسی در کیف پول‌های قدرتمند و معتبر و یا کیف پول‌های صرافی نگهداری کرد. بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری IMX عبارتند از:

کیف پول سخت‌افزاری: کیف پول‌های لجر و ترزور از جمله Trezor Model T و Ledger Nano X

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet)، گواردا ولت (Guarda Wallet) و اکسودوس ولت (Exodus Wallet)

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال ایموتیبل ایکس در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه ‌به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و خطرات مرتبط با بلوکه شدن دارایی‌ها، پیشنهاد می‌شود ارز دیجیتال IMX را از صرافی والکس به صورت امن و سریع خرید کنید.

شما به‌راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز دیجیتال IMX را به‌صورت ریالی به فروش برسانید و تبدیل به ارز فیات نمایید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال ارز IMX رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ایموتیبل ایکس در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ ایموتیبل ایکس یک توکن مبتنی بر پروتکل اثبات سهام (PoS) است و نمی‌توان آن را مثل توکن‌های مبتنی بر پروتکل اثبات کار (PoW) با دستگاه‌های ماینر استخراج کرد.

بله؛ صرافی والکس به‌صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز IMX را برای کاربران خود فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی از صرافی والکس، ارز دیجیتال ایموتیبل ایکس را با ریال یا تتر خریداری کنید.

پروژه IMX نوظهور است و با توجه به نوآوری‌های آن برای بهبود مقیاس‌پذیری اتریوم، توجه سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جلب کرده است. اما بازار رمزارزها بسیار پر نوسان است و پیشنهاد می‌کنیم همیشه بر اساس تحلیل خود، اقدام به خرید یک ارز دیجیتال کنید.

جدیدترین اخبار ایمیوتبل ایکس

خرید ارز‌های مشابه

خرید تتر - تومان
+0.99%
تترUSDT

65,445

تومان
خرید بیت کوین - تومان
-0.12%

4,232,779,876

تومان
خرید اتریوم - تومان
+0.18%

205,114,340

تومان
خرید دوج کوین - تومان
-2.43%

10,295

تومان
خرید شیبا اینو - تومان
+0.96%

1.6861

تومان
خرید کاردانو - تومان
-0.32%

32,356

تومان
خرید سولانا - تومان
+0%

9,700,000

تومان
خرید ریپل - تومان
+0%

34,198

تومان
خرید فانتوم - تومان
+1.63%

48,852

تومان

محاسبه قیمت ایمیوتبل ایکس (IMX)

IMX

Immutable X