خرید مسک نتورک
مسک نتورک(MASK)Mask Network

خرید ارز دیجیتال مسک نتورک • قیمت روز و لحظه ای MASK به دلار و تومان

قیمت مسک نتورک (لحظه‌ای)

194,248تومان
-2.99%
3.38$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

198,607تومان

207,218تومان

3.46$3.61$

حجم معاملات (۲۴h)

41,177,698

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

315,271,526

$

ارز در گردش

96%

مجموع ارز در دسترس

100,000,000

حداکثر ارز قابل عرضه

100,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

195

مسک چیست؟

پلتفرم Mask network با رمزنگاری اطلاعات به کاربران کمک می‌کند به جریان آزاد اطلاعات دسترسی پیدا کرده و از خطر سانسور یا هک در امان بمانند. همچنین کاربران می‌توانند با کمک مسک نتورک به بسیاری از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) در بستر شبکه‌های اجتماعی متمرکز و غیرمتمرکز دسترسی پیدا کنند. به بیان ساده، مسک می‌خواهد تجربه حضور در وب ۳ را به پلتفرم‌های رایجی مانند توییتر بیاورد تا مردم را بیشتر با مزایای اینترنت غیرمتمرکز آشنا کند. ارز دیجیتال MASK توکن بومی MaskDao است که سازمان مستقل غیرمتمرکز حاکم بر اکوسیستم ماسک است.

کاربران می‌توانند به‌ راحتی با نصب افزونه Mask network روی مرورگر خود از امکان انتقال ارز دیجیتال MASK، ارسال پیام به صورت رمزنگاری شده، خرید و فروش توکن NFT و حتی اهدای پاداش به افراد در توییتر و فیسبوک برخوردار شوند.

ارز دیجیتال MASK چیست؟

ارز دیجیتال MASK

ارز دیجیتال مسک، توکن بومی پلتفرم Mask network است. MASK یک توکن حاکمیتی محسوب می‌شود و در پلتفرم MASKDAO نقش مهمی برای تصمیم‌گیری در مورد نحوه اداره پلتفرم ایفا می‌کند. همچنین رمز ارز مسک همانند سایر توکن‌ها می‌تواند ابزاری برای انتقال ارزش یا سرمایه‌گذاری باشد. توکن مسک برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ و همزمان با عرضه اولیه در توییتر (ITO) ارائه شد. ITO به کاربران این امکان را می‌دهد که برای معرفی و عرضه اولیه ارز خود از توییتر استفاده کرده و محصول خود را به دست طیف وسیع‌تری از کاربران برسانند. 

در سال 2020، مسک نتورک به رهبری HashKey و Hash Global اولین دوره تأمین مالی خود را آغاز کرده و توانست ۲ میلیون دلار سرمایه اولیه به دست آورد. این شبکه همچنین با همکاری Digital Currency Group و Fundamental Labs یک دوره تأمین مالی دیگر در فوریه ۲۰۲۱ داشت که در این بازه نیز موفق به جذب سرمایه ۳ میلیون دلاری شد.

کاربردهای ارز مسک (Mask)

کاربردهای ارز دیجیتال مسک

ارز دیجیتال مسک به عنوان توکن بومی مسک نتورک شناخته می‌شود که کاربردهای مختلفی دارد. برخی از مهم‌ترین کاربردهای MASK عبارتند از:

 • به عنوان ذخیره ارزش: ارز دیجیتال MASK جزو توکن‌هایی است که احتمال رشد قیمت بالایی دارد. این توکن در دوره بازارهای گاوی (صعودی) سود قابل توجهی را برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آورده است. از طرفی برنامه‌های موجود برای توسعه خدمات شبکه Mask network، باعث شده تا توجه کاربران بیشتری به سمت این توکن جذب شده و تقاضا برای خرید آن رو به‌ افزایش باشد.

 • استفاده از ویژگی‌های شبکه: ترکیب فناوری بلاکچین و متدهای رمزنگاری، یکی از ابداعاتی است که شبکه Mask network به کاربران خود ارائه داده است. بنابراین برای استفاده از این خدمات و اتصال به حوزه دیفای از طریق مسک نتورک، نیازمند خرید ارز مسک خواهید بود.

 • استیکینگ توکن MASK: با وجود بهره‌مندی مسک نتورک از الگوریتم اجماع اثبات سهام، کاربران می‌توانند با استیکینگ توکن‌های مسک خود، به کسب سود بپردازند.

چه مقدار توکن مسک در گردش است؟

سقف عرضه ارز مسک 100 میلیون توکن در نظر گرفته شده که از این میزان نزدیک به 82.11 درصد (حدود 82.11 میلیون توکن) در گردش بوده و در دسترس جامعه و سرمایه‌گذاران آن قرار دارد. در حال حاضر ۷ درصد توکن‌ها با عنوان Community Public Offering در اختیار جامعه کاربران آن قرار گرفته است. سایر توکن‌ها به صورت زیر در گردش هستند:

 • ۳۹.۵۵ درصد: رزرو و ذخیره در پلتفرم

 • ۱۴.۲۵ درصد: سرمایه‌گذاران اولیه 

 • ۲۳ درصد: تیم توسعه‌دهنده

مزایای مسک نتورک

مسک نتورک برای ارتباط بیشتر شبکه‌های اجتماعی متمرکز با وب ۳ ایجاد شده است. این شبکه بیشتر امکانات خود را در فضای توییتر عرضه کرده و به کاربران تجربه‌ای منحصر به فرد از کار با یک شبکه اجتماعی متمرکز را ارائه می‌دهد. بزرگترین دستاورد Mask network را می‌توان ارتقا امنیت شبکه‌های اجتماعی دانست. این روزها، شبکه‌های اجتماعی نقش پررنگی در ارتباط افراد با یکدیگر و انتشار اخبار ایفا می‌کنند. با این وجود، هیچ تضمینی برای حفاظت از اطلاعات کاربران در این پلتفرم‌ها وجود ندارد. پلتفرم مسک با ارائه راه‌حل‌های امنیتی، امکان ناشناس ماندن در فضای مجازی را فراهم کرده است. این پلتفرم پیام‌های کاربر را به‌گونه‌ای رمزگذاری می‌کند که صرفا مخاطب امکان خواندن آن‌ها را داشته باشد. این یعنی خود پلتفرم مسک نیز نمی‌تواند اطلاعات کاربر را رمزگشایی کرده و بخواند.

از دیگر مزایای Mask network می‌توان به رفع موانع برای توسعه اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (DApp) اشاره کرد. برای مثال با استفاده از این شبکه می‌توانید در تلفن همراه خود به‌راحتی با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کار کرده و یا آن‌ها را به شبکه‌های اجتماعی خود متصل کنید.

چطور از مسک نتورک استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از مسک نتورک

در مسک نتورک محتوای کاربر رمزگذاری شده و صرفاً به افرادی نمایش داده می‌شود که کلید آن را داشته باشند. کلید در واقع همان مجوزی است که کاربر به مخاطبان خود می‌دهد. در صورتی که کاربر، فردی را در لیست مجاز خود قرار دهد، محتوا به آن نمایش داده می‌شود.

برای استفاده از مسک نتورک کافیست به وب سایت Mask network رفته و اپلیکیشن آن را دانلود کنید. در این وب‌سایت نسخه‌های مختلف اپلیکیشن مسک برای مرورگرهای ویندوز و موبایل (اندروید و iOS) موجود است. پس از آن شما می‌توانید حساب کاربری خود را ایجاد و نرم‌افزار را به شبکه‌های اجتماعی خود متصل کنید. پس از اتصال مسک نتورک به توییتر، شما می‌توانید لیست افرادی که از Mask network استفاده می‌کنند را مشاهده و افراد مورد اعتماد خود را مشخص کنید. با این کار پست‌های شما به طور خصوصی به آن‌ها نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توانید از خدمات دیگری مانند اعطای پاداش در قالب ارز MASK به دیگر کاربران توییتر استفاده کنید.

بنیانگذار مسک نتورک

بنیانگذار مسک نتورک

شبکه MASK یک پروژه استارت‌آپی بوده که توسط سوجی یان (Suji Yan) تأسیس شد. یان پیش از راه‌اندازی شبکه مسک، سابقه ایجاد Dimension.im را در کارنامه خود دارد. Dimension شامل مجموعه‌ای از محصولات نرم‌افزاری است که هدف آن آزادی اجتماعی کاربران است.

امنیت شبکه مسک چگونه تامین می‌شود؟

مسک نتورک بر بستر بلاکچین اتریوم اجرا شده و تمام ویژگی‌های امنیتی این شبکه را در اختیار دارد. در طی ادغام این دو شبکه با یکدیگر، Mask network رویکرد خود را به متد الگوریتم اجماع اثبات سهام (proof of stake) تغییر داد. در حال حاضر این شبکه با هزاران کاربر و گره فعال، به خوبی توانسته امنیت خود را در برابر خطرات موجود حفظ کند.

 

نحوه خرید و فروش مسک

کاربردهای گسترده توکن مسک مانند قابلیت استیکینگ، نقش حاکمیتی در پلتفرم و دسترسی به تمام امکانات Mask network، باعث شده که کاربران بسیاری به خرید این رمزارز ترغیب شوند. امروزه بسیاری از صرافی‌های بزرگ مانند بایننس، کوکوین، کوین بیس و کراکن، امکان خرید و فروش ارز MASK را فراهم کرده‌اند. اما به دلیل تحریم‌های بین‌المللی و محدودیت دسترسی کاربران ایرانی، امکان بلوکه شدن سرمایه در صرافی‌های خارجی وجود دارد. بنابراین بهترین راه، استفاده از یک صرافی ارز دیجیتال معتبر ایرانی مانند والکس است که حجم معاملات مناسبی نیز دارد.

نحوه خرید مسک در صرافی والکس

در حال حاضر خرید مسک در صرافی والکس تنها از طریق خرید در بخش OTC امکان‌پذیر است.

خرید مسک در بخش OTC

 • برای خرید توکن MASK در بخش OTC، در صفحه اصلی والکس، روی تب «خرید فروش آنی» کلیک کرده و وارد بخش «خرید آنی» شوید.

 

خرید آنی مسک

 • در صفحه خرید آنی، در نوار «جست‌وجوی کوین»، نام مسک نتورک را تایپ کرده و آن را انتخاب کنید.

 

انتخاب بخش OTC مسک برای خرید

 • در صفحه خرید آنی MASK، در قسمت «پرداخت می‌کنم»، مبلغ خرید به تومان را وارد کنید.

نکته: می‌توانید با جابجایی اهرم «موجودی در دسترس»، درصد پولی که می‌خواهید هزینه کنید را مشخص کنید.

 • در باکس «دریافت می‌کنم»، میزان کوینی که دریافت می‌کنید را مشاهده خواهید کرد.

 • در انتها روی گزینه «خرید» کلیک کنید.

صفحه خرید آنی مسک

نحوه فروش مسک در صرافی والکس

فروش MASK در صرافی والکس نیز مانند فرایند خرید، تنها به‌وسیله بخش OTC امکان‌پذیر است.

فروش مسک در بخش OTC

 • برای فروش MASK در بخش OTC، در صفحه اصلی والکس، روی تب خرید فروش آنی کلیک کرده و وارد بخش «فروش آنی» شوید.

فروش آنی مسک

 

 • در صفحه فروش آنی، در نوار «جست‌وجوی کوین» نام مسک نتورک را تایپ کرده و آن را انتخاب کنید.

 

انتخاب بخش OTC مسک برای فروش

 • در صفحه فروش آنی MASK، در قسمت «می‌فروشم»، مقدار مسک موردنظر برای فروش را وارد کنید.

صفحه فروش آنی مسک

 

نکته: می‌توانید با جابجایی اهرم «موجودی در دسترس»، بر اساس درصدهای از پیش تعیین شده، میزان MASK قابل فروش را تعیین کنید.

 • در باکس «دریافت می‌کنم»، مبلغ دریافتی را بر حسب تومان مشاهده خواهید کرد. 

 • در انتها روی گزینه «فروش» کلیک کنید.

 

معرفی کیف پول های مسک

رمزارز مسک به عنوان توکنی که بر بستر بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شده و از استاندارد ERC-20 پیروی می‌کند، قابلیت نگهداری در کیف پول‌هایی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند را دارد. علاوه‌براین طیف وسیعی از کیف پول‌های نرم افزاری، سخت افزاری و تحت وب امکان ذخیره سازی آن را مهیا کرده‌اند که آشنایی با بهترین کیف پول های مسک نتورک اهمیت زیادی دارد.

کیف پول مسک

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری دستگاهی فیزیکی است که به‌طور تخصصی برای ذخیره ارزهای دیجیتال طراحی شده‌ است. این کیف پول‌ها از نوع ولت‌های سرد به شمار می‌آیند و به دلیل نگهداری کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین، از امنیت بالایی برخوردار هستند. این نوع والت‌ها برای کاربرانی که قصد نگهداری بلندمدت توکن MASK را دارند، بسیار مناسب است.

 • ترزور (Trezor)

 • لجر نانو اس/ایکس (Ledger nano s/x)

کیف پول نرم افزاری

کیف پول نرم افزاری یا گرم، در قالب اپلیکیشن موبایل و نرم افزار کامپیوتر قابل استفاده است. کلید خصوصی در این والت‌ها در حافظه موبایل یا کامپیوتر نگهداری می‌شود و به همین دلیل امنیت پایین‌تری نسبت به کیف پول سخت افزاری دارند. والت نرم افزاری برای کاربرانی که از توکن MASK برای استیکینگ، انجام معاملات روزانه و پاداش‌دهی به مخاطبان شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، گزینه مناسبی است.

کیف پول تحت وب

کیف پول تحت وب، امنیت به مراتب پایین‌تری از نمونه نرم افزاری و سخت افزاری دارد. این والت از کلید خصوصی کاربران در سرورهای آنلاین خود نگهداری می‌کند و به همین دلیل در برابر حملات هکرها آسیب‌پذیرتر است.

 • گواردا (Guarda)

 • ایکس دیفای ولت (XDefi Wallet)

نکته: کاربران می‌توانند پس از خرید مسک، آن را در کیف پول صرافی والکس نگهداری کنند. در والکس ارزهای دیجیتال در کیف پول سرد و با امنیت بالا نگهداری می‌شود.

 

پرسش‌های متداول

ارز مسک بومی پلتفرم مسک نتورک است. MASK یک توکن حاکمیتی محسوب می‌شود و در پلتفرم MASKDAO نقش مهمی برای تصمیم‌گیری در مورد نحوه اداره پلتفرم ایفا می‌کند.

سقف عرضه توکن مسک 100 میلیون واحد در نظر گرفته شده است. از این میزان نزدیک به 82.11 درصد (حدود 82.11 میلیون توکن) در گردش بوده و در دسترس جامعه و سرمایه‌گذاران قرار دارد.

 

شبکه MASK یک پروژه استارت‌آپی بوده که توسط سوجی یان (Suji Yan) در سال 2020 تاسیس شده است.

 

توکن MASK برای ذخیره ارزش، شرکت در تصمیم‌گیری‌های حاکمیتی و کسب سود به وسیله استیکینگ استفاده می‌شود. علاوه‌براین کاربران امکان پاداش‌دهی به مخاطبان شبکه‌های اجتماعی به وسیله توکن مسک را دارند.

 

شبکه مسک بر بستر بلاکچین اتریوم اجرا شده و تمام ویژگی‌های امنیتی این شبکه را در اختیار دارد. علاوه‌براین Mask network از امنیت بالای الگوریتم اثبات سهام نیز بهره می‌برد.

 

توکن MASK امکان ذخیره‌سازی در کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند ترزور و لجر، والت‌های نرم‌افزاری محبوب مانند تراست ولت، اتمیک و متامسک را دارد.

 

صرافی والکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی است که امکان خرید رمزارز مسک در دو پایه تتر و تومان را فراهم کرده است. شما می‌توانید پس از ثبت نام و احراز هویت در والکس، فرایند خرید ارز MASK را در بخش OTC آغاز کنید.

 

جدیدترین اخبار مسک نتورک

خرید ارز‌های مشابه

خرید پولکادات - تومان
-0.12%

434,496

تومان
خرید فایل کوین - تومان
-0.86%

350,000

تومان
خرید بیت تورنت - تومان
-1.05%

0.071864

تومان
خرید الروند - تومان
-5.1%

2,279,228

تومان
خرید نیر پروتکل - تومان
-2.92%

452,009

تومان
خرید پولکااستارتر - تومان
-7.65%

41,050

تومان
خرید استپن - تومان
-1.01%

13,092

تومان
خرید استورج - تومان
-2.01%

32,342.646

تومان
خرید گولم - تومان
-2.93%

31,527.6228

تومان

محاسبه قیمت مسک نتورک (MASK)

MASK

Mask Network