شاخص قیمت الروند egld

قیمت الروند (EGLD)

0تومان
+0.00%
0$
کمترین قیمت (۲۴ ساعت)

تومان

$
بیشترین قیمت (۲۴ ساعت)

تومان

$

حجم معاملات (۲۴h)

نامشخص

تومان
تسلط به بازار (دامیننس)

نامشخص%

حجم کل بازار

نامشخص

تومان
ارز در گردش

نامشخص%

مجموع ارز در دسترس

نامشخص

حداکثر ارز قابل عرضه

نامشخص

بازارهای معاملاتی الروند

ارزهای دیجیتال
بازارآخرین قیمتتغییرات (24h)حجم معاملات (24h)تغییرات هفتگی
خرید الروند
EGLD/TMN
الروند/تومان

1,904,001

-0.01٪

161,007,774

+0.26٪
خرید الروند
EGLD/USDT
الروند/تتر

44.38

-

+6.27٪
خرید الروند
EGLD/BTC
الروند/بیت کوین

0.0021

-

خرید الروند (EGLD) • فروش Elrond • قیمت لحظه ای الروند

ارز دیجیتال الروند جزء 50 کوین برتر بازار کریپتوکارنسی است. قیمت الروند امروز ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ برابر با 1,904,001 تومان معادل undefined تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. الروند یک پروتکل بلاک‌ چینی که سرعت تراکنش بسیار بالا با استفاده از شاردینگ ارائه می‌کند. کاربران و معامله‌گران ایرانی ارزهای دیجیتال می‌توانند علاوه بر خرید و فروش الروند، قیمت جهانی این رمزارز را نیز به صورت لحظه‌ای در همین صفحه مشاهده کنند و به محض رسیدن قیمت به نقطه مطلوب ایشان، سفارش خود را برای خرید یا فروش ثبت کنند.

معرفی ارز دیجیتال الروند (Elrond)

الروند یک پروتکل بلاک چین است که در تلاش برای ارائه سرعت تراکنش بسیار سریع با استفاده از شاردینگ یا بخش‌بندی است. الروند خود را به عنوان زیست‌‌بوم فناوری برای اینترنت جدید که فین‌تک (Fintech)، تامین مالی غیر متمرکز (Decentralized Finance) و اینترنت اشیاء (Internet of Thing یا به اختصار IoT) شامل می‌شود، توصیف می‌کند. گزارش شده‌ که پلتفرم اجرای قراردادهای هوشمند الروند دارای ظرفیت ۱۵۰۰۰ تراکنش بر ثانیه است؛ هر تراکنش طی ۶ ثانیه تایید می‌شود و کارمزد هر تراکنش فقط ۰/۰۰۱ دلار است.

بلاک‌چین الروند کوین بومی خود را دارد که ای‌گلد (eGold) نامیده می‌شود و با نماد EGLD به عنوان توکن الروند در همه پلتفرم‌ها قابل جستجو است. این کوین برای پرداخت کارمز‌دهای شبکه، انباشتن (Staking) و پرداخت پاداش به اعتبارسنجان تراکنش مورد استفاده قرار می‌گیرد. الروند برای اولین در آگوست ۲۰۱۹ آگهی شد و شبکه اصلی آن در جولای ۲۰۲۰ آغاز به کار کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ارز EGLD می‌توانید به مقاله الروند چیست؟ در بلاگ والکس مراجعه کنید.

بنیانگذاران

برادران بنیامین مینچو (Beniamin Micu) و لوسیان مینچو (Lucian Mincu) در کنار لوسیان تودئا (Lucian Todea) الروند را به عنوان راه‌حلی برای مشکل مقیاس پذیری بلاک‌چین که فکر می‌کردند شدیدترین مشکل در این صنعت است، در سال ۲۰۱۷ بنیان‌گذاری کردند.

بنیامین و لوسیان مینچو قبل از الروند متاچین سرمایه (MetaChain Capital) را بنیا‌ن‌گذاشتند که یک صندوق سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال بود؛ بنیامین مدیرعامل (CEO) و لوسیان مدیر ارشد فناوری (CTO) این صندوق بودند. این دو همچنین آی‌سی‌او مارکت دیتا (ICO Market Data) را بنیان‌گذاری کردند که یک گردآورنده اطلاعات پیرامون عرضه‌های اولیه کوین است.

بنیامین مینچو همچنین از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ مسئول محصول، بازاریابی و ارتباطات در پلتفرم بلاک‌چین نم (NEM) بوده‌است. به علاوه، او در میان اولین سرمایه‌گذاران پروژه‌هایی همچنون زیلیکا (ZIL)، تزوس (XTZ)، بریو (Brave) و بایننس بوده است. لوسیان مینچو نیز به عنوان مهندس فناوری اطلاعات و متخصص امنیت،‌ طی همکاری با یوورنورک ۲۴ (Uhrenwerk 24) ستو (Cetto) و لیبل سیستمز (Libel Systems) تجربه کسب کرده‌است.

در نهایت، لوسیان تودئا را داریم، کارآفرین سریالی حوزه فناوری که فعالیت‌های زیر را در کارنامه خود دارد:

 • بنیان‌گذاری و فعالیت به عنوان مدیرعامل در سافت ۳۲ (Soft32)، یک وب سایت نقد و بررسی و دانلود نرم‌افزار
 • شراکت در موبایل‌پی (MobilePay)، یک اپلیکیشن پرداخت‌های موبایلی
 • او همچنین یک سرمایه‌گذار است که در شرکت بیومتریک تایپینگ دی ان ای (Typing DNA) و پلتفرم حسابداری اسمارت بیل (Smart Bill) سرمایه‌گذاری کرده‌است.

کاربرد ارز الروند (EGLD)

از الروند و توکن EGLD را می‌توان برای پرداخت هزینه کالا و خدمات استفاده کرد و همچنین با استیکینگ آن در سازوکار اثبات سهام پاداش دریافت کرد.

ویژگی های مهم الروند

الروند خود را به عنوان یک پلتفرم بلاک چین برای اقتصاد اینترنتی جدید، برنامه‌های غیر متمرکز و استفاده شرکتی توصیف می‌کند. نکته اصلی الروند مقایس‌پذیری بالا است؛ این پروژه بیان می‌کند که این اولین شبکه بلاک چین است که در آن اشتراک گذاری وضعیت، شبکه و تراکنش اجرا شده است. طبق Economic Paper الروند، این شبکه به دنبال ساخت زیست‌بوم خود و استقرار EGLD به عنوان یک دارایی انبارش ارزش (store-of-value asset) است. برای رسیدن به این هدف، شبکه با تکیه بر ۲۱۶۹ گره (Node) تایید کننده اجرا می‌شود که به ۴ بخش تقسیم می‌شوند: ۳ بخش اجرا که هر کدام ظرفیت ۵۴۰۰ تراکنش در ثانیه را دارند و یک بخش هماهنگی یعنی «متاچین».

معماری انطباقی بخش‌بندی الروند، تراکنش‌ها و شبکه را کاملاً بخش‌بندی می‌کند. همچنین وقتی تقاضای عملیاتی برآورده نمی‌شود، می‌توان با افزایش یک بخش اضافی آن را مقیاس‌بندی کرد. این معماری با اجرای ۲۶۳۰۰۰ تراکنش بر ثانیه در یک محیط عمومی متشکل از ۱۵۰۰ گره از ۲۹ کشور که در ۵۰ بخش گروه‌بندی شدند، آزمایش شد.

برای جذاب‌تر کردن الروند و بالا بردن میزان پذیرش از سوی مردم، این پروژه توسعه‌دهندگان را از طریق اعطای اجازه ساخت روی پلتفرم حمایت می‌کند و به آنها امکان می‌دهد که ۳۰ درصد از کارمزد قراردادهای هوشمند را به عنوان مزایا و امتیاز،‌ کسب کنند. شرکت از زمان اولین سال فعالیت خود، مقداری از توکن‌های EGLD را برای انباشتن حفظ می‌کند. گره‌های تایید کننده نیز سالیانه ۳۶ درصد از سرمایه قفل‌شده خود را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

امنیت شبکه الروند چگونه تامین می‌شود؟

الروند از چیزی استفاده می‌کند که به آن الگوریتم اجماع اثبات سهام (proof-of-stake یا به اختصار PoS) می‌گویند. در این الگوریتم، گره‌ها می‌بایست توکن‌های EGLD خود را در شبکه قفل کنند تا بتوانند در روند تایید تراکنش‌ها شرکت داشته باشند یا به اصطلاح، تبدیل به یکی‌از تاییدکنندگان شوند. به هر تایید کننده بر اساس فعالیت‌های سابق او، یک امتیاز رتبه‌بندی اختصاص داده‌ می‌شود که چه انتخاب شود و چه نشود، تاثیرگذار است.

اگر رتبه یک تایید کننده خیلی پایین بیاید، انتخاب نخواهد شد و تایید کننده باید جریمه پرداخت کند. همچنین، تایید کنندگان اگر به طور مداوم به طرز مخالف با تمامیت شبکه رفتار کنند، ممکن است از شبکه حذف شوند و توکن‌های انباشته آنان از هم درگیر چالش‌هایی شوند.

تایید کنندگان به شکل تصادفی و به طوری انتخاب می‌شوند که نمی‌توان آنها را بر اساس دور قبلی تایید‌ها شناسایی یا پیش‌بینی کرد. به علاوه، تایید کنندگان به صورت دوره‌ای در میان بخش‌ها هم‌زده می‌شوند تا از تبانی جلوگیری شود. گره‌ها در میان یکدیگر با استفاده از امضاهای چندگانه بونه-لین-شاکام (Boneh-Lynn-Shacham) یا به اختصار (BLS) ارتباط برقرار می‌کنند تا از یک حفاظت از نوع رمزگذاری، بهره بگیرند.

چه مقدار کوین الروند (EGLD) در گردش است؟

سقف عرضه الروند ۳۱،۴۱۵،۹۲۶ کوین است که در حال حاضر حدود 23/8 میلیون واحد آن در گردش است. هرچه تراکنش‌های بیشتری در این شبکه پردازش شود، این عدد به مرور کمتر و کمتر می‌شود.

کوین بومی الروند اولین بار برای فروش در یک حراج خصوصی در دسترس قرار گرفت که طی آن، ۱۹٪ از عرضه اولیه به فروش رفت، ۷/۵٪ بلافاصله با تولید توکن در دسترس قرار گرفت و ۱۵/۴۱٪ دیگر نیز هر سه ماه یک‌ بار آزاد شد. الروند همچنین یک عرضه اولیه صرافی (Initial Exchange Offernig یا به اختصار IEO) در بایننس برگزار کرد که ۲۵٪ عرضه به فروش رفت و بلافاصله در دسترس قرار گرفت. سرنوشت ۵۶٪ باقیمانده به شرح زیر است:

 • ٪۷ برای پاداش‌های شبکه رزرو شدند که ۵۰٪ آن بلافاصله و ۵۰٪ دیگر پس از ۶ ماه آزاد شدند
 • ٪۸/۵ برای بازاریابی، کمک‌هزینه و استخر شتاب‌دهی برای توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (DApp) به کار گرفته شدند که ۸۱/۱۷٪ آن بلافاصله، و هر ۶ ماه یک بار ۹/۴۱٪ آزاد شدند
 • ٪۲ برای صندوق اجتماع که ۳۳/۳۳٪ بلافاصله، ۳۳/۳۳٪ پس از ۶ ماه و ۳۳/۳۳٪ پس از ۱۲ ماه آزاد شدند
 • ٪۲/۵ برای اطلاع دهندگان که پس از ۱ سال آزاد شد
 • ٪۱۹ درصد برای بنیان‌گذاران و اعضای هسته‌ای الروند که ‍۱۰٪ پس از ۶ ماه، ٪ پس از ۱۲ ماه، ۱۵٪ پس از ۱۸ ماه، ۱۵٪ پس از ۲۴ ماه، ۱۵٪ پس از ۳۰ ماه، ۱۵٪ پس از ۳۶ ماه و ۲۰٪ پس از ۴۲ ماه آزاد شدند و خواهند شد
 • ٪۱۷ برای شرکت در جهت حمایت از جامعه و شبکه که ۳۳/۳۳٪ از آن تنها برای انباشتن در طول اولین سال فعالیت، بلافاصله آزاد شد و ۶۶/۶۶٪ باقیمانده در سه قسط مساوی طی ۳ سال و پس از اولین سال فعالیت آزاد شدند و خواهند شد.

خرید و فروش الروند

ارز EGLD را می‌توان در صرافی‌های معتبری مانند بایننس (Binance)، اوکس (OKX) و بای‌بیت (Bybit) خریداری و یا در بازارهای نقدی در برابر ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، یورو و کریپتوکارنسی‌هایی مانند بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و استیبل‌کوین‌های تتر (USDT) و دلار بایننس (BUSD) نیز معامله کرد. بازار ارز الروند در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش ارز EGLD نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز Elrond بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید EGLD شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید. (ثبت نام در والکس)
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز الروند را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز الروند در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت، با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار الروند و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز EGLD را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول الروند والکس در کیف پول شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار EGLD والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز EGLD که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش الروند از والکس

 • امکان خرید و فروش ارز الروند در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز دیجیتال EGLD به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب الروند رایگان

معمولا می‌توان توکن‌های رمزارز را در ایردارپ‌ها به صورت رایگان دریافت کرد. اگر الروند در آینده توکن‌های EGLD را ایردراپ نکند، تنها راه کسب رایگان این توکن، حضور در سازوکار اثبات سهام و دریافت جایزه به ازای تایید تراکنش‌ها است.

کارمزد معامله الروند (EGLD)

خرید و فروش ارز الروند در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۴ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۴ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: کارمزد برداشت از کیف پول والکس برای الروند در شبکه اسمارت چین 0/0015 EGLD است.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

کارمزد واریز: بر اساس ترافیک شبکه و صرافی‌های مختلف، این مبلغ بین ۰ تا ۲ EGLD می‌تواند متغیر باشد.

روش نگهداری

ارز الروند مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی ‌مدت یا کوتاه‌ مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارتند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet)، متامسک (MetaMask) و الروند ولت (Elrond Wallet).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری ارز الروند در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید با قیمت جهانی و پرداخت ریالی ارز الروند را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید.

شما به‌ راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز EGLD را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال ارز الروند رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال Elrond در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ الروند، یک توکن ERC-20 است و بر روی بلاک چین اتریوم فعالیت می‌کند. بنابراین این ارز از الگوریتم اثبات سهام پیروی می‌کند و قابلیت استخراج ندارد. کاربران تنها می‌توانند با مبادله، خرید، استیکینگ و... ارز EGLD را به دست بیاورند.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز الروند را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز EGLD را با ریال یا تتر خریداری کنید.

آینده یک ارز دیجیتال، تا حدودی به هدف پروژه و میزان دستیابی به آن، بستگی دارد. الروند برای فعالان و توسعه‌دهندگان اینترنت جذاب است. اما با این حال، بهتر است قبل از خرید ارز الروند، تمامی عوامل را بررسی و تحقیقات خود را انجام دهید؛ سپس اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.