1. صرافی والکس
  2. لیست بازارها
  3. الروند (EGLD)
خرید الروند

الروند

(EGLD) ALROND

قیمت الروند (EGLD)

1,824,968تومان
-0.74%
55.13$
کمترین قیمت (۲۴ ساعت)

1,789,548تومان

54.06$
بیشترین قیمت (۲۴ ساعت)

1,839,865تومان

55.58$

حجم معاملات (۲۴h)

2,762,586,311,496.55

تومان
$ 83,454,258.27
تسلط به بازار (دامیننس)

0.13%

حجم کل بازار

43,039,675,652,204.63

تومان
$ 1,300,174,475.19
ارز در گردش

96.87%

مجموع ارز در دسترس

24,390,902

حداکثر ارز قابل عرضه

31,415,926

بازارهای معاملاتی الروند

همه بازارها
بازارآخرین قیمتتغییرات (24h)حجم معاملات (24h)تغییرات هفتگی
خرید الروند
EGLD/TMN
الروند/تومان

1,801,068

-2.24٪

357,810,806

+17.64٪
خرید الروند
EGLD/USDT
الروند/تتر

55.09

-1.24٪

3,375.71

+19.01٪
خرید الروند
EGLD/BTC
الروند/بیت کوین

0.000001

-

خرید و فروش الروند (EGLD) و مشاهده قیمت

ارز دیجیتال الروند (Elrond) چیست؟

شبکه بلاکچین الروند از جمله شبکه‌های جدید در دنیای کریپتوکارنسی محسوب می‌شود که مهم‌ترین اهداف آن به افزایش مقیاس‌پذیری و همچنین کاهش کارمزد تراکنش‌ها است. به این دلیل از جمله گزینه‌های محبوب فعالان حوزه کریپتوکارنسی برای سرمایه گذاری به شمار میرود. شبکه بلاک چین الروند هم مثل بسیاری از شبکه‌های حرفه‌ای و هدفمند دارای توکن بومی خود است که با عنوان ارز Elrond و به اختصار با علامت اختصاصی EGLD شناخته می‌شود. الروند در حال حاضر به دلیل برخورداری از پلتفرم قرارداد هوشمند با تکنولوژی جدید خود ، از جمله رقبای سرسخت دو شبکه بلاکچین غیرمتمرکز اتریوم و زیلیکا محسوب می‌شود.

در ادامه به صورت مفصل به سراغ جزئیات این شبکه و نحوه خرید و فروش ارز EGLD می‌رویم و به سوالات پرتکرار معامله‌گران که ممکن است سؤالات شما هم باشند، پاسخ خواهیم داد.

بنیان‌گذاران الروند چه کسانی هستند؟

اواخر سال 2017 بود که دو برادر با نام‌های لوسیان (Lucian Mincu) و بنجامین (Benjamin Mincu) به همراه دوست صمیمی‌شان لوسیان تودآ (Lucian Todea) دور هم جمع شدند. برادران Miuncu به دوستشان لوسیان تودآ پیشنهادی را ارائه کردند که کمتر کسی جرات فکر کردن به آن را داشت؛ ایده‌ای که این 3 نفر در سر پرورش دادند، در نهایت عملی شد و ارز الروند به وجود آمد. توکن این ارز در ابتدا با نام ERD عرضه گردید و در جولای ۲۰۲۰ به EGLD تغییر نام داد.

شبکه بلاک چین الروند (Elrond) با این هدف شکل گرفت تا مشکل مقیاس‌پذیری دنیای کریپتوکارنسی را برای همیشه حل کند. این ارز دیجیتال با تکیه بر الگوی الگوریتم اثبات ایمن سهام یا SPoS فعالیت می‌کند و مثل اتریوم و سایر شبکه‌های این چنینی، به صورت غیرمتمرکز طراحی شده است. در حال حاضر، مهم‌ترین هدفی که رمزارز Elrond دنبال می‌کند، این است که زمان تایید و انجام شدن تراکنش‌ها را به کمترین مقدار در بین سایر ارزهای دیجیتال کاهش دهد تا بیشترین تعداد معامله‌گران بتوانند در هر ثانیه بدون تحمل هیچ دردسر و معطلی به معامله مشغول شوند.

یکی دیگر از مهم‌ترین اهداف ارز دیجیتال الروند این است که مقدار کارمزد تراکنش‌ها را که با توکن EGLD قابل پرداخت است، تا حدامکان پایین بیاورد تا هیچ معامله‌گری به این دلیل از شبکه خارج نشود. همچنین، تمرکز بسیار بالای این شبکه بر امنیت، احتمال بروز هرگونه حمله خطرناک مثل حمله Sybil را از بین خواهد برد.

مروری بر مهم‌ترین ویژگی‌های ارز دیجیتال EGLD

اظهارات تیم توسعه‌دهنده شبکه Elrond حاکی از آن است که زمان انجام و تایید شدن تراکنش‌ها به کمتر از 100 میلی‌ثانیه کاهش پیدا کنند؛ اگر در دنیای کریپتوکارنسی دستی بر آتش داشته باشید، حتماً به خوبی می‌دانید که این زمان، طلایی‌ترین و معجزه‌آساترین زمان ممکن برای معامله‌گران است. تیم Elrond با به وجود آوردن طرح چند امضایی Bellare و Neven این امکان را فراهم کرده است تا تعداد گره‌های ارتباطی لازم در الگوریتم‌های مربوط به امضا کاهش پیدا کنند. با این اوصاف، حتماً اگر با ویژگی‌های مهم توکن بومی این شبکه آشنا شوید، برای فعالیت در این شبکه ترغیب خواهید شد.

ارز Elrond که با نماد EGLD شناخته می‌شود، ویژگی‌هایی دارد که نمی‌توان به راحتی از کنار آن عبور کرد. این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کند تا پیش از خرید EGLD دلیل سرمایه‌گذاری در این رمزارز محبوب را بدانید؛ این ویژگی ها شامل:

 • به دلیل برخورداری شبکه بلاکچین Elrond از مقیاس‌پذیری بالا، فروش یا خرید الروند در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
 • یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارز Elrond این است که با برخورداری از حق قرارداد هوشمند، این امکان را برآورده ساخته است تا نویسندگان قرارداد هوشمند از 30 درصد کارمزدها بهره‌مند شوند.
 • با توجه به سیستم قرارداد هوشمند و برنامه‌های مبتنی بر شبکه غیر متمرکز (DApps) هم کارمزدها نسبت به شبکه‌های دیگر پایین‌تر است و هم امکان انجام شدن بیش از 10 هزار تراکنش را به صورت هم‌زمان و کمتر از چند ثانیه برآورده می‌کند.
 • اکوسیستم بلاکچین الروند به گونه‌ای طراحی و راه‌اندازی شده است که توسعه‌دهندگان، صرافی‌های متعلق به DeFi و به طور کلی، همه اعتبارسنجان می‌توانند پروژه‌ها و اکوسیستم‌های متفاوت‌تر و گسترده‌تر را ارائه دهند.
 • ارز Elerond به دلیل امنیت بسیار بالای شبکه در اختیار معامله‌گران قرار می‌گیرد؛ امنیت این ارز دیجیتال به واسطه استفاده از الگوریتم PoS) Proof of Stake) یا اجماع اثبات سهام تأمین می‌شود.
 • کُدهای شبکه غیر متمرکز Elerond متن باز یا به اصطلاح Open Source است.

چه مقدار ارز EGLD در بازار کریپتو در گردش است؟

ع رضه رمزارز الروند تا کنون در محدوده ۲۰ میلیون واحد EGLD قرار گرفته است، همچنین توکن‌های جدیدی برای پرداخت پاداش به اعتبارسنجان این شبکه ساخته شده‌اند. نکته جالب در مورد الروند این است که حداکثر عرضه این رمزارز هرگز از سقف 31,415,926 واحد تجاوز نخواهد کرد و عرضه محدودی دارد. توکن بومی Elrond برای اولین‌بار از طریق یک فروش خصوصی برای خرید در دسترسی قرار گرفت و 19٪ از عرضه اولیه آن به فروش رسید؛ از این 19 درصد، 7.5 درصد از آن بلافاصله پس از تولید توکن در در دسترس قرار گرفت و 15.41٪ دیگر آن هر 3 ماه یکبار عرضه شد. توکن‌های باقی‌مانده به صورت زیر در دسترس قرار گرفتند:

 • ۷٪ برای پاداش‌های اکوسیستم (50 درصد بلافاصله و 50 درصد پس از 6 ماه)
 • ۸.۵٪ برای بازاریابی، کمک‌های مالی و یک استخر شتاب‌دهنده برای توسعه‌دهندگان DApp که شامل: (81.17 درصد بلافاصله و 9.41 درصد هر 6 ماه یکبار)
 • ۲٪ برای صندوق اجتماعی شامل: (33.3 درصد بلافاصله، 33.3 درصد پس از 6 ماه و 33.3 درصد پس از 12 ماه)
 • ۲.۵٪ برای مشاوران
 • ۱۹٪ برای بنیانگذاران و اعضای اصلی تیم الروند
 • ۱۷٪ برای پشتیبانی از اکوسیستم

الروند، همچنین یک عرضه اولیه در بستر صرافی معتبر و مشهور بایننس هم برگزار کرد که 25٪ از آن فروخته شد و بلافاصله در دسترس معامله‌گران قرار گرفت. توکن‌های الروند برای اولین‌بار در بلاک چین بایننس به عنوان ERD با مجموع عرضه 20 میلیارد واحد منتشر شده بود. نکته جالب اینجاست که به دلیل حجم بالای عرضه این توکن، حدود 500 میلیون واحد از آن سوزانده شد تا ارزش آن به دلیل عرضه کمتر افزایش یابد. به دنبال سوزانده شدن توکن‌های ERD در بایننس، این توکن در بلاکچین اتریوم به عنوان توکن ERC-20 عرضه شد. اتریوم در سپتامبر 2020 رویدادی برای مبادله توکن‌ها را راه‌اندازی کرد که در جریان آن، معامله‌گران تونستند، توکن‌های ERC-20 و BEP-2 خود را با توکن‌های EGLD که شکل جدید رمزارز الروند بودند، عوض کنند.

در جریان فرایند مبادله توکن‌ها، با در نظر گرفتن مبادله هر 1000 واحد ERD به ازای یک واحد EGLD، کل عرضه توکن الروند از 20 میلیارد واحد به 20 میلیون واحد کاهش یافت.

امنیت رمزارز الروند چگونه تامین می‌شود؟

همان‌طور که اشاره کرده بودیم، شبکه الروند از سیستم SPoS یا الگوریتم اجماع اثبات سهام ایمن استفاده می‌کند. این الگوریتم باعث تامین امنیت این شبکه می‌شود و بستری مناسبی را برای فعالیت بهتر اعتبارسنجان (Validator) فراهم خواهد کرد. الگوریتم Proof of stake consensus باعث می‌شود که نودها (Nodes) برای حضور داشتن در فرایند اعتبارسنجی، توکن‌های EGLD را اصطلاحاً استیک (Stake) کنند و به عملیات اعتبارسنجی، یک امتیاز طبق فعالیت‌های گذشته تعلق یابد.

چنانچه فعالیت اعتبارسنجان به صورت مداوم برخلاف روش‌های شبکه بلاک چین الروند عمل کنند، سهم آنها کاهش خواهد یافت و امکان حذف از شبکه هم وجود خواهد داشت. نکته جالب‌تر اینجاست که اگر درجه اعتبارسنجی در Elrond پایین باشد، تراکنش‌ها و عملیات اعتبارسنجی تایید نمی‌شود و باید جریمه آن پرداخت شود.

چگونه می‌توانیم در والکس، ارز Elrond بخریم؟

امکان خریداری کردن ارز دیجیتال EGLD با استفاده از خدمات حرفه‌ای مجموعه والکس امکان‌پذیر است و برای این کار کافی است که از بخش منوی سایت، گزینه «ثبت نام» را انتخاب و پس از درج اطلاعات شخصی خود، برای خرید الروند آماده شوید.

شما می‌توانید، هر واحد ارز دیجیتال را در والکس خریداری و بابت هر معامله زیر 20 میلیون تومان، 0.4 درصد کارمزد پرداخت کنید. میزان کارمزد معاملات بر اساس میانگین معاملات ۳ ماهه گذشته کاربر به صورت پلکانی کاهش می‌یابد، برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش کارمزد سایت مراجعه کنید.

منابع:

elrond.com

coinmarketcap.com

پرسش‌های متداول

الروند یک پروتکل بلاکچین است که به دنبال ارائه سرعت تراکنش بسیار سریع با استفاده از تقسیم کردن شبکه به پارتیشن‌های کوچک‌تر(sharding) است. این پروژه خود را به عنوان یک اکوسیستم فناوری برای اینترنت نسل جدید توصیف می کند که شامل فین تک ، امور مالی غیرمتمرکز و اینترنت اشیا است. توکن شبکه Elrond با نام EGLD در بازار کریپتوکارنسی قابل معامله است.

برای خریدن ارز EGLD باید در یکی از صرافی‌های معتبر ایرانی ثبت نام کنید تا بتوانید به صورت غیر مستقیم در معاملات ارزهای دیجیتال وارد شوید. یکی از این مجموعه‌های حرفه‌ای که می‌توانید از خدمات آن استفاده کنید، والکس است.

بله؛ شبکه بلاکچین الروند به دلیل غیرمتمرکز بودن و مقیاس‌پذیری بالا به عنوان رقیب اصلی شبکه اتریوم محسوب می‌شود.

کیف پول‌های نرم‌افزاری الروند شامل Maiar، Trust Wallet و Elrond Web Wallet هستند. همچنین Ledger Nano x، Ledger Nano S کیف پول‌های سخت‌افزاری این ارز محسوب می‌شوند.

موارد مهمی از جمله میزان عرضه و تقاضا، پروژه‌هایی که در دست این شبکه بلاک چین برای راه‌اندازی قرار دارند و همچنین رسانه‌ها می‌توانند، نقش مهمی را برای تعیین ارزش یا قیمت‌گذاری EGLD ایفا کنند. همچنین نقص در شبکه های بلاکچین رقیب همچون اتریوم می‌تواند سکوی پرش قیمت این ارز دیجیتال باشد