خرید ورلدکوین
ورلدکوین(WLD)WorldCoin

قیمت ورلدکوین | خرید ورلدکوین | فروش ورلدکوین (WLD)

قیمت ورلدکوین (لحظه‌ای)

304,009تومان
-12.11%
4.77$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

302,161تومان

351,246تومان

4.74$5.51$

حجم معاملات (۲۴h)

376,693,182

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

950,099,680

$

ارز در گردش

2%

مجموع ارز در دسترس

10,000,000,000

حداکثر ارز قابل عرضه

10,000,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

91

بازارهای معاملاتی در والکس

همه ارز‌های دیجیتال
بازارآخرین قیمتتغییرات (24h)
خرید ورلد کوین
WLD/TMN
ورلد کوین/تومان

303,331

13.04٪-معامله
خرید ورلد کوین
WLD/USDT
ورلد کوین/تتر

4.769

14.79٪-معامله

ورلد کوین چیست؟

ورلد کوین یک پروژه ارز دیجیتال نوآورانه است که به دنبال ایجاد یک سیستم احراز هویت دیجیتال جهانی برای همه افراد، صرف نظر از موقعیت مکانی یا وضعیت اقتصادی آنهاست. ورلد کوین از یک سیستم احراز هویت مبتنی بر بلاکچین بهره برده که به افراد اجازه می‌دهد هویت خود را به طور ایمن و خصوصی تایید کنند. این سیستم از دو جزء اصلی تشکیل شده است: شناسه دیجیتال منحصر به فرد (World ID) که به هر فرد اختصاص داده می شود و توکن ورلد کوین (WLD) که به عنوان پاداش برای تایید هویت افراد توزیع می‌شود.

معرفی پروژه ورلد کوین

ورلد کوین

امروزه کاربران دنیای آنلاین با خطرات زیادی روبرو هستند؛ وب سایت‌ها به نام کاربری و رمز عبور نیاز دارند و کلاهبرداران با لینک‌های مخرب منتظر طعمه‌های خود هستند. هوش مصنوعی، تشخیص انسان از ربات را دشوارتر کرده و GPT-4 حتی قادر به فریب انسان در حل کپچا است. سم آلتمن، بنیانگذار اوپن ای آی، با ورلد کوین به دنبال راه‌حلی برای این چالش‌ها است. ورلد کوین هویت انسانی را با اسکن عنبیه چشم (منحصر به فرد برای هر فرد) تایید می‌کند. این روش شبیه به اسکن‌های بیومتریک CELAR و Face ID اپل است.

پس از اسکن چشم، ورلد کوین یک هویت دیجیتال به نام ورلد آی‌دی (World ID) به فرد می‌دهد. ورلد آی‌دی مشخصات بیومتریک فرد نیست، بلکه یک مدرک شناسایی با رمزنگاری اثبات دانش صفر است. با ورلد آیدی، کاربران می‌توانند بدون نیاز به اطلاعات شخصی مانند ایمیل یا نام، به وب سایت‌ها وارد شوند.

ارز دیجیتال ورلد کوین (WLD)

ارز دیجیتال ورلد کوین

ارز ورلد کوین، یک توکن کاربردی است که بر اساس استاندارد ERC20 بر بستر شبکه اتریوم راه‌اندازی شده و نشان‌دهنده سهم هر فرد در شبکه ورلد کوین است. هر فرد با تایید هویت خود از طریق Orb، پاداشی در قالب توکن WLD دریافت می‌کند. تعداد توکن‌های دریافتی بر اساس جمعیت منطقه جغرافیایی هر فرد متغیر است. به طوری که جمعیت بیشتر، پاداش WLD کمتری به همراه خواهد داشت. هر فرد فقط یک بار می‌تواند توکن WLD را به عنوان پاداش دریافت کند و مجاز به معامله یا فروش آن خواهد بود.

کاربرد ارز دیجیتال ورلد کوین (WLD)

کاربرد ارز دیجیتال ورلد کوین

ارز WLD، توکن بومی پروژه ورلد کوین، کاربردهای مختلفی دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

ایجاد World ID: یک شناسه دیجیتال منحصر به فرد که به افراد در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا هویت خود را به طور ایمن و خصوصی تایید کنند.

تایید هویت در وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها: دارندگان WLD می‌توانند از توکن خود برای تایید هویت در وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که از این سیستم پشتیبانی می‌کنند، استفاده کنند. این امر نیاز به رمز عبور و سایر روش‌های احراز هویت سنتی را از بین می‌برد.

پرداخت هزینه خدمات مالی: WLD را می‌توان برای پرداخت هزینه خدمات مالی مانند حواله پول، پرداخت قبض و وام استفاده کرد.

دریافت وام: دارندگان WLD می‌توانند از توکن خود به عنوان وثیقه برای دریافت وام استفاده کنند.

رای دهی در مورد آینده ورلد کوین: دارندگان WLD می‌توانند در مورد آینده این پروژه رای دهند و حق مشارکت در تصمیمات مربوط به شبکه ورلد کوین را دارند.

خرید و فروش کالا و خدمات: ارز WLD را می‌توان برای خرید کالا و خدمات از مشاغلی که این ارز دیجیتال را می‌پذیرند، استفاده کرد.

سرمایه‌گذاری: ارز WLD را می‌توان به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت، خریداری کرد.

چه تعداد توکن ورلد کوین (WLD) در گردش است؟

تعداد توکن‌ در گردش ورلد کوین

سقف عرضه ورلد کوین ۱۰ میلیارد توکن تعیین شده و تعداد واحدهای در گردش آن حدودا ۱۳۸.۱۱ میلیون واحد است. به مدت ۱۵ سال پس از راه‌اندازی، سقف عرضه با ۱۰ میلیارد WLD ثابت باقی خواهد ماند (این موضوع توسط قرارداد هوشمند WLD اجرا می‌شود). پس از ۱۵ سال، حاکمیت شبکه می‌تواند تصمیم به اجرای نرخ تورم تا ۱.۵ درصد در سال بگیرد. نحوه توزیع توکن‌های ورلد کوین عبارت است از:

  • ۷۵٪: جامعه ورلد کوین
  • ۹.۸٪:‌ تیم توسعه دهنده
  • ۱۳.۵٪:‌ سرمایه‌گذاران خصوصی
  • ۱.۷٪: ذخیره در صندوق پروژه

امنیت ورلد کوین چگونه تامین می‌شود؟

قرارداد هوشمند توکن WLD روی شبکه اصلی اتریوم و مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) پیاده‌سازی شده و این توکن به شبکه لایه 2 آپتیمیسم (Optimism) بریج زده شده است. بنابراین، از ویژگی‌های امنیتی این دو بلاکچین بهره‌مند می‌شود.

چه چیزی ورلد کوین را منحصر به فرد می‌کند؟

اسکنر عنبیه ورلد کوین

ورلد کوین در تلاش است تا بزرگترین شبکه هویتی و مالی جهان را با پذیرش جهانی ایجاد کند.با استفاده از World ID، افراد می‌توانند به هر پلتفرمی که با این پروتکل ادغام شده از جمله سیستم‌های وب ۳ وب‌سایت‌های شبکه‌های اجتماعی متصل شوند. این امر امکان توزیع عادلانه ایردراپ‌ها یا فروش توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT)، محافظت در برابر ربات‌ها و حمله سیبیل در رسانه‌های اجتماعی را فراهم می‌کند.

علاوه بر این، World ID می‌تواند فرآیندهای دموکراتیک جهانی و شکل جدیدی از حکمرانی (به عنوان مثال، از طریق رأی‌گیری درجه‌ای) را امکان‌پذیر سازد و ممکن است در نهایت از مسیر تأمین درآمد پایه جهانی (UBI) با تأمین مالی هوش مصنوعی حمایت کند.

بنیان‌گذاران ورلد کوین چه کسانی هستند؟

بنیانگذار ورلد کوین

پروژه ورلد کوین توسط سم آلتمن (Sam Altman)، الکس بلنیا (Alex Blania) و مکس نووندسترن (Max Novendstern) راه‌اندازی شد. شناخته‌شده‌ترین فرد از میان این افراد، سم آلتمن، یکی از بنیان‌گذاران OpenAI و رئیس سابق Y Combinator است.

تحقیق و توسعه اولیه پروژه ورلدکوین توسط سازمان غیر انتفاعی Tools for Humanity و شرکای دیگر انجام شد. ورلد کوین در چندین مرحله تامین سرمایه از سرمایه‌گذارانی مانند a16z ،Khosla Ventures، Bain Capital Crypto ،Blockchain Capital و Tiger Global بیش از 250 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

نحوه دریافت ورلد کوین

دریافت ارز ورلد کوین

برای دریافت ورلد کوین کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. دانلود ورلد اپ: با ایجاد حساب در World App، شما دارای یک کیف پول والت کانِکت (Wallet Connect) خواهید شد. این کیف پول را می‌توان به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم یا استیبل‌کوین‌ها متصل کرد. والت کانِکت با اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز سازگار است.
  2. ثبت‌نام برای ورلد آی‌دی: استفاده از اپلیکیشن بدون World ID امکان‌پذیر است، اما در این صورت شما توکن ورلد کوین دریافت نخواهید کرد. برای دریافت سهم خود از این توکن، باید به مرکز اپراتور ورلد کوین مراجعه کرده و با استفاده از دستگاه اورب، اسکن عنبیه را انجام دهید.
    توجه داشته باشید که در حال حاضر، ۳۵ کشور جهان میزبان تجهیزات اسکن عنبیه یا اورب سنتر هستند.
  3. دریافت سهم رایگان ورلد کوین: پس از تایید هویت، می‌توانید از ورلد آی‌دی خود در ورلد اپ برای دریافت ایردراپ رایگان استفاده کنید. در کشورهایی که توکن ورلد کوین در دسترس است، شما می‌توانید با استفاده از کد شناسایی جهانی خود، توکن‌های رایگان دریافت کنید.

پرسش‌های متداول

ورلد کوین یک پروژه نوآورانه است که با هدف ایجاد هویت دیجیتال جهانی برای همه افراد فارغ از پیشینه، موقعیت مکانی یا وضعیت اقتصادی آنها، طراحی شده است.

ورلد کوین از طریق اسکن عنبیه و فناوری بلاکچین به کاربران شناسه منحصر به فرد  (World ID)  ارائه می‌دهد. این شناسه به‌عنوان کلید ورود به دنیای خدمات دیجیتال، از جمله خدمات مالی، آموزشی و اجتماعی عمل می‌کند.

ارز دیجیتال ورلد کوین توکن کاربردی شبکه ورلد کوین است که به عنوان پاداش برای تایید هویت افراد توزیع می‌شود.

ارز WLD یک توکن کاربردی با ویژگی‌های حاکمیتی است. دارندگان این ارز دیجیتال می‌توانند از ورلد کوین برای رای‌دهی در مورد آینده پروژه و مشارکت در تصمیمات شبکه استفاده کنند. 

ورلد کوین یک توکن ERC20 است که روی بلاکچین اتریوم کار می‌کند. بنابراین WLD را می‌توان در هر کیف پولی که از توکن‌های ERC20 پشتیبانی می‌کند ذخیره کرد. در حال حاضر لجر، ترزور و تراست ولت از بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال ورلد کوین به شمار می‌روند.

ورلد کوین برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران، از روش‌های احراز هویت امنی مانند رمزنگاری و الگوریتم دانش صفر استفاده می‌کند. رمزنگاری اطلاعات هویتی کاربران را به صورت کد در می‌آورد تا فقط افراد مجاز به آن دسترسی داشته باشند. الگوریتم دانش صفر هم بدون نیاز به افشای اطلاعات هویتی کاربران، به آنها اجازه می‌دهد تا هویت خود را به اثبات برسانند.

جدیدترین اخبار ورلدکوین

مطالب جدید
ماجرای این ۱۲ میم کوین میلیون دلاری در شبکه سولانا چه بود؟

بر اساس گزارش یک پلتفرم تحقیق و بررسی بلاکچین به نام ZachXBT تعداد ۱۲ پروژه میم کوین جدید راه‌اندازی شده روی سولانا طی یک ماه گذشته، پس از پیش‌فروش‌های حداقل چندصدهزار دلاری تقریبا از بین رفته‌اند. ارزش سرمایه جمع‌آوری شده توسط آنها به بیش از ۲۶ میلیون دلار می‌رسد.

خرید ارز‌های مشابه

خرید پولکادات - تومان
-8.69%

438,019

تومان
خرید فایل کوین - تومان
-8.68%

379,248

تومان
خرید بیت تورنت - تومان
-5.32%

0.080479

تومان
خرید الروند - تومان
-9.2%

2,654,010

تومان
خرید نیر پروتکل - تومان
-3.03%

434,553

تومان
خرید پولکااستارتر - تومان
-13.59%

50,583

تومان
خرید استپن - تومان
-9.56%

15,281

تومان
خرید استورج - تومان
-8.85%

34,028.4984

تومان
خرید گولم - تومان
-7.64%

24,239.6528

تومان

محاسبه قیمت ورلدکوین (WLD)

WLD

Worldcoin