دسترسی سریع در حال بارگذاری

تحلیل قیمت رمزارز بیت‌ کوین در تاریخ 23 اسفند 98- BTC

289
۲۵ اسفند ۱۳۹۸
تحلیل قیمت رمزارز بیت‌ کوین در تاریخ 23 اسفند 98- BTC

در تاریخ 12 مارس بیشتر بازارهای مالی با افت شدید قیمت همراه بودند. حتی طلا هم تا 3.7 درصد کاهش داشته است که نشان‌ دهنده‌ی این است که معامله‌ کنندگان هرچه داشتند را فروختند. ایپدمی کروناویروس، ترس و وحشت فراگیری را در بین مردم انداخته است؛ به این علت که به راحتی منتقل می‌شود و هیچ دارویی برای درمان آن وجود ندارد. در نتیجه خیلی از شهرها و حتی کشورها، افراد را برای کنترل این ویروس قرنطینه کرده‌اند.

وحشت در بین افراد موجب شد تا در 12 مارس خیلی از افراد رمزارزهای خود را به فروش برسانند. تا آن موقع همه‌چیز در رمزارزها خوب بود، اما این وحشت که سر رسید، همه‌چیز عوض شد. بازار رمزارزها در تاریخ 12 مارس از 224 میلیارد دلار به 131.5 میلیارد دلار فروریخت. این سقوط بیش از 41%، خود نشان‌گر عمق فاجعه‌ای است که رخ داد.

معمولاً پس از چنین فروش شدیدی، بازارها به پایین‌ترین حد خود می‌رسند، زیرا معامله‌ کنندگانی که در سطوح بالاتر دارایی خریداری کرده بودند، مشغول به فروش آن‌ها می‌شوند و دارایی آن‌ها نیز توسط سرمایه‌گذارانی که در درازمدت سرمایه‌هایشان را حفظ می‌کنند، خریداری می‌شود. این سرمایه‌گذاران هم از آنجایی که در پایین‌ترین سطح خرید خود را انجام داده‌اند، از قدرت نگهداری بیشتری نیز برخوردارند.

بیت کوین

تون ویز (Tone Vays) بر این باور است که وضعیتی که در حال حاضر بیت‌ کوین با آن مواجعه شده است، پایان نقطه‌ی ارز Bear است. اگرچه او بر این باور است که بیت‌ کوین به بدترین حالت خود رسیده است، اما معتقد است که قیمت آن به کمتر از 5 هزار دلار نخواهد رسید. همچنین او معتقد است که «راه برگشت ارزش و اعتبار بیت‌ کوین، از آنچه که افراد فکر می‌کنند هم سخت‌تر است.»

بر خلاف ویز که این اعتقادات را دارد، پیتر برند (Peter Brandt)، بر این باور است که بیت‌ کوین طی هفته‌های آتی به 1000 دلار هم خواهد رسید. کاربران ما باید بدانند که با پیش‌بینی‌های 20هزار دلار شدن قیمت بیت‌ کوین، دست به خرید آن نزنند. همچنین معامله‌کنندگان هم نباید اعتماد خود را به بیت‌ کوین به علت این پیشامد از دست بدهند. از خرید کردن نهراسید، زیرا پیش از این بیت‌ کوین بارها خودش را ثابت کرده است. بهتر است که کمی صبر کنید، سپس بعد از اینکه این بحران کمی فروکش کرد، دست به خرید بزنید. بگذارید با هم نمودارها را مقایسه کنیم.

BTC/USD

قیمت بیت‌ کوین نزدیک به 40% در تاریخ 12 مارس ریزش داشته است که نشان‌ دهنده این است که معامله‌ کنندگان همه‌ی دارایی‌های خود را به علت اینکه می‌خواستند آن‌ها را نجات دهند، فروختند. معمولاً در حین همچین سقوطی بیشتر دارایی‌ها بسته می‌شوند.

تحلیل قیمت بیت کوین

زمانی که سرمایه‌گذاران کوتاه مدت، همه‌ی سرمایه خود را می‌فروشند، برعکس، سرمایه‌گذاران بلند مدت از این فرصت استفاده می‌کنند تا بیت‌ کوین بخرند.

BTC/USD (بیت‌ کوین به دلار آمریکا) امروز به کف 3805 دلار هم رسید اما اینجا نقطه‌ی آخر قیمت نبود. در حال حاضر قیمت بیت‌ کوین مجدداً وارد مثلث متقارن شد که این یک نشانه‌ی مثبت است؛ به این معنی که در زمانی که قیمت بیت‌ کوین در کف بود، خریدهای پی‌در‌پی شدیدی انجام شده است.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
نویسنده
amini
لیلی امینی
عضو تحریریه والکس
چقدر زیباست: هر آنچه را که قبل از دیگران یاد گرفته‌ای، با تمام وجودت در اختیار آن‌ها قرار دهی.
نظرات کاربران
نظرات ارسال شده : 0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *