اخبار ارزهای دیجیتال

گزارش هفتگی رمزارزها-98/12/24

[title name=”BitMEX” title=”1. بیت‌کوین ابتدا به 6 هزار دلار و سپس تا پایان بحران 2020، به 20 هزار دلار خواهد رسید- مدیرعامل بیتمکس (BitMEX)” size=”2″ type=””]

افزایش قیمت بیت کوین
Illustration of open currency source money Bitcoin

این هفته، قیمت بیت‌ کوین تا 43.32 درصد کاهش یافته است. همچنین پس از یک روز پرتلاطم در بازار معاملات بیت‌ کوین، ناگهان قیمت بیت ‌کوین تا 4697 دلار سقوط کرد که از آوریل 2019 تا به حال این قیمت را به خودش ندیده بود.

این عملکرد قیمتی بیت‌ کوین نشان‌ دهنده این است که هر چه از آغاز سال 2020 قیمت آن رشد کرده بود و به بیشترین حد خود تا 10 هزار دلار رسیده بود، ناگهان در کمتر از 1 ماه با 58.07 درصد افت قیمت روبرو شد.

با این وجود، مدیرعامل بیت‌مکس معتقد است به زودی شاهد روند افزایشی بیت‌ کوین (BTC) خواهیم بود. در تاریخ 12 مارس، هایز (Hayes) مدعی شده بود که بازار رمزارزها هم همانند بقیه‌ی بازارهای تجاری دستخوش تغییر و افت قیمت خواهد شد.

به طور خلاصه، هایز معتقد است که قیمت بیت ‌کوین در این بحبوحه‌ی وحشت از کرونا ویروس، نهایتاً 6000 دلار را لمس خواهد کرد. این در حالی است که در همین هفته قیمت بیت ‌کوین تا 4 هزار دلار نیز کاهش داشته است.

هایز هنوز هم بر این باور است که بیت‌ کوین یکی از بهترین منابع امن برای سرمایه‌گذاری است و امکان صعود قیمت آن تا 20 هزار دلار تا پایان سال 2020 وجود دارد.

منبع

[title name=”Brandt” title=”2. پیتر برند (Peter Brandt)، تریدر معروف بیت‌ کوین، از سقوط قیمت بیت‌ کوین تا 1000 دلار هشدار می‌دهد.” size=”2″ type=””]

سقوط بیت کوین

بازار رمزارزها، همزمان با ممنوع شدن سفرهای بین آمریکا و اروپا و همچنین همزمان با دیگر بازارهای مالی که دچار سقوط آزاد شده‌اند و همراه با بیت‌ کوین که تا مبلغ کمتر از 4 هزار دلار نیز رسید، دچار دگرگونی و کاهش قیمت شده‌اند.

پیتر برند، تریدر معروفی که به علت پیش‌بینی‌های درستش پیش از این شناخته شده بود، امروز پاسخی را به پرسش‌های متداول افراد در زمینه‌ی قیمت بیت‌ کوین ارائه داد که هیچ‌کس انتظار شنیدنش را نداشت.

او در حساب توییتر خود، در تاریخ 12 مارس نوشت:

اگر بخواهم بدون تعصب به این نمودارها نگاه کنم و آن را تحلیل کنم، پاسخ این است که باید 1000 دلار دیگر از این ارقام کم کنید.

او همچنین کمی قبل‌تر پیش‌بینی‌های دیگری کرده بود که عیناً همان اتفاق برای بیت ‌کوین افتاده بود.

منبع

[title name=”crypto” title=”3. چگونگی کلاهبرداری 100 میلیون دلاری کره شمالی لو رفت!” size=”2″ type=””]

کره شمالی و بیت کوین

سایفرتریس (CipherTrace) آمار تحلیلی و با جزئیات کاملی از چگونگی همکاری دو چینی با کره شمالی، در سرقت رمزارز به ارزش ده‌ها میلیون دلار منتشر کرد.

هر دوی آن‌ها مشکوک به همکاری با گروه Lazardous Group هستند. همان گروه مخفیانه‌ای که سال 2014 در حادثه‌ای که برای سونی اتفاق افتاده بود و همچنین ویروس WannaCry که در سال 2017 اپیدمی شده بود، دست داشتند. این گروه به 7 میلیون حمله در سال 2017 به BitHump نیز متهم شده‌اند.

در تاریخ 2 مارس، اداره‌ی خزانه‌ی دارایی‌های خارجی آمریکا، تیان یین‌یین (Tian Yinyin) و لی جیادونگ (Li Jiadong) را به لیست افرادی که باید تحریم شوند، اضافه کرد. زیرا معتقدند این دو نفر در سرقت رمزارزهایی که از یک صرافی بی‌نام در کره جنوبی اتفاق افتاده بود، نقش داشته‌اند. هر دوی آن‌ها به دست داشتن در پولشویی و جابجایی بدون مجوز پول‌های کلان متهم شده‌اند.

دارایی‌های دیجیتالی به ارزش 234 میلیون دلار از یکی از صرافی‌ها به سرقت رفته است که از میان این‌ها 218800 رمزارز اتر به ارزش 141 میلیون دلار، 10800 بیت ‌کوین به ارزش 95 میلیون دلار و برخی دیگر از رمز‌ارزها نیز وجود داشته‌اند که همراه با بقیه دزدیده شده‌اند.

منبع

[title name=”Novogratz” title=”4. مایک نووگراتز (Mike Novogratz) از اعتماد از دست‌ رفته‌ی سرمایه‌گذاران بیت‌ کوین می‌گوید” size=”2″ type=””]

همانطور که می‌دانید، امروزه همه‌ی تحلیل‌گران در تکاپوی این هستند که دلیل افت قیمت شدید بیت ‌کوین را پیدا کنند.

اما از نظر مایک نووگراتز این بار مسئله و پاسخ آن بسیار ساده‌تر از قبل است. وی در تاریخ 13 مارس در توییتی نوشت:

بیت‌ کوین همیشه یک بازی برد-برد محسوب می‌شد. همه‌ی رمزارزها همینطورند. به نظر می‌رسد اعتماد جهان در شرایط کنونی، در مورد همه‌چیز و نه فقط بیت‌ کوین، از بین رفته است.

از طرفی ظهور کروناویروس و از طرف دیگر، اختلاف و نزاع بین بقیه‌ی ملت‌های تولید کننده نفت، منجر به بروز آشفتگی در بازار مالی شده است.

نووگراتز معتقد است که پرسش اصلی آن است که این اعتماد از دست‌ رفته به بیت‌ کوین را چگونه باید به جهانیان برگرداند؟

به گزارش کوین‌تلگراف، بیت ‌کوین در یک روز به کف 3782 دلار رسید و سریعاً خودش به 5200 را رساند. پس، می توان نتیجه گرفت که اعتماد افراد به بیت ‌کوین به صورت کامل از دست نرفته است و هنوز برخی از افراد از این بی‌ثباتی بیت ‌کوین در حال سود کردن هستند. با این حال برای اینکه دوباره اعتماد به بازار برگردد، سرمایه‌گذاران بیت‌ کوین باید صبر کنند تا وحشت و اضطراب فعلی در جهان به صورت کامل از بین برود.

منبع

[title name=”Steem” title=”5. بایننس برای جامعه‌ی استیم (Steem Community)، نامه‌ی عذرخواهی منتشر کرد.” size=”2″ type=””]

بایننس به علت شراکت در مرکزیت اصلی تهمت به بنیان‌گذار ترون (Tron)، جاستین سان (Justin Sun)، نامه‌ی رسمی عذرخواهی نوشت و آن را منتشر کرد.

بایننس در نامه‌ای که در تاریخ 10 مارس منتشر شد، تاکید کرد که در این موضع بی‌طرف می‌ماند و اکوسیستم بایننس قصد درگیری با کسی را ندارد.

همچنین بایننس شواهد خود از خاموش کردن 31.730.000 توکن استیم را که به علت مخالفت با جاستین ترون گرو گرفته بود، ارائه داد.

استیمیت (Steemit) یک اپلیکیشن موجود روی بلاکچین است که پلتفرمی همچون رسانه‌ی اجتماعی ردیت (Reddit) دارد که از یک مکانیزم اجماع استفاده می‌کند. این پروتکل به این معنی است که بلاکچین توسط تعدادی از بینندگان اداره می‌شود که آن‌ها توسط سهامداران استیم انتخاب شده‌اند. تاثیرگذاری این سهامداران به نسبت میزان سهام توکن‌هایی است که به عنوان دارایی دارند.

بایننس در توییتی با احترام نوشت:

ما امیدواریم که جامعه استیم و ترون در یک روش کارآمد به اجماع برسند. اگر آن‌ها با هم به توافق نرسند و کاربران ما در بایننس را با خسارات مالی و خطرات احتمالی دیگری روبرو کنند، ما این حق را داریم که موضوع مربوط را پیگیری کنیم و با رضایت کاربران خود اقدامات لازم را انجام دهیم.

منبع

لیلی امینی

چقدر زیباست: هر آنچه را که قبل از دیگران یاد گرفته‌ای، با تمام وجودت در اختیار آن‌ها قرار دهی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا