اخبار ارزهای دیجیتال

گزارش هفتگی رمزارزها- 99/01/23

[title name=”btc” title=”1. قیمت بیت‌ کوین ناگهان به زیر 7 هزار دلار رسید و بازار رمزارزها نیز به کمتر از 200 میلیارد ریزش کرد” size=”2″ type=””]

برای اولین بار در شش روز گذشته، در 12 آوریل، قیمت بیت کوین 200 دلار کاهش داشت و به کمتر از 7 هزار دلار رسید.

بر اساس دیتاهای گزارش‌ شده از Coin360 و CoinTelegraph Markets، دو روز پیش میانگین قیمت بیت کوین پس از یک هفته ناگهان تا 400 دلار کاهش یافته است.

ریزش ناگهانی قیمت بیت کوین از 7150 دلار به 6915 دلار، بیشترین میزان نوسان آن در روزهای اخیر بوده است. در روز 12 آوریل (22 فروردین)، بیت کوین با قیمت تقریبی 6960 دلار معامله شد.

قیمت بیت کوین

همانطور که اخیراً هم تعدادی از تریدرها پیش‌بینی کرده بودند، افزایش قیمت بیت‌ کوین تا جمعه تاب نیاورد. با این حال، مرز قیمت 6900 دلار، خط مقدم دفاع بول‌ها (Bulls) است، اما اگر قیمت بیت کوین روی این عدد نماند، به پیش‌بینی تریدر معروف، Michaël van de Poppe، باز می‌گردیم که گفته است احتمال این که قیمت بیت کوین حتی از 6 هزار دلار هم کم‌تر شود، وجود دارد.

اخیراً در روز چهارشنبه، Michaël van de Poppe اظهارنظر کرده بود که:

بین محدوده قیمتی 7500 دلار تا 7700 دلار کمی شاهد لیکوئید شدن هستیم و بعد از آن هم کاهش قیمتی شدیدی را پیش‌بینی می‌کنم.

او همچنین افزود:

اگر ما محدوده 6900 دلار را از دست بدهیم، احساسم این است که مستقیماً به سمت 6300 دلار خواهیم رفت.

قیمت بیتکوین

در همین حین، شاخص Fear & Greed میزان 15 را نشان می‌دهد که به معنی آن است که بازار رمزارز همچنان درگیر رعب و وحشت است.

به همین نسبت هم بازار بورس جهانی دچار ترس و وحشت شده است که بر اساس گزارشات CNN Money این میزان 43 گزارش شده است.

سرمایه بیت کوین

همچنین سرمایه کلی بازار نیز به زیر 200 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد. بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین SV (BSV) با وجود هلوینگ (Halving) اخیر، تا 10 درصد کاهش داشتند، این در حالی است که اتر (ETH) تا 3/5 درصد به شدت کاهش پیدا کرده است. تسلط بازار بیت کوین نیز تا 1/64 درصد است.

منبع

[title name=”sv” title=”2. بیت کوین اس وی (SV) و بیت کوین کش (BCH)، به تازگی هلوینگ خود را به پایان رساندند” size=”2″ type=””]

بیت کوین SV (Bitcoin Satoshi’s Vision)، به تازگی اولین هلوینگ خود را پس از گذشت دو سال از فورک بیت‌ کوین کش (BCH) در سال 2018، به پایان رساند.

هلوینگ BSV حاکی از کاهش تعداد بلاک‌های این کوین از 12.5 به 6.25 BSV است.

هلوینگ BSV، مدت کمی بعد از رویداد هلوینگ بیت کوین کش (BCH) در 8 آوریل رخ داد که تقریباً یک ماه جلوتر از هلوینگ بیت کوین اتفاق افتاده است.

بیت کوین SV همان روز از قیمت 225 دلار کاهش می‌یابد و روی 210.78 دلار می‌نشیند. BCH هم به علت هلوینگ، از از 278 دلار به 256.21 دلار کاهش یافت.

BSV  و BCH هم مانند زنجیر والد خود دارای 21 میلیون کوین تامین هستند.

پس از مخالفت و درگیری جامعه کریپتوکارنسی، بیت‌ کوین هم هارد فورک خود را در سال 2017 به اتمام رساند که نتیجه آن، جدا کردن دارایی‌ها به دو زنجیره Bitcoin Core و Bitcoin Cash بود. کمتر از یک سال بعد، باز هم در بین افراد جامعه بیت‌ کوین کش درگیری و مخالفتی پیش آمد که منجر به ایجاد فورک شد که نتیجه آن، راه‌اندازی Bitcoin Cash و Bitcoin SV بود.

منبع

[title name=”forbes” title=”3. تنها 4 نفر از کسانی که رمزارز دارند، در مجله فوربز به عنوان میلیاردر برتر لیست شدند” size=”2″ type=””]

بیش از 2000 میلیاردر در فوربز (forbes) به عنوان “ثروتمندترین افراد در سال 2020” لیست شده‌اند که فقط تعداد انگشت‌ شماری از آن‌ها جزو سرمایه‌داران بازار کریپتوکارنسی بودند.

فقط 4 نفر از کارآفرینانی که ثروت خود را از رمزارزها به دست آورده بودند، در بین این 2095 نفر میلیاردری که در مجله فوربز در تاریخ 8 آوریل لیست شده بودند، حضور داشتند. ثروتمندترین شخص در دنیای رمزارزها هم‌بنیان‌گذار بیت‌مین (BitMain)، میکری ژان (Micree Zhan) است که در بین افراد ثروتمندی که در مجله فوربز لیست شدند، رتبه 690 را با ارزش شبکه 3.2 میلیارد دلار کسب کرده است. هم‌بنیان‌گذار وی، جیهان وو (Jihan Wu) هم خیلی از او در این لیست فاصله ندارد و جایگاه شماره 1307 را از آن خود کرده است و ثروتی به میزان 1.8 میلیارد دلار دارد.

با وجود این که طبق گزارشات ثبت شده، ارزش دارایی‌ها و ثروت مدیرعامل بایننس چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) بسیار بالا است، اما به طرز عجیبی در لیست فوربز جایی نداشت. ژائو به عنوان سومین‌ فرد ثروتمند در دنیای رمزارزها توسط نویسنده همین مجله در سال 2018 برگزیده شده بود.

منبع

[title name=”satoshi” title=”4. هم‌بنیان‌گذار اتریوم: پیدا کردن ساتوشی مانند این است که بخواهیم نویسنده یک بدافزار را پیدا کنیم” size=”2″ type=””]

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، پیشنهاد می‌کند که برای پیدا کردن ساتوشی ناکاموتو بهتر است از تکنیک استیلومتری استفاده کنیم.

در مصاحبه‌ای که از هم‌بنیانگذار اتریوم (ETH) و بنیان‌گذار کاردارنو (Cardano-ADA)، چارلز هاسکینسون در تاریخ 5 آوریل انجام شد، او توصیه کرد که بهترین و موثرترین راه برای پیدا کردن تیم یا شخصی که پشت بیت‌ کوین است، به کار گیری روش استیلومتریست.

استیلومتری به کاربردی از یک مطالعه زبانشناسی اطلاق می‌شود که معمولاً برای زبان نوشتار به کار می رود. اخیراً همین روش برای نوشتارهای ساتوشی ناکاماتو انجام شد که بی‌نتیجه بود.

هاسکینسون توصیه می‌کند که به جای آزمایش نوشته‌های ناکاماتو، کد آن را مورد آزمایش قرار بدهند. هاسکینسون چرایی کارآمد بودن روش استیلومتری را به کوین تلگراف اینطور توضیح داد:

بله به طرز چشمگیری کارآمد است. استیلومتری کد بسیار درست‌تر است. این روش برای پیدا کردن نویسنده‌های بدافزارها بسیار جوابگو و رایج بود.

هاسکینسون به صحبت‌های خود با گفتن این جمله که خودش هیچ‌ وقت تکنیک‌های استیلومتری را روی کدهای ساتوشی پیاده نکرده است، ادامه داد و گفت:

هیچ‌وقت این اقدام برایم جذابیتی نداشته است. بگذارید که دلیل آن را رک بگویم، ساتوشی این اکوسیستم را ترک کرد و هیچ‌وقت قصد برگشتن ندارد. البته بیت کوین هم از آن زمان مشکلی نداشته و به عملکردش همانطور که باید، از سال 2012 ادامه داده است. الان 8 سال از آن زمان گذشته است و ما با هیچ مشکلی تابحال درگیر نبودیم. پس چرا باید دنبال بنیانگذار بیت کوین بگردیم و او را بازگردانیم؟ با این حساب من فکر می‌کنم که معمای پیدا کردن ساتوشی ناکاماتو، همیشه به همان شکل معما باقی می‌ماند.

منبع

[title name=”Draper” title=”5. تیم دراپر (Tim Draper): همه گیری ویروس کرونا نقطه عطف بزرگی برای تغییرات آینده بیت‌ کوین خواهد بود” size=”2″ type=””]

شیوع جهانی ویروس کرونا، نقش بزرگی در سقوط بازار جهانی داشته است. میزان کمک مالی که برای نجات اقتصاد دنیا نیاز داریم، 7 تریلیون دلار است که این رقم نیز رو به افزایش است. تیم دراپر در این میان معتقد است که با این شرایط بحران، بیت‌ کوین و قراردادهای هوشمند می‌توانند پیشرفت و شکوفایی بیشتری داشته باشند.

دراپر معتقد است که مردم به زودی به سمت بیت کوین روی می‌آورند؛ به دلیل اینکه زنجیره تامین آن همیشه ثابت است و این کاملاً برخلاف پول کاغذی فیات است که میلیاردها بار توسط بانک‌ها چاپ شود:

اینجاست که مردم به بیت کوین علاقمند می‌شوند و با خود می‌گویند چرا که نه؟ چرا بیت کوین نداشته باشم؟ چرا همه ما از ارزی استفاده نکنیم که در مورد آن توافق داریم و آن هم بخشی از اقتصاد جهانی است؟

تیم دراپر بر این باور است که نوآوری‌های مالی دیجیتال مثل بیت کوین، قرارداد هوشمند و هوش مصنوعی دولت‌ها را مجبور می‌کند که خود را در معرض استفاده از انرژی‌های کم‌هزینه‌تری قرار دهند تا استعدادها را دریابند.

منبع

لیلی امینی

چقدر زیباست: هر آنچه را که قبل از دیگران یاد گرفته‌ای، با تمام وجودت در اختیار آن‌ها قرار دهی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا