مقالات ارز دیجیتال

معرفی بهترین بازی های drive to earn در کریپتوکارنسی

بازی کریپتویی از جمله پروژه‌های سرگرم کننده برای علاقمندان و راهی برای کسب درآمد است. یعنی شما علاوه بر بازی و تفریح، می‌توانید کسب درآمد به صورت دارایی دیجیتال هم داشته باشید. پروژه های drive to earn از آن درسته بازی‌های کریپتویی هستند که به ازای شرکت در بازی‌های مسابقه‌ای رانندگی، به شما پاداش می‌دهند. پاداش‌دهی هر یک از این بازی‌ها با یکدیگر متفاوت است.

برای آشنایی بیشتر با این بازی‌های کریپتویی و نحوه کسب درآمد از آنها، پیشنهاد می‌کنیم تا درباره آنها بخوانید و پس از نصب، بازی خود را شروع کنید.

آشنایی با سازوکار پروژه های drive to earn

در دنیای ارزهای دیجیتال و متاورس، راه‌های متفاوتی برای کسب درآمد وجود دارد. یکی از این راه‌ها، پروژه های drive to earn هستند که به دو نوع تقسیم می‌شوند. بخش اول از پروژه های drive to earn شامل برنامه‌های رانندگی می‌شوند. یعنی شما در هنگام رانندگی این برنامه را فعال می‌کنید و در ازای هر مدت زمانی که رانندگی کرده‌اید، ارز دیجیتال یا NFT به دست می‌آورید.

بخش دوم از پروژه های drive to earn، بازی‌های متاورسی و کریپتوکارنسی هستند. شما در این بازی‌ها نقش یک راننده اتومبیل را دارید. حتی می‌توانید خودرو و کاراکتر راننده را خودتان انتخاب کنید یا آن‌ها را بخرید. در این بازی‌ها، باید با دیگر بازیکنان مسابقه بدهید و با برنده شدن در مسابقات، توکن‌های بومی آن بازی را دریافت می‌کنید. برای شروع بازی به تجهیزات خاصی نیاز ندارید و حتی می‌توانید آنها را از طریق پلی استیشن یا ایکس باکس خود بازی کنید. در ادامه، برخی از بهترین بازی های D2E را به شما معرفی می‌کنیم.

معرفی بهترین بازی‌ های drive to earn

بازی‌های رانندگی

کسب درآمد دیجیتال از طریق بازی، انواع مختلفی دارد. بازی‌های متفاوتی در دنیای متاورس طراحی شده‌اند که در ازای هر فعالیتی در بازی به شما پاداش‌های دیجیتال می‌دهند. یکی از انواع این بازی‌ها، پروژه های drive to earn است که در ازای رانندگی و مسابقه با دیگر بازیکنان به شما پاداش می‌دهد و یک راه برای کسب درآمد ارز دیجیتال است.

بازی Nitro League

از اولین پروژه های Drive to earn که قصد داریم در این مقاله به شما معرفی کنیم، بازی Nitro League است. این بازی غیرمتمرکز یک راه برای کسب درآمد با رانندگی است. بازی لیگ نیترو ترکیبی از بازی مسابقه‌ای در محیط متاورس همراه با کسب درآمد به صورت توکن است. برای شروع بازی و شرکت در مسابقه‌ها، بازیکنان باید در قبیله یا گروه موردنظر خود عضو شوند. برای شرکت در بازی، عضویت در گروه‌ها الزامی است.

در بازی لیگ نیترو، پس از عضویت در یک گروه، به هر بازیکن، نشانی مربوط به همان گروه داده می‌شود. این نشان براساس امتیاز شهرت (Reputation Points) آن گروه است که به بازیکنان آن گروه تعلق می‌گیرد. شما به عنوان بازیکن این بازی، می‌توانید هر زمان گروه خود تغییر دهید. ولی باید در نظر داشته باشید که تغییر گروه، برابر با تغییر مکان‌های بازی و از دست دادن امتیازهای مختص به آن گروه است. در این بازی، در صورت برنده شدن، امتیازی به شما تعلق می‌گیرد که با هر باختی، از میزان آن امتیازات شما در این پروژه‌های drive to earn کسر می‌شود.

بازی لیگ نیترو، دارای یک توکن بومی با نام NITRO و با عرضه یک میلیارد توکن است. هدف اصلی تیم توسعه دهنده این بازی، تمرکززدایی، مالکیت اقتصادی و قدرت در متاورس است. افرادی که توکن‌های نیترو را دارند، امکان استیکینگ توکن‌ها در اکوسیستم بازی را دارند که در نتیجه آن، می‌توانند در تصمیمات مهم اقتصادی آن شرکت کنند.

بازی متاورسی لیگ نیترو

برای شروع بازی، بازیکنان باید با ارز دیجیتال، بهترین NFT ماشین و راننده را برای خود خریداری کنند. برخی از این NFTهای خودرو و راننده به ارزش ۹۹ تا ۲۵۰۰ دلار به فروش می‌رسند. در بازی لیگ نیترو، دو نوع NFT وجود دارد که عبارت‌اند از:

NFT ماشین: در بازی لیگ نیترو، از مجلل‌ترین تا حرفه‌ای‌ترین ماشین‌ها در فضای بازی، به صورت NFT ارائه می‌شوند. تمام این وسایل نقلیه در بازار NFT قابل تعویض هستند. شما می‌توانید هر خودرویی برای مسابقه از خودروهای معمولی، کمیاب، حرفه‌ای و… را در میان آنها بیابید.

NFT راننده: شما برای برنده شدن در این مسابقات، به راننده‌های حرفه‌ای نیاز دارید. البته، راننده انتخابی شما باید با توجه به نوع خودرو باشد. خودرو حرفه‌ای یک راننده حرفه‌ای می‌خواهد. شما می‌توانید راننده مورد نظر خود را برای هر مسابقه مشخص کنید تا با آن در پروژه های drive to earn، برنده شوید.

بازی REVV Racing

بازی REVV Racing یکی از پروژه های drive to earn است که به صورت یک بازی مسابقه‌ای در شبکه polygon ایجاد شده و برای کسب درآمد مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین اخباری که درباره این بازی منتشر شده، راه اندازی REVV Racing در یکی از سرفصل‌های مهم در شرکت پشتیبان The Sandbox و بازی Animoca Brands است.

بازی REVV Racing دارای ویژگی‌های مهمی است که به شما در شروع بازی کمک می‌کند. بازی REVV Racing اولین بازی شبیه سازی شده مبتنی بر بلاکچین به صورت مسابقه ماشین سواری است. این بازی کاملا سه بعدی است و زوایای مختلفی از جمله اول و سوم شخص و زوایای دیگر را به بازیکنان نشان می‌دهد. شما در این بازی باید به صورت واقعی رانندگی کنید. پس، داشتن مهارت رانندگی برای انجام این بازی ضروری است. امکان انجام این بازی در پلی استیشن و ایکس باکس وجود دارد. برای شروع بازی می‌توانید از کنترلز یا صفحه کلید سیستم‌های خود استفاده کنید. دارایی‌های این بازی به صورت NFT هستند که به بازیکنان داده می‌شود.

توکن بومی بازی REVV Racing، REVV نام دارد. این توکن به بازیکنان کمک می‌کند تا کسب درآمد داشته باشند. از طرفی هم، دارندگان این توکن می‌توانند در اقتصاد بازی مشارکت کرده و پاداش‌های مالی در قالب ارزهای دیجیتال به دست آورند. شما برای شروع بازی در REVV Racing به یک ماشین مسابقه‌ای، در واقع Revv NFT نیاز دارید. تعداد ۵۰۰۰ ماشین WTF1 به بازیکنان هدیه داده می‌شود که شما می‌توانید از آنها برای مسابقه استفاده کنید، یا یک کیف پول برای خود بسازید و یک NFT ماشین با توکن‌های REVV بخرید.

بازی ۲۲ Racing Series

بازی ۲۲ Racing Series یکی از پروژه های drive to earn است که یک مسابقه مبتنی بر فیزیک را با استراتژی زمان ترکیب کرده تا بازیکنان، یک مسابقه واقعی را تجربه کنند. در حال حاضر، هنوز تمام ویژگی‌های این بازی در دسترس نیست ولی به زودی، قابلیت‌های خیلی مهمی به آن اضافه می‌شود.

به گفته GOATi، این بازی در قرن ۲۲ اتفاق می‌افتد و در آن مجموعه‌های مسابقه‌ای با منابع فشرده روایت می‌شود. در واقع، ایده این بازی کاملا واقعی است و بازیکنان در حین بازی، یک محیط واقعی را تجربه می‌کنند. مسیرهای مسابقه‌ای بازی ۲۲ Racing در مناطق قطب جنوب و فلوریدا اتفاق می‌افتد.

از قوانین این بازی، جمع آوری برخی منابع در داخل بازی است. یعنی، بازیکنان در طول مسابقه منابعی را جمع آوری می‌کنند که با کمک آنها می‌توانند تجهیزات خود از جمله ماشین مسابقه خود را ارتقا دهند. در بازی ۲۲ Racing چندین حالت مسابقه وجود دارد که حالت استاندارد آن تایم لپ (Time Lap Race) است. ولی شما می‌توانید مسابقه را بر روی تنظیمات مسابقات حذفی یا زمان آزمایشی قرار دهید. البته، یک حالت دیگر نیز به زودی به بازی اضافه می‌شود که در آن ۱۰۰ بازیکن در مقابل یکدیگر مسابقه می‌دهند تا بهترین و سریع‌ترین راننده در بازی مشخص شود.

بازی 22 Racing

همان‌طور که اشاره کردیم، این بازی هنوز به طور کامل آماده برای اجرا نیست. به زودی توکن بومی آن راه اندازی می‌شود تا بازیکنان در ازای کسب امتیاز در بازی، توکن‌های مخصوصی را دریافت کنند. بازی ۲۲ Racing به زودی به یکی از پروژه های drive to earn تبدیل می‌شود.

بازی F1 Delta Time

بازی F1 Delta Time یکی دیگر از پروژه های drive to earn است که در حال حاضر، فعالیتی ندارد. این بازی برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد و به یکی از اولین بازی‌های دارای مجوز NFT تبدیل شد. ولی بعد از گذشت مدتی، در ۱۵ مارس ۲۰۲۲، Animoca Brands تعطیلی این بازی را اعلام کرد.

این بازی بر اساس ارز دیجیتال اتریوم بود که بازیکنان امکان تبدیل آن به توکن بومی REVV Animoca را داشتند. با در دست داشتن این توکن‌های بومی، بازیکنان امکان معامله NFT را به دست می‌آوردند. NFTهای این بازی، ماشین‌ها، رانندگان و تمام ابزارهای مورد نیاز در یک بازی مسابقه ماشین سواری بود. در واقع، بازی F1 Delta Time توانست چهره جدیدی از کسب درآمد از شرکت در بازی‌ها را به مردم نشان دهد. همچنین، این بازی سبب شد تا در سال ۲۰۱۹، فروش NFT به شدت بالا رود.

دلیل تعطیلی بازی F1 Delta Time، لغو مجوز رسمی آن بود. این موضوع برای هر بازی‌ای، شکست بسیار بزرگی به حساب می‌آید. در سال ۲۰۲۲ نیز این بازی به طور رسمی مجوز NFT خود را از دست داد و به اجبار فعالیت خود را متوقف کرد.

بازی F1 Delta Time

کسب درآمد با بازیهای رایگان

پروژه‌های مختلفی برای کسب درآمد به صورت دارایی‌های دیجیتال وجود دارد که برخی از آنها رایگان و برخی دیگر پولی هستند. به عنوان مثال، برای شروع بازی در برخی از بازی‌های کریپتویی، باید توکن‌های خاصی در کیف پول خود داشته باشید یا باید با دارایی‌های دیجیتال خود، زمین بازی یا یک کاراکتر خریداری کنید. ولی برخی دیگر به این شکل نیستند. پس از نصب بازی، به صورت رایگان می‌توانید بازی کنید و حتی به کسب درآمد برسید. کسب درآمد در بازی‌های کریپتویی به شکل‌های مختلفی است. برخی از آنها، NFT به شما می‌دهند و برخی دیگر، پاداش شما را به صورت ارز دیجیتال پرداخت می‌کنند. به هر حال، برای شروع، باید تمامی این پروژه های drive to earn را بشناسید.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۲.۳ / ۵. مجموع آرا: ۶

نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا