اخبار آلت کوین ها

کاردانو توکن جدید خود را معرفی کرد

توکن بومی شبکه Midnight، داست (Dust) نام دارد

ساید چین میدنایت (Midnight)، زنجیره‌ای ضامن حفظ حریم خصوصی و متصل به شبکه کاردانو است که پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۳ تکمیل شود. توکن بومی این شبکه جدید داست (Dust) نام دارد.

به گزارش والکس و به نقل از forkast، شبکه میدنایت، زنجیره‌ای جانبی (Side chain) متصل به کاردانو خواهد بود و از قراردادهای هوشمند متکی به اثبات بی‌نیاز به دانش (zk proof) استفاده خواهد کرد. این گونه طرفین تراکنش می‌توانند بدون نیاز به افشای اطلاعاتی که منجر به شناسایی شود، تراکنش را تکمیل نمایند.

چارلز هاسکینسون، مدیر ارشد اجرایی کاردانو می‌گوید که این بلاکچین حریم خصوصی کاربران را حفظ خواهد کرد. در صورت صدور مجوز دسترسی، قانون‌گذاران می‌توانند به اطلاعات تراکنش‌ها دسترسی داشته باشند.

این بلاکچین از شبکه‌هایی همچون زی‌کش و مونرو الهام گرفته شده است اما از زبان برنامه‌نویسی پذیرفته شده‌تری استفاده خواهد نمود تا توسعه‌دهندگان بیشتری را به اکوسیستم خود جذب کند. همچنین نام توکن این زنجیره جانبی Dust خواهد بود که برای استفاده از سرویس‌های این شبکه به کار گرفته خواهد شد.

میدنایت هنوز در حال توسعه است و پیش‌بینی می‌شود که تکمیل آن تا سال ۲۰۲۳ به طول انجامد. اخبار تکمیلی روند توسعه نیز به مرور منتشر خواهد شد.

پیش‌تر خبر ایجاد نخستین استیبل کوین اختصاصی شبکه کاردانو توسط شرکت Emurgo، یکی از حامیان اصلی کاردانو، منتشر شده بود.

(۲ امتیاز) - ۴.۵/۵
منبع
forkast
علاقه‌مند به ساختارهای غیرمتمرکز، دیفای و آزادی مالی
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس