اخبار آلت کوین هااخبار بیت کوین

بررسی وضعیت قیمت بیت کوین و آلت کوین‌های برتر؛ ۴ مهر ۱۴۰۲

قدرت‌افزایی شاخص دلار آمریکا ممکن است در کوتاه‌مدت بیت‌ کوین و همچنین آلت کوین‌ها را تحت فشار قرار دهد.

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، عملکرد ضعیف بیت‌ کوین در تاریخ ۲۴ سپتامبر نشان می‌دهد که خرس‌ها هنوز هم بازار را تحت کنترل خود دارند. فروشندگان تلاش می‌کنند تا قیمت را به زیر ۲۶ هزار دلار انتقال دهند، اما گاوها احتمالاً با تمام قوا از این سطح دفاع خواهد کرد. خریداران در تلاش‌اند تا برای اولین بار از سال ۲۰۱۶ کلوز مثبتی را برای بیت‌ کوین در ماه سپتامبر رقم بزنند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، احساسات معامله‌گران را به شکل ویژه‌ای تقویت خواهد کرد، چرا که ماه اکتبر معمولاً به سود خریداران بوده است. بر اساس داده‌های ارائه شده توسط CoinGlass، بیت‌ کوین تنها دوبار آن هم در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ کلوز ماهانه منفی برای اکتبر داشته است. با این حال، چنانچه مشکلات اقتصاد کلان به قوت خود باقی بمانند، گاوهای بیت‌ کوین مسیر سختی را در حفظ مومنتوم قیمت در پیش خواهند داشت.

نمای کلی بازار

ریسک دیگری که ریکاوری ارزهای دیجیتال را تهدید می‌کند ممکن است از سوی دلار سبز (دلار آمریکا) نشات گرفته باشد که به مدت ۱۰ هفته متوالی افزایش یافته است و این طولانی‌ترین دوره رشد آن از سال ۲۰۱۴ به حساب می‌آید. شاخص دلار آمریکا (DXY) یک تقاطع طلایی هم شکل داده، که احتمالاً نشان‌دهنده روند صعودی ادامه‌دار آن در کوتاه‌مدت است.

آیا دلار آمریکا روند سوددهی خود را دنبال می‌کند یا یک اصلاح کوتاه‌مدت برای آن در پیش است؟ آیا گاوهای بیت‌ کوین می‌توانند در آخرین هفته ماه سپتامبر در برابر فشار خرس‌ها مقاومت کنند؟ برای پیدا کردن پاسخ‌ این سوالات، به تجزیه و تحلیل نمودارها می‌پردازیم.

تحلیل شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 از خط روند نزولی خود به شدت کاهش یافته و در تاریخ ۱۵ سپتامبر به زیر میانگین‌های متحرک رسیده است. این امر باعث شروع یک حرکت نزولی شده که قیمت را به حمایت حیاتی خود در سطح ۴۳۲۵ می‌رساند.

نمودار روزانه S&P 500
نمودار روزانه S&P 500

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) به نرخ ۴۴۲۲ در مسیر رو به پایین خود قرار دارد و شاخص قدرت نسبی (RSI) به نزدیکی نواحی اشباع فروش رسیده، که نشان‌دهنده برتری خرس‌هاست. اگر قیمت در زیر سطح ۴۳۲۵ تثبیت شود، این شاخص یک الگوی سر و شانه‌ (H&S) نزولی را تکمیل خواهد کرد. هدف این آرایش منفی رساندن قیمت به سطح ۴۰۴۳ است.

اگر گاوها می‌خواهند از سقوط قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت S&P 500 را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. این امر ممکن است خریدهای بیشتری را از سوی معامله‌گران جذب کند و در ادامه گاوها سعی خواهند داشت تا قیمت را به بالای خط روند نزولی هدایت کنند. اگر در انجام این کار موفق باشد، این شاخص شانس خوبی را برای تست مجدد سقف محلی خود در سطح ۴۶۰۷ خواهد داشت.

تحلیل شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا در تاریخ ۲۰ سپتامبر با برخورد به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به نرخ ۱۰۴/۸۵ به سمت بالا بازگشت و این امر نشان می‌دهد که احساسات معامله‌گران همچنان مثبت باقی مانده و آنها در کف‌ها خرید می‌کنند.

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا
نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا

حرکت رو به بالا احتمالاً به مانع مستحکم سطح ۱۰۶ برخورد خواهد کرد. این یک سطح کلیدی محسوب می‌شود که در کوتاه‌مدت باید به آن توجه داشته باشیم. اگر قیمت از این مقاومت به سمت پایین ریجکت شود اما از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به بالا بازگردد، احتمالاً شانس قیمت برای یک رالی به بالای ۱۰۶ افزایش خواهد یافت. مقاومت بعدی در حرکت صعودی در سطح ۱۰۸ قرار دارد.

فروشندگان برای تضعیف شتاب گاوها باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. این شاخص سپس ممکن است به سطح ۱۰۴/۴۰ و در ادامه به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) به نرخ ۱۰۳/۳۵ برسد.

تحلیل قیمت بیت‌ کوین

عدم قطعیت معامله‌گران درباره الگوی کندلی روزهای ۲۲ و ۲۳ سپتامبر با حرکت نزولی قیمت در تاریخ ۲۴ سپتامبر پایان یافت. چنین چیزی نشان می‌دهد که خرس‌ها برتری خود در بازار را برای بار دیگری اعلام کرده‌اند.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

فروشندگان تلاش خواهند کرد تا با کاهش قیمت به حمایت قدرتمند بیت کوین در سطح ۲۴،۸۰۰، موقعیت خود را در بازار تقویت کنند. این نیز یک سطح مهم محسوب می‌شود که در کوتاه‌مدت باید آن را مورد توجه قرار دهیم، چرا که انتظار می‌رود گاوها با تمام توان خود به محافظت از آن بپردازند. اگر حمایت ۲۴،۸۰۰ دلار شکسته شود، جفت ارز BTC/USDT ممکن است یک حرکت نزولی را به سمت ۲۰ هزار دلار آغاز کند.

زمان برای گاوها به سرعت سپری می‌شود. اگر آنها می‌خواهند که یک ریکاوری معنادار را آغاز کنند، باید قیمت را به بالا هدایت کرده و در سطوح بالاتر از میانگین‌های متحرک نگه دارند. این کار درهایی را برای تست مجدد مقاومت سربار در سطح ۲۸،۱۴۳ دلار باز خواهد کرد.

تحلیل قیمت اتریوم

قیمت اتریوم به تدریج به سمت سطح حیاتی ۱۵۳۱ دلار کاهش پیدا می‌کند، که نشان‌دهنده عدم حمایت و خرید از سوی گاوهاست.

نمودار روزانه اتریوم
نمودار روزانه اتریوم

اگرچه میانگین‌های متحرک به سمت پایین شیب گرفته‌اند که این یک عامل مثبت به نفع فروشندگان است، اما به نظر می‌رسد که RSI یک واگرایی صعودی را تشکیل خواهد داد. این امر نشان می‌دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد و احتمال افزایش قیمت به ۱۵۳۱ دلار بیش از پیش می‌شود.

اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به نرخ ۱۶۱۶ دلار هدایت کنند، نشان‌دهنده پرایس اکشن رنج اتریوم بین ۱۵۳۱ دلار و ۱۷۴۶ دلار برای چند روز دیگر خواهد بود. این دیدگاه در صورتی که فروشندگان جفت ارز ETH/USDT را به سمت پایین هدایت و در زیر سطح ۱۵۳۱ دلار تثبیت کنند، اعتبار خود را از دست خواهد داد. در این صورت، این جفت ارز ممکن است به ۱۳۶۸ دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت BNB

بایننس کوین طی چند روز گذشته بین ۲۲۰ دلار و ۲۰۳ دلار سویینگ داشته است. در یک محدوده معاملاتی، معامله‌گران به طور کلی نزدیک به حمایت خرید می‌کنند و در نزدیکی مقاومت دارایی‌های خود را می‌فروشند.

نمودار روزانه بایننس کوین
نمودار روزانه بایننس کوین

هر دوی میانگین‌های متحرک به سمت پایین شیب گرفته‌اند، که نشان‌دهنده برتری خرس‌ها در بازار است، اما اندیکاتور RSI برای تشکیل یک واگرایی صعودی تلاش می‌کند. این امر نشان می‌دهد که مومنتوم نزولی ممکن است تضعیف شود. خریداران احتمالاً با تمام توان خود از سطح ۲۰۳ دلار دفاع خواهند کرد.

اگر قیمت از سطح کنونی به سمت اهداف بالاتر خود حرکت و یا با برخود به سطح ۲۰۳ دلار جهشی را تجربه کند، بیانگر آن خواهد بود که عملکرد رنج بایننس کوین ممکن است برای مدت زمان بیشتری ادامه داشته باشد. فروشندگان برای اینکه اهرم قدرت را به دست بگیرند نیاز دارند تا قیمت را به زیر حمایت حیاتی سطح ۲۰۳ دلار کاهش دهند. جفت ارز BNB/USDT در این صورت ممکن است به ۱۸۳ دلار هم سقوط کند.

تحلیل قیمت ریپل

ریپل پس از سپری کردن مدت کوتاهی در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به نرخ ۰/۵۰ دلار، در تاریخ ۲۴ سپتامبر به زیر این سطح سقوط کرد. این امر نشان می‌دهد که خرس‌ها دست بالا را در بازار دارند.

نمودار روزانه ریپل
نمودار روزانه ریپل

قیمت ریپل در ادامه ممکن است به خط روند صعودی خود سقوط کند، که انتظار می‌رود به عنوان یک حمایت قوی ظاهر شود. اگر قیمت از این خط روند به سمت بالا ریجکت شود، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آنها در انجام این کار موفق باشند، نشانه‌دهنده افزایش فشار خرید در سطوح پایین‌تر خواهد بود. این جفت ارز ممکن است سپس حرکتی را به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به نرخ ۰/۵۳ دلار داشته باشد.

از سوی دیگر، اگر خط روند صعودی استقامت لازم را نداشته باشد، قیمت ریپل می‌تواند ابتدا به ۰/۴۶ دلار سقوط کند و سپس به حمایت قدرتمند ۰/۴۱ دلار برسد. انتظار می‌رود این سطح فشار خرید زیاد را از سوی گاوها جذب کند.

تحلیل قیمت کاردانو

کاردانو در تاریخ ۲۵ سپتامبر به حمایت بحرانی خود در سطح ۰/۲۴ دلار سقوط کرد، که نشان می‌دهد خرس‌ها همچنان فشار خود را حفظ کرده‌اند.

نمودار روزانه کاردانو
نمودار روزانه کاردانو

برتری جزئی گاوها در شرایط کنونی تشکیل یک واگرایی صعودی در RSI است. گاوها باید به سرعت جفت ارز ADA/USDT را به بالای خط روند نزولی ببرند تا خطر سقوط قیمت به زیر سطح ۰/۲۴ دلار کاهش پیدا کند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، مثلث نزولی اعتبار خود را از دست خواهد داد و این امر ممکن است قیمت را به ۰/۲۹ دلار افزایش دهد.

در عوض، اگر خرس‌ها قیمت ADA را به زیر ۰/۲۴ دلار انتقال دهند، آرایش نزولی قیمت تکمیل خواهد شد. چنین چیزی می‌تواند منجر به یک حرکت نزولی به سمت ۰/۲۲ دلار و سپس به هدف الگو یعنی ۰/۱۹ دلار شود.

تحلیل قیمت دوج‌ کوین

دوج‌ کوین در محدوده باریکی بین ۰/۰۶ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حول این سطح قیمتی گیر کرده است. به طور معمول، فشردگی نوسانات با افزایش آن دنبال می‌شود، اما در این حالت پیش‌بینی جهت شکست دشوار است.

نمودار روزانه دوج کوین
نمودار روزانه دوج کوین

اگر قیمت از سطوح کنونی به سمت بالا حرکت کند، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا مانع سربار در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را از پیش رو بردارند. اگر موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز DOGE/USDT ممکن است به ۰/۰۷ دلار برسد و سپس شتاب خود به سمت ۰/۰۸ دلار را افزایش دهد. انتظار می‌رود خرس‌ها در نزدیکی این سطح دارایی‌های خود را به فروش برسانند.

از سوی دیگر، اگر قیمت با شکست رو به پایین سطح ۰/۰۶ دلار از این محدوده خارج شود، بیانگر این است که خرس‌ها کنترل بازار را در دست گرفته‌اند. قیمت DOGE در این حالت می‌تواند به حمایت مهم بعدی خود در سطح ۰/۰۵۵ دلار کاهش پیدا کند.

تحلیل قیمت تون کوین

تون کوین در تاریخ ۲۰ سپتامبر به شدت از مقاومت سربار سطح ۲/۵۹ دلار ریجکت شد و به سمت پایین حرکت کرد. این اتفاق نشان می‌دهد که گاوها سود خود را از بازار خارج می‌کنند.

نمودار روزانه تون کوین
نمودار روزانه تون کوین

اولین حمایت در روند نزولی در قالب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به نرخ ۲/۱۱ دلار خود را نشان می‌دهد. اگر قیمت با قدرت از این سطح بازگردد، بدان معنا خواهد بود که احساسات معامله‌گران همچنان مثبت باقی مانده و آنها در کف‌ها خرید می‌کنند. گاوها سپس دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را به سطح ۲/۵۹ دلار برسانند.

و اما در سمت دیگر این فرضیه، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان می‌دهد که گاوها کم کم برتری خود را از دست می‌دهند. جفت ارز TON/USDT ابتدا ممکن است به سطح روانی ۲ دلار و سپس به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به نرخ ۱/۷۲ دلار کاهش یابد. یک اصلاح عمیق‌تر ممکن است آغاز بخش بعدی حرکت صعودی را با تأخیر مواجه کند.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا طی چند روز گذشته با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود به نرخ ۱۹/۵۳ دلار درگیر بوده که نشان‌دهنده نبرد سختی بین گاوها و خرس‌هاست.

نمودار روزانه سولانا
نمودار روزانه سولانا

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تقریباً افقی شده و RSI اندکی زیر ناحیه میانی قرار دارد و این به معنای تعادل بین عرضه و تقاضاست. در سمت بالا، گاوها باید قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به نرخ ۲۰/۸۰ دلار انتقال دهند تا از آغاز یک ریکاوری به سطح ۲۲/۳۰ دلار مطمئن شویم.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح کنونی به پایین بازگردد، نشان می‌دهد که خرس‌ها دوباره سکان هدایت را به دست گرفته‌اند. جفت ارز SOL/USDT ممکن است در ادامه حمایت مهم ۱۷/۳۳ دلاری خود را مجدداً تست کند. اگر این سطح شکسته شود، این جفت ارز می‌تواند به ۱۴ دلار هم سقوط کند.

این مطلب براساس منابع رسانه‌ای و دیدگاه کارشناسان بازار نوشته شده و به منزله مشاوره‌ی مالی نیست. والکس هیچگونه تصمیم مالی مبتنی بر این محتوا را تایید نمی‌کند. لازم است پیش از هر سرمایه‌گذاری، تحقیقات کامل انجام دهید و از مشاوران مالی متخصص و مورد اعتماد کمک بگیرید.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۳ / ۵. مجموع آرا: ۲

منبع
cointelegraph
علاقمند به بلاک چین و رمزنگاری - معامله‌گر بازارهای مالی
نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا