اخبار ارزهای دیجیتال

هفته‌ای سرنوشت‌ساز پیش روی بازار ارزهای دیجیتال؛ چه اخبار مهمی در راه است؟

از نشست فدرال رزرو برای تصمیم‌گیری درباره نرخ بهره تا انتشار داده‌های بیکاری و مسکن، این هفته شاهد رویدادهای مالی و اخبار اقتصادی مهمی خواهیم بود که هر یک به سهم خود می‌توانند در جهت دهی به بازار رمزارزها نقش مهمی را ایفا کنند.

به گزارش والکس و به نقل از beincrypto، رکود یا صعود؟ مساله این است! مهم‌ترین هفته در سپتامبر فرا رسیده و همه فعالان بازار ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران منتظر اخبار اقتصادی مهم در روزهای آینده هستند. از سه شنبه ۱۹ سپتامبر برابر با ۲۸ شهریور شروع می‌کنیم، روزی که داده‌های مربوط به بخش مسکن در ایالات متحده منتشر خواهد شد. این اطلاعات چشم‌اندازی از اوضاع مسکن با توجه به مشکلات تورمی و نرخ بهره در این حوزه را مشخص می‌کند اما بعید است که تاثیر قابل توجهی روی بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد. 

news-financial-events-impact-crypto-market
افزایش نرخ بهره فدرال رزرو

روز بعد، چهارشنبه ۲۰ سپتامبر برابر با ۲۹ شهریور حوالی ساعت ۲۱ به وقت تهران مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اتفاق اقتصادی هفته رخ خواهد داد. جایی که فدرال رزرو در نشست خود بر سر این موضوع تصمیم‌گیری می‌کند که آیا با توجه به وضعیت تورمی موجود لازم است یک بار دیگر نرخ بهره افزایش پیدا کند یا خیر؟ ما قبلا در بخش اخبار والکس به این موضوع پرداختیم که کارشناسان معتقدند رکود، اقتصاد آمریکا را بیشتر از قبل تهدید می‌کند و ادامه سیاست‌های انقباضی می‌تواند اثرات مخربی را در پی داشته باشد به همین دلیل برخی از اعضای بانک مرکزی آمریکا نسبت به ادامه سیاست‌ها پولی فعلی دچار شک و تردید هستند. این مساله در کنار سایر عوامل باعث شده است تا پیش‌بینی اکثریت فعالان اقتصادی این باشد که نرخ بهره در نشست پیش روی فدرال رزرو در روز چهارشنبه افزایش نخواهد یافت اما هنوز هیچ قطعیتی درباره این موضوع وجود ندارد. 

نشریه اقتصاد کلان The Kobeissi Letter ضمن پرداختن به نشست آتی بانک مرکزی آمریکا به این نکته قابل توجه اشاره می‌کند که این هفته می‌توانیم از روی لحن، تصمیم و سخنرانی اعضای فدرال رزرو وضعیت را برای ماه‌های باقی مانده تا پایان سال بهتر پیش‌بینی کنیم زیرا تصمیم جلسه آینده، رویکرد جلسات بعدی را تا حدودی شفاف‌تر خواهد کرد. به همین دلیل سرمایه‌گذاران باید بسیار مراقب نوسانات احتمالی باشند. 

مقامات بانک مرکزی آمریکا قبلا تاکید کرده بودند که برای رسیدن به سطح ۲ درصدی تورم که هدف نهایی این بانک است، سیاست‌های پولی خود را با جدیت دنبال می‌کنند. اما با این وجود پیش‌بینی‌ها از کاهش تورم و همچنین خطر رکود باعث شده تا بسیاری به جلسه روز چهارشنبه بسیار امیدوار باشند. 

در روزهای گذشته انتشار شاخص CPI تاثیر چندانی روی بازار رمزارزها نداشت اما خانوارهای آمریکایی از شاخص قیمت مصرف کننده راضی نیستند. برای کنترل تورم، نرخ بهره مدام در حال افزایش است و مردم امیدوارند که تا پایان سال اوضاع اقتصادی بهتر شود.

news-financial-events-impact-crypto-market
نمودار پرداخت سود شخصی

پنجشنبه ۲۱ سپتامبر برابر با ۳۰ شهریور باید منتظر انتشار داده‌هایی برای ادعاهای بیکاری و شاخص‌های مرتبط باشیم که البته انتظار نمی‌رود هیچ کدام بر بازارها تاثیر بگذارند.

در روزهای آینده باید مراقب این اخبار اقتصادی مهم باشیم. اما این پایان حساس بودن ماه سپتامبر نیست. در هفته بعد و با نزدیک شدن به تاریخ ۳۰ سپتامبر باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا کنگره ایالات متحده بودجه سال آینده این کشور را تصویب می‌کند یا دولت آمریکا رسما تعطیل می‌شود! با ما در بخش اخبار والکس همراه باشید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازها: ۲.۸ / ۵. مجموع امتیازها: ۱۲

منبع
beincrypto
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس