اخبار آلت کوین ها

تتر سقف قیمت خود را شکست؛ احتمال اصلاح تا چه قیمتی وجود دارد؟

سقف جدید قیمت تتر، کاربران حوزه رمزارز را نگران‌تر کرده است

با شکسته شدن سقف قیمتی دلار نسبت به ریال، ارز تتر به قیمت  ۳۶ هزار ۶۷۵ تومان رسید و رکورد تاریخی خود نسبت به تومان را شکست.

به گزارش والکس، بررسی‌ها در بازار ارز حاکی از آن است که در پی تنش میان دو کشور ایران و آمریکا، همچنین فشارها و تحریم‌های سیاسی جدید علیه ایران، قیمت دلار و به دنبال آن ارز تتر، رکورد قیمتی جدیدی را ثبت کرده است. 

این روند صعودی، نخستین موج افزایش قیمت دلار در سال جاری نیست و قیمت ارز به نسبت تومان، برای چندمین بار ماه‌های اخیر، شیب تندی را بر روی نمودار ترسیم می‌کند.

خرید تتر برای کاربران کریپتوکارنسی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها جهت خرید و فروش رمزارز در صرافی‌های خارجی و حفظ ارزش دارایی است. تتر مبنای اصلی معاملات بین‌المللی کاربران ایرانی با صرافی‌های خارجی است و با افزایش قیمت این استیبل کوین، موج جدیدی از نگرانی میان کاربران رمزارزها دیده می‌شود. 

برای تبدیل قیمت تتر به تومان می‌توانید از ماشین حساب ارزهای دیجیتال والکس استفاده و قیمت تتر را به صورت لحظه‌ای بر حسب تومان بررسی کنید.

باید دید سیاست‌های پولی و ارزی کشور به چه مسیری حرکت خواهد کرد و آیا دولت برنامه‌ای برای مهار قیمت دلار در روزهای آتی خواهد داشت یا خیر. همچنین باید منتظر ماند و دید که این‌بار قیمت دلار و به دنبال آن قیمت تتر در چه سطحی آرام می‌گیرد.

تجربه نشان داده که با هر موج افزایشی در دلار و در پی آن تتر، باید منتظر اصلاح قیمت و تثبیت مقطعی آن در یک سطح قیمتی بود. احتمال می‌رود که این بار هم شاهد ریزش قیمت تا سطوح پایین‌تر و نوسان رنج آن برای مدتی در یک سطح ثابت باشیم.

به نظر شما قیمت تتر تا چه سطحی اصلاح را تجربه می‌کند؟ آیا منتظر به ثبت رسیدن سقف تازه‌ای برای تتر تا پایان سال هستید؟

(۱ امتیاز) - ۵/۵

کارشناسی ادبیات انگلیسی من را به دنیای ترجمه و خلق محتوا در حوزه بلاک چین و کریپتوکارنسی کشاند.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس