اخبار آلت کوین هامنتخب سردبیر

اطلاعیه والکس در خصوص تغییرات جهانی توکن گالا اسمارت چین (مطابق اطلاعیه جهانی pNetwork)

اطلاعیه اول

پیرامون حواشی ایجاد شده در ارتباط با توکن گالا، تیم pNetwork شنبه پنج نوامبر برابر با ۱۴ آبان بیانیه‌ای را شامل تصمیمات خود منتشر کرد. (لینک)

پس از آنکه شایعات و اخباری مبنی بر هک گالا بر بستر اسمارت چین فراگیر شد، تیم توکن گالا در توییتر خود ناراحتی خود را از این اتفاق ابراز و هرگونه هک این شبکه را رد کرد. هرچند اتفاقات اخیر باعث شد توکن pGALA (توکن گالا بر روی اسمارت چین) نسبت یک به یک خود با توکن اتریومی را از دست داده‌است.

به نظر می‌رسد ماجرا از سوم نوامبر(۱۲ آبان) شروع شده‌باشد، در این زمان تیم pNetwork متوجه یک مشکل امنیتی در قرارداد هوشمند این توکن بر بستر اسمارت چین شد اما به جای اعلام عمومی، موضوع را به طور خصوصی، تنها با دو صرافی بین‌المللی در میان گذاشت.

موضوع زمانی داغ شد که صرافی بایننس پس از آنکه یکی از کاربران توانست به ارزش دو میلیارد دلار توکن‌ pGALA ایجاد کند، اعلام کرد که توکن pGALA را از فهرست ارزهای معاملاتی خود خارج می‌کند، این اتفاق منجر به کاهش شدید قیمت گالا در هر دو شبکه بایننس و اتریوم شد.

کاهش ارزش توکن گالا در بازار جهانی

بسیاری از کاربران فکر می‌کردند این اتفاق نشانه‌ای از هک باشد اما تیم pNetwork در یک توییت اعلام کرد که این تیم در راستای محافظت از کاربران در برابر حمله‌ی خارجی ناشی از این باگ امنیتی با ایجاد ۲۸.۴ میلیارد توکن pGALA، خود استخر نقدینگی گالا پنکیک سوآپ را خالی کرده تا از سرمایه‌ی کاربران محافظت کند. در صورتی که این مقدار را تبدیل به ارز BNB کرده است. همچنین این تیم اعلام کرد تمام توکن‌های بر بستر اتریوم در امنیت هستند.

تصمیم این تیم تا به این لحظه ایجاد توکن جدیدی است که به طور مجدد بتواند به ارزش یک به یک با GALA برگردد و این توکن‌ها به آدرس‌هایی که پیش از وقوع هک موجودی داشتند تعلق خواهد گرفت. همچنین pNetwork تصمیم دارد  برای کاربرانی که پس از این مشکل امنیتی مالک گالا بر بستر اسمارت چین شده‌اند، ایردراپ BNB را انجام دهد به این ترتیب به ازای هر توکن گالا بر بستر اسمارت چین، ۰.۰۰۰۰۰۱۰۹ رمزارز BNB (معادل ۱۳۰ ریال در شرایط قیمتی فعلی) ایردراپ خواهد شد.

لذا در راستای اقدامات جهانی pNetwork، لطفا به نکات زیر دقت کنید:

بازار گالا فعلی (گالا بر بستر اسمارت چین) در والکس فردا دوشنبه مورخ ۱۶ آبان، رأس ساعت ۱۰ صبح بسته خواهد شد و نام این بازار با Pgala old تغییر خواهد یافت. پس از بسته شدن بازار صرفاً امکان برداشت این توکن برای دارندگان تا ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه همان روز یعنی دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱، وجود خواهد داشت و پس از آن برداشت بر روی شبکه اسمارت چین ممکن نخواهد بود.

اسنپ‌ شات‌های زمانی والکس:

 اسنپ‌شات یک: ساعت ۲۳:۱۵ روز پنجشنبه ۱۲ آبان (زمان وقوع اتفاق)

 اسنپ‌شات دو: ساعت ۱۰ روز دوشنبه ۱۶ آبان (زمان توقف بازار پی گالای قدیم در والکس)

 اسنپ‌شات سه: ساعت ۱۱:۳۰ روز دوشنبه ۱۶ آبان

وضعیت یک

بر اساس تصمیم و اطلاعیه‌ی pNetwork کاربرانی که پیش از به وجود آمدن مشکل امنیتی مالک این توکن بوده‌اند،  صاحب توکن پی گالای جدید خواهند شد. در صورتی‌که موجودی فعلی شما کمتر از موجودی در اسنپ‌شات اول باشد، به اندازه موجودی در اسنپ‌شات سوم رمزارز پی گالای جدید دریافت خواهید کرد و اگر موجودی فعلی شما بیشتر باشد به اندازه موجودی در اسنپ شات اول پی گالای جدید دریافت خواهید کرد.

وضعیت دو

با کاربرانی که موجودی گالا بر بستر اسمارت چین آنها مربوط به پس از وقوع مشکل امنیتی باشد، در صورت وقوع ایردراپ، به ازای هر گالا به اندازه ۰.۰۰۰۰۰۱۰۹ رمزارز BNB (معادل ایردراپ شبکه) یا معادل ریالی آن تسویه خواهد شد.

توجه داشته‌باشید:

  • بر اساس اعلام  تیم pNetwork پی‌گالای قدیم (گالای بر بستر اسمارت چین) فاقد اعتبار خواهد شد و طبق اطلاعیه و اخطار قبلی مسئولیت خرید برعهده کاربر است.
  • تمامی تصمیمات بر اساس تصمیمات تیم pNetwork بوده و مطابق آن اقدامات صورت می‌گیرد و بنابراین ممکن است با توجه به تصمیمات این تیم در آینده این اقدامات تغییر کند.

* اطلاعیه دوم

این اطلاعیه‌ پیرو اطلاعیه‌ی قبلی و براساس اعلام تیم pNetwork در خصوص اختصاص پی گالای جدید به کاربرانی که شرایط ذکر شده را دارند منتشر می‌شود.

در ابتدا وضعیت یک را بررسی می‌کنیم، این وضعیت شامل کسانی می‌شود که در اسنپ‌شات اول قرار می‌گیرند. کسانی که پیش از ساعت ۲۳:۱۵ روز پنجشنبه ۱۲ آبان دارای موجودی پی گالا (گالا بر بستر اسمارت چین) بودند و موجودی خود را تا اسنپ‌شات سوم، ساعت ۱۱:۳۰ روز دوشنبه ۱۶ آبان حفظ کرده‌باشند، پی‌گالای جدید به آنها تعلق خواهد گرفت. توجه داشته‌باشید اگر در این فاصله، یعنی بین اسنپ شات اول، پنجشنبه ۱۲ آبان و اسنپ شات سوم دوشنبه ۱۶ آبان موجودی حساب کم شده‌باشد میزان اختصاص پی گالای جدید بر اساس حداقل موجودی حساب خواهد بود و کاربران معادل حداقل موجودی، پی گالای جدید دریافت می‌کنند. ما نیز در والکس بر همین اساس عمل و میزان موجودی اختصاص یافته را محاسبه خواهیم کرد. لازم به ذکر است جهت حفظ ارزش دارایی کاربران به جای پی گالای جدید گالا بر بستر اتریوم (اتریومی) که مطمئن‌تر و پایدارتر است را به کیف پول واجدین شرایط در تاریخ ۲۳آبان‌ماه واریز خواهیم کرد.

واجدین شرایط “وضعیت یک” جهت اطلاع از میزان گالای تعلق گرفته، می‌توانند کیف پول گالای اتریومی خود را بررسی کنند.

وضعیت دوم مربوط به کسانی است که بین اسنپ‌شات یک، ساعت ۲۳:۱۵ روز پنجشنبه ۱۲ آبان و اسنپ شات سوم ساعت ۱۱:۳۰ روز دوشنبه ۱۶ آبان اقدام به خرید گالا کرده‌اند؛ بر اساس اعلامیه‌ی ‌پیشین تیم pNetwork این افراد قرار بود براساس ایردراپی BNB دریافت کنند، اما هنوز این تیم اطلاعاتی درباره‌ی این موضوع اعلام نکرده‌است. به محض اعلام جزئیات اختصاص BNB مطابق دستور العمل pNetwork والکس نیز این توکن را به کاربران واجد شرایط خواهد داد.

والکس را دنبال کنید تا از آخرین تغییرات و اقدامات مطلع شوید.

(۹ امتیاز) - ۳.۶/۵
سال‌ها پیش بیل گیتس گفت: «محتوا پادشاه است» ما هم بر این باوریم که محتوای حرفه‌ای و کار درست، چراغ راه مخاطب است. تیم محتوای والکس در تلاش است با ارائه محتوای به‌روز به شما در مسیر سرمایه‌گذاری و معامله‌گری کمک کند.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
420 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
اصغرابراهیمی
اصغرابراهیمی
21 روز قبل

تکلیف ارز ada رو که بدون ممو واریز کردم تو حساب والکس کی حل میشه الان ۱۸ماهه هی میگین ۲ماهه دیگه حل میشه ۲ ماه شد ۴ماه. ۴ماه شد ۶ماه و..‌‌. اینکه تو حساب شماست!!! ادای ۲.۵دلار میخواستم بفروشم کمتر ۴۰سنت شده.‌‌‌..

ر رواقی
ر رواقی
20 روز قبل

سلام و عرض ادب
اصغر عزیز لطفا این مساله را با پشتیبانی صرافی در میان بگذارید. توجه داشته باشید که تراکنشهای اشتباه همیشه قابل بازگشت نیستند. خصوصاً تراکنش اشتباه به مقصد کیف پول صرافی ها. استفاده از ممو یا تگ هنگام تراکنش برخی رمزارزها ضروری است. به دلیل اینکه کیف پول برخی رمزارز به صورت اشتراکی است و تنها شناسه ای که مشخص میکند شما چه مقدار دارایی دارید، همان تگ یا ممو است. از این رو عدم وارد کردن آن نیاز به انجام حسابرسی دقیق از سوی صرافی مقصد دارد. (چیزی که بسیاری از صرافی ها از انجام آن اجتناب کرده و یا حق الزحمه ای در ازای آن از کاربر دریافت میکنند).
امیدواریم هرچه سریعتر این مشکل شما رفع گردد.

سپاس از همراهی شما

مصطفی افشاری
مصطفی افشاری
2 ماه قبل

زمان خرید من ارز گالا ۸۰۰ تومن بود زیاد مشکلی نبود حتی از پشتیبانی سوال پرسیدم گفتند مشکلی نیست قیمت افت داشته و برمیگرده ۲۸ساعت بعد تازه والکس نوشت با احتیاط خرید و فروش کنید موقعیکه من خرید کردم هیچ اتفاقی نیفتاده بود چرا همه رو با هم قاطی میکنید شما به من گالا دادید الان پی گالا توی کیف پولمه این که نشد صرافی

ر رواقی
ر رواقی
2 ماه قبل

سلام
وقت شما به خیر
بله مصطفی عزیز، گالا تا قبل از وقوع باگ امنیتی شبکه اسمارت چین، در تمام صرافی‌ها با همین نام معامله می‌شد. توجه داشته باشید که تغییر نام توکن مساله ای نیست که از سوی یک صرافی اتخاذ شود. بلکه تصمیمگیری آن بر عهده، تیم پروژه مربوطه است. در حال حاضر تمامی توکنهای این پروژه که در شبکه اسمارت چین هستند، در تمام صرافی های جهان با نام Pgala معامله می‌شوند.
سپاس از همراهی شما

علی محمد رضایی
علی محمد رضایی
2 ماه قبل

سلام
لطفاً خواهشاً عاجزانه
لطف بفرمایید کل آدرسهایی که یک توکن یا ارزی بر بستر شبکه های مختلف داره را مثل سایر صرافی های معتبر همچون بایننس ووو.. در صرافی ولکس قرار بدهید و واریز و برداشت کوین ها را به انتخاب کاربران بگذارید
نه مثل ارز گالا که فقط بر بستر bsc بود و پس از مشکل ایجاد شده نمی‌توانستم حد اقل برای فروش یا اربیتراژ به صرافی های فعال این ارز انتقال بدم.

ر رواقی
ر رواقی
2 ماه قبل

سلام و عرض ادب محمد عزیز
توجه داشته باشید که این امکان از مدتها قبل در صرافی والکس بوده و شما هنگام واریز و برداشت هر توکنی، قادر به انتخاب شبکه (از بین شبکه های پشتیبانی شده در والکس) هستید و می‌توانید بستر موردنظر خود را انتخاب کنید. در خصوص توکن گالا (پی گالا)، باید خدمتتان عرض کنیم که والکس فقط از بستر bep20 برای این عرض پشتیبانی میکرد و در آن تاریخ امکان ارسال آن در سایر شبکه ها وجود نداشت.

سپاس از همراهی شما

میلاد9235
میلاد9235
2 ماه قبل

سلام
ببخشید آخرش تکلیف این ارز گالایی که ما خریدیم و تبدیل به پی گالای بی ارزش شده چی میشه؟ تکلیف سرمایه مردم چی میشه؟
همش پاس میدید به پی نتورک
پی تنورک هم که تو آخرین توییتش گفته که این پی گالاهاتون دیگه ارزشی نداره و نادیده بگیرید تو پرتفویتون
الان والکس میخواد چیکار کنه؟
ممنون میشم ی جواب قانع کننده بدید

ر رواقی
ر رواقی
2 ماه قبل
پاسخ به  میلاد9235

سلام و عرض ادب
دوست گرامی همانطور که مستحضرید و بارها اعلام کردیم، والکس در خصوص مشکل پیش آمده برای توکن گالا (اسمارت چین)، کاملا مطابق با اقدامات و تصمیمات پی نتورک پیش می‌رود.

منصور
منصور
3 ماه قبل

سلام آقای رواقی چرا پیام منو نزاشتین ، حرف حق تلخه ، امیدوارم به گوش مدیرتون رسانده باشین، شمام مقصرین

ناصری 4929
ناصری 4929
2 ماه قبل
پاسخ به  منصور

متاسفانه اینجا هم حرف حق به مزاجشان سازگار نیست

مجتبی
مجتبی
3 ماه قبل

درود آقای رواقی آیا کسی دیگر پاسخگو نیست شما از بس تکراری جواب بیخود به ماد دادید خسته شدیم اگر امکان داره والکس یک نفر دیگه را جای شما معرفی کند شاید ما بهتر راهنمایی شویم

ر رواقی
ر رواقی
3 ماه قبل
پاسخ به  مجتبی

سلام و عرض ادب
دوست گرامی متاسفانه مشکل پیش آمده برای گالا خارج از کنترل والکس است، ضمن اینکه محتوای ۹۰ درصد پیامها تکراری و عموما یک سوال واحد بارها پرسیده میشود. متاسفیم از اینکه احساس میکنید پاسخ ها کافی نیست؛ اما توجه داشته باشید بحران پیش آمده برای گالا به صورت جهانی و خارج از تصمیمات والکس است. از طرفی ما نمیخواهیم مساله ای را مطرح کنیم که در آینده نقض یا خلاف آن انجام شود. کاملا شرایط شما و هولدرهای متضرر شده گالا را درک میکنیم و صمیمانه آرزو میکنیم این مساله به نحو احسن از سوی PNetwork و مدیریت و خاتمه یابد.

سپاس از همراهی شما

Mohammad
Mohammad
3 ماه قبل

باسلام خدمت مسئولین محترم ولکس اگه پی نتورک جبران خسارت نکنه شما هیچ وظیفه ای درقبال کسانیکه درعرض یک روز پولشون با خریدگالا صفرشده ندارید !!! ؟؟ این درحالیست که گالا داره بصورت جهانی معامله میشه!!!!

ر رواقی
ر رواقی
3 ماه قبل
پاسخ به  Mohammad

سلام
وقت شما به خیر
محمد عزیز در حال حاضر گالا فقط در شبکه اتریوم قابل معامله است و معاملات گالای شبکه اسمارت چین به صورت جهانی متوقف شده است.

سپاس از همراهی شما

دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس