اخبار ارزهای دیجیتال

گزارش هفتگی رمزارزها- 99/01/9

[title name=”Kraken” title=”1. صرافی کراکن (Kraken) پیش‌بینی می‌کند که انتقال ثروت در نهایت منجر به صعود قیمت بیت کوین تا 350 هزار دلار در سال 2045 می‌شود” size=”2″ type=””]

اکنون که میلنیال‌ها (افرادی که متولد سال‌های 1980-1994 هستند) و جنریشن ایکس (افراد متولد مابین سال‌های 1965-1979) به سمت خانه ماندن و رویکرد فاصله‌گیری اجتماعی روی آورده‌اند، علاوه بر این که می‌خواهند جان خود را نجات دهند، به این فکر می‌کنند که وارث 70 تریلیون دلار در ایالات متحده‌ی امریکا هستند.

گروه تحقیقاتی صرافی رمزارز منصوب به کراکن اینتلیجنس (Kraken Intelligence)، طی گزارشی اعلام کرد که:

بیت کوین هایی که هر روز بیشتر از قبل خریداری می‌شوند، نشان دهنده این است که چطور این انتقال ثروت منجر به رشد صعودی ارزش بیت‌ کوین در آینده خواهد شد.

بر اساس این گزارش، اگر میلنیال‌های امریکا، فقط 5% از کل میراثی که به آن‌ها می‌رسد را به بیت کوین تبدیل کنند، قیمت آن را تا آخر سال 2044 به بیشتر از 350 هزار دلار می‌رسانند.

کراکن در توییتی نوشت:

طبق تحقیقات و پیش‌بینی‌های انجام شده‌ی ما، طی 10 سال آینده، انتقال ثروت 70% از 70 تریلیون ارثی که به افراد می‌رسد، اتفاق خواهد افتاد.

با اینکه بیت‌ کوین محبوبیت زیادی را به دست آورده است، اما افراد سالمندی مثل وارن بافت (Warren Buffet) که از نسل‌های قدیمی به حساب می‌آیند، هنوز به رمزارزها ایمان نیاورده‌اند و روش سنتی سرمایه‌گذاری را در پیش گرفته‌اند.

در حال حاضر، نسل بیبی بومرها (افراد متولد مابین سال‌های 1946-1964)، تقریباً حدود 57% از کل ثروت موجود در ایالات متحد امریکا را از آن خود کرده‌اند که در دو سال آینده حدود 50 تریلیون دلار از آن به وارثان آن‌ها که نسل جوان امروز هستند، می‌رسد. این توزیع ثروت به عنوان «عظیم‌ترین انتقال ثروت» یاد می‌شود.

اگر وارث‌ها فقط 1 درصد از این عدد را در بیت‌ کوین سرمایه‌گذاری کنند، قیمت آن تا 70 هزار دلار در سال 2044 خواهد رسید. این اعداد مربوط به سرمایه‌گذارانی است که فقط در امریکا ساکن‌اند و بقیه‌ی کشورها در نظر گرفته نشده است. اعداد حقیقی می‌تواند بیش از پیش‌بینی‌های انجام شده‌ باشد.

منبع

[title name=”hash” title=”2. افت نرخ هش بیت‌ کوین تا حدود 45% تا پایان بحران سال 2020″ size=”2″ type=””]

نرخ هش شبکه بیت‌ کوین (BTC)، نسبت به بالاترین میزانی که در سال 2020 داشته است، تقریباً 45% افت کرده است.

نرخ هش بیت‌ کوین در تاریخ 1 مارس 2020 از 136.2 کوین تیلیون هش بر ثانیه (EH/s) به 75.7 EH/s در روز 26 مارس سال 2020 رسیده است. این اطلاعات بر اساس دیتای دریافتی از سایت Blockchain.com است.

این در حالی است که Coin.dance هم معتقد است که نرخ هش افت زیادی داشته است اما نه با این شدت. طبق گزارش‌های این وبسایت، بالاترین نرخ هش در سال 2020، روز 5 مارس اتفاق افتاده که 150 EH/s بود، اما امروز این مقدار به 105.6 EH/s کاهش یافته است.

هش ریت

نرخ هش یک رمزارز به پارامتری گفته می‌شود که اندازه‌ی محاسباتی که در یک ثانیه در آن شبکه صورت می‌گیرد را مشخص می‌کند.

زمانی که نرخ هش بالا می‌رود به این معنی است که ماینرها برای اعتبارسنجی بلاک‌های جدید رقابت بزرگی در پیش گرفته‌اند. همچنین این به معنی این است که میزان منابع مورد نیاز برای ایمن ساختن شبکه و جلوگیری از حمله 51% نیز به مراتب بیشتر می‌شود.

طبق گزارشی که در تاریخ 25 مارس در کوین‌تلگراف ارائه شد، اولین باری که نرخ هش دچار سختی شد و در سال 2020 افت کرد، تاریخ 25 فوریه امسال بود که قیمت بیت‌ کوین نزدیک به 9900 دلار بود و دقیقاً سه روز بعد به 8800 دلار سقوط کرد و در 14 مارس قیمت آن تقریباً به 4800 دلار نیز رسید.

این ارتباط بین نرخ هش، قیمت بیت‌ کوین و سختی آن، ترندی را تولید کرد که تحلیل‌گران از آن به نام «چرخه کاپیتولاسیون ماینرها» یاد می‌کنند.

این تئوری بیانگر آن است که مادامی که قیمت بیت‌ کوین بالا می‌رود و استخراج کردن (ماینینگ) سودآور است، هم نرخ هش و هم سختی آن رشد صعودی خواهند داشت.

بر اساس اطلاعات سایت btc.com، سختی شبکه بیت‌ کوین طی 14 روز آینده تا 16% دیگر افت خواهد کرد.

منبع

[title name=”blockchain” title=”3. حضور بلاکچین در رقابت‌های شطرنج دنیا و پایان دادن به تقلب در شطرنج!” size=”2″ type=””]

تورنمنت شطرنج سال 2020، که قرار بود در روسیه برگزار شود، به علت شیوع کروناویروس به تعویق افتاده بود. اما دفتر برنامه‌ریزی مسابقات بین‌المللی شطرنج به بلاکچین روی آورد تا به برگزاری این ورزش سرعت ببخشد.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف، فدراسیون جهانی شطرنج به آن‌ها گفته است که قصد داشتند بازی‌ها را به صورت آنلاین با استفاده از فناوری بلاکچین برقرار کنند.

مدیرعامل فدراسیون جهانی شطرنج، مدیر دفتر برنامه‌ریزی مسابقات و شریک بازرگانی فدراسیون بین‌المللی شطرنج، ایلیا مرنزون (Ilya Merenzon)، به کوین‌تلگراف گفت:

برخلاف دیگر ورزش‌ها، شطرنج می‌تواند چه به صورت آفلاین و چه آنلاین با هیجان یکسان برگزار شود. این همان چیزی است که این ورزش‌ را از بقیه‌ی ورزش‌ها مجزا می‌کند. به علت غیبت ورزش‌های اصلی دیگر در رقابت‌ها، این‌ بار کاندیدای مسابقات شطرنج با پوشش مطبوعاتی بی‌سابقه‌ای روبرو شدند.

 

هنوز هم در بازی شطرنج تقلب به وفور دیده می‌شود. این تقلب‌ها شیوه‌های گوناگونی دارند. مرنزون بر این باور است که بلاکچین می‌تواند جلوی این رفتارهای غیر ورزشی را بگیرد:

ما در حال کار کردن روی یک موتور ضدتقلبی هستیم که با هر حرکت شطرنج، چیزی نزدیک به یکصد دیتا را ثبت خواهد کرد. مواردی از قبیل زمان انجام آن، بیومتریک‌های بازیکنان و ارزیابی موتورهای شطرنج و غیره. قطعاً ذخیره این اطلاعات در یک پایگاه داده غیرمتمرکز نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.

منبع

[title name=”ctypto” title=”4. از هر 4 شرکت تجاری، یک شرکت به نحوی از رمزارزها استفاده می‌کنند” size=”2″ type=””]

گزارشاتی که توسط چندین صرافی و شرکت تحلیل‌گر تجاری انجام شده است، نشان دهنده رشد سود دارایی‌های دیجیتال موسسات است.

این مطالعه از نظرسنجی 86 نفر از مدیران اجرایی در بخش فروش، بخش خرید و دیگر بخش‌ها انجام شد که طی آن به این نتیجه رسیدند که 26% از شرکت‌های تجاری به نحوی از رمزارزها استفاده می‌کنند.

طبق این گزارش، حدود 17% از شرکت‌های تجاری سنتی از دارایی‌های رمزارز استفاده می‌کنند.

از دیگر یافته‌های این گزارش می‌توان به این نکته اشاره کرد که 45% دیگر از شرکت‌های تجاری که هنوز از دارایی‌های دیجیتال استفاده‌ نمی‌کنند، تا 6 ماه آینده به این فکر خواهند افتاد که در شیوه‌ی ذخایرشان باید تجدیدنظر کنند.

علاوه بر آن، 97% از شرکت‌ها تا 2 سال دیگر مشتاق به انجام این کار خواهند شد.

منبع

لیلی امینی

چقدر زیباست: هر آنچه را که قبل از دیگران یاد گرفته‌ای، با تمام وجودت در اختیار آن‌ها قرار دهی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا