اصطلاحاتمقالات ارز دیجیتال

سایت اسکم SCAM چیست؟ مشهورترین سایت‌های اسکم رمزارز را بشناسید تا در دام آنها نیفتید

با گسترش و محبوبیت ارز دیجیتال علاقه افراد به سرمایه‌گذاری و ورود به این بازار از طریق مختلف به‌خصوص صرافی ارز دیجیتال رواج پیدا کرده است. در این میان برخی از افراد سودجو با استفاده از روش‌های مختلف از افراد مبتدی و ناآگاه کلاهبرداری کنند. یکی از روش‌های رایج کلاهبرداری در دنیای اینترنت از طریق رمزارزها، سایت اسکم (scam) است. شاید پیش از این که با عنوان Scam آشنا بشوید، عباراتی همچون «فیشینگ» یا «کلاهبرداری‌های اینترنتی» به گوشتان خورده است.

سایت‌های اسکم هر روز پیچیده‌تر می‌شوند و از آن جایی که پیگیری قانونی علیه کلاهبرداری در زمینه رمزارزها دشوار است، شناخت سایت‌های اسکم بسیار حائز اهمیت است. برای این که در مورد این موضوع بسیار خطرناک، اطلاعات کافی کسب کنید و با رعایت نکاتی مهم، از برخورد با انواع آن دور شوید، این مقاله را تهیه کرده‌ایم. در این مقاله به پاسخ پرسش مهم «اسکم چیست»، معرفی انواع سایت اسکم و روش‌های شناسایی آن‌ها می‌پردازیم.

نحوه عملکرد سایت اسکم

فعالیت سایت اسکم

وبسایت‌های کلاهبردار موسوم به «اسکم» به روش‌های مختلفی فعالیت می‌کنند و با ارائه و انتشار کردن اطلاعات گمراه‌کننده و یا با تحریک کردن کاربران برای ورود به یک لینک، از آنها سوء استفاده می‌کنند. ممکن است که نحوه عملکرد سایت‌های اسکم به چندین نوع مختلف تقسیم شود، اما هدف همه آنها یکی است. هدف و منظور وبسایت‌های کلاهبردار این است که شما و کاربران دیگر را به تسلیم اطلاعات شخصی یا مالی وادار کند.

این وادار کردن ممکن است که در قالب‌های مختلفی ظهور کند؛ گاهی ممکن است که شما از یک پیام بترسید و وارد تله سایت‌های اسکم شوید و گاهی هم ممکن است، احساساتتان برانگیخته شود و تصمیمی احساسی اتخاذ کنید. شاید از خود بپرسید که اسکم یعنی چه؛ به صورت کلی، واژه Scam به معنای کلاهبرداری است.

ممکن است، اکثر کاربران به اشتباه گمان کنند که تشخیص سایت‌های کلاهبردار به راحتی امکان‌پذیر است و آنها به آسانی می‌توانند از پس این نوع وبسایت‌ها بربیایند؛ اما واقعی چیز دیگری است. گاهی ترفندهای وبسایت‌های موسوم به Scam آن‌قدر مهندسی‌شده است که شما زمانی متوجه کلاهبرداری آن خواهید شد که دیگر خیلی دیر است. جالب است بدانید که اکثر سایت‌های Scam با اجرا کردن فرایندی ۳ مرحله‌ای با عنوان «طعمه، سازش و اجرا» به سراغ قربانیان خود می‌روند.

به طور کلی یک وب سایت اسکم می‌تواند، کاربران دنیای اینترنت را از طریق روش‌های بسیاری مثل کانال‎های ارتباطی شبکه‌های اجتماعی هم فریب دهد. ممکن است که در این لحظه و با مطالعه کردن خط قبلی، به فکر فرو بروید که آیا امکان نفوذ این سایت‌ها به شبکه‌های اجتماعی هم وجود دارد؛ پاسخ مثبت است! تصور کنید که شما از طریق کپشن یا متن یک پست اینستاگرام برای خرید یک محصول ترغیب می‌شوید و برای تکمیل خرید، وارد لینک وبسایتی که در بخش بایو (Bio) قرار دارد، می‌شوید؛ غافل از این که این سایت یک Scam است و شما در این لحظه قربانی عجله کردن در تصمیم‌گیری شده‌اید.

فرایند ۳ مرحله‌ای در سایت‌های اسکم

فرایند ۳ مرحله‌ای مرموزی که سایت‌های اسکم با استفاده از آنها به سراغ قربانیان خود می‌روند، شامل موارد زیر است:

  • طعمه: سایت‌های کلاهبردار با پهن کردن دام یا تله خود، در انتظار طعمه می‌نشینند؛ در این مرحله که گام اول از شروع کلاهبرداری و خراب‌کاری است، تمامی ترفندها به کار رفته می‌شود که طعمه از طریق منابع مختلف به سمت سایت جذب شود.
  • سازش: در این مرحله، کاربران دنیای اینترنت ترغیب یا قانع می‌شوند که اطلاعات شخصی یا مالی خود را در اختیار سایت کلاهبردار قرار دهند.
  • اجرا: سایت کلاهبردار در این مرحله، نقشه کثیف خود را اجرایی می‌کند تا عملیات Scam به درستی و با موفقیت صورت بپذیرد.

نفوذ سایت‌های Scam از طریق SEO

شاید برای شما جالب باشد که بدانید، وبسایت‌های کلاهبردار ممکن است با استفاده از روش‌های بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو یا همان SEO به طعمه‌های خود دسترسی داشته باشند. برای مثال، این سایت‌ها با دستکاری SEO و روش‌های مرتبط با آن در نتایج اولیه موتورهای جست‌وجو مثل گوگل قرار می‌گیرند تا کاربران را برای ورود به محیط خود ترغیب کنند.

برای مثال، اگر شما به دنبال خرید لپ‌تاپ باشید و کلیدواژه آن را در گوگل سرچ کنید، ممکن است بدون لحظه‌ای درنگ و چک کردن آدرس سایت و دیگر نشانه‌ها وارد اولین یا چندین لینک شوید؛ همین اتفاق ممکن است شروع ماجراهای ناگوار توسط سایت‌های Scam تلقی شود.

انواع سایت‌های اسکم

سایت های کلاهبرداری

سایت‌های Scam یا کلاهبرداری، در انواع گوناگونی مشغول به فعالیت هستند و هر کدام از آن‌ها زمینه فعالیت مخصوص به خود را دارند. در ادامه به برخی از مدل‌های سایت‌های کلاهبردار، زمینه فعالیتی که دارند و نحوه تشخیص سایت های اسکم اشاره می‌کنیم.

وب‌سایت‌های فیشینگ

وب‌سایت‌های فیشینگ از محبوب‌ترین سایت‌های Scam هستند که کلاهبرداران از آن استفاده می‌کنند. در این روش ایمیل یا لینکی برای کاربر فرستاده می‌شود که گویی از طرف ارائه دهنده کیف پول ارز دیجیتال ارسال شده است. از کاربر خواسته می‌شود که اطلاعات کارت و حساب خود را در آن لینک وارد کند. بعد از آن کلاهبرداران اطلاعات کاربر را به دست می‌آورند. سپس به راحتی می‌توانند به کیف پول ارز دیجیتال کاربر دسترسی داشته باشند و آن را خالی کنند.

وبسایت‌های اسکم که می‌خواهند از طریق فیشینگ، کلاهبرداری کنند، معمولاً ایمیل‌ها یا پیام‌های مبنی بر درخواست کمک برای قربانیان ارسال می‌کنند. در این شرایط، زمانی که کاربر یک پیام یا ایمیل مثل کمک فوری به یک شخص که دچار مسائل مالی شده است، طعمه خود را پیدا خواهند کرد. در یک فیشینگ که از سوی مهاجمان اسکم برنامه‌ریزی شده است، اطلاعات مالی و هویتی و همچنین، جزئیات مربوط به حساب کاربری او در دسترس افراد دیگر قرار خواهد گرفت. سایت‌های اسکم در این مواقع برای موفقیت‌آمیز بودن فیشینگ، در قالب سایت‌های قانونی‌ مثل بانک‌ها با ارائه‌دهندگان تسهیلات مالی و اعتباری ظاهر می‌شوند.

وب‌سایت‌های اسکم صرافی

صرافی ارز دیجیتال بستری است که کاربران در آن می‌توانند ارزهای دیجیتال خود مانند بیت کوین، اتریوم و غیره را با کیف پول ارز دیحیتال معامله کنند. صرافی می‌تواند یک سایت باشد که کاربران با باز کردن حساب کاربری در آن به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند.

در سال‌های اخیر صرافی‌های بسیار زیادی شروع به کار کرده‌اند که همه تمام آن‌ها از اعتبار کافی برخوردار نیستند. وب‌سایت‌های اسکم صرافی ممکن است به نظر بیاید که مانند یک صرافی معتبر به کاربران خود خدمت‌رسانی می‌کنند. اما آن‌ها صرفاً به دنبال جلب اعتماد کاربران خود هستند تا بتوانند اطلاعات حیاتی آن‌ها را به دست بیاورند.

حتی ممکن است یک صرافی به کاربران این وعده را بدهد که اگر موجودی خود را افزایش دهند، امتیازهای گوناگونی به آن‌ها تعلق خواهد گرفت. کاربران پس از آن‌که اطلاعات خود را در اختیار صرافی قرار می‌دهند، متوجه می‌شوند که کیف پول آن‌ها توسط صرافی خالی شده است. از همین رو، توصیه می‌شود خرید و فروش ارزهای مختلف به منظور افزایش امنیت دارایی های دیجیتال تنها در صرافی‌های معتبر انجام شود.

وبسایت‌های قرعه‌کشی و جایزه‌دار

بسیاری از سایت‎های اسکم هم در قالب سایت قرعه‌کشی و جایزه‌دار ظاهر می‌شوند که با ترغیب و تشویق کاربران برای شرکت کردن در یک رویداد مالی و احتمال برنده شدن در یک قرعه‌کشی ارزنده، به کلاهبرداری مشغول می‌شوند. این دسته از سایت‌های کلاهبرداری هم دقیقاً مثل روش‌های دیگری که در پیش می‌گیرند، سعی دارند که اطلاعات مالی و هویتی کاربران را مورد سرقت قرار بدهند.

نکته بسیار جالب در مورد این نوع از سایت‌های قرعه‌کشی در اینجاست که ممکن است یک کاربر هیچ‌وقت متوجه ضرری که به او وارد می‌شود، نباشد. به عبارت ساده‌تر، بسیاری از سایت‌های قرعه‌کشی با هدف اسکم، هرگز آن‌قدر قابل پیش‌بینی فعالیت نمی‌کنند که طعمه‌ها فرار کنند. گاهی کلاهبرداری در حد برداشتن وجه بسیار ناچیز از کارت اعتباری کاربران است و گاهی هم ممکن است، تمام اعتبار حساب کاربر به یک‌باره از بین برود. به همین دلیل، بهتر است که هرگز وارد این نوع سایت‌ها نشوید و به هیچ عنوان روی لینک‌های ناشناس که سعی در ترغیب یا تحریک احساساتتان را دارند، کلیک نکنید.

وب‌سایت‌های اسکم کیف پول‌ ارز دیجیتال

علاوه بر صرافی، امکان کلاهبرداری از طریق کیف پول‌ ارز دیجیتال نیز وجود دارد. کلاهبرداران با ایجاد برنامه‌های کیف پول جعلی اقدام به سرقت دارایی کاربران می‌کنند. یکی از اشتباهات رایج افراد مبتدی این است که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال خود، کیف پولی را به صورت تصادفی از طریق اینترنت دانلود می‌کنند. این افراد بعد از آن‌که دارایی خود را به کیف پول انتقال می‌دهند، متوجه می‌شوند که دارایی آن‌ها مورد سرقت قرار گرفته است.

سایت‌های خرید اینترنتی

از جمله کلاهبرداری‌های رایج در این روزها، سایت‌های کلاهبرداری هستند که در قامت فروشگاه‌های اینترنتی به سراغ کاربران می‌روند. خرید از فروشگاه‌های اینترنتی جعلی یا بی‌کیفیت ممکن است که به Scam و از دست دادن اطلاعات هویتی و مالی مختلف منجر شود. این نوع از کلاهبرداری‌ها می‌توانند به خدشه‌دار کردن تجربه کاربران در مواجهه با سایت‌های خرید اینترنتی تبدیل شوند و دنیای بازاریابی دیجیتال را در نگاه کاربران دنیای اینترنت به یک مکان ناامن تبدیل کنند.

نحوه شناسایی ‌سایت‌های اسکم

حریک احساسات ترفند سایت‌های اسکم

هر چند وجود سایت‌های اسکم یک تهدید جدی برای کاربران است، اما تشخیص سایت اسکم از سایت معتبر غیر ممکن نیست. توجه به نکات زیر می‌تواند در تشخیص سایت‌های اسکم به شما کمک کند.

۱. به آدرس سایت توجه کنید

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های یک سایت معتبر این است که آدرس آن با https شروع شده باشد. اگر به آدرس سایت‌های Scam دقت کنید، آدرس آن‌ها با http شروع می‌شود. یکی از روش‌های شناسایی این که سایت از پروتکل https پیروی می‌کند یا خیر، این است که باید روی نوار آدرس مرورگر یک علامت قفل مشاهده کنید. در صورتی که علامت قفل وجود داشته باشد، نشان دهنده این است که ارتباط ایمن است و احتمال کلاهبرداری سایت ضعیف است.

۲. به دامنه و میزبانی سایت دقت کنید

اغلب سایت‌های اسکم با هدف فعالیت کوتاه مدت راه‌اندازی می‌شوند. به همین دلیل تمایلی به صرف هزینه‌های زیاد ندارند. به همین دلیل در اغلب موارد از اسکریپت‌، دامنه و هاستینگ رایگان استفاده می‌کنند. این در حالی است که سایت‌های معتبر که در زمینه رمزارزها خدمات ارائه می‌دهند، برای داشتن زیر ساخت‌های مناسب هزینه‌هایی را متقبل می‌شوند.

۳. به طراحی سایت توجه ویژه داشته باشید

آیا طراحی سایت به گونه‌ای است که شما از یک وب‌سایت معتبر انتظار دارید؟ تصاویر با کیفیت و وضوح پایین یا طرح‌های عجیب‌ و غریب از جمله نشانه‌هایی هستند که می‌توانید از طریق آن‌ها یک سایت اسکم را شناسایی کنید.

۴. متن‌های منتشر شده در سایت را به دقت بررسی کنید

به اشتباهات املایی، استفاده از کلمات مبهم، اشتباهات دستوری آشکار و استفاده نادرست از کلمات جمع و مفرد توجه داشته باشید. بسیاری از سایت‌های Scam به این موارد توجه ندارند و شما می‌توانید از این طریق آن‌ها را شناسایی کنید.

۵. به صفحه تماس با ما مراجعه کنید

علاوه بر مواردی که به آن‌ها اشاره شد، یک وب‌سایت تجاری حرفه‌ای و مناسب، باید دارای صفحات اساسی، چون تماس با ما، درباره ما و غیره باشد. دقت داشته باشید که یک سایت معتبر، شماره‌هایی را درج کرده است تا کاربر در صورت نیاز به کسب اطلاعات با آن تماس بگیرد. در صورتی که سایت اطلاعات دقیقی مانند شماره تلفن یا آدرس در اختیار شما قرار نمی‌دهد، باید با دقت بیشتری سایت را بررسی کنید.

۶. به پیشنهادات غیرواقعی شک کنید

برای مثال تصور کنید که شما مقداری بیت کوین خریداری کرده‌اید. یک سایت به شما پیشنهاد می‌دهد که با باز کردن حساب کاربری و وارد کردن اطلاعات، مقدار بیت کوین شما را دو برابر خواهد کرد. به نظر شما این پیشنهاد می‌تواند منطقی باشد؟ قطعاً این‌چنین نیست و در این شرایط شما باید به اعتبار وب‌سایت شک کنید.

۷. به دنبال نظر کاربران باشید

از جمله مهم‌ترین ابزار راستی‌آزمایی یک سایت اسکم، این است که بتوانید در بین قابلیت‌های آن به دنبال جعبه نظرات کاربران باشید. اگر به بخشی از سایت دسترسی پیدا کردید که نظرات مختلف کاربران در آن درج شده است، می‌توان مطمئن شد که این سایت، برای کلاهبرداری طراحی نشده است. چنانچه چنین ابزار مهمی مثل نظرات یا کامنت کاربران در سایت وجود نداشت، باید به عملکرد آن شک کرد.

۹. قوانین سایت را مطالعه کنید

یک سایت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال باید دارای قوانین صریح و شفاف باشد که در دسترس تمام کاربران قرار بگیرد. در صورتی که قوانین و مقررات استفاده از خدمات سایت به صورت پنهانی یا مبهم باشد، این احتمال وجود دارد که سایت Scam است. بنابراین بهتر است قبل از هرگونه واریز وجه یا باز کردن حساب کاربری بررسی‌های بیشتری انجام شود.

۱۰. به زبان احساسی پیام‌هایی که دریافت می‌کنید، دقت کنید

گاهی اوقات ممکن است پیامی از سمت یک سایت دریافت ‌کنید که باعث برانگیخته شدن احساسات شما شود. اگر این احساس باعث افزایش اضطراب، ترس و بدبینی شما می‌شود، بهتر است نسبت به آن با احتیاط بیشتر عمل کنید. دقت داشته باشید که اکثر کلاهبردارها از طریق تحریک احساسات، کاربران خود را فریب می‌دهند.

برای مثال اگر در یک سایت، با عبارات یا جمله‌های احساسی مثل «برای کمک کردن به کودکان فقیر و گرسنه، روی این لینک کلیک کنید» روبه‌رو شوید، به یاد داشته باشید که نمی‌توان به هر لینکی اعتماد کرد. به همین دلیل لازم است که پیش از اقدامی و هر کلیک کردنی، از منبع آن سایت و عواقبی که ممکن است به آن دچار شوید، سر در بیاورید. گاهی هم ممکن است که کلاهبرداران و سایت‌های Scam از در دیگری وارد شوند و با ترساندن کاربران مثل ارائه جمله: «اگر روی این لینک کلیک نکنید، کامپیوتر یا گوشی موبایل شما هک خواهد شد»، از فرارِ روبه‌جلو آنها سوء استفاده کنند.

۱۱. درگاه‌های پرداخت را مورد بررسی قرار دهید

همان‌طور که در مورد سایت‌های کلاهبردار که در قالب فروشگاه‌های اینترنتی قلابی و جعلی به سراغ کاربران می‌روند، اشاره کردیم، باید درگاه‌های پرداخت را کاملاً چک کنید. مهم‌ترین راه کلاهبرداری و سوء استفاده برای یک سایت اسکم این است که بتواند با تکیه بر یک درگاه پرداخت ناامن و کنترل‌نشده، تمامی اطلاعات مربوط به کارت اعتباری یا حساب بانکی کاربران را مورد سرقت و سوء استفاده قرار دهد. با این حال، اصلی‌ترین ترفند افراد سودجو در مورد این موضوع، این است که بتوانند، توهم قابل اعتماد بودن را در کاربر یا قربانی به وجود بیاورند تا او را برای ورود به سیستم Scam آماده کنند.

۱۲. جست‎وجو در اینترنت

اگر هنوز هم نمی‌دانید که چگونه باید در مورد صحت‌وسقم یک سایت یا فروشگاه اینترنتی، اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنید، بهتر است که یک جست‌وجوی اساسی در فضای اینترنت انجام دهید. با جست‌وجو کردن اسم سایت یا مجموعه مورد نظر در فضای موتورهای جست‌وجو مثل گوگل، می‌توانید تجربیات دیگران یا نقدهایی که در مورد آنها نوشته شده است را مورد بررسی قرار دهید.

اگر دیگر کاربران از یک سایت یا فروشگاه اینترنتی، تجربه بدی را به همراه داشته باشند، حتماً در مورد آنها می‌نویسند و گپ می‌زنند. برای مثال، اگر به دنبال سایت‌هایی مثل Feefp، Trustpilot یا Sitejabbar باشید، می‌توانید پیش از ورود به آنها با استفاده از خدماتشان، در مورد عملکرد و اعتبارشان کمی جست‌وجو کنید؛ در این نوع جست‌وجوها حتماً با نتایجی روبه‌رو خواهید شد که می‌توان از آنها به عنوان عملیات اعتبارسنجی یاد کرد.

آیا سایت Cryptofree اسکم است؟

بررسی سایت کریپتو فری

زمانی که شما کریپتوفری (Cryptofree) را در گوگل سرچ می‌کنید، نتایج عجیبی را مشاهده خواهید کرد. این سایت به‌گونه‌ای معرفی شده است که گویا افراد می‌توانند از طریق آن به صورت رایگان بیت کوین دریافت کنند. اما تابه‌حال به راستی چند نفر موفق به چنین کاری شده‌اند؟

دامنه مربوط به این وب‌سایت در اواخر سال ۲۰۱۹ به مدت یک سال خریداری شد و در کشور پاناما که معروف به پول‌شویی است، به ثبت رسید. همچنین هویت صاحبان آن مشخص نیست و راه ارتباطی نیز وجود ندارد. ما به شما توصیه می‌کنیم قبل از باز کردن حساب کاربری در هر سایت، ابتدا در مورد آن به اندازه کافی تحقیق کنید و پس از اطمینان، اطلاعات خود را وارد کنید.

سایت‌‌های اسکم مشهور رمزارزها

تا به امروز موارد بسیار زیادی کلاهبرداری از طریق سایت‌‌های Scam در جهان به ثبت رسیده‌ است. یکی از معروف‌ترین آن‌ها پروژه BitKRX بود. در سال ۲۰۱۷ در ماه دسامبر، جامعه بیت کوین و مقامات کره جنوبی متوجه شدند که یک صرافی تحت نام BitKRX در حال کلاهبرداری است.

اساس کار این سایت Scam به گونه‌ای بود که توانست خود را در بازار بورس به عنوان یک شعبه از KRX جا بزند. دقت داشته باشید که KRX یک بستر بزرگ و معتبر تجاری به شمار می‌آید که میلیون‌ها کاربر از آن استفاده می‌کنند. این سایت اسکم با استفاده از اعتبار این مجموعه، توانست میلیون‌ها کاربر را به دام بیندازد.

بیت کانکت (Bitconnect) و وان کوین (OneCoin) از دیگر نمونه‌های سایت‌‌های Scam هستند. مالکان دروغین این سایت‌ها پس از جلب اعتماد کاربران و سرقت دارایی آن‌ها، ناپدید شدند.

همیشه هوشیار باشید!

متاسفانه برخی از افراد سودجو از روش‌های مختلف همواره به دنبال کلاهبرداری هستند. با گسترش روز افزون علاقه مردم به رمزارزها، این حوزه به یکی از بسترهای مهم برای کلاهبرداری تبدیل شده است. مخصوصاً به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، در زمینه ارزهای دیجیتال نیز کاربران ایرانی با مشکلات بیشتری همراه هستند.

اغلب صرافی‌های خارجی اگر از ایرانی بودن کاربر اطمینان حاصل کنند، حساب او را مسدود خواهند کرد و امکان از بین رفتن دارایی وجود دارد. بهترین گزینه برای کاربران ایرانی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، استفاده از صرافی داخلی است. والکس با هدف حفظ دارایی کاربران ایرانی خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال را با بهترین شرایط فراهم کرده است. شما می‌توانید خرید و فروش ارز دیجیتال را در بستری آسان، امن و حرفه‌ای با والکس تجربه کنید.

(۴ امتیاز) - ۴.۵/۵
منبع
kaspersky
من رزا آذروند یک مهندس کامپیوتر نویسنده هستم و کریپتوکارنسی حوزه مورد علاقه من است. با تولید محتوا در والکس قصد دارم تا اطلاعات خود را در این زمینه با شما در میان بگذارم.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
35 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
عمادالدین شی
عمادالدین شی
27 روز قبل

من و‌ چهار نفر از دوستان ، فریب richace.vip را خوردیم و چن هزار دلار تحت عنوان بازاریابی ، از ما تیغ زدند
آنان فیلم هایی از کارهای خیریه شان در پاکستان نشان دادند و اینگونه اعتبار خریدند

وحید افتخاری
وحید افتخاری
1 ماه قبل

سلام من از طریق بروزر کوین بیس والت در استخر ماینینگ به نام maslaex.com با راهنمایی یک زن چینی ۶۸۰۰۰ دلار واریز کردم و برای برداشت کردن به بهانه های مختلف درخواست واریز بیشتر دارند به علت آنکه اکانت کوین بیس در ایران خدمات نمی‌دهد امکان اعتراض به کوین بیس هم ندارم اطلاع رسانی کنید که دیگران هم به این دام نیافتند

رامین رواقی
رامین رواقی
1 ماه قبل

سلام و وقت به خیر
بسیار ممنونیم از اینکه تجربه خود را با ما و سایر کاربران درمیان گذاشتید.

جuyvb
جuyvb
25 روز قبل

۶۸هزار دلار!!! یا حسین اینهمه پول رو چجوری راحت دادی بره😑 یکی بمن گفت ۵۰دلار بزن ماهی پنج درصد سود بدم نریختم .

سالار
سالار
1 ماه قبل

سلام .حدود۱۰۰۰دلارسرمایه گذاری درصرافی ای سی کریپتوبصورت استیک سهم کاردانو درکیف پول صرافی بمدت۷۲۰روز به قول دریافت سود۴%درماه وتاوقتی ۱۶۰%سوددریافت کردم دیگه سودی بمن تعلق نمیگیره تا اتمام قرارداد.البته به رشد سهم کاردانوپول منو قرارهست بپردازند.البته رفرال هم پرداخت میکنه ..وتا این ۳ماه هنوزدریافتی سودم اقدامی نکردم .ولی درکیف پول اندازه مقدارسودم به هر روزمتفاوت رسد میکنم..البته خیلی اسرار به بیشترکردن سرمایه بمن هست واحتمال ۱۰۰۰۰هست که اضاف کنم.لطفا اگر احتمال کلاهبرداری هست حتما بگیدممنون

رامین رواقی
رامین رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  سالار

سلام
وقت شما به خیر
استیکینگ در پلتفرم‌ها و صرافی های متمرکز با ریسک‌های مختص خود همراه است. مثلا در صورتی که هرگونه مشکلی برای صرافی رخ دهد و یا فعالیت آن متوقف شود، منافع کاربران هم به خطر میوفتد. بنابراین ما توصیه میکنیم برا شروع هرگز از مبالغ بالا و سرمایه سنگین استفاده نکنید.

سپاس از همراهی شما

علیرضا سبیانی
علیرضا سبیانی
1 ماه قبل

با سلام من در شرکت *** سرمایه گذاری کرده ام و با وعده های پشتیبان سرمایه ام هر زور بیشتر کردم ولی اصلا اجازه برداشت ۱ دلار هم نمیده، باید چکار کنم و تکلیفچیه؟ ممنون

رامین رواقی
رامین رواقی
1 ماه قبل

سلام
وقت شما به خیر
انجام تحقیقات لازم و بررسی پیشینه یک شرکت، از الزامات قبل از هر سرمایه گذاری است. ضمن اینکه ما به دلیل مشکلات پیش آمده بابت تحریمها، سرمایه گذاری در پلتفرم‌های خارجی را به هیچ وجه توصیه نمیکنیم.
ما بابت مشکل پیش آمده برای شما عمیقا متاسفیم. لطفا این مساله را با پشتیبانی شرکت مربوطه در میان بگذارید و دلیل عدم برداشت را جویا شوید.

سپاس از همراهی شما

دکتر فوکر
دکتر فوکر
1 ماه قبل

با سلام مطالب خیلی خوبی بود :) 
دوستان دقت کنید که بدون استعلام و مدرک به هیچ سایت برنامه و پروژه ای اعتماد نکنید در حوزه ارزهای دیجیتال ۸۰ % سایت ها اسکم و کلاهبرداری هستند …
پس دقت کنید که در کجا سرمایه گذاری می کنید …
با تشکر از سایت خوبتون 

رامین رواقی
رامین رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  دکتر فوکر

سلام
وقت به خیر
سپاسگذاریم از همراهی شما کاربر عزیز و اینکه توصیه خود را در خصوص پلتفرم‌های اسکم حوزه کریپتو با ما در میان گذاشتید.

ali gh
ali gh
2 ماه قبل

سلام وفت تون بخیر
میخواستم بدونم در مورد سایت ************* که کار سرمایه گذاری و ماین ابری ارز دیجیتال انجام میدهند اطلاعاتی دارید?
معتبر هستند و چرداختی داشتند یا اسکم هستند?
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

رامین رواقی
رامین رواقی
2 ماه قبل
پاسخ به  ali gh

سلام
وقت شما به خیر
با تعدد شرکت‌های مختلف سرمایه‌گذار کریپتو و فعالیت سایت‌های کلاهبرداری زیاد در سال‌های اخیر که برای کاربران ایرانی هم مشکلاتی را ایجاد کرده‌اند، ما از ذکر نام شرکت به خصوصی برای سرمایه گذاری، خرید یا فروش رمزارزها معذوریم. شما به عنوان شخص سرمایه‌گذار همیشه بایدجوانب و ریسک موجود برای سرمایه‌گذاری در یک شرکت خارجی را به دقت بسنجید و در پایان بر اساس یافته های خود تصمیم‌گیری کنید.

سپاس از همراهی شما

رضا
رضا
2 ماه قبل

سایتی به اسم پاساری کاپیتال pasari capital.com که سود ۱۵درصد برای ۵ روز میده ، برای شروع سود میدهد بعد از گذشت یکماه پول شما را به بهانه این که به حساب شما دستبرد زده شده مسدود میکنه و از شما درخواست ۱۵۰۰دلار میکنه ، تا حساب شما را بازگشایی کنه

دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس