اخبار بیت کوین

روند بیت کوین با وجود اصلاح مقطعی همچنان صعودی است

قیمت بیت کوین به اوج ۱۷۴۰۰ دلاری رسید و حمایت مناسبی در بالای ۱۷ هزار دلار دارد

افزایش قیمت بیت کوین طی روز گذشته، ۱۰ دی ماه ادامه یافت و این رمزارز تا سطح ۱۷۴۰۰ دلار معامله شد. بیت کوین در حال حاضر در حال تثبیت و تصحیح سود است، اما حمایت خوبی از آن در ناحیه ۱۷۰۰۰ دلاری وجود دارد.

به گزارش والکس و به نقل از NewsBTC، بیت کوین توانست که قیمت خود را بالای محدوده ۱۶۸۰۰ دلاری حفظ نماید. بیت کوین پس از تشکیل کندل بالای سطح ۱۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته، روند افزایش قیمت خود را سرعت بخشید.

قیمت بیت کوین بالاتر رفت و از ۱۷۲۵۹ دلار گذشت. پیش از آن که فروشندگان دست بالا را بگیرند، این ارز حتی به قیمت ۱۷۳۹۱ دلار نیز رسید. پس از آن، قیمت کمی اصلاح شد و به زیر ۱۷۲۵۰ دلار رسید. قیمت بیت کوین در حال حاضر در نزدیکی سطح ۵۰ درصدی اندیکاتور فیبوناچی بازگشتی (رسم شده بین کف ۱۶۹۱۱ تا قله ۱۷۳۹۱ دلار) است.

افزون بر این، خط روندی صعودی با حمایتی در نزدیکی ۱۶۸۸۰ دلار در نمودار یک ساعته بیت کوین در حال شکل‌گیری است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که در صورت تداوم بازار گاوی، مقاومت‌های بر سر راه قیمت به ترتیب در محدوده‌های ۱۷۲۸۰ و ۱۷۴۰۰ دلاری قرار دارند. در صورت گذر از این دو قیمت و تشکیل کندل بالای سطح روانی ۱۷۵۰۰ دلار، هدف ۱۸۰۰۰ دلاری نیز ممکن است خارج از دسترس نباشد.

در سوی مقابل اگر قیمت بیت کوین نتواند از ۱۷۳۰۰ دلار به راحتی بگذرد، اصلاح قیمت می‌تواند ادامه یابد. سطح حمایت نخست در سمت نزولی نزدیک به ۱۷۱۵۰ دلار است.

حمایت اصلی بعدی در ۱۷۰۸۰ دلار واقع است. این قیمت نزدیک به سطح ۶۱.۸ درصدی فیبوناچی بازگشتی است. حمایت کلیدی تازه‌ای هم‌اکنون در حال شکل‌گیری در ۱۷۰۰۰ دلار و نزدیک به خط روند یاد شده است. شکست این حمایت به معنی نزول مجدد قیمت به ۱۶۵۰۰ دلار و آزمون مجدد این سطح خواهد بود.

اندیکاتور MACD بیت کوین هم‌اکنون در حال کاهش شتاب خود در ناحیه گاوی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

(۴ امتیاز) - ۲.۷/۵
منبع
NewsBTC
علاقه‌مند به ساختارهای غیرمتمرکز، دیفای و آزادی مالی
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس