کیف پول

تبدیل ارز در تراست ولت؛ راهنمای چنج ارز دیجیتال

تراست ولت، یکی از کیف پول‌های آنلاین محبوب برای ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم است. در این کیف پول شما می‌توانید علاوه بر نگهداری ارزهای دیجیتال، کار ترید جفت ارز و تبدیل ارزها به یکدیگر را هم انجام دهید. در این مقاله والکس به بررسی ۳ روش اصلی تبدیل ارز در تراست ولت می‌پردازیم. توصیه می‌کنیم قبل از خواندن این مطلب، مقاله آموزش کیف پول تراست ولت را کامل بخوانید.

انواع روش تبدیل ارز در تراست ولت

در حال حاضر در دو بخش مختلف امکان تبدیل ارز دیجیتال در تراست ولت برای کاربران فراهم شده است:

  • قسمت Swap و Exchange
  • قسمت Dapps

بخش Swap شامل دو بخش مهم SWAP و Exchange  و بخش DApps نیز مرورگر تراست ولت برای جست‌وجوی مهم‌ترین پروژه‌های صرافی غیرمتمرکز است.

نکته: با توسعه تراست ولت، ویژگی‌های جدیدی به این کیف پول افزوده می‌شود. به عنوان مثال برای آشنایی با نحوه سپرده‌گذاری رمزارزها، پیشنهاد می‌کنیم مقاله آموزش استیکینگ ارز دیجیتال در تراست ولت را مطالعه کنید.

استفاده از Swap کیف پول تراست ولت

ما قبلا در مقالۀ صرافی DEX در تراست ولت مفصل به بررسی این بخش از کیف پول تراست ولت پرداخته‌ایم. از آنجایی که احراز هویت در تراست ولت اجباری نیست و معاملات به صورت کاملاً ناشناس انجام می‌شوند، تراست ولت می‌تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که به صرافی‌های متمرکزی مانند بایننس دسترسی ندارند.

به علاوه از آنجایی که لازم نیست کاربر کارمزد انتقال ارز به کیف پول صرافی را بپردازد، بخش دکس تراست ولت گزینه جذابی برای تریدرهای ارز دیجیتال است. هرچند باید این نکته را در نظر داشته باشید که این بخش در حال حاضر فقط از کوین اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB) و توکن‌های بر بستر همین بلاکچین‌ها پشتیبانی می‌کند. بنابراین فقط در این دو بازار می‌توانید در تراست ولت سواپ کنید.

در صورتی که تراست ولت شما به هر نحوی دچار مشکل شده و نیاز به بازیابی مجدد دارد، پیشنهاد می‌کنیم برای این کار مقاله آموزش بازیابی تراست ولت را مطالعه کنید.

تبدیل ارز با استفاده از بخش Swap

۱. برای آشنایی با نحوه سواپ کردن در تراست ولت، گزینه “Swap” را از صفحه اصلی کیف پول خود انتخاب کنید.

تبدیل ارز با استفاده سواپ تراست ولت

۲. از منوی دو بخشی صفحه جدید، روی سواپ کلیک کنید. در اکثر موارد، این گزینه به صورت پیش فرض فعال است.

۳. در بخش You Pay ارز مبدا خود را پیدا کنید و مقداری که قصد تبدیل آن را دارید وارد کنید. ما در اینجا BNB Smart Chain را انتخاب کردیم.

وارد کردن مقدار ارز برای سواپ در تراست ولت

۴. بعد از این کار، بخش You Get برای شما فعال می‌شود. ارزی که قصد خرید آن را دارید، وارد کنید. در این آموزش ما ارز TWT bep20 را انتخاب کردیم.

۵. سپس گزینۀ SWAP را انتخاب کنید.

۶. در صفحۀ Confirm Transaction اطلاعات زیر را مشاهده می‌کنید:

تایید تراکنش سواپ در تراست ولت
  • میزان و نوع ارزی که قصد تبدیل «آن» را دارید.
  • میزان و نوع ارزی که قصد تبدیل «به آن» را دارید.
  • نام کیف پول شما
  • Max Slippage یا همان احتمال لغزش قیمت هنگام معامله
  • Network fee یا همان کارمزد شبکه که از ارز بومی بلاکچین سوآپ یعنی BNB کسر می‌شود. کارمزد تراکنش مدنظر ما حدود ۰.۰۰۱۶ BNB چیزی در  حدود ۰.۴۹ دلار است.

نکته: اگر کارمزد کافی از شبکه ارز موجود در کیف پول خود نداشته باشید، گزینه‌ای تحت عنوان “INSUFFICIENT BNB BALANCE” را در این صفحه خواهید دید. در این حالت باید کیف پول BNB خود را به اندازه کارمزد شارژ کنید.

۸. اگر همه چیز درست بود، گزینه “CONFIRM” برای شما به رنگ آبی فعال خواهد بود. این دکمه را بزنید تا تراکنش مدنظر شما انجام شود.

۹. برای اطلاع از وضعیت تراکنش خود می‌توانید به صفحۀ کیف پول BNB بروید. ابتدا تراکنش به صورت Pending به شما نمایش داده خواهد شد.

وضعیت تراکنش در کیف پول تراست ولت

۱۰. زمانی که تراکنش تایید شد، آن را در کیف پول BNB به شکل Sent خواهید دید.

کیف پول اسمارت چین در تراست ولت

۱۱. به محض تایید تراکنش، کیف پول TWT شارژ می‌شود. رسید دریافت ارز را در کیف پول TWT می‌توانید ببینید.

تبدیل ارز با استفاده از بخش Exchange

بخش Exchange تراست ولت، مستقیماً به صرافی  بایننس متصل است. استفاده از این بخش برای کاربران ایرانی محدودیتی ندارد. اما به دلیل ارتباط این بخش به صرافی بایننس، پیشنهاد می‌کنیم حتی المقدور معامله خود را در قسمت Swap انجام دهید و یا در صورت نیاز حتماً از وی پی ان با آی پی ثابت استفاده کنید. دقت کنید که در بخش اکسچنج فقط می‌توانید بر بستر بلاکچین BEP2 خرید و فروش ارز دیجیتال انجام دهید.

۱. در همان صفحه Swap، گزینه “Exchange” را انتخاب کنید.

صفحه اکسچنج در تراست ولت

۲. در محلی که در تصویر نشان داده‌ایم، جفت ارز مدنظر خود را که قصد معامله‌ی بین آن‌ها را دارید وارد کنید (از آنجایی که ما در کیف پول خود BNB BEP2 نداریم، بالانس حساب ما صفر است و نمی‌توانیم تراکنش انجام دهیم).

۳. در بخش تعیین شده شما دو گزینۀ Buy/Sell را می‌بینید. ما چون می‌خواهیم BNB بفروشیم و AVA بخریم، گزینۀ Buy را فعال می‌کنیم.

۴. سمت راست تصویر، سفارش‌های فعال خرید و فروش، قیمت پایه برای سفارش و تعداد ارز برای خرید یا فروش نشان داده شده است. سفارش‌های فروش با رنگ قرمز و سفارش‌های خرید با رنگ سبز مشخص شده‌اند. شما می‌توانید یکی از این سفارش‌ها را انتخاب کنید یا خودتان یک سفارش جدید ثبت کنید. ما برای سرعت در انجام تراکنش یک سفارش فروش بزرگ را انتخاب کردیم. دقت کنید که قیمت BNB در این بخش نسبت به قیمت AVA محاسبه شده است. یعنی هر ۱ AVA در لحظۀ انجام این تراکنش برابر با ۰.۰۰۱۹ BNB است.

۵. شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌های ۲۵٪ تا ۱۰۰٪  تمام یا قسمتی از موجودی خود را وارد معامله کنید یا هر میزانی که می‌خواهید AVA بخرید را در بخش Amount وارد کنید.

۶. در بخش بالانس، موجودی کل شما و در بخش Total مبلغ معامله به شما نمایش داده شده است. اگر همه چیز درست است روی گزینه Buy AVA کلیک کنید.

۷. در صفحۀ Confirm Transactions ارز مبدا و مقصد و کارمزد شبکه را بررسی کنید. سپس دکمه Confirm را بزنید.

۸. سفارشات باز شما در صفحه اصلی بخش اکسچنج نمایش داده خواهد شد. هنگامی که سفارش انجام شود، رسید آن را می‌توانید با انتخاب گزینۀ All و رفتن به بخش History مشاهده کنید.

استفاده از DApps برای تبدیل ارز و اتصال تراست ولت به صرافی

یکی دیگر از روش‌های محبوب برای تبدیل ارز در تراست ولت، استفاده از مرورگر DApps است. این مرورگر یک روش دسترسی آسان به پروژه‌های فعال Decentralized Applications است. مرورگر DApps در بخش‌های مختلف این پروژه‌ها را دسته‌بندی کرده تا دسترسی به آن‌ها آسان‌تر باشد. ممکن است این لیست هر روز تغییر کند. بنابراین بهتر است خود شما بهترین پروژه‌هایی که قصد استفاده از آن‌ها را دارید، پیدا کنید.

پروژه‌های DeFi پروژه‌های صرافی غیرمتمرکزی هستند که برای تبدیل ارز در تراست ولت بسیار کارآمد عمل می‌کنند. محبوب‌ترین پروژه‌های DeFi در حال حاضر سوشی سواپ (Sushi Swap)، یونی سواپ (UniSwap Exchange) و پنکیک سواپ (Pancake Swap) هستند. این پروژه‌ها کار تبدیل ارز بر بستر بلاکچین‌های Ethereum ,Smart Chain ,Ethereum Classic TomoChain Thunder Token GoChain ,POANetwork و Callisto را فراهم می‌کنند. در این آموزش ما از اپلیکیش پنکیک سواپ استفاده می‌کنیم. اما به طور کلی روش استفاده از اپلیکیشن‌های دیفای بسیار به هم شبیه است. 

برای استفاده از پنکیک سواپ جهت تبدیل ارز در تراست ولت مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. به منوی DApps در تراست ولت بروید.

۲. از بخش DeFi اپلیکیشن PancakeSwap را انتخاب کنید.

انتخاب پنکیک سواپ در تراست ولت

۳. دقت کنید که گزینۀ Swap برای شما فعال باشد.

۴. دکمۀ Connect را بزنید و از لیست کیف پول‌ها تراست ولت را انتخاب کنید.

۵. در قسمت From میزان و نوع رمزارزی که می‌خواهید خرید و فروش کنید را مشخص کنید.

۶. در قسمت To ارز مقصد خود را مشخص کنید (در اینجا ما قصد داریم توکن TWT خود را به BNB Smart Chain تبدیل کنیم).

نکته: در صورتی که برای بار اول با کیف پول یک ارز قصد سواپ را داشته باشید، پنکیک سواپ برای فعال سازی کیف پول شما مبلغی را بابت کارمزد دریافت می‌کند. بنابراین ما در این قسمت ابتدا باید روی گزینه “Enable TWT” کلیک کنیم.

محیط پنکیک سواپ در تراست ولت

۷. برای دسترسی پنکیک سواپ به کیف پول خود مانند تصویر زیر روی گزینه “APROVE” کلیک کنید. با تایید آن کارمزدی از شما کسر می‌شود. (در اینجا ۰.۰۰۰۲ BNB)

دسترسی پنکیک سواپ به کیف پول تراست ولت

۸. دکمه “Swap” را بزنید تا به صفحه تایید تراکنش هدایت شوید.

سواپ در پنکیک سواپ

۹. در پایان با بررسی مجدد مقدار ارزها و کارمزد پرداختی، میتوانید روی گزینه “Confirm Swap” کلیک کنید.

تایید تبدیل ارز در پنکیک سواپ

۱۰. پس از اتمام سواپ می‌توانید با انتخاب گزینه “View On BscScan” رسید تراکنش خود را مشاهده کنید.

رسید تراکنش تبدیل ارز در تراست ولت

۱۱. اکنون در کیف BNB خود در تراست ولت می‌توانید مقدار ارز دریافتی را مشاهده کنید.

مشاهده ارز در کیف پول تراست ولت

محدودیت تراست ولت در معامله رمزارزها

تبدیل ارز در تراست ولت یکی از روش‌های آسان تبدیل رمزارز در بازار ارزهای دیجیتال است. اما این کار هم مانند همه‌‌‌ی معاملات ارز دیجیتال نیاز به دقت و دانش دارد. لطفاً قبل از انجام هر تراکنشی به کارمزدها و آینده ارزهایی که قصد ترید با آن‌ها را دارید دقت کنید. توجه داشته باشید در تراست ولت شما فقط می‌توانید توکن‌های یک شبکه را با یکدیگر سواپ کنید. همچنین در تب Exchange شما مجاز به معامله در شبکه بایننس (BEP2) هستید. بنابراین برای معامله توکن‌ها بین شبکه‌های مختلف (مثلا تبدیل بیت کوین به اتریوم) شما باید از صرافی های متمرکز مانند والکس استفاده کنید.

در پایان اگر سوالی درباره تبدیل ارزها و استفاده از پنل‌های سواپ و اکسچنج در تراست والت دارید، در کامنت‌ها از ما بپرسید.

(۹۲ امتیاز) - ۴.۷/۵
منبع
community.trustwallet
روزنامه‌نگاری خوانده‌ام و کلمه به کلمه پا به دنیای محتوا گذاشته‌ام. ورود به بازارهای مالی و دنیای ارز دیجیتال قدم بلند من برای یادگیری بیشتر است.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
492 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سعید
سعید
3 روز قبل

سلام

من مقداری ارز dai در تراست ولت خودم دارم که بر بستر erc20 خریداری کردم الان میخواستم به تتتر تبدیل کنم ولی خطا میده با اینکه موجودی اتریوم erc20 هم دارم

رامین رواقی
رامین رواقی
2 روز قبل
پاسخ به  سعید

سلام
وقت شما به خیر
خطای دریافتی شما چیست؟ لطفا آن را دقیقا بگویید تا بهتر بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

سپاس از همراهی شما

MOHSEN
MOHSEN
9 روز قبل

سلام من تترtrc20 دارم می خوام برداشت کنم ولی برای کارمزد ترون ندارم خواستم تتر رو تبدیل به ترون کنم ولی توی لیست تبدیل نیست چیکار کنم که توی لیست بیات ؟راه حلی برای تبدیل هست یا حتما باید ترون جدا بخرم ؟ممنون

رامین رواقی
رامین رواقی
7 روز قبل
پاسخ به  MOHSEN

سلام
وقت شما به خیر
تتر شما از نوع trc20 است و برای کارمزد هر تراکنشی (اعم از تبدیل ارز و یا انتقال آن به کیف پول دیگر) ابتدا باید مقداری ترون (trx) در کیف پول خود داشته باشید. شما میتوانید از صرافی والکس مقداری ترون خریداری و به کیف پول خود انتقال دهید تا این تراکنش شما انجام شود.

سپاس از همراهی شما

سعید رنجبران
سعید رنجبران
12 روز قبل

سلام خدا قوت ممنونم از مطالب خوبتون
من ارز Kishimoto ino خریدم از پنکک سواپ بر بستر bep2 هستش الان میخام بفروشمش اما شبکه اش بر بستر اتریوم شده و نه میتونم جابجاش کنم به اکسچنج های متمرکز و نه تو پنکک سواپ میشع بفروشم بفرمایید چی کار باید بکنم ی دنیا ممنونم

رامین رواقی
رامین رواقی
11 روز قبل

سلام
وقت شما به خیر
متاسفانه ما متوجه منظور شما از تغییر بستر توکن نشدیم.
توجه داشته باشید که پنکیک سواپ یک Dex مبتنی بر شبکه بایننس اسمارت چین است و برای معامله توکنهای erc20 باید از یونی سواپ و یا سوشی سواپ استفاده کنید.

سپاس از همراهی شما

PARINAZ
PARINAZ
13 روز قبل

سلام.
امکان دریافت شیبا در تراست ولت بر بستر BEP20 هست ؟!
یا فقط روی شبکه ERC20 باید انتقال داد؟

رامین رواقی
رامین رواقی
11 روز قبل
پاسخ به  PARINAZ

سلام
وقت شما به خیر
بله تراست ولت از استاندارد bep20 و کلیه توکن‌های این شبکه پشتیبانی میکند. همچنبن اگر توکنی در بستر bep20 باشد که به طور پیشفرض در تراست ولت موجود نبود، میتوانید آن را به صورت دستی به تراست ولت خود اضافه کنید.
سپاس از همراهی شما

حسین
حسین
13 روز قبل

ببخشید چرا ارزkishimoto inu بر پایه bep20 و erc20 قیمت متفاوتی دارند..من در تراست ولتم این ارز رو بر بستر bep20 دارم و قیمتش رو الان صفر میزنه در صورتی ک بر بستر اتریوم قیمتش با مارکت کپ یکیه

رامین رواقی
رامین رواقی
13 روز قبل
پاسخ به  حسین

سلام
وقت شما به خیر
حسین عزیز داده های قیمتی تراست ولت بر اساس سایت کوین مارکت کپ است. بنابراین اگر توکنی در کوین مارکت کپ هنوز لیست نشده باشد (منظور توکن و شبکه آن است) یا اختلالی در ارتباط بین تراست ولت و کوین مارکت کپ رخ دهد، داده های قیمتی تراست ولت دچار مشکل میشوند.

سپاس از همراهی شما

عبدالعلی پهلوان
عبدالعلی پهلوان
16 روز قبل

سلام من اشتباها ارز tether trc20 رو فرستادم به تراست ولت ، الان میخوام ارز رو برگردونم به صرافی *** یا *** ریال حدود ۱ دلار ترون میخواد ، با اینکه توی تراست ولت با bnb ، ترون خریدم برای فی ، با اینکه ترون موجودی دارم ولی میگه موجودی ترون ندارم . باید ترون trc20 داشته باشمتوی تراست ولت یا ترون bep20

رامین رواقی
رامین رواقی
15 روز قبل

سلام
وقت شما به خیر
شما همیشه برای پرداخت کارمزد یک تراکنش، به داشتن کوین بومی شبکه رمزارزهای خود نیاز دارید.
اگر تتر شما بر بستر bep20 است، به داشتن مقداری bnb (bep20) برای پرداخت کارمزد شبکه نیاز دارید.
اگر تتر شما بر بستر trc20 است به داشتن مقدار ترون (trx) در کیف پول خود نیاز دارید.

سپاس از همراهی شما

حسین ابراهیمی
حسین ابراهیمی
18 روز قبل

سلام.. وقت بخیر

ببخشید من یک سال پیش ارز kishimoto inu رو بر پایه bep20 را از طریق پنکیک سوپ در تراست ولت خریدم و این ارز الان در کیف پول من موجود است و قیمت اون مشخص است. اما الان وقتی میخوام در پنکیک سوپ این ارز رو تبدیل کنم، موجودی من رو صفر نشون میده، در حالی که بقیه ارزها این مشکل رو ندارن

رامین رواقی
رامین رواقی
15 روز قبل

سلام
وقت شما به خیر
آیا اطمینان دارید که kishimoto inu موجود در ولت شما بر پایه BEP20 است؟ زیرا تراست ولت از توکن در شبکه ERC20 هم پشتیبانی میکند.
همچنین مجددا برررسی کنید که پنکیک سواپ به کیف پول اسمارت چین شما متصل شده است یا خیر. (گوشه بالا سمت راست بپنکیک سواپ)

سپاس از همراهی شما

حسین ابراهیمی
حسین ابراهیمی
15 روز قبل
پاسخ به  رامین رواقی

عرض خسته نباشید… بله متصل هست به کیف پول ولی چیزی که متوجه شدم وقتی وارد پنکیک میشم، یک کیشیموتو دیگه رو با اون همون مقدار موجودی میاره که قیمتش متفاوت با چیزی هست که کیف پول نشون میده. ایا امکان داره ارزی که تراست ولت با اون قیمت و موجودی نشون میده اشتباه در کنترکت دو ارز باشه؟

رامین رواقی
رامین رواقی
14 روز قبل

سلام
وقت شما به خیر
داده های قیمتی تراست ولت بر اساس سایت کوین مارکت کپ است. بنابراین اگر توکنی در کوین مارکت کپ لیست نشده باشد یا اختلالی در ارتباط بین تراست ولت و کوین مارکت کپ رخ دهد، داده های قیمتی تراست ولت دچار مشکل میشوند.
لطفا تراست ولت خود را در صورت امکان بروزرسانی و مجددا توسط vpn موجودی خود را بررسی کنید.
در پایان میتوانید این مساله را با پشتیبانی تراست ولت در میان بگذارید.
https://support.trustwallet.com/en/support/home

سپاس از هراهی شما

دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس