کیف پول

تبدیل ارز در تراست ولت؛ راهنمای چنج ارز دیجیتال

تراست ولت، یکی از کیف پول‌های آنلاین محبوب برای ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم است. در این کیف پول شما می‌توانید علاوه بر نگهداری ارزهای دیجیتال، کار ترید جفت ارز و تبدیل ارزها به یکدیگر را هم انجام دهید. در این مقاله والکس به بررسی دو روش اصلی تبدیل ارز در تراست ولت می‌پردازیم. توصیه می‌کنیم قبل از خواندن این مطلب، مقاله آموزش کیف پول تراست ولت را کامل بخوانید.

انواع روش تبدیل ارز در تراست ولت

در حال حاضر در دو بخش مختلف امکان تبدیل ارز دیجیتال در تراست ولت برای کاربران فراهم شده است:

 • قسمت Swap
 • قسمت Discover و بخش Defi

بخش Swap به عنوان ابزار اصلی تبادل رمزارزها در تراست ولت شناخته می‌شود و بخش Defi نیز مرورگر تراست ولت برای جست‌وجوی مهم‌ترین پروژه‌های دیفای و صرافی غیرمتمرکز است. علاوه بر این ویژگی‌ها در کیف پول تراست ولت امکان استیک ارز دیجیتال نیز وجود دارد.

استفاده از Swap کیف پول تراست ولت

همانطور که می‌دانید در آپدیت اخیر تراست ولت، بخش Exchange تراست ولت از این کیف پول حذف شد. بنابراین کاربران می‌توانند برای معاملات خود از بخش Swap استفاده کنند. قسمت سواپ تراست ولت، از شبکه‌های بی‌ان‌بی اسمارت چین، اتریوم، پولیگان، آوالانچ، آربیتروم، اپتیمیسم، فانتوم و Gnosis پشتیبانی می‌کند.

نکته بعدی در مورد استفاده از Swap تراست ولت، بحث کارمزدهای این فرایند است. سایت تراست ولت به صورت رسمی اعلام کرده است که این ولت برای سواپ رمزارزها هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کند و کاربران تنها باید کارمزدهای شبکه را برای سواپ پرداخت کنند. به عنوان مثال برای سواپ در شبکه بی‌ان‌بی در حال حاضر کاربران ملزم به پرداخت ۰.۶۰ دلار کارمزد تراکنش هستند که در قالب کوین BNB دریافت می‌شود. بنابراین استفاده از سواپ تراست ولت، راهی مناسب برای معامله رمزارزهای اصلی مانند اتریوم (ETH) و بایننس کوین (BNB) خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه بیشتر: بازیابی تراست ولت

پیش از شروع آموزش سواپ رمرارز در تراست ولت، لازم است بدانید که در این مثال، Polygon MATIC را به USDC تبدیل می‌کنیم. این یک مبادله درون زنجیره‌ای خواهد بود زیرا ما آنها را به عنوان دارایی‌هایی که هر دو در شبکه Polygon هستند مبادله می‌کنیم. در حال حاضر تبادل توکن‌ها در شبکه‌های مختلف که اصطلاحا به آن تبادل بین زنجیره‌ای می‌گویند در تراست ولت امکان‌پذیر نیست. یکی دیگر از محدودیت‌های سواپ تراست ولت، عدم پشتیبانی از شبکه ترون برای تبادل است. برای آشنایی با نحوه سواپ کردن در تراست ولت، مراحل زیر را دنبال کنید.

 • گزینه Swap را انتخاب کنید. می‌توانید از صفحه اصلی کیف پول یا از صفحه اختصاصی دارایی به ویژگی مبادله دسترسی پیدا کنید. پس از کلیک بر روی Swap، دارایی مورد نظر برای مبادله (تبدیل) را انتخاب کنید.
تبدیل ارز با استفاده سواپ تراست ولت
 • دارایی‌هایی را که می‌خواهید مبادله کنید انتخاب کنید. در این مرحله، می‌توانید دارایی مورد نظر برای تبادل را از لیست انتخاب کنید یا با استفاده از کادر جستجو آن را پیدا کنید. در این مثال ما کوین متیک را با USDC تبادل می‌کنیم.
انتخاب رمزارزهای مورد نظر برای مبادله
 • مقدار رمزارزی که قصد مبادله آن را دارید، تایپ کنید، سپس گزینه آبی رنگ Preview Swap را انتخاب کنید. به صورت اختیاری، می‌توانید از گزینه‌های درصد نیز استفاده کنید.
وارد کردن مقدار رمزارز قابل مبادله در تراست ولت
 • جزئیات مبادله خود را بررسی کنید و برای تکمیل مبادله گزینه Confirm Swap را انتخاب کنید.
تایید تراکنش در سواپ تراست ولت

در ادامه اطلاعاتی که در بخش تایید تراکنش مشاهده می‌کنید را توضیح می‌دهیم:

 • میزان و نوع ارزی که قصد تبدیل «آن» را دارید.
 • میزان و نوع ارزی که قصد تبدیل «به آن» را دارید.
 • نام کیف پول شما
 • Provider که ارائه‌دهنده تراکنش است. در تراکنش ما شبکه ۱inch مسئول اجرای تراکنش خواهد بود.
 • Max Slippage یا همان احتمال لغزش قیمت هنگام معامله
 • Network fee یا همان کارمزد شبکه که از ارز بومی بلاکچین سواپ یعنی Matic کسر می‌شود. کارمزد تراکنش مدنظر ما حدود ۰.۴۱ متیک چیزی در  حدود ۰.۳۶ دلار است.
 • در زمانی که یک ارائه‌دهنده نقش اجرای تراکنش را بر عهده بگیرد، کارمزدی را دریافت می‌کند که در تراکنش ما میزان ۰.۰۳ دلار به این ارائه‌دهنده تعلق می‌گیرد.

لازم به ذکر است که اگر مقدار ارز کافی برای پرداخت کارمزد در کیف پول خود نداشته باشید، گزینه‌ای تحت عنوان INSUFFICIENT MATIC BALANCE را در این صفحه خواهید دید. در این حالت باید کیف پول متیک خود را به اندازه کارمزد شارژ کنید.

استفاده از DAppها برای تبدیل ارز در تراست ولت و اتصال به صرافی

یکی دیگر از روش‌های محبوب برای تبدیل ارز در تراست ولت، استفاده از DApp ها است. این مرورگر یک روش دسترسی آسان به پروژه‌های فعال Decentralized Applications است. مرورگر DApps در بخش‌های مختلف این پروژه‌ها را دسته‌بندی کرده تا دسترسی به آن‌ها آسان‌تر باشد. ممکن است این لیست هر روز تغییر کند. بنابراین بهتر است خود شما بهترین پروژه‌هایی که قصد استفاده از آن‌ها را دارید، پیدا کنید.

پروژه‌های DeFi پروژه‌های صرافی غیرمتمرکزی هستند که برای تبدیل ارز در تراست ولت بسیار کارآمد عمل می‌کنند. محبوب‌ترین پروژه‌های DeFi در حال حاضر سوشی سواپ (Sushi Swap)، یونی سواپ (UniSwap Exchange) و پنکیک سواپ (Pancake Swap) هستند. این پروژه‌ها کار تبدیل ارز بر بستر بلاکچین‌های بی‌ان‌بی چین و اتریوم را فراهم می‌کنند. در این آموزش ما از اپلیکیش پنکیک سواپ استفاده می‌کنیم. اما به طور کلی روش استفاده از اپلیکیشن‌های دیفای بسیار به هم شبیه است. در ادامه به آموزش تبدیل ارز در تراست ولت می‌پردازیم.

 • به منوی Discover در تراست ولت بروید.
 • از بخش DeFi اپلیکیشن PancakeSwap را انتخاب کنید.
انتخاب پنکیک سواپ در تراست ولت
 • دکمۀ Connect را بزنید و از لیست کیف پول‌ها تراست ولت را انتخاب کنید.
 • در قسمت From میزان و نوع رمزارزی که می‌خواهید خرید و فروش کنید را مشخص کنید.
 • در قسمت To ارز مقصد خود را مشخص کنید (در اینجا ما قصد داریم توکن TWT خود را به BNB Smart Chain تبدیل کنیم).
در صورتی که برای بار اول با کیف پول یک ارز قصد سواپ را داشته باشید، پنکیک سواپ برای فعال سازی کیف پول شما مبلغی را بابت کارمزد دریافت می‌کند. بنابراین ما در این قسمت ابتدا باید روی گزینه “Enable TWT” کلیک کنیم.
محیط پنکیک سواپ در تراست ولت
 • برای دسترسی پنکیک سواپ به کیف پول خود مانند تصویر زیر روی گزینه “APROVE” کلیک کنید. با تایید آن کارمزدی از شما کسر می‌شود. (در اینجا ۰.۰۰۰۲ BNB)
دسترسی پنکیک سواپ به کیف پول تراست ولت
 • دکمه “Swap” را بزنید تا به صفحه تایید تراکنش هدایت شوید.
سواپ در پنکیک سواپ
 • در پایان با بررسی مجدد مقدار ارزها و کارمزد پرداختی، میتوانید روی گزینه “Confirm Swap” کلیک کنید.
تایید تبدیل ارز در پنکیک سواپ
 • پس از اتمام سواپ می‌توانید با انتخاب گزینه “View On BscScan” رسید تراکنش خود را مشاهده کنید.
رسید تراکنش تبدیل ارز در تراست ولت
 • اکنون در کیف BNB خود در تراست ولت می‌توانید مقدار ارز دریافتی را مشاهده کنید.
مشاهده ارز در کیف پول تراست ولت

تبدیل تتر به ترون در تراست ولت

با توجه به عدم امکان تبدیل ترون در تراست ولت باید به راه‌های دیگر اتکا کرد. یکی از این راه‌ها استفاده از Dappهای موجود در تراست ولت است. یکی از اپلیکیشن‌هایی که این امکان را فراهم کرده است، پنکیک سواپ است. دقیقا به طریقی که در بالا آموزش دادیم می‌توانید ارز تتر را به ترون تبدیل کنید. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که پنکیک سواپ مختص تبادل توکن‌ها بر بستر بی‌ان‌بی چین است و توکن‌های مبدا و مقصدی که سواپ می‌کنید باید بر بستر این بلاکچین باشند. اگر قصد سواپ ترون بر بستر بلاکچین اتریوم را دارید، باید از یونی سواپ یا سوپی سواپ استفاده کنید. البته لازم به ذکر است برای تبادل و انتقال ترون و توکن‌های این بلاکچین، نیاز به پرداخت کارمزد دارید که در قالب ترون دریافت می‌شود. بنابراین برای افزایش موجودی ترون در کیف پول تراست ولت، باید به طریقی این توکن را خریداری کنید. یکی از راه‌های خرید و انتقال کوین TRX، صرافی‌های متمرکزی مانند والکس است. در ادامه به آموزش خرید ترون از صرافی والکس خواهیم پرداخت.

 • برای خرید ترون در والکس می‌توان از تتر یا تومان استفاده کرد. در این مثال برای خرید از تومان استفاده می‌کنیم. برای این امر بعد از ورود به حساب کاربری خود، روی تب بازارها و سپس بازارهای پایه تومان کلیک کنید. بعد از آن گزینه ترون TMN را انتخاب کنید.
ورود به بخش بازار ترون تومان در والکس
 • در صفحه معاملات ترون تومان، نیاز است قیمت خرید و مقدار ترونی که قصد خرید آن را دارد، مشخص کنید. سپس دکمه خرید را فشرده و در صفحه باز شده معامله را تایید کنید. بعد از آن معامله شما در لیست معاملات قرار گرفته و پس از تکمیل، ترون‌های شما به کیف پول ترون والکس منتقل می‌شود.
خرید از صفحه اختصاصی معامله ترون تومان
 • پس از خرید ترون، می‌توانید در کیف پول‌تان در والکس، ترون‌های خود را به تراست ولت منتقل کرده و از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است برای انتقال رمزارزها در برخی از شبکه‌ها نیاز به استفاده از تگ یا ممو در کیف پول ارز دیجیتال است. بنابراین پیش از ارسال این مورد را بررسی کنید.

محدودیت تراست ولت در معامله رمزارزها

تبدیل ارز در تراست ولت یکی از روش‌های آسان تبدیل رمزارز در بازار ارزهای دیجیتال است. اما این کار هم مانند همه‌‌‌ی معاملات ارز دیجیتال نیاز به دقت و دانش دارد. لطفاً قبل از انجام هر تراکنشی به کارمزدها و آینده ارزهایی که قصد ترید آن‌ها را دارید دقت کنید. توجه داشته باشید در تراست ولت شما فقط می‌توانید توکن‌های یک شبکه را با یکدیگر سواپ کنید. بنابراین برای معامله توکن‌ها بین شبکه‌های مختلف (مثلا تبدیل بیت کوین به اتریوم) شما باید از صرافی‌های متمرکز مانند والکس استفاده کنید. گزینه دیگر برای تبدیل رمزارزها با بلاکچین مشترک، استفاده از Dapp ها است که تراست ولت دسترسی به این اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را در بخش Discover فراهم کرده است.

در پایان اگر سوالی درباره تبدیل ارز در تراست ولت و استفاده از پنل‌های سواپ و دیسکاوردارید، در کامنت‌ها از ما بپرسید.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۳.۶ / ۵. مجموع آرا: ۲۰

روزنامه‌نگاری خوانده‌ام و کلمه به کلمه پا به دنیای محتوا گذاشته‌ام. ورود به بازارهای مالی و دنیای ارز دیجیتال قدم بلند من برای یادگیری بیشتر است.
نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
654 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
عماد قائدی
عماد قائدی
2 روز قبل

سلام بنده در تراست ولت شیبا بر بستر اتریوم دارم که می‌خوام تبدیلش کنم به اسمارت چین
لطفاً راهنمایی کنید چکار کنم

ر رواقی
ر رواقی
12 ساعت قبل
پاسخ به  عماد قائدی

سلام
شما برای تغییر شبکه رمزارزهای خود باید از یک صرافی متمرکز که از توکن و شبکه های موردنظر پشتیبانی میکند، کمک بگیرید.

مریم امیری
مریم امیری
5 روز قبل

سلام وقت بخیر
مقداری BNB(BEP-20) به SLP(BEP-20) سوآپ کردم، فی و گس رو هم به دقت بررسی کردم مبلغ ناچیزی بود. بعد از سوآپ فقط ۵۰% از SLP به والت ترنسفر شد و ترنسکشن پیغام complete و success داده. ترنسفرها رو در hash بررسی کردم ظاهرا مقداری از BNB تبدیل به WBNB شده و دیگه تبدیلی در پی نداشته ومتوقف شده در آدرس WBNB. مشکل کجاست آیا راه حل برای بازیابی SLP ها وجود داره؟ ممنونم راهنمایی بفرمایید.

ر رواقی
ر رواقی
12 ساعت قبل
پاسخ به  مریم امیری

سلام
لطفا هش تراکنش خود را برای پشتیبانی تراست ولت ارسال کرده و علت این مساله را جویا شوید.
https://support.trustwallet.com/support/home

عرب مریم
عرب مریم
12 روز قبل

با سلام من درتراست والت usdt بربستر ترون دارم برای انتقال به حساب ار‌اری خطل میده بابت فی ندورک چکارکنم

آرن امیریان
آرن امیریان
9 روز قبل
پاسخ به  عرب مریم

سلام
زمانی که ارز بر پایه ترون ارسال می‌کنید، باید مقداری کوین TRX هم داشته باشید که فی رو بتونید پرداخت کنید.

محمدحسین چراغی
محمدحسین چراغی
15 روز قبل

با سلام و عرض ادب. ممنونم از مطالب بسیار عالی و کاربردی شما استاد عزیز و گرامی. من مقداری تتر در بستر اسمارت چین در تراست والت خودم دارم که به مجموع دارایی ام اضافه نشده است. برای دریافت، تبدیل و یا انتقال آن به تتر بر پایه ترون لطفا مرا راهنمایی کنید. با تشکر فراوان از جنابعالی

ر رواقی
ر رواقی
10 روز قبل

سلام
وقت به خیر
متاسفانه ما دقیقا متوجه منظور شما از اضافه نشدن تترها به مجموع دارایی‌ها نشدیم. آیا آنها قابل انتقال هستند؟
توجه داشته باشید که در تراست ولت امکان تبدیل توکن از شبکه ترون به اسمارت چین (یا بالعکس) وجود ندارد. شما برای سواپ های بین شبکه ای، فقط باید از یک صرافی ارز دیجیتال متمرکز که از توکنها و شبکه موردنظر پشتیبانی می‌کند، کمک بگیرید.

سیاهی
سیاهی
15 روز قبل

سلام وقت بخیر من تعداد۱۵۲تا ارز تراولا رو به bnbتبدیل کردم وتقریبا یک سوم مبلغ ارز تراولا به من بی ان بی داد!آیا هزینه سوآپ انقدر زیاده؟!!ممنون میشم به من جواب بدین

ر رواقی
ر رواقی
12 روز قبل
پاسخ به  سیاهی

سلام
دقیقا معادل دلاری کارمزد پرداختی شما چقدر بوده است؟ برای تراکنش در شبکه اسمارت چین، نرخ کارمزدها حدودا ۱ دلار است.

Sh
Sh
28 روز قبل

سلام
من در تراست ولت از سواپ برای تبدیل bnb(bc) به doge استفاده کردم . و تراکنش تایید و انجام شد به مبلغ از bnb من کسر شد ولی به موجودی doge اضافه نشد دلیلش چیه ؟؟

ر رواقی
ر رواقی
25 روز قبل
پاسخ به  Sh

سلام
لطفا چک کنید که دقیقا کیف پول دوج کوین شما در همان شبکه موردنظر در تراست ولت فعال شده باشد.
در غیر این صورت یکبار تراست ولت را در صورت امکان بروزرسانی کنید. در پایان میتوانید این مشکل را با پشتیبانی تراست ولت درمیان بگذارید.
https://support.trustwallet.com/support/home

بابک نقش بند
بابک نقش بند
1 ماه قبل

سلام با تشکر از راهنمایی شما لطفاً در صورت امکان تبدیل ارز FEG را به تتر راهنمایی نمایید با تشکر

ر رواقی
ر رواقی
26 روز قبل
پاسخ به  بابک نقش بند

سلام
توکن FEG شما در بستر چه شبکه ای است؟ توجه داشته باشید که امکانات سواپ تراست ولت محدود است و نمی‌توانید تمامی ارزها را در آن چنج کنید. اگر توکن FEG در بستر اسمارت چین باشد، میتوانید با کمک ابزار Dapp پنکیک سواپ، توکن خود را به استیبل کوینی در شبکه اسمارت چین تبدیل کنید.

نحوه استفاده از پنکیک سواپ

بهروز بهروزی
بهروز بهروزی
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر ببخشید چگونه ریال رو به دلار تبدیل ڭنیم ؟

ر رواقی
ر رواقی
1 ماه قبل

سلام
برای خرید دلار دیجیتال یا همان استیبل کوین تتر (USDT) باید از یک صرافی ارز دیجیتال معتبر مانند والکس استفاده کنید. شما با عضویت و احراز هویت در والکس میتوانید به صورت ریالی تتر خریداری کنید.

نحوه خرید تتر در ایران

محسن
محسن
1 ماه قبل

سلام می‌خوام مقداری از ارزbtc بفروشم تراست ولت کارمزد بالایی میخواد به همین دلیل خواستم تبدیل به doge کنم که کارمزد کمتری بدم ولی error میده .درصورت امکان لطفا راهنمایی کنید

ر رواقی
ر رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  محسن

سلام
محسن جان امکانات سواپ در تراست ولت محدود است و شما نمیتوانید کلیه ارزها با شبکه مختلف را به یکدیگر تبدیل کنید. تبدیل ارزها آنهم بدون محدودیت، مستلزم استفاده از یک صرافی متمرکز است.

قاسم مرادی
قاسم مرادی
1 ماه قبل

با سلام و عرض ادب؟ جسارتا اگه از سواپ تراست ولت یه ارز bep20 رو به ارز گالا bep20 تبدیل کنیم بعد متوجه بشیم که bep20 ارز گالا رو پشتیبانی نمیکنه امکان ابطال سواپ وجود داره که ارز اولیه خودتو بتونی به دست بیاری؟

ر رواقی
ر رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  قاسم مرادی

سلام
در صورتی که پروژه ای روی یک شبکه متوقف شود. امکان استفاده از استخرهای نقدینگی برای سواپ آن هم وجود ندارد و عملا شما نمیتوانید چنین سواپی را انجام دهید.

نازی
نازی
1 ماه قبل

سلام توروخدا جوابمو بدین ایمیل اگه میشه بفرستین
من زیاد سر از این ترست ولت درنمیارم و مبلغ ۲۰دلار سرمایه توش دارم که بشدت به پولش احتیاج دارم نمیدونم چجور تبدیل به تتر کنم. ۱۷ دلارش ترون هست و ۳دلار bnb .یه صرافی ایرانی هم دارم.

ر رواقی
ر رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  نازی

سلام
امکان سواپ رمزارزها در تراست ولت محدود است و شما نمیتوانید کلیه ارزها را به یکدیگر تبدیل کنید. به عنوان مثال تراست ولت از سواپ در شبکه ترون پشتیبانی نمیکند. بنابراین پیشنهاد میکنیم از یک صرافی متمرکز ایرانی که از توکنها و شبکه آنها پشتیبانی میکند استفاده کنید.

سید حسن زارعی
سید حسن زارعی
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر
آیا امکانش هست توی ترست ولت اتریوم رو تبدیل کنیم به تتر؟ لطفا راهنمایی کنید

آرن امیریان
آرن امیریان
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر
بله امکانش هست. در این مقاله آموزش دادیم که چطور تبدیل رو انجام بدید:
تبدیل ارز در تراست ولت؛ راهنمای چنج ارز دیجیتال

سروش پاکار
سروش پاکار
1 ماه قبل

درود به شما من در حساب تراست ولت ۵۰ دلار ارز bnb smsrt chain خرید زدم بر بستر bep20 وقتی میخوام ارز خودمو سواپ کنم اخطار میده top up bnb smart chain و گزینه ها غیر فعال میشه و دیگه اوکی آخر نمیاد که ارسال ارز کنم یا سواپ میکنم همین اخطا ر میده تراست ولتم آپدیت هستش
راهنمایی کنید آیا برای انتقال پول تراست ولت که bnb smart chain هستش باید ارز دیگه ای بنوان کارمزد تهیه کنم

آرن امیریان
آرن امیریان
1 ماه قبل
پاسخ به  سروش پاکار

سلام وقت بخیر
منظور اینه که یا باید مقداری bnb اضافه کنید به حسابتون یا مقداری که می‌خواید انتقال بدید رو کمتر انتخاب کنید. چون مقداری bnb برای کارمزد کسر میشه.
خیر ارز دیگه‌ای نباید تهیه کنید.

مجید صف
مجید صف
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر ، سوالم اینه که من ارز zil روی شبکه خودش یعنی زیلیکا خرید کردم تو تراس ولتم الان برای تبدیل به تتر باید چیکار کنم

ر رواقی
ر رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  مجید صف

سلام
دوست عزیز امکانات سواپ تراست ولت محدود است. برای تبدیل ارزها با شبکه های مختلف، باید از صرافی های متمرکز کمک بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا