تحلیل و سرمایه گذاری

روند قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ چگونه است؟

بیت کوین سال ۲۰۱۸ را با کاهش ۸۰ درصدی قیمت خود به پایان رساند. اکنون سرمایه گذاران برای سال ۲۰۱۹ باید چه انتطاری از روند قیمت بیت کوین داشته باشند؟

بیت کوین که در اوایل سال ۲۰۱۸، در یک رالی قیمتی به ۱۹۵۰۰ دلار رسیده بود، دیروز کار خود را با کاهش ۸۰ درصدی قیمت به پایان برد.

[title name=”BTC” title=”چندین تسهیل‌گر پیش روی بیت کوین” size=”2″ type=””]

در فصل اول سال ۲۰۱۹، بکت (Bakkt)، که ارائه دهنده نقدینگی برای ارزهای دیجیتال و اکسچنجی است که توسط شرکت مادر  بورس نیویورک (NYSE) به نام ICE اداره می‌شود، قرار است بازار آتی بیت کوین را راه اندازی کند.

در در اواخر سال ۲۰۱۷، CBOE و CME، دو تا از بازیگر های بزرگ بازارهای آتی، با قوانینی سخت گیرانه اقدام به راه اندازی بازار آتی بیت کوین کردند. اما هر دو بازار نتوانستند حتی کوچکترین تاثیری بر روند کوتاه مدت قیمت ارزهای دیجیتال داشته باشند.

 

طبق گفته جک چروینسکی، وکیل حقوقی در شرکت Kobre & Kim، بکت یک بازار فیزیکی خرید و فروش بیت کوین است که می‌تواند رسیدن بیت کوین به سرمایه گذاران را تضمین کند.

در نتیجه، بکت می‌تواند تاثیر زیادی بر قیمت بیت کوین و همچنین عرضه آن داشته باشد.

در ادامه او اینگونه توضیح می‌دهد:

همچنین شایان ذکر است که بکت بیت کوین ها را حبس و نگه داری می‎کند و به افراد تحویل می‌دهد. در نتیجه حجم عرضه سرمایه گذاران سازمانی در بازار ها کاهش پیدا خواهد کرد و این خود موجب افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد.

تاثیر بکت بر قیمت بیت کوین تماماً به میزان تقاضای مشتریان آمریکایی در چند ماهه اول سال ۲۰۱۹ بستگی دارد.

گرچه بکت در ذهن بیشتر سرمایه گذاران به عنوان کاتالیزور و تسهیل‌گری برای افزایش قیمت بیت کوین در نظر گرفته می‌شود، اما میزان تقاضا برای بکت همچنان نا معلوم و غیر قطعی است و ممکن است با وجود این بازار خرسی، در ابتدای کار علاقه زیادی به بکت نشان داده نشود. هنوز بسیار زود است که متوجه شویم آیا بکت می‌تواند تاثیر چشمگیری بر قیمت بیت کوین داشته باشد یا خیر. اما راه اندازی بکت می‌تواند نشانه مثبتی برای سرمایه گذران سازمانی و همچنین کلاس دارایی های دیجیتال باشد.

بورس نزدک (Nasdaq) نیز قصد دارد بازار آتی بیت کوین را با توجه به راه‌اندازی بکت، راه‌اندازی کند.

 (The US Security and Exchange Commission) SEC نیز به زودی تصمیم خود در مورد ETF بیت کوین را اعلام خواهد کرد.

[title name=”ETF” title=”آیا ETF اتفاق خواهد افتاد؟” size=”2″ type=””]

هستر پیرس (Hester Peirce)، عضو کمیسیون SEC، بیان کرده‌ است که تاییدیه ETF بیت کوین می‌تواند روزها یا سال‌ها طول بکشد و سرمایه‌گذاران نباید منتظر آن باشند:

نفس خود را حبس نکنید، من اکیداً مردم را هوشیار می‌کنم که وقتی ارزهای دیجیتال و ETF بیت کوین تصویب شد، نه خیلی خوشحال شوند و نه خیلی ناراحت. همه شما می‌دانید که من تلاش خودم را می‌کنم تا همکاران خود را برای ورود به حوزه کریپتوکارنسی ها متقاعد کنم. من مانند سایر افراد، نسبت به این موضوع خیلی احساسی نیستم.

ETF تصویب بشود یا نشود، قیمت بیت کوین به حرکت خود براساس سیکل های گذشته ادامه خواهد داد. در سال ۲۰۱۸، صنعت کریپتوکارنسی شاهد پیشرفت های مثبتی بوده است که در سال های اخیر بی‌سابقه است ولی هنوز تاثیر بسیار کمی بر روی قیمت بیت کوین داشته است.

اگر بخواهیم به گذشته بیت کوین توجه کنیم، به طور متوسط ۶۲ هفته طول کشیده است تا بیت کوین از روند اصلاحی خود بازگردد.

تحلیلگران انتظار دارند تا قیمت بیت کوین به آرامی تا انتهای فصل دوم سال ۲۰۱۹ به بیشترین قیمت خود برگردد و روند نزولی خود را اصلاح کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا