اخبار ارزهای دیجیتال

بلاکفای از مدیرعامل FTX شکایت کرد

بلافاصله پس از اعلام ورشکستگی، شرکت بلاکفای از سم بنکمن فراید به خاطر وثیقه تسلیم شده وی شکایت کرد

شرکت بلاکفای (BlockFi)، که در حوزه وام‌دهی ارزهای دیجیتال فعال است، طی شکایتی خواستار سهام شرکت رابین هود (Robinhood) شد که سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried) به عنوان وثیقه وام دریافتی به این شرکت تسلیم کرده بود.

به گزارش والکس و به نقل از The Block، بر اساس سند کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، سم بنکمن-فراید، مدیرعامل صرافی ورشکسته FTX مالک ۵۶.۲ میلیون سهم عادی کلاس A (حدود ۷.۶ درصد از کل سهام) از سهام شرکت رابین هود است.

حال این سهم‌ها موضوع شکایتی است که شرکت بلاکفای ساعاتی پس از اعلام ورشکستگی در دادگاه نیوجرسی تنظیم کرده است. در این پرونده از شرکت Emergent Fidelity (متعلق به مالک صرافی FTX) و ED&F Man Capital Markets نیز نام برده شده است. بنا بر محتویات پرونده، این شرکت‌ها به تعهدات خود مبنی بر انتقال دارایی‌های ذکر شده به درستی عمل نکرده‌اند.

پس از آن که شرکت Emergent نتوانست دیون خود را پرداخت کند، بلاکفای طبق متن قرارداد برای ضبط وثیقه تلاش نمود اما شرکت EDFM، به عنوان کارگزار از انتقال مالکیت وثیقه به بلاکفای خودداری کرده است.

بر اساس اسناد ورشکستگی، BlockFi حتی در صورت به دست آوردن سهام رابین هود این شرکت راه درازی در راه تسویه بدهی تخمینی ۱ تا ۱۰ میلیارد دلاری خود دارد. تخمین زده می‌شود که این شرکت در حدود ۱۰۰ هزار بستانکار داشته باشد.

منبع
The Block
علاقه‌مند به ساختارهای غیرمتمرکز، دیفای و آزادی مالی
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس