مقالات ارز دیجیتال

معرفی بهترین توکن ها در بنیاد آوالانچ

آوالانچ به‌عنوان یکی از بهترین بلاکچین‌های لایه اول، میزبان توکن‌های خاص و جذابی است که پتانسیل رشد بالایی دارند. عملکرد قوی این بلاکچین در کنار امنیت بالا، مقیاس‌پذیری و پردازش کم‌هزینه تراکنش‌ها باعث شده توکن های آوالانچ مورد توجه بسیاری از کاربران و سرمایه‌گذاران دنیای کریپتو قرار بگیرند؛ به طوری که بلاکچین Avalanche اکنون یکی از بزرگترین بسترهای توسعه پروژه‌های رمز ارزی نوآورانه است. این پروژه‌ها در حوزه‌هایی مانند دیفای، گیمفای و دکس به دنبال ایجاد تحول هستند که در این مقاله، برترین توکن اوالانچ مرتبط با چنین پروژه‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: اوالانچ چیست

برترین توکن های آوالانچ

پروژه‌هایی که در ادامه معرفی خواهند شد، مواردی چون راه‌حل انتقال بین زنجیره‌ای «استارگیت فایننس»، بازی مبتنی بر بلاکچین «اسنیل تریل» و صرافی‌های غیر متمرکزی مانند «تریدر جو»، «جی‌ام‌ایکس» و «یتی سواپ» را شامل می‌شود. در این میان، «کوک اینو» به عنوان یک توکن بلاکچین Avalanche و اولین میم کوین این اکوسیستم می‌تواند برای برخی سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر جذاب باشد.

جدول زیر حاوی خلاصه‌ای از مشخصات توکن‌های معرفی شده در این مقاله است:

نام پروژهنمادسقف موجودیارزش بازار (اردیبهشت ۱۴۰۳)
استارگیت فایننسSTG۱ میلیارد واحد۱۰۵ میلیون دلار
جی‌ام‌ایکسGMXندارد ۲۶۹ میلیون دلار
بنکیQI۷.۲ میلیارد واحد۷۹ میلیون دلار
تریدر جوJOE۵۰۰ میلیون واحد۱۸۹ میلیون دلار
پنگولینPNG۲۳۰ میلیون واحد۸۶ میلیون دلار
روبیکRBCندارد۵ میلیون دلار
یتی سواپYTS۵۵۶ میلیون واحد۵۷ هزار دلار
کوک اینوCOQ۶۹.۴۲ تریلیون واحد۱۷۶ میلیون دلار
اسنیل تریلSLIME۳۰۰ میلیون واحد۲۶۰ هزار دلار
دامی آنلاینDOMI۱ میلیارد واحد۱۳ میلیون دلار
ایمپریوم امپایرز *IME۱۰ میلیارد واحد
ام‌سی ورس *MCV۱.۲ میلیارد واحد
ارزش بازار هر توکن اوالانچ که در مقابل آن ستاره (*) قرار گرفته، به صورت رسمی توسط کوین‌مارکت‌کپ تایید نشده است.

پروژه دیفای: استارگیت فایننس (Stargate Finance)

استارگیت فایننس

استارگیت با هدف تسهیل انتقال نقدینگی بین لایه‌های اول و دوم شبکه‌های بلاکچینی مختلف توسعه یافته و از طیف گسترده‌ای از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز نیز پشتیبانی می‌کند. توکن بومی این پروژه که با نماد STG شناخته می‌شود، در فرآیندهای حاکمیتی کاربرد دارد و به عنوان پاداش، در اختیار ارائه‌دهندگان نقدینگی قرار می‌گیرد. استارگیت قرار است سه مشکل اصلی فرآیند بریجینگ (انتقال دارایی بین دو بلاکچین) را از طریق تایید آنی تراکنش، نقدینگی یکپارچه (Unified Liquidity) و پشتیبانی از انواع دارایی‌های بومی حل کند.

در سال ۲۰۲۳، استارگیت خبر همکاری با پروژه متیس (Metis) را اعلام کرد که در نتیجه آن، پل یا به اصطلاح بریج بین زنجیره‌ای بهتری در اختیار کاربران قرار گرفت. علاوه بر این، استارگیت رکورد پردازش ۱ میلیون تراکنش در روز را هم ثبت کرده که حاکی از کاربرد بالای خدمات آن برای انتقال‌های بین بلاکچینی است.

از میان سایر پروژه‌های دیفای دارای توکن های آوالانچ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صرافی GMX: یک صرافی غیر متمرکز برای معاملات اسپات و پرپچوال که با کارمزد بسیار پایین و پرایس ایمپکت صفر (به معنای عدم تفاوت قیمت فعلی بازار با قیمت انجام تراکنش) فعالیت می‌کند. یکی از ویژگی‌های اصلی این صرافی، به اشتراک‌گذاری بخشی از درآمد خود با فراهم‌کنندگان نقدینگی است. توکن بومی این پلتفرم GMX نام دارد.
  • بنکی (Benqi): یک پروتکل نقدینگی است که امکان اعطا و دریافت وام و کسب سود از طریق دارایی‌های دیجیتال را فراهم می‌کند. این سرویس مالی غیر متمرکز با بهره‌گیری از سرعت بالا و کارمزد پایین بلاکچین آوالانچ، به دنبال ایجاد بستری کارآمد برای خدمات‌رسانی به کاربران حوزه دیفای است. توکن بومی این پلتفرم QI نام دارد.

پروژه دکس: تریدر جو (Trader Joe)

تریدر جو

تریر جو خدمات گسترده‌ای از جمله استخر نقدینگی، ییلد فارمینگ، لوریج تریدینگ (معامله با اهرم)، معامله NFT، استیکینگ و لانچپد را ارائه می‌دهد. محیط کاربر پسند و ارائه پاداش به فراهم‌کنندگان نقدینگی از جمله ویژگی‌های دیگر این صرافی است. تریدر جو در سال ۲۰۲۳ فعالیت خود را به بلاکچین آربیتروم گسترش دارد و اکنون فقط به اکوسیستم آوالانچ محدود نیست. این اقدام با هدف جذب کاربران جدید و دستیابی به جایگاهی بهتر در میان برترین صرافی‌های غیر متمرکز انجام شده است. طبق ادعای توسعه‌دهندگان تریدر جو، بازار‌ساز خودکار (AMM) این صرافی طراحی جدیدی داشته و در مقایسه با رقبا، کارآمدتر است. توکن بومی صرافی غیر متمرکز تریدر جو که با نماد JOE شناخته می‌شود، در حال حاضر یکی از بزرگترین توکن های آوالانچ است.

از میان سایر دکس‌ها مبتنی بر آوالانچ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پنگولین (Pangolin): یک صرافی غیر متمرکز با سیستم مدیریت دموکراتیک و شفاف است؛ به این معنا که هولدرهای توکن بومی این صرافی (PNG)، بر اساس میزان دارایی خود، در تصمیمات مربوط به نحوه فعالیت و آینده این دکس تاثیر گذار خواهند بود.
  • روبیک (Rubic): یک پروتکل سواپ چند زنجیره‌ای که از بلاکچین‌های مختلفی پشتیبانی کرده و کاربرد اصلی آن کشف بهترین قیمت برای انتقال دارایی است. مزیت این پروتکل رابط کاربری فوق‌العاده ساده و تسهیل فرآیند انتقال بین زنجیره‌ای دارایی است. توکن بومی این پلتفرم RBC نام دارد.
  • یتی سواپ (Yeti Swap): این صرافی غیر متمرکز با بهره‌گیری از توانایی بالای آوالانچ در پردازش تراکنش‌ها، روشی ساده برای تبادل دارایی‌ها ایجاده کرده و خدماتی مانند ییلید فارمینگ و استیکینگ را نیز ارائه می‌کند. توکن بومی این صرافی YTS است.
بیشتر بخوانید: NFT چیست

پروژه میم کوین: کوک اینو (Coq Inu)

کوک اینو

کوک اینو اولین میم کوین بومی در در میان توکن های آوالانچ است. همانند اکثر میم کوین‌ها، کوک اینو در نوآوری یا ویژگی‌های خاص حرفی برای گفتن ندارد، اما این حمایت جامعه کاربری‌ آن است که باعث شده تا توکن COQ ارزشمند باشد. کاربرد اصلی این توکن عمدتا در انجام تراکنش خلاصه می‌شود، اما برخی از پلتفرم‌های بومی آوالانچ نیز از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند و در نتیجه اکنون امکان استیکینگ و درآمدزایی با COQ نیز به وجود آمده است. بنیاد آوالانچ نیز برنامه تشویقی برای میم کوین‌هایی مانند کوک اینو در نظر گرفته و برای ارائه‌دهندگان استخر نقدینگی COQ/AVAX پاداش در نظر گرفته است. از طرف دیگر، جامعه کاربری کوک اینو بسیار فعال بوده و با اقدامات مختلف موجب می‌شود تا شهرت کوک اینو به صورت روزافزون افزایش یابد.

پروژه گیمفای: اسنیل تریل (Snail Trail)

اسنیل تریل

بازی اسنیل تریل یکی از محبوب ترین پروژه‌های گیمفای در اکوسیستم آوالانچ است. گیم‌پلی این بازی مبتنی بلاکچین، ترکیبی از استراتژی و شانس بوده و بازیکنان آن با حلزون‌ها مسابقه می‌دهند! توکن بومی اسنیل تریل با نماد SLIME، نقشی اساسی در اقتصاد درون بازی دارد و برای معامله، ارتقای آیتم‌ها و دریافت محتوای خاص استفاده می‌شوند. این بازی در سال ۲۰۲۳ بروزرسانی‌های متعددی را دریافت کرد که در نتیجه آن، بهبود گرافیک، مراحل و حلزون‌های جدید به بازی بود.

در حالی که توکن بومی انسیل تریل در میان توکن های آوالانچ دارای پتانسیل رشد مناسبی است، بررسی سایر پروژه‌های گیمفای مبتنی بر بلاکچین Avalanche نیز برای سرمایه‌گذاران خالی از لطف نخواهد بود:

  • دامی آنلاین (Domi Online): ترکیبی از استراتژی و المان‌های نقش آفرینی که گیم‌پلی جذاب و پویا خلق کرده است. در این بازی، اقدامات بازیکنان، اقتصاد و دنیا را شکل می‌دهد و در نتیجه شاهد ایجاد محیطی جذاب و دائما در حال تکامل خواهیم بود. توکن بومی این بازی DOMI نام دارد.
  • ایمپریوم امپایرز (Imperium Empires): در دنیای وسیع این بازی، بازیکنان با سفرهای فضایی و مبارزه به دنبال ساخت امپراطوری خود خواهند بود و از یک گیم‌پلی علمی‌تخیلی جذابی بهره‌مند خواهند شد. اقتصاد توکن‌محور این بازی نیز به کاربران اجازه می‌دهد تا در کنار روشی برای تبادل آیتم‌های بازی، امکان درآمدزایی با توکن IME را نیز داشته باشند.
  • ام‌سی ورس (MCVerse): این بازی ساختاری شبیه به ماین‌کرافت داشته و بر خلاقیت بازیکنان و همکاری جامعه کاربری تاکید دارد. در این بازی، با کمک فناوری بلاکچین و توکن بومی MCV امکان کسب مالکیت آیتم‌ها فراهم است تا اقتصادی سرزنده برای بازیکنان ایجاد شود.

آوالانچ، بستری برای توکن‌های نوآورانه

همان طور که در وایت پیپر آوالانچ به اهمیت توسعه اکوسیستم تاکید شده، امروزه شاهد افزایش تعداد پروژه‌های جذاب مبتنی بر این بلاکچین هستیم. در همین راستا، بلاکچین Avalanche اکنون یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای یافتن پروژه‌های نوآورانه است؛ مخصوصا پروژه‌هایی که شاید هنوز به اندازه کافی در معرض توجه قرار نگرفته‌اند. با توجه به پتانسیل توکن های آوالانچ و برنامه بنیاد این بلاکچین برای حمایت از برخی توکن‌های خاص، به سرمایه‌گذاران و کاربران کریپتو توصیه می‌شود این پروژه‌ها را زیر نظر داشته باشند تا پس از انجام تحقیقات کامل، بتوانند پروژه یا توکن بزرگ بعدی را شناسایی و به موقع سرمایه‌گذاری کنند.

شما چه دیدگاهی در مورد آوالانچ و توکن‌های آن دارید؟ کدام یک از توکن‌های معرفی شده در این مقاله در پرتفوی شما قرار دارد؟

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

منبع
kucoin
نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا