اخبار ارزهای دیجیتال

چرا سرمایه‌گذاران تازه‌کار، سال گذشته به سراغ رمزارزها آمدند؟

یک نظرسنجی که توسط سازمان نظارت بر صنعت مالی ایالات متحده انجام شده نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران جدید در حوزه رمزارزها، در مقایسه با سرمایه‌گذاران اوراق بهادار و بانکی، بیشتر تحت تأثیر پیشنهاد دوستان و آشنایان خود قرار می‌گیرند.

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط یک رگولاتور مالی در ایالات متحده، در سال ۲۰۲۲، تأثیر دوستان و ترس از دست دادن فرصت (FOMO) از جمله دلایلی بوده که باعث خرید ارزهای دیجیتال توسط بسیاری از سرمایه‌گذاران تازه‌کار شده است.

نظرسنجی انجام شده توسط بنیاد آموزشی سازمان نظارت بر امور مالی ایالات متحده (FINRA) در اواخر آوریل نشان داد که بخش قابل توجهی (۳۱ درصد) از سرمایه‌گذاران جدید در حوزه ارزهای دیجیتال، “پیشنهاد دوستان” را به عنوان عامل اصلی ورود آنها به بازار رمزارزها معرفی کردند.

 طبق گفته FINRA، تنها ۸ درصد از سرمایه‌گذاران اوراق بهادار و بانکی تازه‌کار “پیشنهاد دوستان” را به عنوان دلیل اصلی سرمایه‌گذاری خود معرفی کرده بودند که ممکن است نشان‌دهنده وجود یک عنصر اجتماعی در حوزه سرمایه‌گذاری رمزارزها باشد، چیزی که در سرمایه‌گذاری‌های سنتی وجود ندارد.

دومین دلیل مهم برای ورود سرمایه‌گذاران جدید به بازار رمزارزها، قابلیت معامله با سرمایه اندک بود که برای سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق بهادار نیز یک دلیل رایج محسوب می‌شود.

تاثیر دوستان در سرمایه‌گذاری
دوستان تأثیر قابل توجهی بر ورود مبتدیان به بازار رمزارزها داشته‌اند. منبع: FINRA

در عین حال، طبق نتایج این نظرسنجی، حدود ۱۰٪ از پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که ترس از دست دادن فرصت یک سرمایه‌گذاری پرسود، تاثیر قابل توجهی روی تصمیم آنها برای خرید رمزارزها گذاشته است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که ۴۸٪ از سرمایه‌گذاران حوزه رمزارزها، اطلاعات خود را در مورد بازار دارایی‌های دیجیتال از دوستان، خانواده یا همکارانشان گردآوری کرده‌اند، این عدد برای سرمایه‌گذاران سهام ۳۵٪ بوده است.

تاثیر فومو در سرمایه‌گذاری
بسیاری از مبتدیان حوزه کریپتو در حال یادگیری در مورد این بازار از طریق رسانه‌های اجتماعی هستند. منبع: FINRA

این نظرسنجی همچنین نشان داد که سرمایه‌گذاران جدید در حوزه رمزارزها میانگین سنی و میزان تحصیلات کمتری نسبت به سرمایه‌گذاران سهام دارند. میانگین سنی سرمایه‌گذاران رمزارزی ۳۷ سال و سرمایه‌گذاران سهام ۴۳ سال است. ۲۸/۵ درصد از سرمایه‌گذاران رمزارزی مدرک چهار ساله دانشگاهی دارند، در حالی که ۴۶/۳ درصد از ‌سرمایه‌گذاران سهام تحصیلات چهارساله دانشگاهی خود را تکمیل کرده‌اند.

جالب است بدانید که صاحبان دارایی‌های دیجیتال به اندازه‌ای که فکر می‌کردند، درباره رمزارزها آگاهی ندارند.

در پرسشنامه‌ای با پنج سوال در مورد اینکه چگونه یک رمزارز صادر می‌شود؛ به دلار آمریکایی تبدیل می‌شود؛ چگونه مالیات‌گذاری می‌شود؛ و چگونه امکان تقلب در تراکنش‌ها وجود دارد، ۲۶/۶٪ از سرمایه‌گذاران دارایی‌های دیجیتال امتیاز کامل را کسب کردند.

در این نظرسنجی که در تاریخ ۹ تا ۲۹ سپتامبر سال گذشته انجام شده بود، ۴۶۵ نفر از خانوارهای آمریکایی به طور تصادفی انتخاب شدند. اختلاف داده‌های این نظرسنجی با داده‌های واقعی ۶/۷۵٪ محاسبه شده است. نظرسنجی سال ۲۰۲۲ برای بروزرسانی داده‌های سال ۲۰۲۰ انجام شده بود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازها: ۰ / ۵. مجموع امتیازها: ۰

منبع
cointelegraph
علاقمند به بلاک چین و رمزنگاری - معامله‌گر بازارهای مالی
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس