اخبار ارزهای دیجیتال

صرافی هات بیت به فعالیت خود پایان داد؛ کاربران یک ماه فرصت دارند تا موجودی خود را برداشت کنند

صرافی هات‌بیت در اطلاعیه‌ای خبر از توقف فعالیت خود پس از ۵ سال داد

صرافی ارز دیجیتال بین‌المللی هات بیت (Hotbit)، با انتشار اطلاعیه‌ای خبر از توقف دائم عملیات خود داد.

به گزارش والکس و به نقل از هات‌بیت، این صرافی عملیات تجاری خود را از صبح امروز به وقت ایران (ساعت ۸:۳۰ یک خرداد) به شکل رسمی به حالت تعلیق درآورد. این صرافی از کاربران خود خواست تا صبح ۳۱ خرداد ۱۴۰۲، دارایی خود را از این صرافی برداشت نمایند.

متن کامل صرافی هات بیت به شرح زیر است:

کاربران عزیز هات بیت،

به مدت ۵ سال و ۴ ماه، تیم هات بیت مفتخر است که در کنار پنج میلیون کاربر خود در بازار ارزهای دیجیتال نقش داشته است. با این حال، با کمال تاسف تصمیم گرفتیم که تمامی عملیات صرافی متمرکز خود را از تاریخ ۲۲ می، ساعت ۴ صبح به وقت گرینویچ، متوقف کنیم. از همه کاربران می‌خواهیم تا قبل از تاریخ ۲۱ ژوئن، ساعت ۴ صبح به وقت UTC، دارایی‌های باقی‌مانده خود را برداشت نمایند.

این تصمیم مبتنی بر سه دلیل بود:

نخست، بدتر شدن شرایط عملیاتی. پس از این که تیم مدیریت صرافی مجبور شد به دلیل تحقیقات مقام قضایی در ماه آگوست، چند هفته فعالیت صرافی را به حالت تعلیق درآورد، صنعت کریوتو دچار بحران‌های فراوانی شده است؛ از جمله فروپاشی صرافی FTX و بحران بانکی برای تعدادی از بانک‌ها که سبب خارج شدن USDC از نرخ برابری شد و همه این‌ها سبب خروج مداوم سرمایه کاربران از صرافی‌های متمرکز – از جمله Hotbit – و وخامت جریان نقدینگی شد.

دوم، تغییر روند صنعت کریپتو. فروپاشی پی‌در‌پی موسسات متمرکز بزرگ، صنعت ارزهای دیجیتال را به دو مسیر سوق داده است: یا پذیرش مقررات دولتی و یا غیرمتمرکزتر شدن. تیم هات‌بیت معتقد است که صرافی‌های متمرکز به زودی به طور فزاینده‌ای دست‌و‌پاگیر خواهند شد و حفظ انطباق با قوانین متعدد، بسیار مشکل خواهد بود.

هات‌بیت از ابتدای تاسیس خود، با ارائه طیف وسیعی از دارایی‌ها و روش‌های افزودن ارزش افزوده خود را متمایز کرده است. هات‌بیت نخستین صرافی بود که دارایی‌های نوظهوری همچون شیبا، کوساما و GRIN را لیست کرد و برای اولین بار سرویس استیکینگ کازموس (ATOM) را به راه انداخت. همچنین اولین صرافی بود که در فعالیت‌های ماینینگ دیفای (با استفاده از پلتفرم کامپوند) شرکت کرد. با این حال، به دلیل عدم اطمینان موجود در این صنعت، فرصت‌های متنوع حاوی ریسک‌های فراوانی نیز هستند. هات بیت همچنین با مشکلات متعددی همچون حملات سایبری گسترده، سو استفاده از پروژه‌ها توسط کاربران و… مواجه شده است که منجر به زیان‌های هنگفتی شده است. بنابراین، تیم هات بیت معتقد است که مدل عملیاتی فعلی (لیست کردن طیف وسیعی از دارایی‌ها) از نظر مدیریت ریسک ناپایدار خواهد بود.

با این حال، با تمامی اشک‌ها و لبخندها، نمایش ما به پایان رسید. اکنون می‌خواهیم از شما تشکر کنیم و به احترامتان کمر خم کنیم. ما هنوز به آینده روشن نوآوری‌های ارز دیجیتال اعتقاد داریم و برخی از ما همچنان برای آن مبارزه خواهیم کرد.

کاربران می‌توانند برای انتقال رمزارزهای خود، از صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال مانند صرافی والکس استفاده کنند.

(۲ امتیاز) - ۳/۵

منبع
Hotbit
علاقه‌مند به ساختارهای غیرمتمرکز، دیفای و آزادی مالی
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس