کیف پول

آموزش نحوه ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت

تراست ولت یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین کیف پول‌های ارز دیجیتال نرم افزاری است که پس از نصب آن در تلفن همراه هوشمند خود، می‌توانید از آن استفاده کنید. یکی از ویژگی‌های مثبت این کیف پول، رایگان بودن و رابط کاربری بسیار ساده‌اش است.

از این رو، ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت برای افراد مبتدی هم امکان پذیر است و با یک آموزش ساده، همه می‌توانند این کار را انجام دهند. برای شروع، کیف پول را از trustwallet.com دانلود کنید.

آموزش ارسال ارز دیجیتال در تراست ولت

پس از نصب و ساخت حساب کاربری در کیف پول نرم افزاری تراست ولت، وارد صفحه اصلی آن می‌شوید که به شما امکان ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت را می‌دهد. در بالای صفحه سمت راست، یک علامت تنظیمات وجود دارد. بهتر است که در همان ابتدای کار، با کمک این گزینه، ارزهای دیجیتال مهم و مدنظر خود را به صفحه اصلی کیف پول اضافه کنید.

اضافه کردن ارزهای دیجیتال به لیست تراست ولت

هنگامی که بر روی این گزینه کلیک می‌کنید، به تمام ارزهای دیجیتال از طریق یک سرچ ساده، دسترسی دارید و ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت ساده‌تر می‌شود. سپس ارزهای دیجیتال مهم از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بایننس، ترون و دیگر ارزهای دیجیتال مدنظر خود را به لیست اضافه کنید. وقتی این ارزهای دیجیتال به صفحه اصلی اضافه می‌شوند، شما می‌توانید تغییرات قیمت هر یک و موجودی آن ارز در کیف پول خود را ببینید.

برای ارسال ارز دیجیتال از تراست ولت به حساب فردی دیگر یا حساب کاربری خود در صرافی، ارز دیجیتال مورد نظر را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. در صفحه جدیدی که نمایش داده می‌شود، یک گزینه “Send” وجود دارد که باید روی آن کنید. صفحه جدید نمایش داده شده، دارای دو فیلد خالی است.

ارسال ارز دیجیتال در تراست ولت

بخش اول “Recipient Address”، مربوط به لینک کیف پول ارز دیجیتال مقصد می‌شود که باید آن را در این بخش “Paste” کنید. البته، یک گزینه مربوط به اسکن QR کد می‌شود که با کلیک بر روی آن می‌توانید QR کد کیف پول مقصد را اسکن کنید.

صفحه مربوط به ارسال رمزارز در تراست ولت

بخش دوم با عنوان “Amount”، مربوط به مقدار ارز دیجیتالی است که می‌خواهید ارسال کنید. در کنار این گزینه، یک “MAX” وجود دارد که اگر بر روی آن کلیک کنید، تمام موجودی ارز دیجیتال مورد نظر شما در این بخش وارد می‌شود و شما تمام آن ارز را ارسال می‌کنید. ولی اگر می‌خواهید تنها بخشی از آن ارز را ارسال کنید، باید مقدار آن را تایپ کنید.

در نهایت، بر روی گزینه “Continue” در بالا سمت راست، کلیک کنید تا تراکنش شما با موفقیت انجام شود. البته، پس از تایید تراکنش، ممکن است با برخی خطاها مواجه شوید که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

تایید تراکنش ارسال در تراست ولت

نکات مهم در ارسال ارز دیجیتال

شما برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت به حساب کاربری صرافی یا هر کیف پول دیگری، باید کارمزد تراکنش آن را نیز پرداخت کنید. البته، کارمزد تراکنش همیشه به عهده مبدا تراکنش است. کارمزد تراکنش، پس از انجام هر تراکنش به صورت خودکار از کیف پول شما کسر می‌شود؛ مگر آن که، موجود کافی برای پرداخت آن را نداشته باشید.

اجازه دهید با یک مثال به شما توضیح دهیم. مثلا شما قصد ارسال مقداری ارز دیجیتال را دارید که بستر معاملاتی انجام شده برای آن تراکنش، TRC-20 است. باید مقداری ارز دیجیتال ترون در کیف پول شما باشد که بتوانید کارمزد این تراکنش در بستر TRC-20 را پرداخت کنید. اگر در کیف پول شما، ترون وجود نداشته باشد، یک خطا با عنوان “Insufficient TRX To cover Network fee” ظاهر می‌شود.

برای رفع این خطا، باید موجودی ترون یا هر ارز دیجیتال برای پرداخت کارمزد تراکنش آن بستر معاملاتی را افزایش دهید. یکی از راه‌ها، خرید مقداری ترون از صرافی و انتقال آن به کیف پول و راه دیگر، استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) تراست ولت است. در میان این برنامه‌ها، صرافی‌های غیرمتمرکزی از جمله یونی سواپ (UniSwap)، پنکیک سواپ (PancakeSwap) وجود دارد که به شما امکان تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر را می‌دهند. سپس از این طریق می‌توانید هر ارز دیجیتالی که دارید را به ترون تبدیل کنید.

آموزش دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت

برای دریافت ارزهای دیجیتال از صرافی‌ها یا افراد دیگر، باید ابتدا ارز مورد نظر را در کیف پول پیدا کنید. در واقع، ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت از یک صفحه شروع می‌شوند، آن هم صفحه مربوط به ارز دیجیتال مورد نظر است. به عنوان مثال، شما مقداری اتریوم را از صرافی خریداری کرده‌اید و می‌خواهید آن را به کیف پول تراست ولت واریز کنید. در این حالت باید اتریوم را در میان ارزهای دیجیتال خود پیدا کنید و روی آن بزنید. در صفحه جدید که مشاهده می‌کنید، یک گزینه به نام “Receive” می‌بینید. روی آن کلیک کنید.

 دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت

یک QR کد برای شما به نمایش در می‌آید که زیر آن نیز یک لینک وجود دارد. شما باید لینک نمایش داده شده را کپی کرده و در بخش کیف پول، در صرافی وارد کنید تا ارز دیجیتال خریداری شده شما به کیف پول تراست ولت واریز شود و شما آن را دریافت کنید. اگر که یکی از دوستان شما می‌خواهد برای شما ارز دیجیتال واریز کند نیز می‌تواند از آن QR کد استفاده کرده و آن را در کیف پول خودش اسکن کند.

نکات مهم در دریافت ارز دیجیتال

از آن جایی که تراست ولت یک کیف پول ارز دیجیتال رایگان با رابط کاربری بسیار ساده است، نکات زیادی برای استفاده از آن باقی نمی‌ماند. ولی برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت باید به چند نکته دقت کنید تا تراکنش شما به درستی انجام شود.

دقت کنید که در معاملات باید استاندارد توکن یا روش انتقال در مبدا و مقصد یکسان باشد. یعنی اگر بستر معامله در صرافی، ترون یا TRC-20 است، در کیف پول تراست ولت نیز باید همین بستر معامله را انتخاب کنید. البته، یک نکته دیگر هم در این زمینه وجود دارد؛ این که تمامی بسترهای معامله برای بسیاری از ارزهای دیجیتال در تراست ولت مورد پشتیبانی نیست. از این رو، باید بستر معامله صرافی را نیز با بستر معامله در کیف پول هماهنگ کنید.

بسترهای معاملاتی در تراست ولت

نکته دیگر، هزینه معامله یا کارمزد تراکنش در هر بستر معامله‌ای است. به عنوان مثال، بستر معامله اتریوم یا ERC-20 هزینه نسبتا خیلی بالا و بستر معامله ترون یا TRC-20 هزینه بسیار کم و معقولی دارد. پس دقت کنید که بستر معامله انتخاب شده برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت، باید به نسبت حجم انتقال، کارمزد تراکنش معقولی داشته باشد. در غیر این صورت، شما باید هر مقدار که کارمزد تراکنش محاسبه می‌شود، آن را پرداخت کنید.

در آخر نیز باید بگوییم که شما برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها، باید توکن آن بستر معاملاتی را داشته باشید. مثلا اگر بستر معاملاتی ERC-20 را انتخاب می‌کنید، باید مقداری ارز دیجیتال ترون (TRX) در کیف پول خود داشته باشید یا اگر BEP-20 را انتخاب می‌کنید، باید ارز دیجیتال بایننس (BNB) داشته باشید.

تاکنون در انتقال رمزارز با استفاده از تراست ولت به مشکل برخورده‌اید؟ تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

(۱ امتیاز) - ۵/۵
کارشناس روانشناسی با گرایش صنعتی و سازمانی، مدیر تیم تولید محتوای نقطه ویرگول
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
4 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
زهرا دهقان
زهرا دهقان
26 روز قبل

سلام وقت بخیر
من تراست ولتمو ۱ ساله ک دارم بعد الان میخوام تاریخچه ارسال و دریافت رمز ارزهارو ببینم ولی برام نمیاره مشکل ازچیه؟

ر رواقی
ر رواقی
24 روز قبل
پاسخ به  زهرا دهقان

سلام
وقت به خیر
در صورت امکان تراست ولت خود را بروزرسانی کنید و مجددا با استفاده از وی پی ان این مساله را بررسی کنید.
توجه داشته باشید که تاریخچه تمام تراکنشها در بلاکچین ثبت شده است. بنابراین شما با وارد کردن کلید عمومی کیف پول خود در ترکر همان شبکه، تاریخچه کلیه تراکنش‌های انجام شده برای ارز مورد نظر خود را میتوانید مشاهده کنید.

سپاس از همراهی شما

محمد شاه ناصری
محمد شاه ناصری
1 ماه قبل

سلام من مقداری اتریوم داخل تراست ولت دارم میخوام به والکس انتقال بدم ولی ارور میده ارunable to resolve hoste

ر رواقی
ر رواقی
1 ماه قبل

سلام و عرض ادب
این خطا معمولا زمانی رخ میدهد که از نسخه قدیمی یک اپلیکیشن استفاده کرده باشید. لطفا تراست ولت خود را بروزرسانی کنید.

سپاس از همراهی شما

دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس