کیف پول

آموزش نحوه ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت

تراست ولت یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین کیف پول‌های ارز دیجیتال نرم افزاری است که پس از نصب آن در تلفن همراه هوشمند خود، می‌توانید از آن استفاده کنید. یکی از ویژگی‌های مثبت این کیف پول، رایگان بودن و رابط کاربری بسیار ساده‌اش است.

از این رو، ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت برای افراد مبتدی هم امکان پذیر است و با یک آموزش ساده، همه می‌توانند این کار را انجام دهند. برای شروع، کیف پول را از trustwallet.com دانلود کنید.

آموزش ارسال ارز دیجیتال در تراست ولت

زمان مورد نیاز: ۱۵ دقیقه

در ادامه به آموزش ارسال ارز دیجیتال در trust wallet می‌پردازیم.

 1. افزودن ارزهای مدنظر

  پس از نصب و ساخت حساب کاربری در کیف پول نرم افزاری تراست ولت، وارد صفحه اصلی آن می‌شوید که به شما امکان ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت را می‌دهد. در بالای صفحه سمت راست، یک علامت تنظیمات وجود دارد. بهتر است که در همان ابتدای کار، با کمک این گزینه، ارزهای دیجیتال مهم و مدنظر خود را به صفحه اصلی کیف پول اضافه کنید.اضافه کردن ارزهای دیجیتال به لیست تراست ولت

 2. دسترسی به ارزهای دیجیتال

  هنگامی که بر روی این گزینه کلیک می‌کنید، به تمام ارزهای دیجیتال از طریق یک سرچ ساده، دسترسی دارید و ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت ساده‌تر می‌شود. سپس ارزهای دیجیتال مهم از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بایننس، ترون و دیگر ارزهای دیجیتال مدنظر خود را به لیست اضافه کنید. وقتی این ارزهای دیجیتال به صفحه اصلی اضافه می‌شوند، شما می‌توانید تغییرات قیمت هر یک و موجودی آن ارز در کیف پول خود را ببینید.

 3. انتخاب گزینه Send

  برای ارسال ارز دیجیتال از تراست ولت به حساب فردی دیگر یا حساب کاربری خود در صرافی، ارز دیجیتال مورد نظر را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. در صفحه جدیدی که نمایش داده می‌شود، یک گزینه “Send” وجود دارد که باید آن را انتخاب کنید. صفحه جدید نمایش داده شده، دارای دو فیلد خالی است.ارسال ارز دیجیتال در تراست ولت

 4. افرودن لینک کیف پول مقصد

  بخش اول “Recipient Address”، مربوط به لینک کیف پول ارز دیجیتال مقصد می‌شود که باید آن را در این بخش “Paste” کنید. البته، یک گزینه مربوط به اسکن QR کد می‌شود که با کلیک بر روی آن می‌توانید QR کد کیف پول مقصد را اسکن کنید.

 5. وارد کردن مقدار مورد نظر ارز دیجیتال

  بخش دوم با عنوان “Amount”، مربوط به مقدار ارز دیجیتالی است که می‌خواهید ارسال کنید. در کنار این گزینه، یک “MAX” وجود دارد که اگر بر روی آن کلیک کنید، تمام موجودی ارز دیجیتال مورد نظر شما در این بخش وارد می‌شود و شما تمام آن ارز را ارسال می‌کنید. ولی اگر می‌خواهید تنها بخشی از آن ارز را ارسال کنید، باید مقدار آن را تایپ کنید.صفحه مربوط به ارسال رمزارز در تراست ولت

 6. انجام تراکنش

  در نهایت، بر روی گزینه “Continue” در بالا سمت راست، کلیک کنید تا تراکنش شما با موفقیت انجام شود. البته، پس از تایید تراکنش، ممکن است با برخی خطاها مواجه شوید که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.تایید تراکنش ارسال در تراست ولت

نکات مهم در ارسال ارز دیجیتال

شما برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت به حساب کاربری صرافی یا هر کیف پول دیگری، باید کارمزد تراکنش آن را نیز پرداخت کنید. البته، کارمزد تراکنش همیشه به عهده مبدا تراکنش است. کارمزد تراکنش، پس از انجام هر تراکنش به صورت خودکار از کیف پول شما کسر می‌شود؛ مگر آن که، موجود کافی برای پرداخت آن را نداشته باشید.

اجازه دهید با یک مثال به شما توضیح دهیم. مثلا شما قصد ارسال مقداری ارز دیجیتال را دارید که بستر معاملاتی انجام شده برای آن تراکنش، TRC-20 است. باید مقداری ارز دیجیتال ترون در کیف پول شما باشد که بتوانید کارمزد این تراکنش در بستر TRC-20 را پرداخت کنید. اگر در کیف پول شما، ترون وجود نداشته باشد، یک خطا با عنوان “Insufficient TRX To cover Network fee” ظاهر می‌شود.

برای رفع این خطا، باید موجودی ترون یا هر ارز دیجیتال برای پرداخت کارمزد تراکنش آن بستر معاملاتی را افزایش دهید. یکی از راه‌ها، خرید مقداری ترون از صرافی و انتقال آن به کیف پول و راه دیگر، استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) تراست ولت است. در میان این برنامه‌ها، صرافی‌های غیرمتمرکزی از جمله یونی سواپ (UniSwap)، پنکیک سواپ (PancakeSwap) وجود دارد که به شما امکان تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر را می‌دهند. سپس از این طریق می‌توانید هر ارز دیجیتالی که دارید را به ترون تبدیل کنید.

آموزش دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت

برای دریافت ارزهای دیجیتال از صرافی‌ها یا افراد دیگر، باید ابتدا ارز مورد نظر را در کیف پول پیدا کنید. در واقع، ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت از یک صفحه شروع می‌شوند، آن هم صفحه مربوط به ارز دیجیتال مورد نظر است. به عنوان مثال، شما مقداری اتریوم را از صرافی خریداری کرده‌اید و می‌خواهید آن را به کیف پول تراست ولت واریز کنید. در این حالت باید اتریوم را در میان ارزهای دیجیتال خود پیدا کنید و روی آن بزنید. در صفحه جدید که مشاهده می‌کنید، یک گزینه به نام “Receive” می‌بینید. روی آن کلیک کنید.

 دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت

یک QR کد برای شما به نمایش در می‌آید که زیر آن نیز یک لینک وجود دارد. شما باید لینک نمایش داده شده را کپی کرده و در بخش کیف پول، در صرافی وارد کنید تا ارز دیجیتال خریداری شده شما به کیف پول تراست ولت واریز شود و شما آن را دریافت کنید. اگر که یکی از دوستان شما می‌خواهد برای شما ارز دیجیتال واریز کند نیز می‌تواند از آن QR کد استفاده کرده و آن را در کیف پول خودش اسکن کند.

نکات مهم در دریافت ارز دیجیتال

از آن جایی که تراست ولت یک کیف پول ارز دیجیتال رایگان با رابط کاربری بسیار ساده است، نکات زیادی برای استفاده از آن باقی نمی‌ماند. ولی برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت باید به چند نکته دقت کنید تا تراکنش شما به درستی انجام شود.

دقت کنید که در معاملات باید استاندارد توکن یا روش انتقال در مبدا و مقصد یکسان باشد. یعنی اگر بستر معامله در صرافی، ترون یا TRC-20 است، در کیف پول تراست ولت نیز باید همین بستر معامله را انتخاب کنید. البته، یک نکته دیگر هم در این زمینه وجود دارد؛ این که تمامی بسترهای معامله برای بسیاری از ارزهای دیجیتال در تراست ولت مورد پشتیبانی نیست. از این رو، باید بستر معامله صرافی را نیز با بستر معامله در کیف پول هماهنگ کنید.

بسترهای معاملاتی در تراست ولت

نکته دیگر، هزینه معامله یا کارمزد تراکنش در هر بستر معامله‌ای است. به عنوان مثال، بستر معامله اتریوم یا ERC-20 هزینه نسبتا خیلی بالا و بستر معامله ترون یا TRC-20 هزینه بسیار کم و معقولی دارد. پس دقت کنید که بستر معامله انتخاب شده برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست ولت، باید به نسبت حجم انتقال، کارمزد تراکنش معقولی داشته باشد. در غیر این صورت، شما باید هر مقدار که کارمزد تراکنش محاسبه می‌شود، آن را پرداخت کنید.

در آخر نیز باید بگوییم که شما برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها، باید توکن آن بستر معاملاتی را داشته باشید. مثلا اگر بستر معاملاتی ERC-20 را انتخاب می‌کنید، باید مقداری ارز دیجیتال ترون (TRX) در کیف پول خود داشته باشید یا اگر BEP-20 را انتخاب می‌کنید، باید ارز دیجیتال بایننس (BNB) داشته باشید.

تاکنون در انتقال رمزارز با استفاده از تراست ولت به مشکل برخورده‌اید؟ تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۳.۴ / ۵. مجموع آرا: ۹

کارشناس روانشناسی با گرایش صنعتی و سازمانی، مدیر تیم تولید محتوای نقطه ویرگول
نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
68 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محمد فتحی
محمد فتحی
12 روز قبل

میخواهم مقدار ۲۳۹ دلار به سفارت کانادا در ترکیه بفرست برای ویزا چکار باید بکنم آنها گفتند از طریق والت بفرست لطفا راهنمایی کنید

ر رواقی
ر رواقی
12 روز قبل
پاسخ به  محمد فتحی

سلام
– آدرس کیف پول مقصد را از گیرنده دریافت کنید. (بعنوان مثال تتر در شبکه trc20)
– کیف پول مبدا را که دقیقا مطابق با آدرس کیف پول مقصد باید باشد (مثلا تتر trc20) را شارژ کنید. برای شارژ کیف پول مبدا میتوانید از صرافی والکس استفاده کنید.
– سپس میتوانید با ارسال توکن خود به آدرس مورد نظر این مبلغ را انتقال دهید.

داود
داود
16 روز قبل

سلام من یک ارزدر تراست ولت دارم می خوام به صرافی انتقال بدم ارز در صرافی بروی اتریوم هست ولی در تراست ولت من روی شبکه ترا هستش لطفا راهنمایی کنید

ر رواقی
ر رواقی
13 روز قبل
پاسخ به  داود

سلام
در هنگام تراکنش به تطبیق شبکه کیف پول مبدا و مقصد توجه کنید. در غیر این صورت منجر به تراکنش اشتباه و از دست رفتن دارایی‌تان میگردد.

مجید دلیری
مجید دلیری
22 روز قبل

سلام ، من مقداری shib از صرافی kucoin به تراست ولت با پروتکلهای کوکوین ارسال کردم به خاطر هزینه پایین تر انتقال (کارمزد) اما الان در کیف پول تراست ولت نمی توانم آنرا به عنوان موجودی خودم ببینم. لطفا راهنمایی فرمایید چکار باید بکنم . البته همین اتفاق برای سایر ارزهای دیجیتال هم افتاد که با پیدا کردن contract addres آن رمز ارز تونستم به موجودی های خود اضافه کنم . لطفا راهنمایی فرمایید . البته متاسفانه تسلط کامل ندارم.

ر رواقی
ر رواقی
19 روز قبل
پاسخ به  مجید دلیری

سلام
وقت به خیر
لطفا شبکه مبدا و مقصد تراکنش خود را به ما بگویید تا در صورت امکان بهتر بتوانیم شما را راهنمایی کنیم. توجه داشته باشید که تراکنش‌های اشتباه در موارد معدودی قابل بازگشت هستند.

Basat zaraie
Basat zaraie
28 روز قبل

سلام من ارزی در صرافی ال بانک خریده ام متاسفانه الان این ارز در صرافی ال بانک دیگه غیر فعال شده میخوام انتقال بدم به تراس ولت نمیتونم اسم ارز در تراس ولت پیدا کنم باید چجوری انتقال بدم به تراس ولت

ر رواقی
ر رواقی
26 روز قبل
پاسخ به  Basat zaraie

سلام
در صورتی که تراست ولت از شبکه رمزارز موردنظر پشتیبانی کند، شما میتوانید این توکن را به صورت دستی به تراست ولت اضافه کنید. برای این کار آدرس قرارداد توکن خود را از وبسایت رسمی پروژه یا کوین مارکت کپ به همراه عدد نانس و دسیمال برداشته و آن را به صورت دستی به کیف پول خود اضافه کنید.

فاطمه دهقانی
فاطمه دهقانی
1 ماه قبل

سلام من مقداری ارز trb میخوام از کوینکس انتقال بدم به تراست ولت. در کوینکس بر پایه بلاکچین اتریوم هست ولی در تراست ولت جلوش نوشته optimism etherium ایا میتونم انتقال بدم مشکلی پیش نمیاد? چون میگن باید هر دو طرف یک شبکه بلاکچین باشن وگرنه ممکنه رمز ارز ازبین بره؟ ممنون از راهنماییتون.

ر رواقی
ر رواقی
1 ماه قبل

سلام
به تطبیق شبکه مبدا با مقصد توجه داشته باشید. توکن TRB در بستر شبکه اتریوم هم در تراست ولت موجود است.

محسن ادیب
محسن ادیب
1 ماه قبل

سلام. من تازه تراست ولت را نصب کرده ام و چند سوال دارم.
۱_ آیا اگر کسی بخواهد از خارج برایم تار بفرستد نام و مشخصات فردی من برایش نمایش داده میشود؟
۲_ اگر کسی بخواهد برایم تار ارسال کند هزینه تراکنش با من است یا با خودش؟
۳_ اگر کسی بخواهد برایم تار ارسال کند، آیا من باید ابتدا به ساکن مبلغی در تراست ولت خود داشته باشم؟

ر رواقی
ر رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  محسن ادیب

سلام
پاسخ ۱: خیر
پاسخ ۲: هزینه تراکنش همیشه بر عهده ارسال کننده است
پاسخ ۳: خیر

آریا طاهری
آریا طاهری
2 ماه قبل

سلام من ارز بیتکوین گرفتم و به تراست ولت انتقال دادم ولی موجودی رو صفر نشون میده

ر رواقی
ر رواقی
2 ماه قبل
پاسخ به  آریا طاهری

سلام
آیا از صحت تراکنش خود اطمینان دارید؟ در این صورت لطفا تراست ولت خود را بروزرسانی کرده و مجددا با استفاده از وی پی ان موجودی آن را بررسی کنید.
در پایان میتوانید با ارسال اسناد تراکنش خود برای پشتیبانی تراست ولت، این مساله را پیگیری کنید.
https://support.trustwallet.com/support/home

سپاس از همراهی شما

محمد ابذل
محمد ابذل
2 ماه قبل

سلام من گقداری تتر بر روسی شبکه اتریوم دارم میخوام انتقال بدم به بورکر نیاز به اتریوم دارم بخوام اتریوم از صرافی به تراس والتم انتقال بدم بر روی چه شبکه ای باید باشه که جابه جا انتقال نشه

ر رواقی
ر رواقی
2 ماه قبل
پاسخ به  محمد ابذل

سلام و عرض ادب
اتریوم یک کوین است و در بستر بلاکچین اختصاصی خود فعال است. بنابراین تنها شبکه موجود اتر همان erc20 یا اتریوم است.

علی حسینی
علی حسینی
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر.من میخواستم تتر send کنم به حساب صرافی بعد از past کردن آدرس و انتخاب مقدار ارز و زدن گزینه continue با یک صفحه سیاه که بالاش زده transfer روبه رو میشم که به مرحله بعد هم نمیره.چکار باید بکنم.حدود ۵۰ ترون هم دارم.ممنون از راهنماییتون

ر رواقی
ر رواقی
2 ماه قبل
پاسخ به  علی حسینی

سلام و عرض ادب
آیا از نسخه اپلیکیشن تراست ولت استفاده میکنید؟ لطفا در صورت امکان تراست ولت خود را بروزرسانی کرده و مجددا با وی پی ان دیگیری این مراحل را تکرار کنید.

شهرزاد فرازی
شهرزاد فرازی
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر چند روز پیش برای ولت من مقداری اتریوم واریز شده ولی هنوز به حساب من نیومده و مبدا مطمئن هست که واریز درست انجام شده . مشکل از ولت من هست؟

ر رواقی
ر رواقی
2 ماه قبل

سلام
لطفا هش مربوط به تراکنش را در اکسپلورر شبکه آن وارد کرده و وضعیت کانفرم شدن آن در بلاکچین را بررسی کنید. اگر تراکنش تایید نشده باشد، این مشکل را باید با فرستنده در میان بگذارید. اما اگر تراکنش تایید شده باشد، این مشکل مربوط به کیف پول شماست. باید تراست ولت خود را در صورت امکان بروزرسانی کرده و با استفاده از وی پی ان موجودی آن را بررسی کنید. در پایان میتوانید این مساله را با پشتیبانی تراست ولت هم درمیان بگذارید.
https://support.trustwallet.com/support/home

سپاس از همراهی شما

فریبرز شایسته
فریبرز شایسته
3 ماه قبل

سلام از عربستان طلبی رو دارم گفته از طریق USDT میتونه واریز کنه ولی بستری رو تایین نکرده فقط تو ات ساپ واسش میتونم بفرستم جواب هم نمیده از چه توکن یا بستری لینک واریز بفرستم

ر رواقی
ر رواقی
3 ماه قبل

سلام
تتر در بستر شبکه های مختلفی فعال است و در صورت ارسال آن به آدرس کیف پول اشتباه، امکان بازیابی آن وجود ندارد. بنابراین پیشنهاد میکنیم قبل از انجام تراکنش حتما نام و شبکه توکن را با فرستنده چک کنید.

سپاس از همراهی شما

غلام
غلام
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر.من مقداری ارز استیک کرده ام . میخواستم بدونم که اگر از استیک خارج کنم میتونم فورا آن را انتقال دهم؟یا باید صبر کنم.چند وقت طول می‌کشه تا از حالت استیک خارج بشه؟ممنون

ر رواقی
ر رواقی
3 ماه قبل
پاسخ به  غلام

سلام
بله شما پس از طی شدن مدت زمان اولیه استیکینگ (مثلا برای ترون ۳ روز است)، می‌توانید توکن های خود را از استیکینگ خارج کرده و پس از اتمام این فرایند و تایید تراکنش آن در شبکه، توکن ها در ولت شما قابل مشاهده خواهد بود.

محمدتقی
محمدتقی
3 ماه قبل

سلام
از کسی طلب داشتم مقداری تتر را در کیف پول coinbase من واریز کرده ولی بالای صفحه موجودی را نشان نمی‌دهد این کیف پول را ۲ روز نصب کردم و به روز است وقتی برداشت میزنم انجام می‌دهد و رسید صادر میکند و هیچ اروری نمیدهد اما به کیف پول مقصد نمی‌نشیند و از حساب کسر میگردد

ر رواقی
ر رواقی
3 ماه قبل
پاسخ به  محمدتقی

سلام
لطفا هش تراکنش را برای صرافی یا پشتیبانی کیف پول مقصد ارسال کرده و این این مساله را با آنها در میان بگذارید.

رضا فاطمی
رضا فاطمی
4 ماه قبل

سلام . وقت بخیر . من در صرافی پنکیک سواپ ارزی رو فروختم . ادرس هش فروشم هست ولی دلار تو تراس ولت من نیومده .

ر رواقی
ر رواقی
3 ماه قبل
پاسخ به  رضا فاطمی

سلام
رضا جان لطفا هش تراکنش خود ا برای پشتیبانی تراست ولت ارسال کرده و این مساله را پیگیری کنید.
https://support.trustwallet.com/support/home

دکمه بازگشت به بالا