معرفی رمزارزها

ارز دیجیتال NKN چیست؟ آشنایی با رمزارز NKN و پروژه آن

انتخاب درست ارزهای دیجیتال و تحقیق در مورد آن‌ها سبب می‌شود تا احتمال ضرر و ریسک را برای سرمایه خود به حداقل برسانید. ما تا به حال در والکس ارزهای زیادی را به شما معرفی کرده‌ایم و این بار هم نوبت به آشنایی با رمزارز NKN رسیده است.

در واقع تلاش ما در این مقاله این است که بدانیم NKN چیست و چه استفاده‌هایی از آن می‌شود. ضمن این که مروری بر تیم توسعه‌دهنده و آینده احتمالی ارز NKN نیز خواهیم داشت تا با خیال راحت‌تری بتوانید سرمایه‌گذاری بر روی آن را انجام دهید. بنابراین در صورتی که به بازار ان کی ان و معامله در آن اهمیت می‌دهید، حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

پروژه ارز دیجیتال NKN

در پاسخ به این سوال که ارز دیجیتال NKN چیست، ابتدا نیاز است تا به درک معنای آن برسیم. NKN مخفف واژه New Kind of Network (شبکه جدید) است که آن را باید یک بلاکچین عمومی و نسبتا پرطرفدار به شمار آورد. علی‌رغم مشکلاتی که در ابتدا توکن و پلتفرم این ارز داشت، اما استقبال چشمگیری را این روزها تجربه می‌کند.

همین امر باعث شده تا افراد بیشتری جذب این ارز شوند و این طور که احتمال می‌رود، جمعیت موجود در این پلتفرم در آینده افزایش چشم‌گیری خواهد داشت. هدف اصلی تیم سازنده از به وجود آوردن ارز دیجیتال NKN، ایجاد یک انگیزه اقتصادی برای فعالیت اینترنتی است. به بیان دیگر، سازندگان اعتقاد دارند که هنوز هم می‌توان ابعاد گسترده‌تری از اینترنت را به منظور کسب درآمد استفاده کرد که در آینده از آن‌ها رونمایی خواهد شد.

در این زمینه ایده‌های خلاقانه‌ای وجود دارد که تیم سازنده به چند مورد از آن‌ها نیز سر زده است. ضمن این که پلتفرم‌ها از نظرات کاربران خود نیز در خصوص این ایده‌ها استفاده می‌کنند تا بتوانند رو به جلو در حرکت باشند. به اشتراک‌گذاری اتصالات مربوط به شبکه و اینترنت و بهره بردن از پهنای باندی که هنوز مورد استفاده مردم قرار نگرفته را باید از دیگر اهداف ساخت این پلتفرم به شمار آورد.

مروری بر پروژه مربوط به ارز NKN

شما در پلتفرم NKN قادر به انجام برخی فعالیت‌ها مانند ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز هستید؛ آن هم به روشی که انتقال داده‌ها و اتصال همتا به همتا در آن‌ها وجود داشته باشد. این خود می‌تواند برای یک ارز دیجیتال و پلتفرم مرتبط با آن قابلیتی فوق‌العاده باشد.

بررسی اهداف تیم NKN

حال برای این که متوجه شویم NKN چیست، بد نیست نگاهی به اهداف آن بی‌اندازیم.

 • ایجاد یک پلتفرم امن برای اینکه کاربران در آینده بتوانند به خوبی از این فضا برای کار خود استفاده کنند.
 • انگیزه‌های اقتصادی بیشتر به منظور ساخت کسب و کارها برای کاربران.
 • به اشتراک‌گذاری و استفاده از اینترنت بیشتر و سریع‌تر برای کاربران.
 • ساخت شبکه‌های بیشتر به صورت همتا به همتا.
 • ایجاد فضایی سریع برای کاربران در شبکه‌هایشان به منظور انتقال اطلاعات.

نقشه راه ارز دیجیتال NKN

در صورتی که به سایت این ارز و پلتفرم آن با نام NKN سری بزنیم، متوجه می‌شویم که بخشی را تحت عنوان رودمپ یا همان نقشه راه در دسترس قرار داده‌اند. تلاش سازندگان بر این بوده که کاربران با این ارز دیجیتال و اقداماتی که می‌توان توسط آن انجام داد، آشنایی بیشتری پیدا کنند. این یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای افرادی است که می‌خواهند بدانند NKN چیست.

همه چیز برای NKN و پلتفرم آن در سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز شد. طبیعی بود که مردم در آن زمان شناخت زیادی نسبت به این پلتفرم نداشتند، اما رفته رفته این شناخت به وجود آمد. از آن زمان تا کنون، تیم سازنده سالانه رود مپ یا نقشه راه خود را در وبسایت این پروژه در دسترس قرار می‌دهد که این می‌تواند برگ برنده‌ای برای NKN باشد.

این طور که پیدا است این تیم در نظر دارد تا فعالیت‌های بیشتری را در فضای مجازی داشته باشد و افرادی را هم برای انجام این کار استخدام کند. بی‌شک اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، اعتماد بیشتری را هم از سوی معامله‌گران دریافت خواهند کرد.

مسیر حرکت سازندگان NKN

ضمن این که مشارکت‌های این شرکت با برخی فعالان و سازمان‌ها در حوزه اینترنت مانند استارلینک شروع خواهد شد و آن‌ها می‌توانند از سرعت بیشتری در امور خود بهره‌مند شوند. به‌تبع با انجام این کار، مزایایی در فعالیت آن‌ها مشاهده خواهد شد؛ مانند سرویس‌های جهانی که از آن‌ها برای ارسال پیام به کاربران این پلتفرم استفاده می‌شود.

در مجموع می‌توان گفت که بهره‌برداری این شرکت از تکنولوژی‌های بیشتر و همچنین دیفای (Defi) که در قبلاً به توضیح آن پرداخته‌ایم، اتفاقات جذابی را برای این ارز دیجیتال و کاربرانش رقم خواهد زد. این تنها بخشی از رودمپ تیم سازنده برای سال ۲۰۲۳ میلادی بود.

اعضای تیم سازنده NKN

در حقیقت افراد زیادی در ساخت ارز دیجیتال NKN و پلتفرم آن نقش داشتند، اما سه شخص را باید به عنوان بنیان‌گذار اصلی آن معرفی کرد. یانبو لی (Yanbo Li)، بروس لی (Bruce Li) و ییلون ژانگ (Yilon Zhang). با توجه به افراد کاربلد و تیم قوی‌ای که این پروژه استخدام کرده، NKN می‌توانند در آینده به درجات بهتری نیز دست پیدا کنند. همین مسئله باعث شده تا امروزه افراد زیادی به ارز دیجیتال NKN باور داشته باشند.

طبق مصاحبه‌هایی که با این افراد صورت گرفته، جاه‌طلبی و رویاپردازی آن‌ها در این حوزه بسیار زیاد است. آن‌ها به دنبال این موضوع هستند که بزرگ‌ترین شبکه و بلاکچین را در این بازار به وجود آورند که البته کاری بسیار چالش‌برانگیز است. به اشتراک‌گذاری اتصالات در اینترنت برای همه مردم نیز یکی از شعارها و اهداف این تیم است که باید دید آیا عملی خواهد شد یا خیر.

خدمات ارائه شده توسط NKN

همان‌گونه که اشاره کردیم، NKN آمده تا افراد بتوانند اتصال بهتری به اینترنت را تجربه کنند. ضمن این که آن‌ها در این پلتفرم می‌توانند به ساخت شبکه‌های همتا به همتا و با سرعت بسیار زیاد مشغول شوند؛ سرعتی که بی‌شک در آینده افزایش خواهد داشت و تیم سازنده نیز رایزنی‌ها و تلاش‌های فراوانی برای رسیدن به این هدف دارد.

سرمایه‌گذاران و شرکای NKN

سازندگان ارز دیجیتال NKN برای این که به موفقیت‌های بیشتری در کار خود برسند، نیازمند همکاری با برخی از سازمان‌ها، شرکا و سرمایه‌گذاران بودند. هر یک از آن‌ها امروزه سهم عظیمی در موفقیت این شرکت دارند و از نام‌های پیش رو که می‌تواند یاری‌رسان این تیم باشد، می‌توان به استارلینک اشاره داشت. طبق شایعات، این همکاری خیلی زود امکان‌پذیر خواهد بود و این می‌تواند موفقیت بزرگی برای NKN محسوب شود.

این شرکت اکنون به درجه‌ای رسیده که شعبات مختلفی در سر تا سر جهان دارد. با این حال، دفتر اصلی آن‌ها در کالیفرنیای آمریکا قرار دارد. از مهم‌ترین سرمایه‌گذاران این ارز نیز باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • Block Group
 • Founder Friendly Labs
 • BlockVC
 • Node Capital
 • NGC Ventures

معرفی رمز ارز NKN

با توجه به مطالب گفته شده، دانستیم که ارز دیجیتال NKN با رویکرد تازه‌ای به پروتکل‌های اتصال شبکه و به صورت همتا به همتا روی کار آمده است. امروزه ارزهای زیادی در بازار چنین مکانیزمی را اجرا کرده‌اند، اما درصد زیادی از آن‌ها موفقیت NKN را نداشته‌اند. این ارز برای پیشبرد اهداف خود از الگوریتمی تحت عنوان Proof to Relay استفاده می‌کند. این بدان معناست که این پلتفرم پاداش‌هایی را به کاربران خود در ازای بازپخش داده‌های شبکه می‌دهد و سرمایه‌گذاران از این طریق می‌توانند کسب درآمد کنند.

مروری بر کاربردهای ارز NKN

توکن NKN اکنون مورد توجه عده زیادی از مردم است و شما نیز می‌توانید از فرصت‌های موجود در آن بهره ببرید. این ویژگی‌ها شامل سرعت، امنیت، استخراج و غیره می‌شود که در ادامه مفصل درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم.

یک پلتفرم امن با سرعت بالا

طی اقداماتی که از سوی تیم سازنده شکل گرفته، اکنون شما می‌توانید در این پلتفرم با سرعت بسیار بالا و در محیطی کاملا امن، سرمایه‌گذاری‌های خود را انجام داده و به سود برسید.

استفاده برای انواع سرمایه‌گذاری

به گفته کارشناسان، این ارز می‌تواند در آینده به گزینه‌ای مهم برای سرمایه‌گذاری تبدیل شود. در واقع انواع سرمایه‌گذاری‌ها را تا حدی می‌توان با توکن آن انجام داد که در بخش‌های بعدی بیشتر در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

استخراج

گفتنی است که NKN ارزی قابل استخراج است و تا به حال ماینرها سود زیادی را از این طریق به دست آورده‌اند. در واقع برای این که مردم بتوانند از این روش نیز کسب درآمد داشته باشند، این را هم می‌توان از دیگر اقدامات مفید تیم سازنده به شمار آورد.

نگاهی به آینده ارز دیجیتال NKN

با توجه به داده‌هایی که ارز دیجیتال NKN در اختیار ما قرار داده و نظر عده زیادی از کارشناسان پیرامون آن، می‌توان پیش‌بینی‌هایی نیز در مورد آینده NKN داشت. این طور که گفته می‌شود، قیمت این ارز تا سال ۲۰۲۴ میلادی می‌تواند به حدود ۰٫۴۶ دلار برسد که به نوبه خود پیشرفت خوبی است. البته این اعداد و ارقام همگی احتمالاتی هستند که برای این ارز در نظر گرفته شده است و بد نیست خودتان نیز تحلیلی در مورد ارزش آن در آینده داشته باشید.

NKN در آینده چگونه خواهد بود

شیوه خرید و فروش NKN

راه‌های زیادی برای خرید و فروش ارز دیجیتال NKN وجود دارد. صرافی‌های معتبر بسیاری از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند که از مهمترین‌ آن‌ها باید به این موارد اشاره کرد:

 • بایننس
 • کوکوین
 • کوین بیس

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال NKN در هر یک از این پلتفرم‌ها متفاوت است. در نظر داشته باشید که با توجه به محدودیت‌ها و تحریم‌های کاربران همواره خطرات مختلفی دارایی شما را در صرافی‌های خارجی تهدید می‌کند. یکی از بهترین راه‌ها برای معاملات این ارز دیجیتال، استفاده از صرافی والکس خواهد بود. شما در این صرافی این امکان را دارید تا ریال یا تومان را به NKN تبدیل کرده و به راحتی از معاملات این ارز بهره ببرید.

کیف پول‌های مناسب برای ارز دیجیتال NKN

حال برای این که بتوانید ارز دیجیتال NKN را نگه‌داری کنید و به سود برسید، باید از یک کیف پول امن و با ویژگی‌های زیاد استفاده کنید. بسیاری از سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند بدانند NKN چیست، به دنبال کیف پول های NKN با امنیت بالا نیز هستند که در این بخش به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

اگر به دنبال یک کیف پول نرم‌افزاری برای استفاده از این ارز هستید، تراست (Trust) و سیف‌پل (SafePal) را به شما توصیه می‌کنیم. همچنین اگر به‌دنبال انتخاب یک کیف سخت‌افزاری هستید، باید گفت ترزور (Trezor) از این ارز دیجیتال پشتیبانی دارد. این دسته از کیف پول‌ها معمولا امنیت بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورند.

NKN؛ پلتفرمی پرسرعت برای شبکه‌سازی

در این مقاله به این موضوع پرداخته شد که NKN چیست و چه طور می‌توان از کاربردهای آن استفاده کرد. با توجه به این مطالب، آگاه شدیم که این ارز می‌تواند به طرق مختلف مورد بهره‌برداری کاربران قرار گیرد. شیوه‌های گوناگونی به منظور کسب درآمد در این پلتفرم وجود دارد که می‌توان به سراغ آن‌ها رفت.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۱.۵ / ۵. مجموع آرا: ۲

کارشناس روانشناسی با گرایش صنعتی و سازمانی، مدیر تیم تولید محتوای نقطه ویرگول
نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا