خرید امپ
امپ
(AMP)Amp Token
رتبه 277 جهانی

خرید امپ • قیمت لحظه ای امپ امروز به دلار و تومان (AMP)

285تومان
+1.49%
0.0049$
کمترین قیمت (۲۴ ساعت)

288تومان

0.0049$
بیشترین قیمت (۲۴ ساعت)

301تومان

0.0051$


حجم معاملات (۲۴h)

$ 15,072,850.81

تسلط به بازار (دامیننس)

0.01%

حجم کل بازار

$ 213,406,236.18

ارز در گردش

56.44%

مجموع ارز در دسترس

99,446,102,353.68

حداکثر ارز قابل عرضه

99,446,102,353.68

رمزارز امپ در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی 277 را دارد. قیمت امپ امروز ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با 296 تومان معادل 0.005034 تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. این ارز یک توکن وثیقه‌ای ERC-20 مبتنی بر اتریوم است که از طریق پلتفرم فلکسا (Flexa) امنیت تراکنش‌ها را تضمین می‌کند. شما در این صفحه می‌توانید قیمت ارز امپ را به صورت لحظه‌ای و جهانی مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش AMP خود را در بازار والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال امپ (AMP Token)

ارز دیجیتال امپ محصول شرکت فلکسا در نیویورک است. فلکسا بر اساس تکنولوژی مالی (FinTech) ساخته شده که در راستای بهبود مشکلات امنیتی و برگشت‌ناپذیری تراکنش‌هایی که ممکن است حین معامله رخ بدهد فعالیت دارد. در واقع کاربران خود را مطمئن می‌سازد که تراکنش‌ها بدون هیچ مشکلی صورت می‌گیرند.  فلکسا با مدیریت ارز امپ مثل یک وثیقه، ریسک معاملات مالی را به کمترین حد خود می‌رساند. ارز امپ از طریق فرایند استیکینگ (Staking) معاملات را تضمین می‌کند. زمانی که بخواهید هر نوع تراکنشی انجام دهید، مقداری ارز امپ در شبکه قفل می‌کنید. اگر تراکنش موفقیت‌آمیز بود ارز امپ آزاد شده و به کیف پول کاربر بازمی‌گردد تا در تراکنش بعدی استفاده شود. و اگر مشکلی در حین انتقال دارایی پیش آمد و تراکنش صورت نگرفت، گیرنده می‌تواند ارز امپ قفل‌شده را نقد کند. 

برای آشنایی بیشتر با ارز AMP پیشنهاد می‌کنیم مقاله امپ چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید.

بنیانگذاران

شبکه فلکسا که در نیویورک مستقر است، ارز آمپ را در سپتامبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی کرد و وایت پیپر امپ در نوامبر ۲۰۲۰ منتشر شد. تیم بنیان‌گذار فلکسا و ارز امپ متشکل از ۴ عضو به نام‌های دنیل مک کیب (Daniel Mccabe)، ترور فیلتر (Trevor Filter)، تایلر اسپالدینگ (Tyler Spalding) و زکری کیلگور (Zachary Kilgore) است.

معروف‌ترین بنیانگذار فلکسا، تایلر اسپالدینگ است که به معرفی ارز امپ و برنامه‌های فلکسا برای عموم جامعه می‌پردازد. اسپالدینگ ۲۰ سال تجربه در حوزه فناوری دارد و از سال ۲۰۱۱ در زمینه ارز دیجیتال و بلاک چین فعالیت داشته است. او برای شرکت‌های بزرگ هوافضا مثل ناسا (NASA) کار کرده است. همچنین مدیر ارشد فناوری Raise، بزرگترین پلتفرم گیفت کارت نیز بوده است.

کاربرد ارز امپ (AMP)

تامین امنیت تراکنش‌ها، مهم‌ترین هدف ارز امپ است. به زبان ساده، شما با امپ تراکنش‌های خود را بیمه کرده‌اید. در حال حاضر، فلکسا ده‌ها ارز دیجیتال در بیش از ۴۰۰۰۰ فروشگاه در نیویورک و آمریکا را پشتیبانی می‌کند که به شما امکان خرید از این فروشگاه‌ها با استفاده از ارز امپ را می‌دهد. همچنین با خرید AMP از فلکسا و سپرده کردن آن میتوان از مزایای استیکینگ نیز بهره برد. زمانی که کاربران ۱ درصد کارمزد تراکنش می‌پردازند، این کارمزد بین سهامداران توزیع می‌شود. این کارمزد در مقایسه با دیگر پلتفرم‌های پرداخت که ۳ درصد دریافت میکنند، برای معامله‌گران به صرفه‌تر است. در واقع سهامداران با پذیرفتن ریسک خرج شدن ارز امپ، درآمد غیرفعال کسب می‌کنند. هر چه کاربران بیشتری از طریق فلکسا تراکنش انجام دهند، بازده سهام بالاتر می‌رود. در حال حاضر، فلکسا با توزیع توکن‌های امپ از خزانه، بازده سهام را افزایش می‌دهد، اما زمانی که تعداد افرادی که از این پروتکل حمایت می‌کنند به حد کافی رسید، این کار به پایان می‌رسد.

ویژگی های مهم امپ

توکن‌های آمپ از این جهت با سایر رمز ارزها تمایز دارند چون معامله‌گران می‌توانند از AMP‌ به عنوان تضمین‌کننده امنیت تراکنش‌های ارز دیجیتال استفاده کنند. نکته مهم دیگری که امپ را منحصربه‌فرد کرده، استفاده از فناوری مدیران وثیقه (collateral managers) و پارتیشن‌های وثیقه (collateral partitions) برای به اجرا درآوردن ارز امپ است.

پارتیشن‌های وثیقه: پارتیشن یا بخش‌بندی در قسمت اصلی فرایند وثیقه‌گذاری امپ قرار گرفته است. هر پارتیشن یک‌سری قوانین مشخص دارد که توسط مدیران وثیقه تعیین می‌شود. این بخش‌ها در شبکه اتریوم یک آدرس مخصوص دارند که هر بخش را از دیگری متمایز می‌کند. با وجود این پارتیشن‌ها، کاربران بدون نیاز به انتقال توکن‌ها به یک قرارداد هوشمند، فرایند استیکینگ ارز را انجام می‌دهند.

مدیران وثیقه: مدیران وثیقه قراردادهای هوشمندی هستند که مدیریت ارز امپ را به عهده دارند. این مدیران با پارتیشن‌ها در تعامل هستند و امکان قفل، آزاد کردن، پاداش دادن به وثیقه‌ها و در صورت نیاز پشتیبانی از انتقال دارایی را در پارتیشن‌ دارند. هرکسی که بخواهد از آمپ برای تراکنش‌های ارز دیجیتال استفاده کند می‌تواند برای خودش یک قرارداد هوشمند مدیریت وثیقه بسازد.

امنیت شبکه امپ چگونه تامین می‌شود؟

AMP به عنوان یک پلتفرم وثیقه‌ای که با مبادله دارایی ها سر و کار دارد،، حساسیت ‌های امنیتی زیادی دارد. قراردادهای هوشمند AMP که یک سیستم منبع باز هستند، به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرند. این به کاربران و سهام‌داران اجازه می‌دهد تا صلاحیت پروتکل امنیتی در حال استفاده را بررسی کنند. به طور کلی، پروژه‌های منبع باز نسبت به پروژه‌های منبع بسته، به این دلیل برتری دارند چون کاربران شبکه می‌توانند تمام مراحل پروژه را برای اطمینان از بهینه بودن آن تأیید کنند.

چه مقدار توکن امپ (AMP) در گردش است؟

سقف عرضه امپ، ۹۹,۴۴۴,۱۲۵,۰۲۶ میلیارد توکن است و از این مقدار ۴۲,۲۲۷,۷۰۲,۱۸۶ میلیارد AMP در گردش است. توزیع کل عرضه امپ به صورت زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

 • %۱۰ برای توسعه شبکه
 • %۲۰ برای کارکنان و بنیانگذاران
 • %۲۰ برای فروش
 • %۵۰ به طور مساوی بین توسعه‌دهندگان و صندوق‌های توسعه تقسیم می‌شود.

خرید و فروش امپ

صرافی‌های معتبر جهانی مثل Binance و Crypto.com و Coinbase از ارز امپ پشتیبانی می‌کنند. بازار ارز AMP، در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش AMP نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز آمپ بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید امپ (AMP) شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز آمپ را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز امپ در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار AMP و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز AMP را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول آمپ والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار AMP والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز AMP که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش امپ از والکس

 • امکان خرید و فروش ارز آمپ در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز دیجیتال AMP به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

 روش کسب امپ رایگان

به طور کلی روشی برای دریافت ارز امپ رایگان وجود ندارد. اما به تازگی صرافی Coinbase به نوعی ابتکار دست زده و بخش Coinbase Earn را راه‌اندازی کرده است. در این بخش کاربران صرافی با دیدن ویدیوهای آموزشی در مورد ارزهای دیجیتال و پاسخ دادن به یک‌سری سوال در مورد ارز امپ، تا ۳ دلار ارز امپ دریافت می‌کنند.

کارمزد معامله امپ (AMP)

خرید و فروش ارز آمپ در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

روش نگهداری

آمپ، مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)، لجر نانو اس (Ledger Nano S) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: اتمیک ولت (Atomic Wallet)، متامسک (MetaMask) و تراست ولت (Trust Wallet).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری آمپ در بازار ارزهای دیجیتال است.

جدیدترین اخبار امپ

مطالب جدید
با تثبیت قیمت بیت کوین، این ۴ آلت کوین برای حرکت صعودی خود آماده می‌شوند

قیمت بیت کوین مسیر ریکاوری خود را به آهستگی آغاز کرده و این امر احتمال حرکت رو به بالای آلت کوین‌ها را بیشتر کرده است. آیا بیت کوین می‌تواند پس از یک وقفه کوتاه روند صعودی خود را از سر گیرد؟ آیا آلت کوین‌ها نیز به دنبال بیت کوین رشد می‌کنند؟ در این مطلب نمودار ۵ ارز دیجیتال برتر را که به نظر وضعیت خوبی دارند بررسی می‌کنیم.

مطالب جدید
چه زمانی برای فروش توکن‌های ایردراپ شده مناسب است؟

طبق داده‌های کوین گکو (CoinGecko)، در بین ۵۰ ایردراپ بزرگ کرپیتو از سال ۲۰۲۰، تقریبا نیمی از آنها (۲۳ مورد) در عرض دو هفته پس از لیست شدن توکن به اوج قیمت (ATH) خود رسیده‌اند. از این رو، هولد توکن‌های تازه ایردراپ شده برای بیش از ۱۴ روز، اغلب منجر به از دست دادن فرصت فروش در اوج قیمت شده است.

محاسبه قیمت امپ (AMP)

AMP

Amp Token

خرید ارز‌های مشابه

+5.02%

36,672

 تومان

+6.19%

7,801

 تومان
خرید متیک - تومانمتیک(MATIC)

+5.24%

63,126

 تومان

+6.89%

30,177

 تومان

+4.64%

3,829,652

 تومان
خرید آوه - تومانآوه(AAVE)

+2.9%

6,657,859

 تومان

-0.13%

124,839,910

 تومان

543,179,862

 تومان

+0.64%

1,730

 تومان

263,329.847708

 تومان