خرید آراگون
آراگون(ANT)Aragon

قیمت آراگون | خرید آراگون | فروش آراگون (ANT)

قیمت آراگون (لحظه‌ای)

277,464تومان
+4.77%
4.71$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

502,895تومان

532,373تومان

8.53$9.03$

حجم معاملات (۲۴h)

4,950,643

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

388,255,801

$

ارز در گردش

93%

مجموع ارز در دسترس

43,179,902

حداکثر ارز قابل عرضه

45,094,973

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

155

رمزارز آراگون در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی ۱۵۵ را دارد. قیمت آراگون امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۵۱۱,۸۹۲ تومان معادل ۸.۶,۸۲۶ تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. این ارز دیجیتال برای حاکمیت و تصمیم‌گیری در شبکه آراگون استفاده می‌شود. آراگون یک پروتکل بلاکچینی متن باز است که برای تسهیل ایجاد و مدیریت سازمان‌های غیرمتمرکز خودگردان (DAO) طراحی شده است. شما در این صفحه می‌توانید قیمت لحظه‌ای رمز ارز Aragon را همگام با بازار جهانی در پایه بازارهای تتر و تومان مشاهده و سفارش خرید و فروش ANT را در صرافی والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال آراگون (Aragon)

آراگون یک نرم‌افزار متن باز است که در سال ۲۰۱۶ بر بستر بلاکچین اتریوم ساخته شد. این پروتکل بلاکچینی برای تسهیل و خودکارسازی ایجاد و مدیریت DAO توسعه داده شده و این کار را از طریق استفاده از AragonOS، که یک چارچوب قرارداد هوشمند با قابلیت‌های داخلی برای ایجاد DAO است، فراهم می‌کند.

اکوسیستم آراگون دارای ۵ مولفه اصلی است:

 • کلاینت (Client): یک مجموعه ابزار برای توسعه‌دهندگانی که روی ایجاد DAO کار می‌کنند.
 • شبکه (Network): یک DAO گسترده‌‌ که تعامل بین DAOهای پلتفرم آراگون را امکان‌پذیر می‌کند.
 • انجمن (Association): یک سازمان غیرانتفاعی است که وجوه جمع‌آوری شده از فروش ارز دیجیتال آراگون را مدیریت و توزیع می‌کند.
 • دادگاه (Court): نوآورانه‌ترین جنبه این پروتکل، یک سرویس حل اختلاف است که هرگونه اختلاف بین DAO‌های شبکه آراگون را که خارج از کنترل قراردادهای هوشمند باشند، حل می‌کند.
 • ارز دیجیتال ANT: توکن بومی بلاکچین آراگون است که برای حق رای و ترویج مشارکت در این شبکه استفاده می‌شود.

هدف آراگون ارائه جایگزینی غیرمتمرکز و منصفانه برای طراحی سنتی سازمان‌های دیجیتال است. آراگون تلاش دارد یکی از بزرگ‌ترین موانع پذیرش شرکت‌ها، یعنی فقدان متخصصان بلاکچین با قیمت مناسب را برطرف کند.

بنیان‌گذاران

شبکه آراگون در سال ۲۰۱۶ توسط لوئیس آیون کوئندی (Luis Ivan Cuende) و خورخه ایزکویردو (Jorge Izquierdo) تاسیس شد. این دو همچنین انجمن آراگون و آراگون وان (Aragon One) که شرکت پشتیبان این پروژه است را تاسیس کردند.

لوئیس آیون کوئندی برنامه‌نویس اسپانیایی، نویسنده و کارآفرین بلاکچین است. او بنیانگذار و سرپرست پروژه آراگون است. وی در سنین جوانی شروع به توسعه نرم‌افزار کرد و زمانی در فهرست افراد زیر ۳۰ سال مجله فوربز قرار گرفت.

خورخه ایزکویردو یک برنامه‌نویس اسپانیایی و کارآفرین بلاکچین است. او مدیر ارشد فناوری آراگون و مدیرعامل آراگون وان بود که به دلیل اختلافاتی از این سمت استعفا داد اما همچنان در هیات مدیره پروژه حضور دارد.

کاربرد ارز دیجیتال آراگون (ANT)

ارز دیجیتال ANT برای عملکرد شبکه آراگون حیاتی است. این توکن در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و طی دو سال گذشته، رشد قیمت قابل توجهی داشته است.

اولین کاربرد ارز دیجیتال ANT در فرآیند حل اختلاف است که توسط دادگاه آراگون انجام می‌شود. روند حل اختلاف به این صورت است که گروهی از کاربران (معروف به هیئت منصفه) پیشینه اختلاف را ارزیابی کرده و با تجزیه و تحلیل تمام حقایق ارائه شده توسط هر دو طرف تصمیمات آگاهانه اتخاذ می‌کنند. هیئت منصفه در ازای حل اختلافات در قالب ارز دیجیتال ANT پاداش دریافت می‌کنند.

برای عضویت در هیئت منصفه، افراد ابتدا باید ارز دیجیتال ANT را با توکن‌های ANJ مخفف Aragon Network Juror مبادله کنند. سپس، توکن‌های ANJ را در پلتفرم آراگون استیک ‌کنند تا عضو هیئت منصفه شده و پاداش‌های بیشتری در قالب ANT کسب کنند.

همچنین، هولدرهای ارز دیجیتال ANT می‌توانند در مدیریت اجتماعی شبکه آراگون شرکت کنند. هولدرها حق رای در مورد بسیاری از تصمیمات حیاتی، مثل ارتقاء و پیشنهادات مربوط به شبکه را دارند.

ویژگی های مهم آراگون

ارز دیجیتال ANT یکی از اولین توکن‌هایی بود که استاندارد MiniMe را پذیرفت و قابلیت حاکمیت را داشت. استاندارد MiniMe اسنپ شات‌های بلاک به بلاک موجودی توکن را ذخیره می‌کند. به این ترتیب، می‌توان آرا را به درستی شمارش کرد و هیچ‌کس نمی‌تواند با یک توکن دو مرتبه رای دهد.

متأسفانه MiniMe بسیار گران است و هزینه تراکنش آن تقریباً ۳ برابر یک تراکنش ERC-20 است. در سال ۲۰۲۰، آراگون Aragon v2 را راه‌اندازی کرد که مزایای زیر را نسبت به نسخه اصلی شبکه دارد:

 • ۶۶٪ صرفه‌جویی در کارمزد
 • پشتیبانی از تراکنش‌های متا

در نتیجه این ارتقا، ارز دیجیتال ANT به نسخه جدید ANTv2 ارتقا پیدا کرد که ۳ برابر ارزان‌تر است و از تراکنش‌های بدون کارمزد پشتیبانی می‌کند.

ANTv2 از رای‌گیری نیز پشتیبانی می‌کند، اما نیازی نیست که مانند ANTv1 کاملا آنچین باشد. این همان چیزی است که تراکنش آن را بسیار ارزان می‌کند. این ارتقا از ۲۷ اکتبر ۲۰۲۰ شروع شد و از آن زمان تاکنون، رای‌گیری در مورد فرآیند حاکمیتی شبکه آراگون با این نسخه جدید انجام می‌شود.

امنیت شبکه آراگون چگونه تامین می‌شود؟

شبکه آراگون از طریق تمرکززدایی و مجموعه‌ای از قوانین از پیش تعیین شده که مبتنی بر اتوماسیون مکانیسم اجماع است، ایمن می‌شود. از آنجایی که این شبکه بر بستر بلاکچین اتریوم مستقر است، امنیت آن توسط مکانیسم اثبات سهام (PoS) شبکه اتریوم تامین می‌شود. علاوه بر این، آراگون در حال کار روی زنجیره آراگون (Aragon Chain)، یک افزونه اثبات سهام که به کاربران اجازه می‌دهد هزینه گس کمتری بپردازند، بهره می‌برد.

چه مقدار توکن آراگون (ANT) در گردش است؟

برخلاف بسیاری از رمز ارزها، ارز دیجیتال آراگون سقف عرضه ندارد. در مقابل، کاربران با استفاده از حاکمیت DAO برای تصمیم‌گیری در مورد نرخ تورم و سیاست صدور توکن استفاده خواهند کرد. در حال حاضر ۴۰,۰۲۹,۸۵۲ ANT در گردش است و تعداد عرضه در گردش توکن‌ها ۴۳,۱۶۶,۶۸۵ است. این مقدار ممکن است با تصمیم DAO در آینده تغییر کند.

خرید و فروش آراگون

قیمت ارز دیجیتال آراگون از زمان عرضه خود رشد قابل توجهی داشته و صرافی های معتبری در سراسر دنیا اقدام به لیست نمودن آن کرده‌اند. خوشبختانه خرید و فروش توکن ANT برای کاربران ایرانی در صرافی معتبر والکس امکان‌پذیر است.

نحوه خرید از والکس

برای خرید ارز دیجیتال آراگون می‌توانید با عضویت در صرافی والکس با سایر کاربران این پلتفرم معامله کنید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. بعد از تکمیل مراحل احراز هویت، وارد بازار خرید رمز ارز Aragon شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ خود را انجام دهید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در صرافی والکس یک حساب کاربری بسازید. (ثبت نام در والکس)
 2. مدارک خود را آپلود کرده و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی ثبت شده، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. با مراجعه به صفحه لیست ارز دیجیتال، سفارش خرید رمز ارز Aragon را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

جهت خرید این توکن با موبایل، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن موبایل والکس را از اپ استورهای معتبر، دانلود و نصب کنید.
 2. فرآیند ثبت نام و احراز هویت در اپلیکیشن را انجام دهید.
 3. پس از ورود به بخش بازارها توکن Aragon را انتخاب کنید.
 4. با بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، سفارش خرید آراگون را با پایه تومان یا تتر ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافیست با وارد کردن آدرس کیف پول آراگون والکس در ولت شخصی خود، مقدار ارز مورد نظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار Aragon والکس بفروشید. همچنین، شما می‌توانید برای آن مقدار رمز ارز Aragon که قبلا از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی قرار دارد، سفارش فروش ثبت کرده و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش آراگون از والکس

 • انجام معاملات به‌صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته
 • پشتیبانی از خرید و فروش آراگون به‌صورت ریالی یا معامله جفت ارز تتر و بیت کوین
 • امکان استفاده از API و بات معامله‌گر
 • خرید و فروش آنی
 • امکان سفارش‌گذاری با حد ضرر
 • پشتیبانی قوی و سریع در ۲۴ ساعت شبانه‌روز

روش کسب آراگون رایگان

تنها راه کسب توکن Aragon خرید از صرافی‌های معتبر یا شرکت در استیکینگ و کسب پاداش است.

کارمزد معامله آراگون (ANT)

در معاملات ارز دیجیتال، درصدی از کل مبلغ به منظور پرداخت‌های درون شبکه‌ای به‌عنوان کارمزد کسر می‌شود. از این رو، خرید و فروش آراگون در هر صرافی از جمله والکس شامل کارمزد خواهد بود.

کارمزد خرید: به‌صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات در بازه ۳ ماه، تا ۰.۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به‌صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات در مدت‌زمان ۳ ماه تا ۰.۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد واریز: در حال حاضر، امکان واریز آراگون به والکس وجود ندارد.

کارمزد برداشت: در حال حاضر، امکان برداشت آراگون از والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال داخل صرافی والکس: انتقال ارز دیجیتال ANT بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

روش نگهداری

ارز دیجیتال آراگون مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری این ارز دیجیتال عبارت اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (Ledger Nano S)، لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: متامسک (Metamask)، تراست ولت (Trust Wallet) و اتمیک ولت (Atomic Wallet).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری رمز ارز Aragon در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی، امکان احراز هویت در این صرافی‌ها وجود ندارد. از این رو، بهتر است در یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس ثبت نام کرده و مطابق با قیمت جهانی و با خیال راحت خرید کنید.

شما می‌توانید با عضویت در صرافی والکس به عنوان یک پلتفرم مطمئن داخلی آراگون را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ از آنجایی که نقل‌وانتقال رمز ارزها در شبکه بلاکچین انجام می‌شود، پرداخت کارمزد برای انجام تراکنش‌های شبکه ضروری است. همچنین کارمزد در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ ارز دیجیتال ANT به دلیل اینکه مبتنی بر مدل اثبات سهام (PoS) اتریوم است، قابل استخراج نیست.

بله؛ صرافی والکس به‌صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خریدوفروش رمز ارز Aragon را برای شما فراهم کرده است.

 

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز دیجیتال ANT را با ریال یا تتر خریداری کنید.

بله با توجه به سوابق تیم موسس پروژه آراگون و برنامه‌های آتی آنها، چشم‌انداز روشنی در انتظار ارز دیجیتال ANT خواهد بود.

جدیدترین اخبار آراگون

مطالب جدید
نات کوین برنامه‌ ۴ ساله بازی خود را مشخص کرد!

ساشا (Sasha) بنیان‌گذار نات کوین (Notcoin)، انتظار ندارد که بازی‌های کلیکی به موفقیت درازمدت دست یابند. در عوض، او بر این باور است که این بازی‌ها باید مدل‌های پایداری برای بقای خود پیدا کنند.

خرید ارز‌های مشابه

خرید ریپل - تومان
+2.93%

29,188

تومان
خرید استلار - تومان
+4.25%

5,474

تومان
خرید فانتوم - تومان
+10.84%

32,191

تومان
خرید الروند - تومان
+3.45%

1,730,295

تومان
خرید آوی - تومان
+12.81%
آویAAVE

5,207,450

تومان
خرید میکر - تومان
+12.73%

144,988,104

تومان
خرید یرن فایننس - تومان
+5.99%

354,527,984

تومان
خرید سلر نتورک - تومان
+4.08%

970

تومان
خرید سینتِتیکس نتورک - تومان
+7.1%

117,262.74

تومان
خرید کامپوند - تومان
+8.91%

2,973,405.96

تومان

محاسبه قیمت آراگون (ANT)

ANT

Aragon