آموزش معامله

آموزش تبدیل بیت کوین به ریال/تومان در صرافی های ایرانی

یکی از دغدغه‌های ماینرهای ایرانی بیت کوین، تبدیل بتبدیل بیت کوین به ریال/تومان است. پیدا کردن صرافی مطمئن، اتصال مستقیم به استخرهای استخراج یا خرید و فروش بیت کوین با تسویه ریالی سریع، همواره چالش اصلی برای این ماینرها به شمار می‌رود. ما در این مقاله قصد داریم بهترین روش تبدیل بیت کوین به ریال در صرافی معتبر والکس را به شما آموزش دهیم.

تبدیل بیت کوین به پول نقد

منظور از پول نقد ارز فیات است. ارز فیات ارزی است که توسط دولت صادر می‌شود تا ارز قانونی در مناطق تحت کنترل دولت باشد. پول فیات توسط یک کالای فیزیکی مانند طلا یا نقره پشتیبانی نمی‌شود. ارزش پول فیات از رابطه بین عرضه و تقاضا و ثبات دولت صادرکننده به جای ارزش کالایی که پشتوانه آن است، به دست می‌آید.

چند راه آسان برای تبدیل بیت کوین به ریال/تومان وجود دارد. قبل از انتخاب هر یک از روش‌های ذکر شده، باید بدانید که چگونه می‌خواهید ارز فیات خود را دریافت کنید. می‌توانید بیت‌کوین‌ها را شخصاً به‌صورت نقدی بفروشید یا می‌توانید آن را در صرافی‌ها بفروشید و پول را مستقیماً به حساب بانکی خود وارد کنید.

تبدیل بیت کوین به ریال در صرافی

بهترین روش محاسبه و تبدیل بیت کوین به تومان، استفاده از ماشین حساب صرافی ارزهای دیجیتال است. یک صرافی معتبر ارز دیجیتال می‌تواند با فراهم کردن شرایطی بیت کوین را از شما خریداری کند و آن را به ریال تبدیل کند. تنها کاری می‌بایست انجام دهید، ثبت نام و احراز هویت در صرافی مورد نظر است.

فروش مستقیم بیت کوین

گزینه بعدی این است که بیت‌ کوین‌های خود را به شخص دیگری بفروشید. شما می‌توانید بیت کوین را مستقیماً به شخص دیگری بدون دخالت دادن خدمات شخص ثالث مانند بانک یا صرافی انتقال دهید. شما می‌توانید بیت کوین‌های خود را مستقیماً به کیف پول او منتقل کنید و در ازای آن ریال دریافت کنید. در این نوع انتقال، برخی از خطرات امنیتی وجود دارد، زیرا وقتی بیت کوین را به شخص دیگری انتقال می‌دهید، آن تراکنش برگشت‌ناپذیر است. بنابراین اگر بیت‌کوین‌های خود را برای شخص دیگری ارسال می‌کنید و آن شخص برای بیت‌کوین‌ها به شما پولی نمی‌دهد، هیچ راهی برای بازیابی بیت‌کوین‌هایتان وجود ندارد. بنابراین، هر زمان که می‌خواهید بیت‌کوین‌ها را به شخص دیگری بفروشید، چه یکی از اعضای خانواده، دوست یا شخص دیگری، مطمئن شوید که می‌توانید به این شخص اعتماد کنید و برای بیت‌کوین‌هایی که ارسال می‌کنید پول دریافت خواهید کرد.

انتقال بیت کوین از استخر به کیف پول

می‌توانید برای برداشت پاداش استخراج بیت کوین، آدرس کیف پول شخصی خود را وارد کنید. سپس، بیت کوین‌های استخراج شده را به حساب کاربری‌تان در  یک صرافی ارز دیجیتال مانند والکس انتقال دهید و آن را به ریال تبدیل کنید. توجه داشته باشید که برای انتقال بیت کوین از کیف پول شخصی‌­تان به کیف پول والکس، باید کارمزد این انتقال را به شبکه پرداخت کنید. راه حل بهتر برای انجام این عملیات این است که در زمان اتصال به استخر استخراج، از آدرس کیف پول والکس خود استفاده کنید. در این صورت، پاداش استخراج شما که بیت کوین است، مستقیماً به کیف پول شما در صرافی منتقل شود و بلافاصله می‌توانید تبدیل بیت کوین به ریال/تومان را انجام دهید.

برای مشاهده آدرس کیف پول خود در والکس، مراحل زیر را انجام دهید:

 • وارد حساب کاربری خود شوید (ساخت حساب کاربری در والکس).
 • در نوار بالای سایت روی کیف پول و سپس روی گزینه واریز کلیک کنید.
 • گزینه واریز کوین ار انتخاب، سپس از لیست کوین‌ها، بیت کوین را انتخاب کنید.
 • آدرس کیف پول خود را از قسمت مشخص شده در تصویر زیر بردارید. از این آدرس برای دریافت پاداش در استخر استخراج استفاده کنید.
واریز بیت کوین

نحوه تبدیل بیت کوین به ریال در والکس

والکس جهت کاهش هزینه‌های انتقال بیت کوین، این امکان را فراهم کرده است که ماینرها از کیف پول خود در والکس استفاده کنند و مستقیماً بیت کوین‌های استخراج شده را بدون پرداخت کارمزد بیشتر به شبکه، در والکس به پول فیات مورد نظر خود یعنی ریال ایران تبدیل کنند (انتقال بیت کوین از استخر به کیف پول به صورت مستقیم و آنی).

اگر از کیف پول شخصی استفاده می‌کنید، بعد از دریافت بیت کوین در این کیف پول، آن را به کیف پول خود  در صرافی والکس منتقل کنید.

برای تبدیل تبدیل بیت کوین به ریال/تومان در والکس، مراحل زیر را انجام دهید:

 • وارد حساب کاربری خود شوید.
 • در قسمت بازارها، روی بازار بیت کوین کلیک کنید.
 • مقدار بیت کوینی که می‌خواهید تبدیل کنید را مشخص کنید.
 • قیمت موردنظر برای تبدیل بیت کوین را تعیین کنید.
 • شما می‌توانید به صورت معامله سریع، معامله با حد ضرر و یا معامله حرفه‌ای، بیت کوین خود را به ریال تبدیل کنید.

برداشت بیت کوین در والکس

اگر می‌خواهید بیت کوین‌های خود را به کیف پول دیگری مانند تراست ولت منتقل کنید، مراحل زیر را انجام دهید:

 • در نوار بالای سایت روی کیف پول و سپس روی گزینه برداشت کلیک کنید.
 • از لیست کوین‌ها، بیت کوین را انتخاب کنید.
 • آدرسی که می‌خواهید بیت کوین را به آن انتقال دهید، وارد کنید (برای مثال، آدرس بیت کوین شما در تراست ولت).
 • مقدار برداشت مورد نظر را وارد کنید.
 • کد تایید دو مرحله‌ای برای شما ایمیل خواهد شد و پس از وارد کردن کد، درخواست برداشت شما ثبت می‌شود.
برداشت بیت کوین

برای برداشت بیت کوین، کارمزدهای معمول انتقال از مبلغ برداشت کسر خواهد شد (کارمزد فعلی انتقال در شبکه بیت کوین: ۰.۰۰۰۵). در صورتی که آدرس مقصد متعلق به کاربران والکس باشد، انتقال به صورت مستقیم و آنی صورت می‌گیرد و کارمزد انتقال صفر خواهد بود.

برداشت ریالی از والکس

پس از تبدیل بیت کوین به ریال/تومان، شما می‌توانید مبالغ ریالی کیف پول خود را به حساب بانکی مورد نظر انتقال دهید. نکته مهم این است که شماره حساب بانکی می‌بایست به نام خودتان باشد. برای برداشت ریالی از والکس مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در نوار بالای سایت روی کیف پول و سپس روی گزینه برداشت کلیک کنید.
 • برداشت ریال را انتخاب کنید.
 • از لیست کارت‌های بانکی، بانک مورد نظر را انتخاب کنید. 
 • مبلغ مورد نیاز جهت برداشت را انتخاب کنید.
 • کد تایید دو مرحله‌ای برای شما ایمیل خواهد شد و پس از وارد کردن کد، درخواست برداشت شما ثبت می‌شود.
برداشت ریالی

تبدیل به ریال، آسان‌تر از همیشه

تبدیل بیت کوین به ریال/تومان در تمامی صرافی‌های ارز دیجیتال دیگر نیز مانند صرافی والکس به‌همین شکل انجام می‌شود. چه بیت کوین استخراج کرده باشید چه کسی قصد انتقال بیت کوین به کیف پول شما را داشته باشد؛ در هر دو حالت می‌توانید ای این طریق بیت کوین‌های خود را تبدیل به ارز رایج کشور (ریال) کنید.

چنان‌چه تجربه‌ای در زمینه تبدیل بیت کوین به ریال/تومان دارید یا اگر پرسشی در این رابطه دارید؛ می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها با ما مطرح کنید.

برای تبدیل ارزهای دیجیتال می‌توانید از ماشین حساب والکس نیز استفاده کنید.

سوالات متداول

بهترین روش برای تبدیل بیت کوین به ریال چیست؟

فروش بیت کوین در بستر صرافی‌های داخلی، بهترین روش برای نقد کردن بیت کوین است.

حداقل مقدار تبدیل بیت کوین به ریال چقدر است؟

حداقل مقدار معامله در صرافی والکس ۱۰۰ هزار تومان است و برای تبدیل بیت کوین خود به ریال باید میزان ریالی معامله شما، حداقل ۱۰۰ هزار تومان باشد تا تراکنش انجام می‌شود.

آیا می‌توانم دارایی خود را از صرافی خارجی به صورت مستقیم به صرافی والکس واریز کنم و بعد آن را تبدیل به ریال کنم؟

بله می‌توانید در کیف پول صرافی خارجی خود آدرس کیف پول والکس را به‌عنوان مقصد انتقال بیت کوین وارد کنید.

(۴ امتیاز) - ۴/۵
کارشناس ارشد منابع آب و شیفته­‌ی دنیای نویسندگی. باور دارم همه چی در زندگی­مان به محتوا گره خورده است و همیشه به «محتوای خوب» نیاز داریم. در تلاشم گامی موثر در این مسیر بردارم.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
20 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سعید
سعید
4 ماه قبل

درود بر شما
آیا بعد از درست کردن کیف پول دیجیتال هویت واقعی اشخاص نیز مشخص خواهد شد؟؟
یعنی اشخاص دیگر از طریق کیف پول به هویت واقعی افراد پی می برند؟؟
و آیا امکان واریز رمز ارز توسط دیگران به کیف پول ما وجود دارد؟؟
با سپاس

ر رواقی
ر رواقی
4 ماه قبل
پاسخ به  سعید

سلام
وقت شما به خیر
اکثر صرافی های ارز دیجیتال هویت کاربران خود را در اختیار دارند. توجه داشته باشید هویت کاربران فقط در اختیار صرافی است و سایر کاربران از این قضیه بی اطلاع هستند. به نوعی کاربران بر اساس اعتبار صرافی با یکدیگر معامله میکنند.
در خصوص سوال آخر شما باید بگوییم بله، هیچ تفاوتی بین داشتن کیف پول صرافی با سایر کیف پولهای ارز دیجیتال وجود ندارد و شما به راحتی میتوانید رمزارزهای خود را منتقل کنید.

سپاس از همراهی شما

کریمی
کریمی
4 ماه قبل

بر خلاف تمامی صرافی های معتبر والکس موجودی های خرد زیر ۱۰۰هزار تومان را که ممکن است در مجموع ارزهای موجود در کیف پول مبلغ قابل توجهی باشد را گروگان نگاه میدارد و اجازه فروش آنها را نمیدهد!
این اقدام غیر قانونی والکس که باعث شلوغ شدن کیف پول مشتری نیز میشود نه تنها از نظر قانونی بلکه از نظر شرعی هم غیر قابل قبول میباشد و قانونا والکس در ریزش های بازار وظیفه دارد زیان وارده به مشتری را پرداخت نماید زیرا مشتری اجازه ی تبدیل موجودی خود را ندارد!

ر رواقی
ر رواقی
4 ماه قبل
پاسخ به  کریمی

سلام
وقت شما به خیر
دوست گرامی ممنون از اینکه نظر و پیشنهاد خود را با ما در میان گذاشتید. توجه داشته باشید که محدودیت حداقل واریز و برداشت در تمام پلتفرمهای مالی رعایت میشود و مختص والکس نیست. زیرا با توجه به کارمزد شبکه و هزینه‌های مربوطه‌، اگر برای رمزارزها یک حداقل مقداری برای معاملات نعریف نشود، هزینه های مبادلات گاهاً از ارزش خود ارز بیشتر می‌شود.

سپاس از همراهی شما

samrand
samrand
6 ماه قبل

سلام دوستان . برای برداشت از کیف پول بلاک چین نسخه اندروید . مشکل برداشت دارم خطایی هم که میده در تصویر مشخص است . هر کس بتواند کمک کند برای برداشت شیرینی خوبی میدم .

ر رواقی
ر رواقی
6 ماه قبل
پاسخ به  samrand

سلام
وقت شما به خیر
خطای دریافتی شما در هنگام برداشت چیست؟
توجه داشته باشید که کیف پول بلاکچین جز ولت‌های متمرکز محسوب می‌شود و کاربران برای فعالیت در آن به تایید هویت نیاز دارند. آیا شما در این کیف پول تایید هویت شده‌اید؟
همچنین به دلیل مشکلات مربوط به تحریم و عدم سرویس‌دهی به ایرانیان، مشکلات زیادی برای برخی کاربران این کیف پول رخ داده است. بنابراین به دلیل متمرکز بودن این کیف پول، تنها راه دسترسی مجدد شما به داراییتان ارتباط با پشتیبانی Blockchain Wallet و متقاعد کردن آنها برای برداشت رمزارزهایتان است.

سپاس از همراهی شما

طه مقدسی
طه مقدسی
7 ماه قبل

سلام و خسته نباشید بابت یان مقاله مفید. سوال بنده این است که من دارم با مرورگر *** بیت کوین استخراج می کنم، آیا می توانم این حساب را به حساب پی پل وصل کنم یا فقط تراست ولت می شود ؟

ر رواقی
ر رواقی
6 ماه قبل
پاسخ به  طه مقدسی

سلام
وقت شما به خیر
ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که این روش استخراج یک طرح پانزی و بر اساس زیرمجموعه‌گیری است. به طور کلی ما این مدل استخراج و کسب درآمد را توصیه نمی‌کنیم.
در هر صورت اگر ریسک انجام اینکار را پذیرفته اید، باید بگوییم بله، محدودیتی بابت اتصال نوع کیف پول وجود ندارد.

سپاس از همراهی شما

عباس امیری
عباس امیری
1 سال قبل

سلام خانم امیری بنده در حال حاضر یک ولت دارم و مقدار ماین ک صورت میگیره به ولت به صورت بیت کوین انتقال پیدا میکند میخاستم بدونم بعد این هارو چه جوری تبدیل به ریال کنم
میشه توضیح بدهید خواهشا

فروزان زیبائی
فروزان زیبائی
1 سال قبل
پاسخ به  عباس امیری

سلام
وقت به خیر

لطفاً همین مقاله را به صورت کامل و دقیق بخوانید. راهنمایی مرحله به مرحله برای انتقال بیت کوین استخراج شده‌ی شما و انتقال آن به صرافی ایرانی را نوشته‌ایم.

ممنون از همراهی شما

ناصر
ناصر
2 سال قبل

سلام خانم امینی .۷ عدد بیتکوین استخراج کردیم طی چند سال .حالا چطور بفروشیم .راهنمایی میکنین؟

سینا امینی
سینا امینی
2 سال قبل

سلام خانم امینی هنگام فروش بیت کوین از کلمه ریزش صحبت میکنند یعنی چی و میشه توضیح بدید.ممنون از شما

دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس