کیف پول

آموزش تبدیل توکن BEP2 به BEP20 در تراست والت و متامسک

اگر جزو فعالان و معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال باشید به‌احتمال فراوان با اصطلاح Bep2 و Bep20 آشنا هستید. در این مقاله قصد داریم تا کاربرد استاندارد Bep20  را بررسی کرده و نحوه تبدیل Bep2 به Bep20 در کیف پول تراست ولت و متامسک را به‌صورت گام‌به‌گام به شما آموزش دهیم. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

استاندارد Bep2 و Bep20

قبل از این که روش‌های مختلف تبدیل Bep2 به Bep20 را بررسی کنیم بهتر است ابتدا با این دو استاندارد بیشتر آشنا شوید. بپ ۲ در واقع استانداری است که بایننس برای ایجاد توکن بر بستر بایننس چین طراحی و در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است. توکن‌هایی که قصد فعالیت در این بستر را دارند باید از این استاندارد پیروی کنند. آدرس شبکه بپ ۲ با bnb آغاز می‌شود و شباهت زیادی به ERC20 دارد.

بپ ۲۰ یکی دیگر از استانداردهایی است که بایننس از آن استفاده می‌کند؛ اما این استاندارد برای شبکه بایننس اسمارت چین طراحی شده و شباهت زیادی به شبکه اتریوم دارد. بایننس این استاندارد را برای استفاده در برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند طراحی و در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است. این شبکه آدرسی مشابه شبکه اتریوم دارد و با 0X شروع می‌شود.

تفاوت شبکه Bep2 و Bep20 در چیست؟

Bep2 و Bep20 به‌عنوان دو شبکه موازی در صرافی بایننس به‌حساب می‌آیند که هرکدام امکاناتی را در اختیار توسعه‌دهندگان و کاربران قرار می‌دهند. در ادامه به پنج مورد از مهم‌ترین تفاوت‌های این دو شبکه اشاره می‌کنیم.

 • اصلی‌ترین تفاوت این دو شبکه بستری است که استانداردهای گفته شده در آن استفاده می‌شوند. بپ ۲ برای راه‌اندازی توکن روی بستر بایننس چین است درحالی‌که بپ ۲۰ برای راه‌اندازی در بستر اسمارت بایننس چین استفاده می‌شود.
 • بپ ۲ و توکن‌هایی که از این استاندارد استفاده می‌کنند از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی‌کنند. درحالی‌که توکن‌های طراحی شده با استاندارد بپ ۲۰ از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کنند.
 • یکی دیگر از تفاوت‌های این دو شبکه مکانیسم اجماعی است که از آن استفاده می‌کنند. بپ ۲ از مکانیسم اثبات کار و بپ ۲۰ از مکانیسم اثبات سهام استفاده می‌کند.
 • اگر شما تراکنشی روی شبکه بپ ۲ در صرافی بایننس انجام دهید باید برای آن کارمزد پرداخت کنید. حال اگر همان تراکنش را با شبکه بپ ۲۰ در صرافی بایننس انجام دهید هیچ‌گونه کارمزدی پرداخت نمی‌کنید.
 • مقیاس‌پذیری بپ ۲ کم اما مقیاس‌پذیری بپ ۲۰ زیاد است.

کاربردهای استاندارد Bep20

استاندارد Bep20

یکی از دلایل تبدیل Bep2 به Bep20 امکانات متعددی است که این شبکه در اختیار کاربران و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. در ادامه قصد داریم به برخی از مهم‌ترین این کاربردها اشاره کنیم.

 • ارزهای بازی‌های متاورسی از بپ ۲۰ استفاده می‌کنند.
 • انتقال ارز با استفاده از این استاندارد بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر است.

ایجاد رمزارزهای متاورسی با استفاده استاندارد BEP20

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای این استاندارد در دنیای متاورس است. اگر شما علاقه‌مند به انجام بازی‌های آن و کسب درآمد باشید باید بدانید اغلب ارزهای بازی‌های متاورسی در شبکه بپ ۲۰ راه‌اندازی شده‌اند.

انتقال سریع و به‌صرفه ارز

اگر کمی سابقه فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را داشته باشید می‌دانید کارمزد انتقال در شبکه اتریوم بسیار بالا است. بپ ۲۰ به شما این اجازه را می‌دهد تا توکن‌های اتریومی خود را به‌وسیله شبکه بایننس اسمارت چین با هزینه کمتر و سرعت بیشتر انتقال دهید. برای این کار کافی است هنگام انتقال به‌جای استفاده از erc20 از bep20 استفاده کنید.

روش‌های مختلف تبدیل Bep2 به Bep20

روش‌های مختلفی برای تبدیل Bep2 به Bep20 وجود دارد که در ادامه به معرفی سه مورد از پرکاربردترین آن‌ها اشاره و مراحل گام‌به‌گام آن را شرح می‌دهیم.

 • کیف پول تراست ولت
 • کیف پول متامسک
 • صرافی بایننس

تبدیل Bep2 به Bep20 با استفاده از کیف پول تراست ولت

تبدیل Bep2 به Bep20 با در پول تراست ولت

تراست ولت یکی از کیف پولی‌های است که امکان تبدیل شبکه Bep2 به Bep20 را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای این کار کافی است کیف پول نرم‌افزاری خود را باز کرده و مراحل زیر را دنبال کنید.

 • به صفحه توکن موردنظر خود بروید.
مراحل تبدیل Bep2 به Bep20
 • برای تبدیل BEP2 به Bep20 گزینه More را انتخاب کنید.
 • اگر قصد تبدیل بپ ۲ به بپ ۲۰ را دارید کافی است گزینه Swap to smart chain را انتخاب کنید؛ اما اگر قصد تبدیل بپ ۲۰ به بپ ۲ را داشته باشید باید گزینه Swap to bainance chain  را انتخاب کنید.
راهنمای تبدیل Bep2 به Bep20
 • در صفحه باز شده مقدار ارز مدنظرتان برای تبادل را وارد و برای تأیید روی گزینه Send کلیک کنید. کمی زمان لازم است تا پردازش‌های لازم انجام و صفحه جدید برایتان باز شود.
گام‌های تغییر Bep2 به Bep20
 • در صفحه باز شده مقدار ارز مدنظرتان برای تبادل را وارد و برای تأیید روی گزینه Send کلیک کنید. کمی زمان لازم است تا پردازش‌های لازم انجام و صفحه جدید برایتان باز شود.
 • در صفحه جدید گزینه Swap  به شما نمایش داده می‌شود. روی آن کلیک کنید.
تبدیل بپ ۲ به بپ ۲۰
 • در آخر گزینه send را انتخاب کنید تا انتقال شما نهایی شود.
تبدیل Bep2 به Bep20 در تراست والت
 • می‌توانید با استفاده از گزینه more details روند تبادل را زیر نظر گرفته و به‌صورت لحظه‌به‌لحظه رصد کنید.
مرحله آخر تبدیل Bep2 به Bep20

تبدیل Bep2 به Bep20 با استفاده از کیف پول متامسک

تبدیل Bep2 به Bep20 در متامسک

متامسک کیف پول نرم افزاری است که به‌صورت پیش‌فرض از استاندارد اتریوم پشتیبانی می‌کند. اگر قصد انتقال توکن‌هایی با استاندارد بپ ۲ و بپ ۲۰ به این کیف پول را دارید باید تغییراتی در تنظیمات آن اعمال کنید. برای این کار ابتدا باید افزونه متامسک یا نرم‌افزار موبایلی آن را نصب کنید (ما در این مقاله نحوه استفاده از افزونه را آموزش می‌دهیم.) سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

 • یکی از ویژگی‌های این کیف پول امکان تبدیل Bep2 به Bep20 است.
 • روی آیکون متامسک در مرورگر کروم کلیک کرده تا صفحه‌ای برای شما باز شود.
 • گزینه Setting  را در صفحه باز شده پیدا و روی آن کلیک کنید.
 • در این صفحه وارد قسمت Network شوید.
متامسک و تبدیل Bep2 به Bep20
 • روی گزینه add network کلیک کنید.
 • در این مرحله باید مشخصات شبکه مدنظرتان را وارد کنید.
آموزش تبدیل Bep2 به Bep20 در متامسک
 • متامسک به شما این امکان را می‌دهد یک شبکه آزمایشی و یک شبکه اصلی بسازید. بهتر است برای تمرین ابتدا شبکه آزمایشی ساخته و مراحل انتقال را روی آن تمرین کنید تا در صورت بروز مشکل سرمایه خود را از دست ندهید. در ادامه پارامترهای شبکه آزمایشی و اصلی را به‌صورت مجزا در اختیارتان قرار می‌دهیم.

پارامترهای شبکه اصلی

Network Name: Smart Chain

New RPC URL: bsc-dataseed.binance.org

ChainID: ۵۶

Symbol: BNB

Block Explorer URL: bscscan.com

پارامترهای شبکه آزمایشی

Network Name: Smart Chain – Testnet

New RPC URL: data-seed-prebsc-1-s1.binance.org:8545

ChainID: ۹۷

Symbol: BNB

Block Explorer URL: testnet.bscscan.com

 • تنظیمات انجام شده را ذخیره کنید.
 • حال در صفحه جدید واحد نمایشی از ETH به BNB تغییر کرده است و شبکه Smart Chain نیز به گزینه‌ها اضافه شده است.
 • حال کافی است ارز مدنظرتان که از استاندارد bep2 یا Bep20 پشتیبانی می‌کند را به Mainnet خود منتقل کنید.
 • برای تبدیل شبکه از Bep2 به Bep20 وارد صفحه ارز مدنظرتان شده و روی گزینه Swap کلیک کنید.
 • حجم ارز مدنظرتان را انتخاب کرده و در پایان روی دکمه Send  کلیک کنید.

تبدیل Bep2 به Bep20 در صرافی بایننس

تبدیل Bep2 به Bep20 در بایننس

ازآنجایی‌که شبکه بپ ۲ و بپ ۲۰ هر دو مربوط به صرافی بایننس هستند به‌راحتی می‌توان در این صرافی تبدیل شبکه را انجام داد. شما هنگام برداشت کوین از بایننس می‌توانید شبکه مد نظرتان را انتخاب کنید و Bep2 را به استاندارد bep20 تبدیل کنید. برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

 • وارد حساب کاربری خود شوید.
 • از بالای صفحه گزینه Overview  را انتخاب کنید.
بایننس و تبدیل Bep2 به Bep20
 • در صفحه باز شده روی گزینه Withdraw کلیک کنید.
آموزش تبدیل Bep2 به Bep20 بایننس
 • حال نوبت انتخاب توکنی است که قصد برداشت آن را دارید. پس از اینکه آدرس مقصد را انتخاب کردید. در بخش Transfer Network شبکه مدنظرتان را انتخاب کنید. این‌گونه می‌توانید شبکه Bep2 به Bep20 تبدیل کنید.
مراحل تبدیل Bep2 به Bep20 بایننس

تبدیل Bep2 به Bep20 راهکاری برای انجام سریع تبادلات

در ابتدای این مقاله توضیح مختصری در مورد شبکه بپ ۲ و بپ ۲۰ ارائه کردیم و تفاوت‌ها و کاربردهای آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم. سپس چگونگی تبدیل Bep2  به Bep20 در کیف پول تراست ولت، متامسک و صرافی بایننس را آموزش دادیم تا به‌راحتی از امکاناتی که شبکه Bep20  در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید. شما تاکنون از این روش‌ها استفاده کرده‌اید؟

(۱ امتیاز) - ۱/۵

کارشناس روانشناسی با گرایش صنعتی و سازمانی، مدیر تیم تولید محتوای نقطه ویرگول
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
2 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مریم
مریم
4 ماه قبل

مرسی عالی بودامیدواریم کیف پول متاماسک ونحوه کار با این کیف پول رو بصورت کامل در یک پست دیگه ارایه بدین

ر رواقی
ر رواقی
4 ماه قبل
پاسخ به  مریم

سلام و عرض ادب
ممنون از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید و از اینکه مطالب ارایه شده در این مقاله مورد قبول شما واقع شد، بسیار خرسندیم. توجه داشته باشید که ما در مقالات متعددی در بلاگ والکس به بررسی کیف پول متامسک، نحوه کار با این ولت و چگونه ارسال و دریافت ارز دیجیتال در متامسک پرداخته ایم که میتوانید آنها را از طریق لینک های زیر مطالع کنید.

https://wallex.ir/blog/how-to-use-metamask-wallet/

https://wallex.ir/blog/connecting-metamask-to-bsc/

https://wallex.ir/blog/sending-receiving-tokens-in-metamask/

https://wallex.ir/blog/add-tokens-to-metamask-wallet/

https://wallex.ir/blog/swap-in-metamask/

سپاس از همراهی شما

دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس