معرفی رمزارزها

ارز دیجیتال BONE چیست؟ معرفی توکن بون در شبکه شیبا

اگر به‌خاطر داشته باشید، سال ۲۰۲۱ یک سال پر شگفتی و رویایی برای ارزهای دیجیتال بود که باعث شد تمامی رمز ارزها بدون استثنا رشد عجیبی را تجربه کنند. اما برخلاف باور بسیاری از تحلیلگران، ارز حاکم بر بازار در این سال نه بیت کوین و نه حتی دوج کوین، بلکه یک رمزارز کوچک از پلتفرم تازه تاسیس شیباریوم، یعنی ارز SHIB Inu بود که مطابق شاخص کوین مارکت کپ (Coin Market Cap) در رتبه اول ارزهای دیجیتال محبوب و پربازده قرار گرفت.

از آن زمان تاکنون، صرافی شیبا یعنی Shiba Swap که زیربنای توکن SHIB است به‌شدت تحت نظارت سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. از سوی دیگر  توکن بومی این صرافی یعنی ارز دیجیتال بون نیز مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به ارز دیجیتال BONE و بررسی کنیم که این توکن هم می‌تواند مانند توکن شیبا رشد کند یا خیر.

توکن BONE چیست؟

Bone ShibaSwap که با نماد BONE نشان داده می‌شود، یک پروژه ارز دیجیتال است که به عنوان توکن حاکمیتی برای اکوسیستم محبوب Shiba Inu، ShibaSwap عمل می‌کند. همانطور که می‌دانید صرافی شیبا سواپ یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که کاربران می‌توانند به کمک آن توکن‌ها را مبادله و از فرصت‌های مختلف DeFi مانند استیکینگ، ارائه نقدینگی و فارمینگ استفاده کنند.

در این صرافی توکن BONE در کنار دو توکن دیگر یعنی SHIB و LEASH جزو توکن‌های بسیار با اهمیت در سیستم پاداش‌دهی شیبا سواپ به‌شمار می‌رود و کاربردهای زیادی دارد. برای نمونه، دارندگان ارز دیجیتال بون می‌توانند در پروسه‌ رای‌گیری مانند تصمیم‌گیری‌های تاثیرگذار بر اکوسیستم شیبا یا ارائه پیشنهاداتی برای اکوسیستم نقش داشته باشند.

توکن بون یک ارز دیجیتال ERC-20 بوده و به‌همین دلیل معاملات آن در شبکه اتریوم انجام می‌شود. عرضه کل این رمز ارز  ۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن است و به گونه‌ای طراحی شده که از نظر عرضه گردش، کاملاً بین دو توکن قبلی قرار گیرد.

کاربردهای ارز دیجیتال بون در پلتفرم شیبا

رمز ارز bone یک توکن با ابزارهای فعال است. همانطور که پیش از این گفتیم، دارندگان این توکن حاکمیتی می‌توانند در رای‌گیری‌ها و پیشنهادات مهم در مورد پروتکل‌های اکوسیستم شرکت داشته باشند و این اصلی‌ترین کاربرد بون در پلتفرم شیبا به‌شمار می‌رود. علاوه بر این، مالکان ارز دیجیتال بون همچین می‌‌توانند درباره DOGGY DAO، که سازمان مستقل غیرمتمرکز (ShibaSwap (DAO است، نیز حق رای داشته باشند و از این طریق توکن‌های tBONE را به‌عنوان جایزه دریافت کنند.

رمز ارز bone

ارز دیجیتال بون همچنین می‌تواند برای فرآیند DIG یا همان افزودن نقدینگی در ShibaSwap که به‌منظور به‌دست آوردن بازده WOOF توسط معاملات در یک ShibaSwap Liquidity Pool (توکن: SSLP) ایجاد می‌شود، مورد استفاده قرار گیرد. کاربران همچنین می‌توانند توکن‌های خود را با روش استکینگ به اشتراک بگذارند تا جوایزی از همین نوع توکن به‌دست آورند. در نهایت، سومین و آخرین کاربرد ارز بون را باید پرداخت هزینه‌های کارمزد در پلتفرم شیباریوم بدانیم که کاربران می‌توانند بدون هزینه اضافی کارمزد تراکنشات خود را با توکن‌های بومی این پلتفرم پرداخت کنند.

چه چیزی رمز ارز bone را خاص می کند؟

یکی از ویژگی‌هایی که ShibaSwap را منحصر‌به‌فرد کرده، سیستم پاداش و درآمدزایی غیرفعال آن است. به کمک این قابلیت، دارندگان توکن‌های BONE، SHIB و LEASH می‌توانند با قرار دادن توکن‌های خود و دریافت پاداش‌های BONE، بازدهی با سودهای بسیار بالا به‌دست آورند. علاوه بر این، ویژگی تحلیلی و نوآورانه این پلتفرم به‌نام Bonefolio از دیگر قابلیت‌هایی است که کاربران به کمک آن می‌توانند اطلاعات مفیدی را در مورد بازده فعلی و جفت توکن‌ها کسب کنند.

در حقیقت با استفاده از Bonefolio، می‌توان اطلاعاتی مانند کارمزدهای ایجاد شده و حجم معاملات ۲۴ ساعته را در مورد جفت‌های نقدینگی BONE، مانند BONE-ETH، برای هر دو جفت به‌صورت پیوسته یا جداگانه مشاهده کرد. همچنین اطلاعاتی در مورد استخرهای پاداش Bone ShibaSwap، مانند میزان پاداش‌های BONE به ازای هر ۱۰۰۰ دلار و بازگشت سرمایه (ROI) نیز در این داشبورد وجود دارد که می‌تواند راهنمایی موثری برای کاربران در اجرای معاملات باشد.

ارز دیجیتال BONE چگونه کار می کند؟

بررسی ارز دیجیتال بون

پلتفرم شیبا سواپ، به‌عنوان یک پلتفرم و اکوسیستم مالی غیرمتمرکز، نه‌تنها امکان معامله توکن‌های ERC-20 را برای کاربران خود فراهم می‌کند، بلکه دو راه اصلی DIG (افزودن نقدینگی) و BURY (استکینگ) را نیز برای کسب پاداش‌های BONE ارائه می‌دهد. هنگامی که دارندگان توکن BONE نقدینگی را از طریق DIG اضافه می‌کنند، توکن‌های BONE SSLP در عوض به آن‌ها پاداش داده می‌شود. سپس می‌توانند توکن‌های بون تخصیص‌یافته و ۰/۱ درصد از بازده DAI و USDT را با سپرده‌گذاری توکن‌های SSLP خود در WOOF کسب کنند.

همچنین دارندگان توکن SHIB و LEASH می‌توانند با استیک‌ کردن رمز ارزهای SHIB و LEASH خود، ارز دیجیتال بون را پاداش بگیرند. کسانی که رمز ارز BONE را دارند یا سهام آن را استیک می‌کنند نیز، می‌توانند توکن tBONE را به همراه ۰/۰۵٪ از هزینه مبادله اختصاص داده شده به BONE به‌دست آورند. علاوه بر این به کمک هر دو ویژگی DIG و BURY، کاربران می‌توانند ۳۳٪ از پاداش‌های BONE، که در حالت عادی برای حداقل شش ماه قفل می‌شوند، را در هر زمان از طریق عملکرد WOOF پاداش بگیرند.

چطور ارز دیجیتال بون را خریداری و ذخیره کنیم؟

تا به اینجای مقاله با توکن bone، رمز ارز حاکمیتی پلتفرم شیبا سواپ آشنا شدیم و درباره کاربردهای آن نیز خواندیم. در ادامه به نحوه خرید و نگهداری این ارز دیجیتال می‌پردازیم. این رمزارز در صرافی بایننس (Binanace) لیست شده و علاوه بر آن می‌توانید از صرافی‌های دیگری مانند کوین بیس (Coin Base)، پنکیک سواپ (Pancake Swap) یا سوشی سواپ (Sushi Swap) نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید تمامی این صرافی‌ها در کشور ما بنا به قوانین تحریم‌ها با محدودیت روبه‌رو هستند و برای استفاده و معامله امن دارایی‌ها شما به یک آی‌پی خارجی ثابت نیاز خواهید داشت.

همانطور که گفتیم ارزدیجیتال بون یک رمز ارز مبتنی بر اتریوم یعنی ERC-20 است بنابراین شما باید ولت یا صرافی مبتنی بر بلاکچین اتریوم انتخاب کنید. پس از خریداری بون از هر یک از این صرافی‌ها، شما باید ولت مورد نظر خود را به صرافی غیرمتمرکز متصل کرده و از این طریق دارایی‌ها را به کیف پول منتقل کنید. ولت‌های دیجیتالی که از رمز ارز bone پشتیبانی می‌کنند عبارتند از:

  • کیف پول نرم‌افزاری متامسک (MetaMask Wallet)
  • کیف پول تراست (Trust Wallet)
  • کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger Wallet)
  • کیف پول تحت وب کوین بیس (CoinBase Wallet)

البته که کیف پول مناسب، ولتی است که با نیازهای شما همخوان باشد. اما به‌طور کلی از میان کیف‌های دیجیتالی که معرفی کردیم  Ledger Nano X یک کیف پول سخت‌افزاری امن است که به کاربران امکان ذخیره و مدیریت توکن‌های Shiba Inu را می‌دهد. این کیف پول دارای بلوتوث است و به کاربران اجازه می دهد شیبا، به علاوه هزاران دارایی رمزنگاری پشتیبانی شده و NFT را به صورت آفلاین ذخیره کنند و دارایی‌های دیجیتالی را با ویژگی Ledger Live خریداری، بفروشند و مبادله کنند.

آینده ارز دیجیتال Bone

پیش بینی آینده ارز دیجیتال bone

توکن بون همزمان با ارز دیجیتال SHIB یعنی در جولای ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد و با شروع رشد خود از همان زمان به قیمتی معادل ۳ دلار رسید که بالاترین قیمت آن از زمان عرضه تاکنون به‌شمار می‌رود. این توکن در زمان نگارش مقاله ارزشی معادل ۱/۵۴ دارد و با مارکت کپ ۳۰۰ میلیون میلیونی جزو صد ارز برتر در بازار ارزهای دیجیتال است.

در حقیقت پس از اینکه صرافی‌های متعددی مانند Gate.io و MEXC Global که این توکن را در لیست ارزهای خود قرار دادند، رشد جذابی را تجربه کرد و سودهای بسیار خوبی را به دارندگان خود اهدا کرد؛ اما با این حال، رشد آن مانند بسیاری ارزهای دیگر کوتاه‌مدت بود و مدتی را به روند نزولی گذراند. البته bone اخیرا با توجه به خبر استفاده از این توکن برای پرداخت‌ کارمزدهای شبکه و کاربردهای آن در مقیاس‌بندی‌های L2 آینده پلتفرم به روند صعودی خود بازگشته است و تحلیلگران آینده خوبی را برای آن پیش‌بینی می‌کنند. علاوه بر این با توجه به خبرهای تحلیل شیبا که پیش‌بینی‌های مثبتی را برای این ارز به‌همراه داشته، می‌توانیم به آینده ارز دیجیتال بون نیز همانند SHIB امیدوار باشیم.

ارز دیجیتال بون؛ حاکمیت در پلتفرم شیبا

رمز ارز بون در کنار ارز دیجیتال SHIB توکن‌های حاکمیتی پلتفرم شیبا سواپ را تشکیل می‌دهند و نقش‌های اساسی در این پلتفرم برعهده دارند. همانطور که در این مقاله خواندید ارز دیجیتال بون یک توکن ERC-20 است که به دارندگان خود امکان شرکت در رای‌گیری‌ها و تصمیم‌گیری‌های پروتکل را می‌دهد.

 برای سرمایه‌گذاری روی این رمزارز باید به‌یاد داشته باشید به‌طور کلی در بازارهای بی‌ثبات ارزهای دیجیتال، مهم است که با استراتژی و تحقیق خودتان پیش بروید و اجازه ندهید که افراد دیگر تصمیم خرید یا فروش یک ارز را به‌جای شما تعیین کنند. در مجموع این که آیا BONE یک سرمایه گذاری مناسب برای شما است به میزان تحمل ریسک شما و میزان سرمایه گذاری شما بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که عملکرد گذشته تضمینی برای بازدهی آینده نیست و هرگز پولی را که نمی‌توانید از دست بدهید سرمایه‌گذاری نکنید.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۱.۷ / ۵. مجموع آرا: ۶

منبع
bybit.com
بعد از اتمام کارشناسی روانشناسی به این نتیجه رسیدم برای ایجاد یک تغییر مثبت، باید با مخاطبان مختلفی در ارتباط باشم و وارد دنیای خلق محتوا و ارز دیجیتال شدم.
نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا