معرفی رمزارزها

بی تی سی داون (BTCdown) چیست؟

توکن‌ لوریج شده بی تی سی داون (BTCdown)  صرافی بایننس طراحی شده‌است تا شما بتوانید بدون ریسک لیکوئید شدن در بازار، ارز دیجیتال بیت کوین را با قیمتی لوریج شده یا اهرم دار معامله کنید. در این صورت، بدون هیچ نگرانی و یا استرسی برای مدیریت معاملات لوریج، می‌توانید از طریق فرصت‌هایی که این ارز دیجیتال فراهم می‌کند، سود خوبی را کسب کنید. با کمک این رمزارز دیگر نیازی به مدیریت وثیقه، نیازمندی‌های معامله مارجین و همچنین ریسک لیکوئید شدن را ندارید. در این مقاله از مجله والکس به سؤال بی تی سی داون (BTCdown) چیست پاسخ می‌دهیم و نکاتی که در زمان معاملات آن باید رعایت شود را توضیح می‌دهیم. با ما همراه شوید.

ارز دیجیتال btcdown بایننس چیست؟

بایننس لوریج توکن (BLVT)

بایننس لوریج توکن (BLVT) نوعی دارایی قابل معامله در بازار اسپات (Spot) بایننس است. هر کدام از این توکن‌ها نماینده سبدی از پوزیشن‌های باز در بازار معاملات فیوچرز هستند. به همین دلیل توکن‌های BLVT نوعی از پوزیشن‌های لوریج شده بازار فیوچرز هستند. اولین توکن‌هایی که توسط بایننس لوریج توکن معرفی شدند، ارزهای BTCdown و BTCup هستند. سودآوری ارز BTCup زمانی است که قیمت بیت کوین افزایش‌یافته است و ارز btcdown به هنگام کاهش قیمت بیت کوین سودآوری دارد.

اما لوریج چیست. به معاملات ضریب دار که با کمک آن می‌توانید مبلغ سپرده‌گذاری در معامله را افزایش دهید معاملات لوریج (leverage) گفته می‌شود.

لوریج ارز دیجیتال بی تی سی داون بین ۱.۲۵ تا ۴ برابر کاهش قیمت بیت کوین سودآوری دارد. هم اکنون این توکن لوریج شده تنها در صرافی بایننس (Binance) و تا حدودی در صرافی “Tokocrypto” لیست شده‌ است و امکان معامله آن وجود دارد. در حال حاضر امکان انتقال این توکن به والت شخصی وجود ندارد. بهتر است بدانید که توکن‌های لوریج شده بایننس روی بلاکچین صادر نمی‌شوند. چنانچه قصد سرمایه‌گذاری روی این توکن را دارید بهتر است ضریب بتا را در پرتفوی خود رعایت کنید.

ارز دیجیتال بی تی سی داون (BTCdown) چگونه کار می کند؟

به‌طورکلی یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های توکن بی تی سی داون با دیگر توکن‌های لوریج شده، ثابت نبودن میزان لوریج در آن است. بدین معنا که روی بازه مشخصی از لوریج‌های متغیر نوسان دارد. در ارز دیجیتال btcdown این بازه بین ۱.۲۵ تا ۴ برابر تغییر می‌کند که در حقیقت هدف دائمی این توکن‌ها است. به‌طورکلی ایده اصلی استفاده از توکن‌های BTCUP و BTCDOWN این است که با افزایش قیمت بیت کوین، سودآوری به حداقل برسد و با کاهش قیمت بیت کوین، ریسک لیکوئید شدن معامله به حداقل برسد.

در این میان نکته‌ای حائز اهمیت مطرح است، لوریج این ارزها ثابت نیستند و به‌صورت عمومی نیز مشخص نمی‌شود. دلیل اصلی این است که از سوءاستفاده برخی از افراد که پیش از همگان اطلاعات در دسترس آنها قرار می‌گیرد، جلوگیری شود. به همین دلیل چون هدف لوریج ثابت نیست، ارز دیجیتال  BTCDOWN نیز تا زمانی که شرایط بازار ایجاب نکند، نیازی به متعادل شدن ندارد. به همین جهت مخفی‌شدن هدف لوریج موجب می‌شود تا این استراتژی‌ها عملی شوند، زیرا معامله‌گران نمی‌توانند زمان افت قیمت را از قبل پیش‌بینی کنند.

برای درک بهتر این بخش پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیت کوین چیست در بلاگ والکس را مطالعه نمایید.

خرید ارز دیجیتال BTCdown چه مزیتی برای ما دارد؟

توکن‌های لوریج شده دارای مشکلاتی نظیر کشش نوسانات (volatility drag)  هستند. کشش نوسانات اثر مخربی است که نوسانات قیمت در طول زمان روی سرمایه‌گذاری شما می‌گذارد. در همین راستا هر چقدر نوسان قیمت و بازه زمانی بیشتر باشد، اثری که کشش نوسان روی عملکرد توکن لوریج شده می‌گذارد، بیشتر خواهد بود.

زمانی که روند قوی و مومنتوم بازار بالا باشد، توکن لوریج شده؛ مانند انتظارات ما عمل می‌کند اما در بازار متغییر چنین اتفاقی نمی‌افتد. بایننس نیز برای رفع این مشکل توکن‌ لوریج متغیر BTCdown را معرفی کرد. این توکن تنها زمانی که نوسان قیمت بیت کوین شدید شود، متعادل می‌شود و اجباری برای تعادل دوباره در طول زمان را ندارد. با اینکه این راه‌حل، مشکلات به وجود آمده را کاملاً حل نمی‌کند؛ اما اثرات بلندمدت کشش نوسان بر عملکرد توکن BTCdown را خنثی می‌کند.

کارمزد معامله توکن بی تی سی داون چقدر است؟

کارمزد معاملات صرافی بایننس

بهتر است قبل از سرمایه‌گذاری و خرید ارز BTCdown درباره کارمزدهای آن به هنگام پرداخت بیشتر بدانید. برای انجام این معاملات باید کارمزد معاملاتی بپردازید. ازآنجایی‌که توکن BTCdown همانند بیت کوین، اتریوم (ETH) و بایننس کوین (BNB) در بازار اسپات معامله می‌شود، همان کارمزد معاملاتی را هم باید بپردازیم. کارمزد معاملات توکن BTCdown عبارت‌اند از:

توکن BTCdown نماینده پوزیشن‌های باز در بازار فیوچرز هستند. به دلیل اینکه این پوزیشن‌ها باز می‌مانند باید کارمزد مدیریتی برابر با ۰.۰۱% را به‌صورت روزانه و ۳.۵% به‌صورت سالانه پرداخت کنید.

چنانچه قصد هولد توکن btcdown را دارید، فقط دو راه برای خروج از پوزیشن دارید. یک راه این است که آن توکن را در بازار اسپات بفروشید. این روش بسیار راحت است و از طرفی اختیار بازخرید آنها را بر اساس ارزشی که دارند را دارید. زمانی که از این روش برای بازخرید استفاده می‌کنید معادل توکن را ارز دیجیتال تتر دریافت می‌کنید. در این مواقع باید کارمزد بازخرید ۰.۱ درصدی از ارزش آن توکن را بپردازید.

زمانی که شرایط بازار عادی باشد، بهتر است در بازار اسپات از پوزیشن خارج شوید. این مکانیسم بازخرید به این دلیل وجود دارد که یک راه اضافی برای خروج از پوزیشن را در زمانی که شرایط غیرعادی است، پیش روی شما بگذارد.

همان‌طور که گفتیم توکن btcdown نماینده پوزیشن‌های فیوچرز است. بدین معنا که کارمزد فیوچرز نیز روی این پوزیشن‌ها اعمال می‌شود. این کارمزدها بین تریدرهایی که توکن‌های لوریج شده را هولد می‌کنند پرداخت نمی‌شود و فقط به تریدرهای بازار فیوچرز پرداخت می‌شود. اما ازآنجایی‌که کارمزد تأمین بودجه به حساب‌های فیوچرز پرداخت می‌شود، در ارزش ارز توکن btcdown نیز تأثیر می‌گذارد.

تفاوت میان بیت کوین و بی تی سی داون (BTCdown) چیست؟

از توکن‌های لوریج دار نظیر بی تی سی داون  زمانی استفاده می‌شود که معامله‌گر می‌خواهد در قسمت اسپات خرید ارز دیجیتال انجام دهد و علاقه‌ای هم به فیوچرز نداشته باشد و بخواهد سود بیشتری را از معاملات اسپات به دست آورد. نحوه انجام این کار بدین صورت است، زمانی که شما احساس می‌کنید بیت کوین در یک روند نزولی قرار دارد، ارز دیجیتال بی تی سی داون را خریداری می‌کنید تا از آن بتوانید سود بهتری  کسب کنید.

مزیت این روش نسبت به فیوچرز این است که امکان لیکوئید شدن شما صفر است و نمی‌توانید تا زمانی که تحلیلتان درست باشد و به سود برسید، توکن را نگه‌دارید. یعنی اگر بیت کوین ۱۰ درصد نزول کند شما با خرید توکن بی تی سی دان می‌توانید ۴۰ درصد سود کنید.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال BTCdown

روند قیمتی ارز دیجیتال بی تی سی داون

ارز دیجیتال BTCdown در رتبه ۲۸۶۱ بازار قرار دارد. هر واحد از این ارز دیجیتال با قیمت ۰.۰۴۳ دلار در بازار معامله می‌شود و حجم معاملات روزانه آن ۴۱۹.۷۳ هزار دلار است. سقف تاریخی و بالاترین قیمت ارز BTCdown در ۱۲ سپتامبر سال ۲۰۲۰ معادل ۷.۱۷ دلار بوده که در حال حاضر ۹۹.۳۹ درصد پایین‌تر از قیمت آن زمان قرار دارد.

نحوه خرید و فروش بی تی سی داون (BTCdown)

در حال حاضر امکان خرید و فروش توکن BTCdown فقط در صرافی بایننس وجود دارد و این ارز دیجیتال به‌صورت مستقیم قابل معامله است. ارز BTCdown در صفحه اسپات بایننس (Binance spot market) قابل معامله است. همچنین می‌توانید این توکن را بر اساس ارزشی که دارد، بازخرید کنید. در این صورت فقط لازم است کارمزد بازخرید را بپردازید.

بهترین کیف پول برای ارز دیجیتال بی تی سی داون

پس از خرید ارز دیجیتال BTCdown حتماً به فکر ذخیره این ارز دیجیتال و نصب کیف پول دیجیتال مناسب هستید. امکان ذخیره ارز دیجیتال BTCdown در کیف پول شخصی وجود ندارد و شما نمی‌توانید این ارز را به آدرس دیگری منتقل کنید. به‌طورکلی توکن‌های لوریج شده بایننس روی بلاکچین صادر نمی‌شوند و فقط می‌توانید از آنها در والت بایننس (Binance) نگه‌داری کنید.

بررسی آینده توکن بی تی سی داون

قیمت ارز دیجیتال بی تی سی داون مرتب به‌روزرسانی می‌شود. قیمت این توکن در حال حاضر ۰.۰۴۳ دلار است، اما قیمت می‌تواند از این هم بالاتر برود و یا پایین بیاید. ممکن است سرمایه شما از بین برود و یا دو برابر شود، زیرا دارایی‌های دیجیتال پرخطر هستند و برای سرمایه‌گذاری باید احتیاط کنید. به‌طورکلی آینده این ارز دیجیتال به نوسانات ارز دیجیتال بیت کوین بستگی دارد.

  بی تی سی داون ؛ توکن لوریج شده بایننس

در این مقاله به آشنایی با توکن بی تی سی داون پرداختیم و تمامی ویژگی معاملاتی با این ارز دیجیتال را معرفی کردیم. توکن‌های لوریج شده نظیر بی تی سی داون، دارایی‌های قابل‌معامله‌ای در بازار اسپات صرافی بایننس هستند که به شما این امکان را می‌دهند بدون نیاز به مدیریت پوزیشن لوریج دار، راحت و بدون نگرانی، سود دریافت کنید. باتوجه‌به مزیت‌هایی که این نوع توکن‌ها دارند در نظر داشته باشید که توکن لوریج بایننس عاری از خطرات و ریسک‌های احتمالی نیست. بااین‌حال در صورت بروز هرگونه تغییرات و یا اصلاحات لازم، بایننس هیچ‌گونه مسئولیتی را قبول نمی‌کند و به‌دست‌آوردن آگاهی از شرایط حاکم بر بازار به عهده فرد معامله‌گر است.

آیا تابه حال روی ارز دیجیتال بی تی سی داون (BTCdown) سرمایه‌گذاری کرده‌اید؟ تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۵ / ۵. مجموع آرا: ۱

علاقمند به کشف ایده‌ها و نگرش‌های نو
نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا