قیمت لیدو دائو (لحظه‌ای)

146,557تومان
+1.89%
2.47$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

109,090تومان

117,983تومان

1.84$1.99$

حجم معاملات (۲۴h)

123,751,232

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

1,774,305,947

$

ارز در گردش

89%

مجموع ارز در دسترس

1,000,000,000

حداکثر ارز قابل عرضه

1,000,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

54

رمزارز لیدو دائو در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی ۵۴ را دارد. قیمت لیدو دائو امروز ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۱۶,۷۵۶ تومان معادل ۱.۹,۶۹۳ تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. لیدو دائو به عنوان یک روش سپرده‌گذاری مبتنی بر اتریوم (Ethereum) به کاربران خود این امکان را می‌دهد که اتریوم خود را بدون قانون حداقل سپرده یا حفظ زیرساخت، در فعالیت‌های بلاکچینی مانند اعطای وام با بازده مرکب، به اشتراک بگذارند. شما در این صفحه می‌توانید قیمت ارز لیدو دائو را به صورت لحظه‌ای و جهانی مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش ارز LDO خود را در بازار والکس ثبت کنید.

- حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۲۳,۷۵۱,۲۳۲
- تغییرات قیمت ۲۴ ساعته ۰.۰۳۷
- افزودن کلمه کاهش/افزایش با توجه به درصد رشد یا افت قیمت ۱.۸۹ درصد افزایش
- جایگاه بر اساس مارکت کپ ۵۴
- مارکت کپ کوین ۱,۷۷۴,۳۰۵,۹۴۶
- اوج قیمت در بازه یک ساله ۳.۷۸۳
- کف قیمت در بازه یک ساله ۱.۴۴۵
- اوج قیمتی ۷.۳
- کف قیمتی ۰.۴۰۶- سال آغاز معاملات کوین undefined
- قیمت کوین به تومان ۱۱۶,۷۵۶
- قیمت کوین به تتر ۱.۹,۶۹۳
-تاریخ و روز هفته به طور مثال: (امروز، یکشنبه، ۱۲ شهریور ۱۴۰۳) ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
-سال میلادی ۲۰۲۴
  فی برداشت شبکه undefined

معرفی ارز دیجیتال لیدو دائو (Lido DAO)

ارز لیدو دائو (Lido DAO)، یک راه حل اعطای وام نقدینگی (Liquid Staking) برای بلاک چین‌های اثبات سهام (PoS) است که در ۱۹ دسامبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد. شبکه این ارز دیجیتال، مبتنی بر شبکه DeFi است و توسط ارائه دهندگان پیشرو در استیکینگ بلاکچین، پشتیبانی می‌شود. لیدو، به شما این امکان را می‌دهد که هر مقدار از اتریوم را بدون نیاز به اجرای زیر ساخت‌های پیچیده، به اشتراک بگذارید. توکن حاکمیتی لیدو دائو، LDO نام دارد.

بنیانگذاران

در واقع لیدو دائو یک DAO (سازمان غیر متمرکز خودمختار) است که در دسامبر ۲۰۲۰ توسط واسیلی شاپووالوف (Vasiliy Shapovalov) و چند سازمان DAO راه اندازی شد تا برای اتریوم ۲.۰، یک سرویس لیکوئید استیکینگ ارائه ‌کند. اعضای کلیدی لیدو دائو عبارتند از: ParaFi Capital ،Semantic VC ،Libertus Capital ،Terra ،Bitscale Capital ،StakeFish ،Staking Facilities ،Chorus ،P2P Capital و KR1. همچنین تعدادی از سرمایه گذاران کلیدی angel از جمله اِستانی کولچوف (Stani Kulechov) از Aave و بانتگ (Banteg) از یرن فایننس نقش مهمی در توسعه لیدو دائو دارند.

کاربرد ارز لیدو دائو (LDO)

با استفاده از لیدو دائو می‌توانید اتریوم استیک شده خود را در برنامه‌های DeFi مانند Yearn ،Sushi ،Curve و موارد دیگر سپرده کنید. این ویژگی نیاز سهامداران را برای انتخاب بین استیکینگ اتریوم و شرکت در defi از بین می‌برد. کاربران در ازای وام دهی ارز لیدو دائو، یک عدد از توکن‌های مشتق شده آن یعنی اتریوم استیکینگ (stETH) دریافت می‌کنند. این stETH را می‌توان مانند اتر معمولی برای کسب سود و پاداش وام استفاده کرد. ارز LDO برای موارد زیر نیز استفاده می‌شود:

 • اعطای حقوق حاکمیتی در Lido DAO
 • مدیریت پارامترهای کارمزد و توزیع
 • نظارت بر اضافه و حذف کردن گره Lido

ویژگی های مهم لیدو دائو

هدف لیدو دائو رفع برخی مشکلات مرتبط با استقرار اتریوم مانند عدم نقدشوندگی، عدم تحرک و عدم دسترسی است. با ویژگی وام دهی لیدو دائو، کنترل اتریوم استیکینگ خود را در اختیار دارید و بدون نگرانی از قفل طولانی مدت، هر مقدار از آن را می‌توانید وام دهید.

از دیگر ویژگی‌های مهم لیدو دائو، تمرکز زدایی است که تصمیم‌گیری در مورد آینده این پلتفرم را به دارندگان ارز LDO واگذار می‌کند. قراردادهای هوشمند این شبکه نیز بر امنیت بالای معاملات بین دو طرف افزوده است. از اهداف و ویژگی‌های لیدو دائو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استقرار پروتکل قرارداد هوشمند
 • تعیین هزینه‌ها و سایر پارامترهای پروتکل
 • پاداش برای طرفینی که به اهداف DAO کمک می‌کنند
 • مدیریت صندوق‌های بیمه و توسعه Lido DAO

امنیت شبکه لیدو دائو چگونه تامین می‌شود؟

وجوه دیجیتال به قرارداد هوشمند پروتکل لیدو سپرده و سپس در قرارداد واریز اتریوم قفل می‌شوند. حساب امضای آستانه که توسط Lido DAO کنترل می‌شود، به عنوان آدرس برداشت حاصل از سپرده‌گذاری، تعیین می‌شود. ارز stETH زمانی قابل برداشت خواهد بود که ترانسفر و قراردادهای هوشمند در اتریوم ۲.۰ اجرا شده باشد. البته شبکه لیدو دائو با ریسک‌هایی مانند اشکالات قرارداد هوشمند و خطرات پذیرش و فنی همراه است. شبکه لیدو دائو هنوز هم یکی از امن‌ترین پلتفرم‌های سپرده گذاری ارز دیجیتال، به دلایل زیر است:

 • تجزیه و تحلیل مداوم همه کدها
 • اعتبار سنجی سطح یک، برای به حداقل رساندن خطرات
 • ویژگی حاکمیتی غیر متمرکز DAO برای حذف خطر

چه مقدار توکن لیدو دائو (LDO) در گردش است؟

سقف عرضه لیدو دائو ۱ میلیارد توکن  است که در حال حاضر نزدیک به 87 درصد کل عرضه LDO در گردش است. اعضای موسس LDO دارای ۶۴ درصد لیدو دائو هستند که به مدت یک سال قفل شده و پس از آن واگذار می‌شوند. تنها ۰/۴ درصد از توکن‌های موجود لیدو دائو آزاد و در بین سهامداران اولیه و توکن‌های خزانه DAO توزیع شده است. تخصیص این توکن‌ها به شرح زیر است:

 • ۳۶٫۳۲ ٪ خزانه DAO
 • ۲۲٫۱۸ ٪سرمایه‌گذاران
 • ۶٫۵ ٪ اعتبار نویسان و دارندگان امضا
 • ۲۰ ٪ توسعه‌دهندگان اولیه
 • ۱۵ ٪ بنیانگذاران و کارمندان

خرید و فروش لیدو دائو

خرید و فروش LDO به دلیل ویژگی کسب سود آن از طریق پروتکل لیکوئید استیکینگ، در تعداد زیادی از صرافی‌های جهان مانند BingX ،Binance ،BTCEX ،Bybit و CoinTiger انجام می‌شود. بازار LDO در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش ارز لیدو دائو نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز لیدو دائو بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید لیدو دائو (LDO) شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید لیدو دائو را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید لیدو دائو در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار LDO و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز LDO را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول لیدو دائو والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار لیدو دائو والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار LDO که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش لیدو دائو از والکس

 • امکان خرید و فروش لیدو دائو در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز دیجیتال LDO به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب لیدو دائو رایگان

مانند دیگر ارزهای دیجیتال، کسب لیدو دائو رایگان نیز از طریق ایردراپ امکان پذیر است. این روش کسب توکن رایگان جدا از پاداش استیکینگ در پروتکل lido DAO است.

کارمزد معامله لیدو دائو (LDO)

خرید و فروش لیدو دائو در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت لیدو دائو به والکس وجود ندارد.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز لیدو دائو به والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

روش نگهداری

لیدو دائو مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet)، اتمیک ولت (Atomic Wallet) و imToken.

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری ارز لیدو دائو در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید با قیمت جهانی و پرداخت ریالی لیدو دائو را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید.

شما به‌ راحتی می‌توانید در صرافی والکس LDO را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال لیدو دائو رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال LDO در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر، ارز لیدو دائو یک شبکه و راه حل استیکینگ اتریوم است که به روش اجماع اثبات سهام کار می‌کند و ماینر اختصاصی ندارد.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش لیدو دائو را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، LDO را با ریال یا تتر خریداری کنید.

قیمت LDO مستقیم به پذیرش ETH ۲.۰ بستگی دارد. این ارز یک سرمایه گذاری خوب کوتاه مدت و بلند مدت است و با توجه به احتمال تسلط اتریوم بر بازار کریپتوکارنسی در آینده، روزهای خوبی برای ارز لیدو دائو پیش بینی می‌شود.

جدیدترین اخبار لیدو دائو

مطالب جدید
واچ لیست هفته پایانی خرداد؛ معرفی ۴ آلت کوین که با آمدن آلت سیزن می‌درخشند!

روند صعودی سال ۲۰۲۴ نزدیک است و شور و هیجان را در بین علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال که مشتاق به سرمایه ‌گذاری در پتانسیل آن هستند، برانگیخته است. در این مطلب، ۴ آلت‌کوین‌ انتخاب شده‌اند که نشانه‌های امیدوارکننده‌ای از بازدهی عظیم را نشان می‌دهند.

مطالب جدید
۳ آلت کوین JASMY، کوکوین توکن (KCS) و GNO در والکس لیست شد

صرافی والکس ۳ آلت کوین پرطرفدار جسمی کوین (JASMY)، کوکوین توکن (KCS) و گنوسیس (gno) را به لیست معاملات خود اضافه کرد. کاربران می‌توانند در بخش خریدوفروش آنی به معاملات این توکن‌ها بپردازند.

خرید ارز‌های مشابه

خرید ریپل - تومان
-1.09%

28,422

تومان
خرید استلار - تومان
-0.51%

5,824

تومان
خرید فانتوم - تومان
-0.43%

38,378

تومان
خرید الروند - تومان
-2.38%

1,952,461

تومان
خرید آوی - تومان
-1.89%
آویAAVE

5,101,533

تومان
خرید میکر - تومان
+0%

135,356,937

تومان
خرید یرن فایننس - تومان
+0.64%

363,551,966

تومان
خرید سلر نتورک - تومان
+0.34%

1,188

تومان
خرید سینتِتیکس نتورک - تومان
-2.58%

131,975.088

تومان
خرید کامپوند - تومان
+0.09%

3,122,698.96

تومان

محاسبه قیمت لیدو دائو (LDO)

LDO

Lido DAO